Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muž, žena i prevodilac

elitemadzone.org :: MadZone :: Muž, žena i prevodilac

[ Pregleda: 3666 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Muž, žena i prevodilac19.08.2010. u 23:26 - pre 166 meseci
Citat:

Prvi brak Srbina i Albanke u Kuršumliji

U opštini Kuršumlija nedavno je sklopljen prvi brak između Srbina i Albanke, a "novopečeni" supružnici koriste usluge prevodioca jer još ne znaju jezik partnera.

www.blic.rs/Vesti/Drustvo/2033...-Srbina-i-Albanke-u-Kursumliji

Hehehe, šta ti je prava ljubav...

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 01:35 - pre 166 meseci
Jeste, zvuci malo smesno ali je zalosna cinjenica da po mnogim selima Srbije vlada epidemija nesklapanja brakova, jer dame nece da zive na selu. Verovatno ove Albanke tamo zive mnogo siromasniji zivot cim im odgovara da dodju ovamo i zive na selu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 07:24 - pre 166 meseci
Od ovakvih priča o zaostalim ljudima mi se povraća. Kada čujem za ovakve "slučajeve"
bukvalno mi se zgrči lice u neki kiseo izraz.

Odvratni su u svojoj gluposti i zaostalosti. Kao neke životinje kada spoje vlasnici
zbog reprodukcije u ekonomske svrhe, pa se iz zezanja kaže "venčali se".
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 07:30 - pre 166 meseci
Prava ljubav je vrlo retka pojava a brak iz računa je sasvim uobičajena stvar samo što se to obično ne pokazuje vaš ovako otvoreno.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 10:06 - pre 166 meseci
Pa nemojte tako, mladenci kažu da je ljubav iskrena i da se rodila na prvi pogled. Zašto mislite da je drugačije?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 13:14 - pre 166 meseci
Citat:
Bata

Odvratni su u svojoj gluposti i zaostalosti. Kao neke životinje kada spoje vlasnici
zbog reprodukcije u ekonomske svrhe, pa se iz zezanja kaže "venčali se".


a "leba ti" nije valjda da si od onih koji misle zbog ljubavi!?
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 15:07 - pre 166 meseci
Citat:
Bata: Od ovakvih priča o zaostalim ljudima mi se povraća. Kada čujem za ovakve "slučajeve"
bukvalno mi se zgrči lice u neki kiseo izraz.

Odvratni su u svojoj gluposti i zaostalosti. Kao neke životinje kada spoje vlasnici
zbog reprodukcije u ekonomske svrhe, pa se iz zezanja kaže "venčali se".


A ja baš misljim da je u pitanje prava ljubav.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 15:14 - pre 166 meseci
Citat:
Bata: Od ovakvih priča o zaostalim ljudima mi se povraća. Kada čujem za ovakve "slučajeve"
bukvalno mi se zgrči lice u neki kiseo izraz.

Odvratni su u svojoj gluposti i zaostalosti. Kao neke životinje kada spoje vlasnici
zbog reprodukcije u ekonomske svrhe, pa se iz zezanja kaže "venčali se".
Cudan je tvoj komentar. Cak i da je ovo normalna zemlja pa sklapanje brakova upoznavanjem pomocu poznanika, posrednika, oglasa, u novije vreme i Interneta, nije nikakvo cudo ni retkost.

Ali, u zemlji u kojoj selo izumire, u kojoj gomila seoskih momaka moze da bira izmedju nijedne i nijedne kandidatkinje u selu, i to momaka od 30 godina i vise, ovo je korak ocajnika i zadnja sansa da nesto urade sa svojim zivotima. A u komentarima na jednom drugom sajtu ljudi navode da slicnih slucajeva ima prilicno i da je jedino cudno u celoj stvari sto se ovaj konkretni objavio kao nesto specijalno.

