Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 961057 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 12:04 - pre 137 meseci
Kupasti sundjer ti radi posao, ima neka prodavnica u Novom Sadu i tamo nije skup. Ili sinteticka vuna, ona je jos bolji absorber. Obican sundjer ti nije neko idealno resenje za dampiranje kutija! Pozz
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 12:27 - pre 137 meseci
kod mene je islo okrenutim tokom prvo pravio kutiju pa posle istrazivao :/ Kutija pravljena za 2 12"
dimenzija kutije su unutrasnje mere 90x40x30 na sred kutije je izduv okrukao od 12cmm. Uradjena bitomenska izolacija.
Posto je ostalo samo tapaciranje moguca je laka izmena da li ce kutija raditi kvalitetnije ako se postavi ovakav izduv

Ako da koliko bi trebalo biti cm unutrasnja mera otvora.
Hvala za odgovor
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 13:13 - pre 137 meseci
Citat:
ljutiposkok: kod mene je islo okrenutim tokom prvo pravio kutiju pa posle istrazivao :/ Kutija pravljena za 2 12"
dimenzija kutije su unutrasnje mere 90x40x30 na sred kutije je izduv okrukao od 12cmm. Uradjena bitomenska izolacija.
Posto je ostalo samo tapaciranje moguca je laka izmena da li ce kutija raditi kvalitetnije ako se postavi ovakav izduv

Ako da koliko bi trebalo biti cm unutrasnja mera otvora.
Hvala za odgovor


Da li si tu kutiju radio po nekom nacrtu za preporucene drajvere ili si kopirao neku kutiju pa ubacio drajvere koje vec imas?
Dobro si rekao, to je obrnuti tok! :) Taj izduv odnosno port sluzi za tjuniranje kutije, i on ne moze napamet da se odedjuje, dubina i sirina. Probaj da u WinISD ubacis parametre tih drajvera odredis tip kutije, izaberes kruzni oblik porta, upisi njegov precnik i on ce ti izracunati duzinu porta. Jedino tako kutiju mozes da dobro ''nasviras'' ! :) Pozz
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 13:21 - pre 137 meseci
Ja danas koristim ovo lepo vreme za sredjivanje radionice, temeljno spremanje i ciscenje. I krojim neke Hi-Fi kutije.
Slucajno naletim na repair kit za Jamo BX 100A. Dakle u kutiji dodje Bass, Mid, High drajver sa sve skretnicom za 30 evra. Sad imam nameru da napravim 4 takve kutije od MDF-a. Posto vec imam jedan bar tih Jamo kutija, znam da fantasticno rade!!

Inace sada se sve to spaja sa (Pocket Joinery) sistem spajanja, plus ubacujem keks po ivicama i naravno sve lepim!
Nema vise gitovanja rupa, stege nisu potrebne, samo obaranje ivica i farbanje. Svi spojevi se odrade iznutra i ostaje cisto lice 100% spojeno.



Pozz majstori! Stojke
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 19:12 - pre 137 meseci
Mere kutije sam skino iz jednog kafica jedna kutija sa jednom 12" samo sam uradio 2x te mere posto sam ugradio 2 x 12" takodje otvor za izduv bio 6cm ja stavio 12cm
danas radio testiranje razocaran sam! kutija ne daje ni upola kao sto bi trebalo!
Ako zvucnici stoje noralno kao sto bi trebalo, kutija nema nikakvu efikasnost kao da sviraju bez nje. Kad sam jedan zvucnik okrenuo kao na slici dobio sam ono trazeno bas koji razara telo, ali jos nije to to i dalje ima neka "dobra" falinka.
Moje misljenje je da je sve to sto ne postize maksimum u izduvu.
unutrasnja mera: 90x40x30 otvor 12cm

Rekao si da trazim mere po parametre, koje parametre? jer ovde nema nicega pise samo omaza.

Recite po vasem sta sam pogresio da li je dimenzija kutije ili otvor za izduv, Posto kutija nije zavrsena laka je prepravka koju cu rado uraditi samo da bih dosao do onog trazenog.
hvala na odg :)
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 20:20 - pre 137 meseci
Promasio si sve...


