Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)

[es] :: E-Kupovina :: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32872 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)17.08.2010. u 16:41 - pre 166 meseci
Ja jutros otišao u poštu da pošaljem polovnu memorijsku karticu za PS2 u Bugarsku, poslao mi je čovek iz Bugarske da mu je modujem.

Odem u jednu poštu, namerno nisam zatvarao kovertu, trt-mrt, tamo ovamo, zove šefa, šef zove svog šefa, ovaj kaže moramo da zovemo poštu carina u BGu, da vidimo, zovu jedan broj, ovi im daju drugi. Zovu fdrugi broj, ovi im daju treći. Na trećem im neko nešto priča, ovaj kao klima glavom, čujem samo "Ne, fizičko. Ne fizičkom." Vraća mi koverat, i kaže "Ne može"!!!!

MOLIM? -Ne možete da pošaljete. -Kako ne mogu? -Lepo, to je "nešto", stvar, nije pismo. -Pa dobro, znam i ja da je nešto, treba da vratim čoveku. -Žao mi je , ne može. -Pa kako da pošaljem ja nešto odavde? -Žao mi je, ne mogu da vam pomognem.

Iza mene već red od 40 penzosa, ja pokupim ono, i odem..... Hebote, gde mi živimo.

Odem u drugu poštu, manju, u mom kraju, (ovo sam bio u glavnoj u Požarevcu, kao ono, računam, baš ako treba nešto ....) Žena koja radi na šalteru, pogleda, i samo reče: "Poštarina za ovo je 270 dinara ako hoćete preporučeno, ali morate da platite i 360 dinara uslugu carinskog pregleda! postoji mogunost i da vam vrate sa carine, ili da vam stigne uplatnica da platite carinu, ili da samo prodje. Da kucam? "
-Kucaj, šta da radim. Platim ja lepo 620 dinara, i još postoji mogućnosta da platim carinu na stvar koja IZLAZI iz zemlje, ili da mi je vrate, da ne daju da izadje.

Kako ja sad BratkuBugarku da objasnim da živimo u Srbistanu, da možda neće niakda na dobije svoju memorijsku karticu? Normalno da će da pomisli da ga vaćarim za karticu....

Strašno, ljudi moji. Strašno.
 
Odgovor na temu

misao
Beograd

Član broj: 1703
Poruke: 103
*.adsl.beocity.net.



+20 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)17.08.2010. u 17:51 - pre 166 meseci
Odem ja pre jedno mesec dana da se raspitam koja je cena da pošaljem ortaku u Hrvatsku neki DVD.

Kažu mi na šalteru "može samo ako je original DVD u celofanu".
Molim? A ako hoću da pošaljem film sa svadbe? Slike sa mora? Prvo će neko da pregleda, pa ako zadovoljava kriterijum, onda može?

Kaže "takvi su propisi". Inače košta oko 1000 dinara.

Odem popodne u drugu smenu, spakovao tri DVDa u neki časopis, sve u veliku kovertu, zalepio, adresirao.
Niko me nije ništa pitao, izmerili težinu, naplatili mi 920 din, stiglo gde je krenulo.

Ludilo. Propise i "propise" očigledno piše i tumači ko kako stigne.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)17.08.2010. u 19:27 - pre 166 meseci
Citat:
misao: Ludilo. Propise i "propise" očigledno piše i tumači ko kako stigne.
Tacno to. Ovde je sve otislo dodjavola, cisto ludilo. Ako niste primetili, ova drzava od pre nekoliko dana nema ni jednu jedinu raketu za odbranu od grada, a znamo koliku stetu grad moze naneti! Onda je jasno da ih bas briga za fizicka lica, za posiljke i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)18.08.2010. u 08:50 - pre 166 meseci
Postavio sam istu temu i na benchu, tamo je mnogo ljudi imalo ista iskustva kao ja ..... bruka za naše zakone i službe. Čovek hteo da pošalje neispravan hard na reklamaciju u madjarsku, htelu da mu naplate troškove u iznosu "kupi nov hard" !!!! Bagra bre.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)18.08.2010. u 09:13 - pre 166 meseci
Tema iz 2004. godine: http://www.elitesecurity.org/t...nstvo-banalnost-ili-mozda-nije
Tema iz 2006. godine: http://www.elitesecurity.org/t...obrom-postom-carina-pri-izvozu

Ovde se izgleda radi o troškovima carinskog pregleda, a ne o carini. Na kraju izađe na isto, ali eto postoji razlika u nazivu.