Mislim da bi vise trebalo da ti budu odvratna vlast koja nema nikakvu kreativnu politiku za selo, pa je zivot tamo krajnje neizvestan i neudoban i onda je logicno da nase Srpkinje beze sa njega glavom bez obzira.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac20.08.2010. u 15:24 - pre 166 meseci
@bata

Samo se u filmovima i ljubavnim romanima sklapa brak samo iz ljubavi.

U realnom svetu, ljudi gledaju i da dele interesovanja, ambicije i planove sa supruznicima, kao i da medjusobno imaju neku bazu koja vise lici na prijateljstvo.
A poprilcno cesto, ljudi pokusavaju da nadoknade brakom nesto sto im fali.

U ovom slucaju samoca je presudna za sklapanje braka.
Nisu to primitivni ljudi, nego usamljeni i samo napred - neka se zene i udaju sa bilo kim.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac22.08.2010. u 06:31 - pre 166 meseci
Ma ne bre ljudi, pogrešno ste me protumačili.
Ja uopšte ne mislim da su se ovi uzeli iz računa, bar ne svesno.(a ako jesu, loš im je račun. objašnjenje sledi...)
I lično uopšte nisam neki idealista, možda pomalo perfekcionista(uglavnom na svoju štetu) , ili elitista(bez osnova)...

Ono što je mene zgadilo u ovom, i sličnim slučajevima, je pojava da takvi neki zaostali ljudi (u ovom slučaju
socijalno i civilizacijski i obrazovno zaostali, ali ponekad i mentalno i fizički)
na ovaj, gotovo životinjski način, poput nekih medveda u sezoni parenja, idu "u pohod" po brdima i selima ,
da pronađu slično socijalno-civilizacijski-obrazovno osakaćenu/nerazvijenu osobu zbog bračnog života.

Po tome što traže na taj način slične sebi, vidi se da su vrlo svesni svoje situacije , inače bi taj "momak"
došao u centar Beograda da nađe neku ko što je vido na televiziju , dakle nisu mentalno zaostali.

Ali jesu obrazovno i socijalno zaostali, jer svoju "potrebu" , a u stvari moralno-tradicionalističku obavezu koju
imaju da ispune venčanjem i eventualno potomstvom, pretpostavljaju vrlo izvesnom nastavljanju takvog bednog
života koji ih je doveo u situaciju da ostanu pustinjaci, u mnogim stvarima unazađeni za sto godina.

Ako dobiju potomstvo, kakvu perspektivu za bolji život od njih ima to potomstvo, osim da beže odatle kako znaju i umeju ?!

To me zgražava, i rastužuje, ta pojava (vrlo prisutna i u razvijenim sredinama) da se ljudi sa ozbiljnim problemima
u životu, kao da su im vrane popile mozak, ne usredsređuju na prvenstveno rešavanje tih problema, već se odlučuju
na brak i rađanje dece (jer je "za to vreme" , ili zato što "tako treba" , ili im se jednostavno omakne...) na taj način
se samo još više ukopavajući u postojeće probleme, koje će na svojoj koži osetiti to potomstvo,
koje je stvoreno iz nezrele odluke, iz tradicionalistički nametnute "obaveze", ili iz životinjskog instinkta.

Imao bih još i ponešto da kažem o toj vrsti odabira partnera "linijom najmanjeg otpora" , traženjem optimuma među manama,
najboljeg kompromisa između desetine ograničenja i nula povoljnosti, kao kada se u pijanstvu "spoje" krezubavi
baba-sera i lokalni ispičutura... Ali ulaženjem u te detalje samo ću oštetiti sopstveni apetit, a takođe ta pojava nije
specifična samo za problematiku koju sam opisao.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac22.08.2010. u 11:37 - pre 166 meseci
Citat:
tdjokic: ...zalosna cinjenica da po mnogim selima Srbije vlada epidemija nesklapanja brakova, jer dame nece da zive na selu...
A gospoda kad se sele iz Beograda na selo?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac22.08.2010. u 17:16 - pre 166 meseci
Citat:
Bata: Ono što je mene zgadilo u ovom, i sličnim slučajevima, je pojava da takvi neki zaostali ljudi (u ovom slučaju
socijalno i civilizacijski i obrazovno zaostali, ali ponekad i mentalno i fizički)
na ovaj, gotovo životinjski način, poput nekih medveda u sezoni parenja, idu "u pohod" po brdima i selima ,
da pronađu slično socijalno-civilizacijski-obrazovno osakaćenu/nerazvijenu osobu zbog bračnog života.

