Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 960468 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 12:12 - pre 152 meseci
Citat:
promax:Ali je fora, uzmi neki komad ploče, tipa 50x50cm i u njega uvrni jedno 10 dužih šrafova za drvo...i onda lepo te šiljke okreneš na gore...


hahah.. vec vidim, kad zaboravim da su tu sarafi, pa kad nagazim nogom bice me svuda po radionici Inace dobra fora. Kutija fakir Sto vise sarafa, veca raspodela tezine = manja sila po sarafu.. super ideja..
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 16:07 - pre 152 meseci
@Elektroničar
Vidi druškane, dvoumim se izmedju P.Audia i B&C zvučnika!
Ali pre ću zveknuti unutra P.Audio unutra, zato što ga uvek imam na lageru i nije preterano skup! A radi za sve pare koje uložiš. Imam i B&C pa ću da probam i jedno a i drugo.
Ove kutije su extra, nisu velike nisu teške a vrlo su efikasne. Svaka ova kutija ladno ispod sebe nosi dve bass kutije 18''. U sistemu radi fantastično, već sam eksperimentisao nešto sa njima.....

Ima dosta firmi kod mene, velikih firmi, i svi mi lepo radimo i saradjujemo. Moje kutije prodaje najviše kvalitet, jasna i definisana zvučna slika pa onda sve ostalo!
Niko ne mora da ih kupi, uvek insistiram da dodju i čuju, uporede sa nekim Brad Name kutijama pa onda pričamo o ceni...
Sad za sad, dobro ide...

Nego, kako rade kutije što si ih napravio, dobro izgledaju za prvu izradu...sledeće će biti još bolje!

Pozz
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 16:21 - pre 152 meseci
sledece pravim trapezoidne kao ti :DDD
pa vidim ti iams bas dosta modela u opciji... kod nas u cg je bas zeznuto jer nema ni jedan da mozes da uzmes, pardon ima sal :/
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 17:19 - pre 152 meseci
Promaaax prika, pomagaj kako se skida spric git sa koze? isprskao sam Boga oca sa njim (naravno i sebe po rukama, pola radionice i alata, i kevin usisivac koji se slucajno nasao tamo ) Ovaj moj spric git, kao za 2 sata skroz suv, moze se smirglati, a na rukama se za 15 sec stvrdnuo
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 18:29 - pre 152 meseci
Nitro razredjivač i briši!
Ako neće, onda šmirgl papir ili eventualno brusilica sa čeličnom četkom za skidanje rdje!
I farbaj napolju, ili masku na lice....da ne bude posle....vidim crvene, plave, žute boje pred očima....
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 18:56 - pre 152 meseci
Hahah dobra pesma imenjace.. prigodna Nosio sam masku,ali ipak udara,za sve pare.

Znaci nitro cu se kiselim u njemu koliko vidim.. a o tome sam trebao misliti pre spricanja..a ja na brzinu, zeljan rezultata, samo da palim kompresor, plasim macke Radio sam polu napolju (otvorio sam sirom velika vrata) ali opet..a vetrovito je bilo da skroz napolje iznesem.. onda bas vetar nosi gde ne treba..

I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 19:06 - pre 152 meseci
vec te vidim, postavice te kao kip na neki trg, a na kutije ce biti ofarbano sve osim otisi tvojih ruku::DDD
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.10.2011. u 19:09 - pre 152 meseci
Redovno ja parim oči ovde,gledam šta i kako radite i nadam se da ćete mi se naći u pomoći kad ja budem nešto pravio. Prvo ću (barem tako mislim) napraviti jednog APEX-ovog stereo snagaša od 2 x 250W/8Ohm a zatim će njemu zatrebati dve doooobre adekvatne kutije koje će u početku služiti kao full-range a zatim u kombinaciji sa bas-binom(ili binovima). Pokušao bi sa iznajmljivanjem pa ako sa tim ne uspijem barem će mi ostati ozvučenje zbog kojeg će komšije imati zašto da me mrko gledaju!

Sve je to još "o dugom štapu",tek se razmišlja o tome. Gledajući šta vi sve radite na pamet padaju svakakve (dobrim inspirisane) ideje... Pozdrav ekipa!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.10.2011. u 08:01 - pre 152 meseci
koje ti je to apexovo pojacalo?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.10.2011. u 09:43 - pre 152 meseci
HV23 cini mi se da se tako zove. Ima ih on nekoliko u rasponu od 250W/8Ohm pa na vise,i uglavnom sva mogu da rade i na 4Ohm sa uvecanjem snage na 300+ W mada je meni to bitnije zbog vezanja zvucnika u most jer pojacalo tad mogu koristiti i/ili za dva satelita, i/ili jedan bas-bin duplo vece snage od jednog kanala. Kad dodjem kuci postavicu slike nekoliko APEX-ovih pojacala,uglavnom su slicna a razlikuju se uglavnom po izlaznim tranzistorima i jos par sitnih dijelova.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.10.2011. u 14:37 - pre 152 meseci
Ima li on sajt?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.10.2011. u 17:42 - pre 152 meseci
http://www.facebook.com/pages/APEX-audio/219135049092

traži albume i slike.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2011. u 16:44 - pre 152 meseci
Evo radilo se malo, i polako sve smo blizi cilju









