Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 960172 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 16:47 - pre 150 meseci
U ovom slucaju prika, svakako kupujmo domace

Evo malo o topicu, da ne bude sve off. Ovih dana treba da se rade neke full range, za 15inca + 1 ili 2 inca HF,videcemo jos. Ova 15ja definitivno ide unutra.


400/800W, 99db, preko 2khz i 105db @ 1W/1m. 40-4000Hz. Bio u binovima, ali nema neki Xmax za iste.pa sad tumbamo u satelite



I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 18:05 - pre 150 meseci
Radi se... gradi se


Nikako da zavrsim ove moje kutije.

@EDIT:

Sto kazes za hod. Stvarno sam zadivljen sa koliko malo hoda stvara jak zvuk. Sad dal je to do kutije ili samog zvucnika ne znam.

Mislim da ce extra ispati ti dvosistemci.

 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 18:34 - pre 150 meseci
Pa to. Ne mora da ima ekstra veliki hod. Hod je bitan kod recimo horn tipova kutija, pogotovo rear, gde membrana bukvalno ima ulogu klipa da potiskuje vazduh za zadnje strane drivera. da bi ga mrdnuo,i levak bio u funkciji mora da iskace ko sandjava Kao i frontalno kod bass refleks sistema. mada sve zavisi.

Ako je mali , bitno da ima jako velik Bl faktor,(hmmm mali ali tehnicar a? ) i tvrdo vesanje, i tu dubinu bassa i kicka, nadomesti (donekle) brzim punchom, koji kutija ispegla kako valja. Veci hod,obicno malo vise ima mutniji zvuk.

Bitno je da Xmax, ma koliki bio, gledamo na maksimalan hod membrane pre ostecenja (obicno pise Xmech, ili Peak to peak) Xmax je samo brojka pri kolikoj ekskurziji namotaj prestaje da se nalazi u samom magnetnom polju. A cim se nadje van toga,zvucnik vise ne svira kako valja, vise se greje i td.. A tu natupaju vesanja, koliko brzo ce ga vratiti u prvobitni polozaj,kao i sam namotaj, impedansa izlaza pojacala i sl. Stacu ovde,da ne upletem i Qes sad, a naginjem opasno ka tome lol...

Vecina zvucnika moze da radi ako membrana iskace nesto vise od Xmaxa,ali se ne preporucuje, malo nepaznje, i lako doguras do mehanickog ostecenja, ili zbog prevelike toplote moze da bude svasta.

Inace druze, dokle si stigao? si ubacio HF? Ja sam danas neki premotavao, sad kad sam ga opravio, mogu komotno da ga udarim o zemlju koliko sam kila zivaca izgubio
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 18:57 - pre 150 meseci
off

obećani linkovi:

http://www.youtube.com/watch?v=L6UJFWfxO6U

http://www.youtube.com/watch?v=HurYV2IlATg

http://www.youtube.com/watch?v=BpIFQ0FJJ2c

a sad dalje o zvučnicima!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 19:01 - pre 150 meseci
Cek, necmo odmah o zvucnicima Sta je tamo na glavnoj audio elektronike,pored broja strana ove teme stoje sad neki likeovi? lol

evo sad cu da gledam ovo.. To tvoj glas imenjace?


I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 19:04 - pre 150 meseci
ui! zaslužuješ bodrenje!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 19:32 - pre 150 meseci
Citat:
Euronymous: Pa to. Ne mora da ima ekstra veliki hod. Hod je bitan kod recimo horn tipova kutija, pogotovo rear, gde membrana bukvalno ima ulogu klipa da potiskuje vazduh za zadnje strane drivera. da bi ga mrdnuo,i levak bio u funkciji mora da iskace ko sandjava Kao i frontalno kod bass refleks sistema. mada sve zavisi.

Ako je mali , bitno da ima jako velik Bl faktor,(hmmm mali ali tehnicar a? ) i tvrdo vesanje, i tu dubinu bassa i kicka, nadomesti (donekle) brzim punchom, koji kutija ispegla kako valja. Veci hod,obicno malo vise ima mutniji zvuk.