Po tome što traže na taj način slične sebi, vidi se da su vrlo svesni svoje situacije , inače bi taj "momak"
došao u centar Beograda da nađe neku ko što je vido na televiziju , dakle nisu mentalno zaostali.


Isto tako neki drugi idu u "pohod" po (silikonskim) dolinama i splavovima, da pronađu slične sebi. I još su ne znam kako "kul" zbog toga, tj. neki ih još smatraju za nekakav džet-set.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Muž, žena i prevodilac22.08.2010. u 17:55 - pre 166 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: A gospoda kad se sele iz Beograda na selo?
Jeste, zvuci malo cudno, ali ja sam rec 'dame' upotrebio generalno, za zenski deo populacije. Da sam rekao 'seljanke' neko bi se naljutio, jer poznajem neke zene koje zive na selu, udate za poljoprivrednike, bave se poljoprivredom a nisu bas seljanke u onom smislu reci koji im se obicno pripisuje. Devojke? Zene? Poljoprivrednice? Zato sam namerno rekao 'dame', nije bilo nikakvih losih namera, njihovo je pravo da zive gde hoce.

Citat:
Bata: Ma ne bre ljudi, pogrešno ste me protumačili.
.............................
To me zgražava, i rastužuje, ta pojava (vrlo prisutna i u razvijenim sredinama) da se ljudi sa ozbiljnim problemima
u životu, kao da su im vrane popile mozak, ne usredsređuju na prvenstveno rešavanje tih problema, već se odlučuju
na brak i rađanje dece (jer je "za to vreme" , ili zato što "tako treba" , ili im se jednostavno omakne...) na taj način
se samo još više ukopavajući u postojeće probleme, koje će na svojoj koži osetiti to potomstvo,
koje je stvoreno iz nezrele odluke, iz tradicionalistički nametnute "obaveze", ili iz životinjskog instinkta.
Ej, covece, o cemu bre ti to pricas? Pa identicno se ponasaju SVI u svetu! Nemaju ozbiljne probleme samo stanovnici sela - i to vecine sela, ne samo tamo neki pustinjaci i cudaci, radi se i sasvim normalnim selima, u kojima zivot tece vise vekova, a tek sada pocinju da izumiru - nego svi zivi, samo svako na svom nivou. Da odmah "udarim" radikalno - zar se nije sin engleske kraljice ozenio na isti nacin koji se tebi gadi, a ovamo voleo onu drugu, a Dajana se u braku pretvorila u psihicku rusevinu, kao da su likovi iz nekog Leskovca, Paracina, Beograda, Zagreba!

Ako se gleda tvojom logikom, onda bi celo covecanstvo moglo da se dogovori pa da napravimo kolektivno samoubistvo! Izvini sto cu te prozvati po nacionalnosti, verovatno si Srbin ili nesto u blizini, a zamisli samo kakve probleme imaju oni kojih ima stotine miliona pa se ipak radjaju i dalje, ne resavajuci probleme o kojima ti govoris. Jesi li nekad gledao neku reportazu o zivotu u nekom indiskom selu, africkom selu i slicno, tamo je mnogo gore i beznadeznije nego u selima Srbije, u kojima ima i mnogo plodne zemlje i uslova za razne pratece aktivnosti - stocarstvo, vocarstvo itd. Mi smo zemlja dembelija za neke, samo sto smo postali nekompatibilni sami sa sobom, pa skoro planski ubijamo i poljoprivredu i industriju i sve zivo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Muž, žena i prevodilac

[ Pregleda: 3666 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.