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 18.08.2010. u 10:23 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)18.08.2010. u 09:52 - pre 166 meseci
Ma u redu je to (mislim, nije u redu, nego znam da nije to nije sama carina) , i meni je ova rekla da je tih 360 dinara carinski pregled, ali .... zašto? Zar ne bi trebalo bugarski carinik da brine šta mu ulazi u zemlju? Ako kontrolišu šta izlazi, zašto to moram ja da platim? I uvek postoji mogućnost da ako se tamo nekoj Evici nakrivi, da odluči da platim carinu na nešto što sam poslao van zemlje ...... smešno. Ili da mi vrate, bez mogućnosti slanja!!! Kako ja da objasnim onom tamo da meni država ne dozvoljava da mu ja vratim karticu. Šta će da pomisli o meni, da sam narko diler?

[Ovu poruku je menjao MagicMaster dana 18.08.2010. u 11:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

misao
Beograd

Član broj: 1703
Poruke: 103
*.adsl.beocity.net.



+20 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)18.08.2010. u 10:34 - pre 166 meseci
LOL
Još gore, pomisliće da si slepac koji hoće da ga zavrne za 20eur...

Kad bi stekao reputaciju narko dilera, bio bi ugledan i poštovan u zemlji i regionu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)18.08.2010. u 11:20 - pre 166 meseci
To je relikt socijalizma - to tesko umire kada se pacijent jednom inficira.

U normalnim zemljama za posiljke koje salju fizicka lica u inostranstvo >GRADJANI< potpisuju carinsku deklaraciju i tako odgovaraju za sadrzaj.

U bantu birokratijama, i to je jos jedan nacin da se uzme lova na konto neke "takse".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)18.08.2010. u 14:33 - pre 166 meseci
Teoriski, ima opravdanja za tih 360 dinara, odnosno za carinski pregled, kao prevencija da se ne iznosi neka ikona, slika, retka knjiga, sta ga znam, nesto od onih stvari koje ne smeju da se iznesu. Ali da ti brani da vratis glupu graficku karticu ili pokvareni hard e to je vec debilizam odrastao na slepoj birokratiji, to cak ni doktor Haus ne bi znao da izleci :-)

Na slicna nacin su zezali narod kad se pojavio Ubuntu Linux koga si mogao da porucis besplatno i po 20 diskova ako hoces, a oni otuda placaju sve - i CD i postarinu, ma bas sve, i onda se u posti stvorila gomila CD-a, zakrceni hodnici bili, jer zakon ne dozvoljava da ti neko salje kao poklon "stampani materijal" ili slican reklamni materijal, verovatno da ne "podrivas drustveni sistem"! Preduzecu moze a fizickom licu ne moze - tipicno zaostao zakon iz komunizma kad privatnih preduzeca prakticno nije ni bilo a sada ih ima koliko hoces, tako da im je ova "zastita" totalno bez veze u konkretnom slucaju.

Nazalost, ti totalitarni rezimi imaju bezbroj mana ali se desi nekad da neka od tih mana bude i korisna. Bas pre par dana citao sam na Yahoo sajtu da je Kina prema izvestajima za drugi kvartal ove godine, postala druga ekonomska sila u svetu, prestigli su Japan. I u mnostvu analiza i komentara tamo, jedan je napisao da je kineskoj vladi lakse da usmerava ekonomiju nego zapadnim vladama, jer je odlucivanje centralizovano. I hajde, budi pametan sada! A u Americi jos uvek postoje strepnje od onog "dabl dip", jos gore recesije nego sto je ova koja se kao smiruje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)28.08.2010. u 19:10 - pre 166 meseci
ljudi, jel ste culi za autobuse ? pa sibnite busom i nema takvih problema
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)28.08.2010. u 19:20 - pre 166 meseci
Citat:
navigare: ljudi, jel ste culi za autobuse ? pa sibnite busom i nema takvih problema
Tu gde moze da se sibne busom i nema problema sa carinom, ali kako da sibnes busom nesto u (ili iz) Bugarsku, Hrvatsku, Kinu itd.?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)28.08.2010. u 21:33 - pre 166 meseci
@ navigare
eh ta dobra stara vremena, sta sam sve tako "sibnutih" stvari iscupao iz autobusa... leeleeee... A oni vozaci su ili zesci krimosi ili idioti. Nikad nisam bio nacisto. Mozete misliti - prime paket i NE PITAJU sta je u njemu. Das njemu par EUR i on valja belo - nije problem. Glupak.

