Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1112078 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RadeExpert
Ch

Član broj: 312974
Poruke: 3
*.0-85.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.03.2013. u 22:15 - pre 135 meseci
Veliki pozdrav! Vidim da su pojedini dobro upuceni u "Svajcarski sistem" ;) Hvala na velikim i korisnim informacijama.Mene konkretno interesuje da li mozda znate, postoji li mogucnost da se prevede Srpska vozacka dozvola ili zameni kako bih mogao da vozim u Svajcarskoj? Cuo sam da postoji zakon da je period godinu dana za prevod/zamenu Srpske vozacke za Svajcarsku,ali meni je to odavno isteklo, jer kad sam dobio C Vizu bio sam maloletan pa nisam imao ni Srpsku vozacku a kamoli da je prevodim na Svajcarsku... Jel postoji bilo kakva mogucnost za prevod ili zamenu,ili nesto sasvim trece,sem polaganje svega iz pocetka? Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.03.2013. u 02:09 - pre 135 meseci
Mislim da ne postoji nacin, jer si ti prakticno tada vec ziveo u CH i morao si da polazes u CH. Jedini izuzetak je ako si ziveo van CH (recimo u Srbiji) neko duze vreme - mislim da ima cak i tacan rok, da li je punih godinu dana ili vise - pa si u to vreme tamo polagao, onda ti se priznaje. Ako si "na odmoru" polozio u Srbiji mislim da ti nece priznati.

To su u principu najvise uradili zbog Amerikanaca, jer tamo dobijes dozvolu na "dobardan", pa su Svajcarci isli i tamo polagali, dolazili nazad i prevodili te dozvole.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.03.2013. u 11:00 - pre 135 meseci
Vreme ti se racuna od datuma od kada si se prijavio u CH. tj od onog momenta kada si stekao pravo da polazes dozvolu.
 
Odgovor na temu

RadeExpert
Ch

Član broj: 312974
Poruke: 3
*.0-85.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.03.2013. u 18:27 - pre 135 meseci
Ok...Danke :) Kod mene je malo komplikovano. C Vizu sam dobio 99te, pa do 2005te sam dolazio samo leti po 2-3 meseca u Svajcarsku,pa sam 2005/6te dosao navodno "sa svim",onda sam se zaposlio i bio u radnom odnosu 5 god, sve uredno. (2009te se upunoletio). 2011 resim da se vratim "sa svim" pa se vratio i bio skoro 2 godine u Srbiji, pa sam se sad pre 3 meseca( za novu god) opet vratio ovde u Ch. Tako da........................ ne znam kako stvari stoje :D
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.03.2013. u 18:30 - pre 135 meseci
I da si polozio dole ne mozes je tek tako provesti. Moras izaci na polaganje voznje u roku od godinu dana.

Naravno i za to postoji "rupa" u zakonu tako sto ne izadjes i pravis se lud kao da nisi znao, al onda ako te nahvataju da si tu vise od godine a nisi polozio ides direkt na polaganje voznje.
 
Odgovor na temu

RadeExpert
Ch

Član broj: 312974
Poruke: 3
*.0-85.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.03.2013. u 18:54 - pre 135 meseci
Polozio sam jos 2009 ... Znaci ne gine mi polaganje iz pocetka u Svajcarskoj, i kursevi i test i voznja :( Da je bar samo voznja bio bi na konju :(
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.03.2013. u 09:48 - pre 135 meseci
Mislim da ti negine i voznja i testovi, ali probaj da odes u policiju i da nesto izmuvas, pa ako budes imao srece mozda i prodjes samo sa voznjom. Neznam gde si bio prijavljen/odjavljen te godine koje si se seljakao iz SRB u CH. i Kad si zvanicno polozio voznju. Postoji i opcija ako imas veze u Srbiji, da ti napisu da si tek sad polozio pa da onda sa tom dozvolom trazis godinu dana.
 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 17:28 - pre 135 meseci
Dragi forumasi,trebam pomoc i ako neko moze da mi da iole konkretan odgovor.Naime udata sam za osobu sa C vizom,podneli smo papire za preseljenje u Ch prosle godine u januaru mesecu.Jos uvek cekamo bilo kakav odgovor....godinu i jace nista nam nisu javili,a ispunjavamo sve uslove koje su nam trazili.Uzeli smo i advokata za kojeg kazu da je najbolji po pitanju emigracije,kaze ne moze da nam pomogne sve dok se Svajcarci ne odluce da nam daju zeleno svetlo.Da li je neko imao slicno iskustvo sa cekanjem odobrenja za preseljenje?
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 18:01 - pre 135 meseci
Meni nije jasno kakav zahtev ste vi podnosili ako on ima permis C?
 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 18:18 - pre 135 meseci
Mi smo se vencali u Srbiji i podneli papire za dolazak u Ch direktno u frende policiju grada u kojem treba da zivimo.U pitanju je dovodjenje zene i dvoje dece.S tim da je jedno,starije dete iz mog prvog braka,dok nam je drugo zajednicko.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 18:25 - pre 135 meseci
Cekaj. Jel boravi on u Svajcarskoj? Ako boravi onda treba samo da podnese zahtev za spajanje porodice valjda.Za decu zaista nisam upoznat kako ide procedura, najbolje elmagico ili igor da odgovore.
 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 18:35 - pre 135 meseci
Da,boravi vec godinama,i jeste podnet zahtev za spajanje porodice,medjutim nemamo apsolutno nikakav odgovor ...samo ono tipa budite strpljivi...Ja sam nova ovde,i bilo bi mi od velike pomoci ako bi mi se javili doticni koji znaju nesto vezano za ovu temu.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 18:44 - pre 135 meseci
Taj papir se koliko ja znam dobija za max 2 meseca. Za dobijanje permisa procedura traje oko 3 meseca, ali 7 dana nakon predaje dobijes atestasion da mozes boravit i radit bez problema.