Bitno je da Xmax, ma koliki bio, gledamo na maksimalan hod membrane pre ostecenja (obicno pise Xmech, ili Peak to peak) Xmax je samo brojka pri kolikoj ekskurziji namotaj prestaje da se nalazi u samom magnetnom polju. A cim se nadje van toga,zvucnik vise ne svira kako valja, vise se greje i td.. A tu natupaju vesanja, koliko brzo ce ga vratiti u prvobitni polozaj,kao i sam namotaj, impedansa izlaza pojacala i sl. Stacu ovde,da ne upletem i Qes sad, a naginjem opasno ka tome lol...

Vecina zvucnika moze da radi ako membrana iskace nesto vise od Xmaxa,ali se ne preporucuje, malo nepaznje, i lako doguras do mehanickog ostecenja, ili zbog prevelike toplote moze da bude svasta.

Inace druze, dokle si stigao? si ubacio HF? Ja sam danas neki premotavao, sad kad sam ga opravio, mogu komotno da ga udarim o zemlju koliko sam kila zivaca izgubio



Jos uvek nista.. jbg

Nemam mesta u kuci. Moram salovce da prodam pa nastavljam.

To me koci, inace sam skoro sve organizovao, perforacija lima ceka, oblaganje ceka, rucke, terminali, solja, skretnica ceka... sve stoji u mestu. Vec ima interesenata za NG.



Nemam ni vremena salovce da izbacim na limundo


Bice...

Hvala za objasnjenje


Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 20:06 - pre 150 meseci
Polako samo ..

Evo dokle sam stigao sa sajtom, 90% pisanja je uradjeno..ostaje jos slike da se odrade,galerija, (ovo je slideshow, ta slika sa masom, nekoliko slika se menja svakih nekoliko sec,) da se odradi logo (ono sto je narandzasto gore,tu ce bidne), i malo boje usklade. i da se odradi css za InternetExplorer, posto trenutno u njemu sajt ne radi nikako a ipak ima procenat ljudi koji idu na net preko njega.



Jos malo teorije da nafilujem, nacrta ima i previse,bice zabave kad dodje vreme da se uploaduje na server,koliko je veliko,ali ajd ima i dosta teksta da se izmeni u teoriji, napisao sam na brzinu,cisto da znam sta gde treba da ide, ima i gresaka mozda jos.bilo je i copy/paste i svega..treba to sve doraditi

Edit..

Ne bi bilo lose,ako neko ima neku ideju,da mi se obrati na PP, ako ima neki tekst, nesto sto bi se moglo naci na sajtu, iz oblasti audio sistema,ostajem bez ideja polako,a i puno mi oduzima vremena svo to kucanje teorije pa uz dogovor da okacim i to nesto.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 20:41 - pre 150 meseci
Imam ja jednu.... ali u vezi ovog foruma.... da se tema stavi kao TOP!

Jel neko za to?



44250 hvala za snimke.



Veliki pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 21:15 - pre 150 meseci
Ja sam za to takodje, ali svejedno je non stop gore haha.. kad god ode 4-5mesta dole, uvek se neko pojavi, i eto je na pocetku strane.. mada ne bi bilo lose da se topuje, ova, i jos nekoliko tema, ima ih,pogotovo ove sa preko nekoliko stotina postova, i gde ima svega korisnog.
Isto tako bilo je par tema, o teoriji ako se ne varam,kondovima i sl. ni to ne bi bilo lose da se topuje, ako nista drugo, bar ce mozda podstaci ljude da se malo vise aktiviraju oko toga... Only my 2 cents
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.12.2011. u 22:55 - pre 150 meseci
Jel znate nekoga iz BG ko bi mogao da mi iznajmi za Novu godinu samo jedan snagas 2x300-400W na 8ohm.Mozete mi odgovoriti na [email protected] da ne bude reklama.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 05:07 - pre 150 meseci
Citat:
ackopk: Imam ja jednu.... ali u vezi ovog foruma.... da se tema stavi kao TOP!

Jel neko za to?



.........



Veliki pozdrav!

Aleksandar.