A glavno si promasio to da se kutija pravi prema drajverima a ne kako ti se cini da treba.



Trazi parametre za te drajvere ili postavi jasnije slike da vidimo model i proizvodjaca pa tek onda da ti kazemo sta si omasio.


@EDIT:

Usput probaj da jedan zvucnik izvadis i njegov otvor zatvoris.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 20:27 - pre 137 meseci
Je su dobro polarisani na priključima?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 21:15 - pre 137 meseci
polovi su lepo prikaceni.
Paramere nisam mogao naci, evo slike trebalo bi se videti marka i ostalo.
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.01.2013. u 21:18 - pre 137 meseci
Bio bih zahvalan neko ko se razume ako moze reci dimenzije koje bi odgovarale za drajvere. I dal moze ova kutija posluziti sa prepravkom ili mora nova?
Hvala svima na pomoci
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 12:38 - pre 137 meseci
Citat:
Usput probaj da jedan zvucnik izvadis i njegov otvor zatvoris.

Probao, izvadio jedan a rupu zatvorio. Deluje da je drajver slab za kutiju nema tu jacinu, taj bas. A takodje kada oba stoje normalno, moze se reci da se isto cuje ko jedan, razlika je mala.
Sve sto sam uvideo da se najbolje cuje kada jedan stoji normalno a dr okrenut. Ali to svakako utice na izgled deluje zastrasujuce glomazno :/
Molim vas pomozite potrebna mi je kutija za subotu, pa ako bi neko rekao idealno resenje kako bih danas max sutra zavrsio.

[Ovu poruku je menjao ljutiposkok dana 24.01.2013. u 13:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fahrudin92
Fahrudin Licina
kosovo,pec

Član broj: 306463
Poruke: 17
178.175.50.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 13:12 - pre 137 meseci
zasto niste stavili pregradu tu gde se zavrsava gde se pravi iz jedne kutije u dve tako niste napravili predvoj kutija i misim da nece imat nikakav efekat pravijo sam tako ali sa predvojom radilo je full bass
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 13:38 - pre 137 meseci
Citat:
zasto niste stavili pregradu tu gde se zavrsava gde se pravi iz jedne kutije u dve tako niste napravili predvoj kutija i misim da nece imat nikakav efekat pravijo sam tako ali sa predvojom radilo je full bass

Ok nije problem mogu prepraviti za pola sata, samo me zanima da li su mere kutije odgovarajuce za drajvere ili je potrebna veca kutija. da nebih gubio vreme na prepravkama ako je potrebna veca litraza.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

fahrudin92
Fahrudin Licina
kosovo,pec

Član broj: 306463
Poruke: 17
178.175.50.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 14:46 - pre 137 meseci
paa moja oba zvucnika su bila pi 1200w i bili su po 30cm radi se o zvucniku pionir 1200w i radi se o sony xpload 1100w prava kombinacija kutija je bila 70je bila prednja i zadnja tabla na koju dodju zvucnici dubina 35 a sirinu sam morao 40 da ostavim i sve to kad sam spakovao probao sam sa magnetom van kutije radilo je ali nije bilo zadovoljavajuce stavio sam zvucnik kompletan unutra u unutrasnju stranu table oba zvucnika i prikacijo zvucnici su rradili tresla su se staklad na kuci a auto je bilo odaljeno na 10 metara znaci pravis pregradu ako ne napravis pregradu nista nisi uradio i selikona stavi na svaki deo kutije i na poklopac odozgo sve i dobro zategni za nebi doslo do pohabanja kutije ) pozzbrat moj ii moj savet ti je da taj box uzmes da ga obuces imas tanak pamucani sloj lepi se sa obicnim lepkom za namestaj ako budes stavljao tepison gumeni neces moc nikad da izvuces kutije i nece se zalepit kako treba inace kutija je ok samo jos pregrada hvali po mom misljenju samo mi kazi o kojim se zvucnicima radi koje hoces da ubacis u nju i predlozijo bih ti da uzmes one zabice da otvoris rupu i da ih postavis za sve privatne informacije se javi na moju e-mail add [email protected]
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 15:10 - pre 137 meseci
Vidje moja kutija na pocetku stranice..... hehehe...