Jedan od boljih ulova mi je bilo cca 70-80 mobilnih telefona, sve ljudi odradili kako treba, baterije baska, kucista baska, ploce baska, ambalaza baska, sve po autobusu podjeljeno, posarafano ispod panela. A onda istovareno kod mene u magacin uz prijavicu. Steta, a najjeftiniiji telefon bio cini mi se oko 70 EUR... ali dobro, palo pa sta sad
- edit-
Hehehhe, upravo se sjetih lika
Umontirao covjek 150 pari italijanskih cipela u ventilacioni tunel iznad glava putnika... znaci, udjem da pregledam, osjeti se kako ona koza sa tih cipela "otpusta mirise" iz ventilacije... i naravno "pljas" odose cipele na bubanj u carinsku prodavnicu. Zao mi vozaca, mukica sta je sve pricao da se iscupa, prosto nije za forum
A oni putnici su htjeli da ga pojedu - skontali ljudi da nesto smrdi i davili se 100 km od Beograda do Race


Lijepo je to sa autobusima, ali kako to lijepo zna da se istovari na GP - a steta, a kazna... a jaoooo.

[Ovu poruku je menjao yolja624 dana 28.08.2010. u 22:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)29.08.2010. u 06:07 - pre 166 meseci
Ja sam iz USA slao sve i svasta. Niko te nista ne pita. Spakujes lepo u kartonsku kutiju, lepo zalepis, odes u postu napises sta je unutra kazes vrednost, uzmes osiguranje ako hoces i to je to.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)29.08.2010. u 09:30 - pre 166 meseci
Aa.... uvek sam se pitao kako oni u filmovima onako opusteno posalju u kutiji nekom osecenu glavu, onako postom samo.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)29.08.2010. u 11:46 - pre 166 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Aa.... uvek sam se pitao kako oni u filmovima onako opusteno posalju u kutiji nekom osecenu glavu, onako postom samo.


Eto kako. Ili korupcija radi.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)29.08.2010. u 15:18 - pre 166 meseci
U BiH je isto njesra... Lani sam slao rođacima u Hr kopiju DVD-a sa moje svadbe... U pošti je prvo nastala opšta zbrka, onda se tražila neka šefica koja je pola sata nešto prčkala po računaru pa mi isprintala jedno 5 priznanica koje sam potpisao, uplatio, ....

Nakon što sam izašao iz pošte, zovu me na mobilni i kao treba još nešto da potpišem... Na kraju nekih 10KM sam vrisnuo iako nije ništa veće od običnog pisma...

Danas majko ženiš svoga sina...


 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)29.08.2010. u 17:08 - pre 166 meseci
"Budala, paprati i krivih drva nece nikad nestati... "

Realno - glupo do bola, ta nazovi sefica vjerovatno nema pojma sta ti je naplatila, ali je to uradila. Ti imas pravo da od nje trazis napismeno sta ti se naplacuje i na osnovu cega.
Mislim, vjerovatno bi ti sve to bilo preveliko cimanje za 10KM ali ja bi na tvom mjestu tjerao do kraja - dok ta persona ne ostane bez posla.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.55.*



+112 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)29.08.2010. u 20:54 - pre 166 meseci
http://www.posta.rs/struktura/lat/posalji/paket-medjunarodni-fizicka-lica.asp

Evo ti sajt pošte gde je sve lepo opisano, tj. kako poslati paket, i pravila za određenu zemlju. Sve lepo piše samo treba čitati
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)30.08.2010. u 03:42 - pre 166 meseci
Citat:
zemun88Sve lepo piše samo treba čitati
Hvala sto pomazes. Mozes li jos malo da pomognes? Pogledao sam zemlju Bugarsku, i potrazio sta je zabranjeno tamo slati i nigde ne pise da su zabranjene memoriske kartice, a upravo je memoriska kartica pokrenula temu.

Pogledao sam i za Hrvatsku i tamo nisam nasao DVD koji je takodje bio sporan.

Jeste, pise. Ali za Bugarsku je to samo 1 strana, pola strane zapravo, a za Hrvatsku 10 strana i nije ni malo lako da se nadje. Sa druge strane, NEPRIHVATLJIVO JE, da sluzbenici koji to rade svakog dana ne mogu da nadju. Obican covek moze da nadje ili ne, ali nije obavezan da nadje, a sluzbenik na posti je po definiciji obavezan da zna sta sme da primi a sta ne, a ako on licno ne zna trebalo bi da zna njegov pretpostavljeni ili sef postanske jedinice, ali da se daju proizvoljna tumacenje i u jednoj posti moze a u drugoj ne moze nikako se ne uklapa u ovo sto si rekao - "Sve lepo pise"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)30.08.2010. u 08:17 - pre 166 meseci
Citat:
A ako hoću da pošaljem film sa svadbe? Slike sa mora? Prvo će neko da pregleda, pa ako zadovoljava kriterijum, onda može?


Zapakujes sve sto imas u RAR sa nekom extra strong lozinkom i tako snimis na DVD pa im das neka pregledaju do mile volje :)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Carina na robu koja izlazi iz zemlje? - Čik pošaljite nešto ako možete van Srbije :)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32872 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.