Meni je to malo sumnjivo...
 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 19:01 - pre 135 meseci
Znam,meni se vec smucilo cekanje!Tako su i nama rekli da ce procedura da traje najduze 3 meseca i evo proslo je 15 meseci ,u prethodnom postu sam napisala da smo uzeli advokata,ne zato sto imamo problem nego kao da ispita zbog cega i sta koci stvar,medjutim oni tvrde da nema problema i da budemo strpljivi,pride tome nijedno od nas dvoje ne zna nemacki,pa nam sve ovo mnogo teze ide.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 19:27 - pre 135 meseci
Zdravo Dunce,
kako to muž ti živi u CH i ima C vizu a nezna nemački?

Ako hoće da dovete tebe i porodicu treba da radi i da ima stan (dva najosnovija uslova, ko svudgde).

Nešto tu nije u redu.
 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 19:33 - pre 135 meseci
imamo mi i dovojno velik stan,i dovoljne finansije,nema betrajbung niti je ikada za bilo sta kaznjavan,znaci sve je ok,nemacki prica koliko mu treba,kao sto ga prica i vecina nasih u inostranstvu,posao mu je stalan i na istom radnom mestu je od kad je stigao u ch,i sve je to kao super,jedino sto ne mozemo da se spojimo.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2013. u 20:40 - pre 135 meseci
Ja bih se pravio skroz lud i podneo ponovo zahtev kao da nikad nisam ni podnosio.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.03.2013. u 09:03 - pre 135 meseci
@dunce


Ajde ispocetka, objasni situaciju. Ja ovde vidim samo problem u tom detetu koje je tvoje i koje je iz prvog braka.

Da li je to dete punoletno?
Da li je on priznao to dete? (mislim zvanicno)

Ova procedura se odbija prilicno glatko i nema nikakvih problema, koji je kanton u pitanju. Gde ste se vencali i kada? Da li ste vi sada u CH ili ste u Srbiji.

To o stanu i finansijama ne procenjujes ti vec oni. Vama treba 5 sobni stan i on mora da ima sigurno preko 6.000 za 4 clanu porodicu. Ako kazes da on govori nemacki samo koliko mu treba i da ne moze da zavrsi ovo u policiji bez advokata, onda sumnjam da ima posao sa ovom platom. Daj vise podataka pa da probamo da ti damo neko resenje, tj da zajedno nadjemo gde moze da bude problem.


 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.03.2013. u 10:39 - pre 135 meseci
Dete je maloletno,7 godina,i ne moze da ga prizna,ali je otac deteta,tj moj prvi muz dao sudsko odobrenje da dete moze da zivi u da se skoluje u ch,sve je to uredno prevedeno i predato Svajcarcima,sto se tice stana i plate ,znam sigurno da smo ok,imamo 5 soban stan a i po nekim njihovim procenama plata je knap.Ja sam sa decom u Srbiji a muz je u ch,tamo radi i zivi,a vencali smo se u Srbiji pre godinu i par meseci,tacnije u decembru 2011 a u januaru 2012 predali smo kompletnu dokumentaciju u ch.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.03.2013. u 12:24 - pre 135 meseci
Tvoj muz je mozda dao saglasnost koja je u sudu overena, a ne sudsko odobrenje. E sad to sto je on saglasan to je samo olaksica, CH to moraju prvo da provere a onda ce vam sigurno praviti problem oko toga, i najverovatnije to zbog toga i traje toliko dugo. Trazice da tvoj sadasnji muz prizna to dete, jer vi svi na osnovu njega dobijate papire, a to dete bi trebalo po zakonu da dobije C vizu jer to ima otac koji je nosilac "papira".

Drugo problem je u tome "knap" plata po njihovim procenama, to znaci da nemate dovoljno. u CH je to prosto ili imas ili nemas, lepsi nacin da kazes nemas je "knap".

Nisi spomenula grad, ovo pitam jer to negde ide brze negde sporije, ali nigde kao sto je slucaj kod tebe.

Advokat, ako ste ga angazovali treba da ti kaze u cemu je problem, i da ako nema problema to odmah zavrsi. Problem je i integracija dece u skolice i skole. Predpostavljam da je to drugo dete koje je zajednicko jos uvek beba.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1112078 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.