Ja mislim da ti je plitka kutija jako...


Pozdrav...!!
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

fahrudin92
Fahrudin Licina
kosovo,pec

Član broj: 306463
Poruke: 17
178.175.50.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 15:33 - pre 137 meseci
bgm nebih reko
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 15:36 - pre 137 meseci
Citat:
Ja mislim da ti je plitka kutija jako.

xexe kako je predhodni post napisan ova kutija je prevelika sobzirom da je koristio 2x15" po manjoj meri 70cmm a meni je 90cm ostale mere ok. nego ispada da je ova kutija za 3x12" :D
sve u svemu idem odmah uraditi pregradu sa otvorom, nadam se da necu uzalud upropastiti kutiju i izgubiti vreme :/
javljam kakav je efekat cim zavrsim.
Citat:
samo mi kazi o kojim se zvucnicima rad

slike drajvera su odmah iznad.
tapaciranje naravno po zavrsetku, silikona nikako ! ima mnogo efikasnije mase za te stvari koje ne uticu u przenju bakra!
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 17:25 - pre 137 meseci
Citat:
fahrudin92: bgm nebih reko


Nisam mislio na tvoju...!!



Ako ti je dubina kutije 30, kao sto si napisao, a hoces bassa po meni je to plitko jako...!!


Pozdrav...!!
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.01.2013. u 20:02 - pre 137 meseci
Omasio si kutiju i tu nema nista napamet.

Imas na ovoj stranci uputstvo kako da izmeris osnovne podatke:

http://bas.elitesecurity.org/indexV.html

Ides na Audio > tutoriali > Pojednostavljen metod za određivanje nekih od Thiele-Small parametara
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
178.79.30.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...25.01.2013. u 00:39 - pre 137 meseci
uradio sam pregrade kutije problem je resen dobio korektno zadovoljavajuci bass malo vise mumlanja ali uradicu dampiranje msl da ce malo umrtviti kutiju i bice ok.
imam par 15' pravio ix pre 2god takodje nemaju svoju jacinu uradicu isto ovaj port na obe kutije i bice super
Ljudi ja u kutije 15' nisam stavio skretnice za visokotonce radile pune dve godine po raznim zurkama na maksimum, citajuci vase postove visokotonci bi trebali biti sprzeni do sada bar stotinu puta https://static.elitesecurity.org/square.gif ali i dalje stekaju kao kad ix stavio, ako neko ima laku jeftinu semu za skretnicu neka mi posalje na mail. [email protected] bio bih zahvalan.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...25.01.2013. u 08:33 - pre 137 meseci
Citat:
promax:
Ja danas koristim ovo lepo vreme za sredjivanje radionice, temeljno spremanje i ciscenje. :) I krojim neke Hi-Fi kutije.
Slucajno naletim na repair kit za Jamo BX 100A. Dakle u kutiji dodje Bass, Mid, High drajver sa sve skretnicom za 30 evra. Sad imam nameru da napravim 4 takve kutije od MDF-a. Posto vec imam jedan bar tih Jamo kutija, znam da fantasticno rade!!

Inace sada se sve to spaja sa (Pocket Joinery) sistem spajanja, plus ubacujem keks po ivicama i naravno sve lepim!
Nema vise gitovanja rupa, stege nisu potrebne, samo obaranje ivica i farbanje. Svi spojevi se odrade iznutra i ostaje cisto lice 100% spojeno.



Pozz majstori! Stojke


Ćao Stojke ,dobra ti je ova sprava !!! reci mi kako na ovoj spravi podesiš dubinu bušenja ? jel se o radi sa ovim crnim graničnikom na svrdlu ?

koliko košta ova stega pored i gdje ima kupiti ? zanimljiva mi je za preklopni cikular kad režem alu lajsne da ne guram prste blizu pile dok držim komad za rezanje

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 961057 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.