Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

depozit iz srbije :(

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: depozit iz srbije :(

[ Pregleda: 5384 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoc80
programer
Beograd

Član broj: 266415
Poruke: 2
*.static.sbb.rs.



Profil

icon depozit iz srbije :(17.08.2010. u 16:08 - pre 166 meseci
pozdrav svima

bavim se forexom vec 2 godine, od toga godinu dana live preko alpari uk... cak mi ne ide ni lose.
da ne duzim mnogo, posto sam izucio poprilicno, potvrdio znanje, istestirao se kako se ponasam u nezgodnim i zgodnim situacijama (sa live parama) konacno htedoh da uplatim i nesto malo vise novca pa da trgujem normalnije, kad cvrc, iz intese mi kazu da to vise ne moze (prethodna 2 puta normalno platio). dobijem ja i potvrdu iz alpari-a za svrhu uplate, medjutim izgleda da drzava vise ne dozvoljava wire transfer u brokerske svrhe prema inostranstvu. moze preko 3d secure vise, al em je intesa nema, em na portalu za placanje ima yuga, od srbije ni traga ni glasa. i sto bi rekao onaj ciga "i sta sad mi nindze da radimo" :(

jedva sam uspeo da iskopam da alpari radi kako treba i da ne zavrce musterije (dizao ja nesto para, sve islo kako treba), ne znam kod koga sad drugog da otvorim racun pa da platim visa karticom. na stranim forumima ne znas kome da verujes. jedni tvrde za istog brokera da ne radi nikako, drugi da radi savrseno... jasno vam je vec ako se bavite ovom tematikom

covek iz alpari-a, a i jedan drugar mi predlozili da uzmem vizu neke online internacionalne banke. medjutim nemam predstavu ni koje su banke "sigurne" ni kakva je procedura (secam se da su za offshore account ranije uzimali 1000 evra), kol'ko kosta i slicno. nesto mi je drugar suflirao da je to nelegalno kod nas, tj da ne smes da imas racun u stranoj zemlji - ne znam kako se vode online banke...

da li neko zna nekog brokera koji normalno radi (mt4 je pozeljan, ali ne presudan) i da mogu da uplatim i podignem novac preko kreditne kartice (bar samo da uplatim preko kreditne kartice), ili da li neko zna neku online banku koja ima 3d secure vizu? ako neko ima neki treci predlog, voljan sam da saslusam...

nisam jos stigao da procitam sve teme vezane za forex na ES, ali sam generalno zainteresovan da se ukljucim u diskusije oko forexa ako ima ljudi koji bi da se ovim bave (i mozda obogate) :)

izvinjavam se ako sam udavio sa postom, bio bih zahvalan ako neko moze da pomogne.
 
Odgovor na temu

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Re: depozit iz srbije :(23.08.2010. u 18:04 - pre 166 meseci
Nesto sam malo cirao o Forexu i hocu da mu se prikljucim...

Koliko sam citao dovoljna je visa kartica koja ima u sebi CV2 broj...

Takvu karticu izdaje banka Intesa. Mozes da uzmem internet intesa karticu ili raifaisen...

Ono sto ja planiram je, da posto imam epassporte karticu, nju iskoristim. Domaca intesina kartica mi je vezana za epassporte racun, i plairam da na taj nacin uplatim novac na epassporte pa posle sa onom drugom karticom dalje... isto tako da sa tom drugom karticom dizem novac...
 
Odgovor na temu

markoc80
programer
Beograd

Član broj: 266415
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: depozit iz srbije :(25.08.2010. u 15:56 - pre 166 meseci
@lovelord hehe, ni slucajno nemoj da se kreces dok ne procitas MNOGO... veruj mi, potrebno je

visa je dovoljna za neke brokere, ali pitanje je ko je siguran. mnogi imaju razno-razne probleme od kojih su najgori stalna iskjucivanja u toku trgovanja ili nemogucnost podizanja para. a ne znas kome da verujes. posto resenja nemam za alpari (koji prima samo wire-transfer iz srbije) opredelio sam se da otvorim jos jedan racun kod fxcm... znam da su veliki, i pratim njihove vesti (imaju odlican tim tehnickih analiticara). ranije nisu primali korisnike iz srbije, ali fxcm.co.uk omogucava (ranije je bio samo fxcm usa koji nije dozvoljavao). tako da imam poverenje u njih (malo su im siri spread-ovi, ali dobro, to nije strasno bitno). za sad sam bas zadovoljan pogotovo sto imaju stalno neke besplatne webinare i kvizove za poboljsavanje znanja.

e kod njih je dovoljna samo kopija dokumenata i visa sa kojom se uplacuje novac... ne znam da li moze da se dize preko vise, ali wire-transfer radi kako treba (bar sto se primanja u srbiji tice)

inace imam visu classic banke intesa i dovoljna mi je i za isplatu i za uplatu, to sam probao ranije preko moneybookers-a

u svakom slucaju, ako se odlucis da krenes sa forexom, javi da ti napisem kojim redom sta da citas i ucis, cisto da izbegnes gubljenje kapitala i da ne lutas okolo kao sto sam ja lutao. svakako prvo idi na babypips sajt i procitaj school of pipsology...

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: depozit iz srbije :(

[ Pregleda: 5384 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.