Ako neko bude radio jos sa spric gitom, obavezno pored maske neka nosi i rukavice. Ja nisam rukavice, ostao mi je spric git na rukama i prstima, i nema sanse da se odstrani osim mehanickim putem zajedno sa kozom. Ne reaguje ni na nitro, ni na uljani, ni onaj njegov razredjivac,ni benzin, ni aceton. Nista. Samo vreme, i otpadne samo.. do tada sam osudjen da drzim ruke u dzepovima kad sam medj' svetom Ljudi ne veruju da se ne moze skinuti.


I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2011. u 16:51 - pre 152 meseci
extra izgleda!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2011. u 16:52 - pre 152 meseci
Znači "loš" kvalitet! Uzeću ovo kao preporuku!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2011. u 18:04 - pre 152 meseci
Super izgleda, svaka cast...!!!!

Znas sta samo braco bode malo oci , sto ti jedna rupa za rucke ima svoju kutiju a druga bez kutije.., malko dobe oci tako...
Jel si razmisljao i tu drugu da zatvoris (na obe strane naravno) ili...???

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2011. u 18:41 - pre 152 meseci
Znam kilavo je ove gore su zatvorene, ove dole, nisam jos. uvek nesto drugo radio oko kutija, pa ostavio za kraj.fali mi 20x15mm drveta za te dole rucke, imam 20x10mm,a to mi tanko, pa nisam hteo da budzam .. ce bidne zatvoreno pre ugradnje zvucnika i mreze od napred. Nije problem i kad ofarbam, jer ne sarafam uopste ..samo lepak sa unutrasnje strane, kad uhvati, nema da mrdne.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.10.2011. u 19:30 - pre 152 meseci
@Euro...
Uuuuu extra su! Lepo izgledaju!
Ali moras one safove jos da predjes gitom!!! Uzmi neki elastican git za auta i ucvrscivac i to dobro pregituj! Kad predjes spric gitom ne smeju da se vide mesta gde se nalaze safovi! Ako se vide ispod spric gita, videce se i na zavrsnom sloju!
Ali sve pohvale, jako precizno si ih odradio!!! Svaka cast majstore!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.10.2011. u 21:41 - pre 152 meseci
Hvala hvala

Sve mislim, dvoumim se, mozda se vidi posle farbe, a mozda i ne .. neka mesta sam malo zbrzao pa se vide (donekle je za ocekivati, obzirom da ima cca 70 sarafa po kutiji) pa se bar 10% vide. Ako napravim veliko ispupcenje,moram puno smirglati,ako poravnam dok je sveze,kad se stegne lepak, ulegne u rupu pa onda opet.. neke rupe sam 3puta tako radio.
Nasao sam neki poliester git dvokomponentni sa staklenim vlaknima kod matorog u radionici,(isto HB ) prianja na metal i drvo (taman za na saraf ) samo muku muciti sa smirglanjem toga.. napravicemo da bude dobro.samo da nadjem mrtvi pistolj za body.. ne mogu naci u Sidu nigde..
Pa se setih da sam nasao online negde da kupim Einhelov po ceni od cca 700rsd. odem da vidim, kad ono poskupelo, 1400 + postarina (bas me cudi da nesto poskupi kad hocu da kupim ) tako da sad moram cekati platu..

P.S.. Gledam nesto sad gustinu tog bodyja.. nista preterano gusci od spric gita koji sam uzeo. Gledam i sastav i sadrzaj cvrste materije, slicno imaju u %. njega sam spricao sa 1.5mm diznom (tacnije i manje, jer nije bila otvorena max ).. Jel' ne bi mogao i body sa tim otvorom? Verujem da bi,ali bi teksturu doveo u pitanje u drugom sloju ako se ne varam? Neki savet?
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.10.2011. u 13:36 - pre 152 meseci
@ Euro...
Mozes da probas, ali mislim da ne bi dobio zeljene rezultate! 3mm je OK za tu gustinu, moze cak i veci otvor. A sa 1,5 diznom ces tesko dobiti strukturu...
Recimo sa 4mm diznom dobijes bas hrapavu strukturu, dok recimo 3mm koju ja koristim daje nesto sitniju strukturu i nekako mi lepse izgleda.

Pozz

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 960468 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.