Jos 368 postova i ravan si sa temom "pojacalo jako velike snage",tamo je receno mnogo toga poucnog ali i ovde je,cak i mnogo vise praktico uradjenog. Slazem se da bi tema mogla i trebala biti markirana,TOP-ovana ili kako god,mjesto joj je bas uz "snazna pojacala" !
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 05:10 - pre 150 meseci
nikolaica,sta ces ozvucavati sa ovakvim pojacalom?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 08:55 - pre 150 meseci
U pitanju je prostor koji je iz dva dela i to veci deo je krug precnika 6-7m a manji je negde oko 5x4m.Ja sam mislio da u manji deo stavim dva dvosistemca 12"(da sviraju ceo opseg),a u veci deo dva satelita 12" i dva bina 15".Ja imam 2x250W i sa njim mogu da poteram binove,ali mislio sam da njega iskoristim za satelite,a da uzmem nesto jace za binove.Za ove sto idu u manji prostor imam pojacalo.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 09:29 - pre 150 meseci
lol..nestade mi slika sajta :/

elem, ja bih ti pozajmio mog,samo da si blize 2x300/450W. dok ga ne transportujemo, ili tako nesto, izace putovanje skuplje nego da iznajmis tu negde po BG-u neki jaci.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 09:52 - pre 150 meseci
Nadam se da ce se neko javiti .Vamo po obrenovcu ne mogu da nadjem.Nasao jednog 1200W ali kaze treba kumu da da za novu godinu posto je muzicar.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 13:35 - pre 150 meseci
I ja sam za to da ova tema ide u TOP!
Ne samo ova, ima jos tema koje bi trebalo zakucati na sam vrh! Nadam se da admin ima razumevanja!
Ko zeli da izgradi audio sistem, sve potrebne informacije moze da nadje u par tema... Od pojačala, predposjačala, filtera i kutija itd...
Uz malo truda i strpljenja za čitanje, kvalitetne informacije i saveti mogu da se sprovedu u delo!

Pozz ljudi! Stojke!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 20:20 - pre 150 meseci
I ja sam ZA
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 20:50 - pre 150 meseci
Svi smo za top nego da se vratimo temi... o tome odlucuju drugi a mi pisemo ovako ili onako Isto nam se 'vata




Koji faktor u konstrukciji zvucnika utice na SPL.


Razmisljam nesto... obzirom da hod membrane nema veze znaci da on nije. Da li se membrana brze krece... ili sta vec???
Tj. tezina same mebrane i zavojnice....??? Jacina magneta... itd...




Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.12.2011. u 21:28 - pre 150 meseci
Pa utice na SPL i sam xmax. (vise snage,veca ekskurzija membrane,vise vazduha pomera, stvara veci vazdusni pritisak, i voila ) Kad uzmemo kao primer samo jedan driver. Ono gore sto napisah, je da ne mora da znaci, recimo poredis taj driver koji sad imas ,sa proslim, sam kazes ne iskace ko onaj sto si imao a dernja se ko besan. dernja se zato sto je efikasniji

Jednostavno receno, utice osetljivost. to mora bit tako,pa da hebe rak raka . snaga..isto tako.. Pre svega bas zbog tog hoda membrane. Uzmi na primer dobos obican od bubnjeva recimo. jace udaris, jace se cuje. imas raznih dobosa, nece se svi isto cuti pri udarcu iste jacine.
Tako i ovde. SPL zavisi od vise faktora, gore pomenute osetljivosti, efikasnosti drivera narocito (koliko % ukupne snage pretvara u zvuk,a koliko ode na toplotu) , same snage, faktora dobrote zvucnika, mehanickog i elektricnog kao i ukupnog, jacine magneta itd, vrste membrane donekle itd.. imas u nekom od mojih postova, mislim u TS parametrima, malo vise objasnjeno to. dosta je povezano i zasto su u principu HF driveri mnogo efikasniji od LF drivera i slicno.

Sto se tice kretanja membrane, brze se krece sto je frekvencija veca (hz, broj "titraja"u sekundi ) ..a sto se tice razlike u zvuku pri istoj frekvenciji, sto napisah gore, tromiji zvucnik, cesto i veci,, ili neki sa vecim Xmaxom, zbog konstrukcije ume malo da zaprlja zvuk,(pogotovo na visljim frekvencijama) i ne dobijes cist KICK,ostar, precizan i sl. iako veci driveri idu dosta nize, sto je logicno zbog same konstrukcije,velicine, i tezine membrane,kao i zapremine vazduha koju moraju da pomere.

Ali opet to ne mora da znaci, ako je kvalitetan driver, pa makar bio i 21" ili 24" ako ima dosta snage, jak magnet,automatski velik BL, i sve gore potrebno sto uslovljava kvalitetan driver,slobodno od njega ocekuj i momacki kick, i to pravo u bubrege
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 960172 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.