Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9544 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?05.06.2010. u 12:08 - pre 169 meseci
Bolje da povecamo provokacije, moze nesto i da se nauci.
Jos bolje i da se posvadjamo bas onako zestoko, jedno je oko, ako baterija pukne na dva dela, necemo imati ni skim da se dopisujemo.
Dok god mozemo dobro je.
Nema boljeg primera pre nego se desi nesto, kad se lemi baterija Roberte, posle nema nisam znao, za sad niko sem tebe nije odstupio od teme!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?05.06.2010. u 14:20 - pre 169 meseci
Pigoza, brate jel uradi nešto?

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 08:44 - pre 169 meseci
Otvorio sam Zeon, tacno u pravu si ima LI-jon batreija od 3V,bas sam se pitao kako da je zalemim(misleci na novu), cak sam razmisljao da uzmem bakarnu zicu ona puna pa da spljostim vrh tako da ima vecu povrsinu i da je onda spolja zalepim super lepkom,znam da ce da drzi.
Drugo sam razmisljao da uzmem onu bateriju od bezicnih telefona NI-Mh 3,2V, posto ima konektor i zice ,pa samp presecem zice i zalemim gde treba,to mi je najlakse ali ne znam dali ima veze dali je baterija Li-jon ili Ni-MH??
Hteo sam da promenim i mrezni elektrolit,tamo je Sanyo 2200uF 50V 85 C,ja hteo da stavim stare ali dobre Iskra 5X1000uF/63V.
I taj elektrolit mi na cudnom mesto nije na plocici posto je golem,vec na sasiji i zaleplje oni cudnim poluplasticnim lepkom...itd Savet?
Drugo razmisljao sam na izlazu tunera kao da mi malo fale basovi,visoki su istaknuti,srednji malo povuceni,za razliku od EI tunera kod koga su srednji bili da kazemo normalno pojacani,basovi super,ali manjkali su visoki.
Pa sam hteo posto na izlazu 99% su izlazni kondenzatori da dodam jos takvu vrednost,nisam video ali verovatno su 4,7Uf,pa da dodam jos 4,7uF ?
Cekam savete?

P.S. Peco,znam da Zeon zvuci veoma strogo, i da moras reci da mu izvlacis ko klestima,ali mislim da covek toliko sajtove i postova procita ,da nema vremena da cuka po ceo dan na internetu, a drugo znam i sto mi je rekao ,,Uradi nesto"!,zato sto zna da sam ja 1000 poslova zapoceo i nista zavrsio,cak sam trebao i da dodjem kod njega da se vidimo i nista,ko zna koliko sam puta pitao ovde na forumu i posle me nema,a toliko davio ljude,tako da razumem Zeon-a sto mi je to rekao.
Volio bih i ja da mi nekad malo vise napise u porukama, ali sam zadovoljan njegovim brzim odgovorima, i ne zaboravi uvek je tu da pomogne!

Pozdrav obojici(Hvala Peco za bateriju,nisam znao da moze da pukne,pitao sam se samo za kapacitet kakv ce joj biti kad je zagrejem lemilicom ?)
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 09:04 - pre 169 meseci
Originalna baterija je Litijumska, sve ostale moraš da puniš, možda će i da rade s obzirom da je tu jako mala potrošnja.

Ja bih ipak pojurio originalnu!!!!!!

Kakvo crno lepljenje, lepak je izolator.

Ako je fabrika stavila 2200uF ne treba preterivati, pa dodavati besomučne vrednosti!

Ja da sam na tvom mestu nabavio bih servisno uputstvo, pa onda krenuo u prepravljanje izlaznog dela, šema je šema.

Ako nigde nema onda pažljivo skini šemu izlaznog dela počevši od izlaznih činčeva, verovatno je neki Op-Amp u pitanju!

Pozdrav zeoN_Rider




Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 09:36 - pre 169 meseci
Zeon, pa i Li-on baterija mora da se puni??
Naravno potrazicu takvu bateriju, i da pokusam da nadjem neko kuciste koje odgovara za takvu bateriju...?
Sto se tice elektrolita,mozda si u pravu jer je suvise mali trafo a grec j eonaj okrigli B250C1500,mislim da 4000uF ce biti sasvim dovoljno.
Sto se tice seme,iskreno nisam imao nameru da ga restauriram,iako je sigurno zreo za to jer je star tuner,cilj mi je da mi sluzi par godina, pa ako ne budem bas mogao da kupim nov tuner, ili na primer SKY Vision DVD plejer sa ugradjenim FM tunerom,onda bar bolji-skuplji tuner,ocuvaniji reda 4000 dinara,ja sam ovaj platio 1000 dinara.
Inace imam EI tuner ali mi dosadilo da non stop okrecem i trazim stanice,hteo sam didgitalni samo zbog brzeg pristupa stanicama-memorija.
I meni se cini da je OP AMP na izlazu,pogledaci i koji je , u svakom slucaju pretpostavljam da mu dodatni kond na izlazu nece smetati??

Kako da zalemim bateriju??

Pozzz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 09:46 - pre 169 meseci
Non stop mešaš dve vrste baterija:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_battery

http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-ion_battery

Jedne su punjive a druge ne!

Možeš da probaš bateriju za memoriju Biosa, to je Litijumska!

Uzmeš finu šmirglu i ošmirglaš pažljivo obe strane baterije i okalajišeš ih.

Dalje znaš i sam u to ne sumnjam!!!!!

Pozdrav zeoN_Rider


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 12:00 - pre 169 meseci
Procitao sam za baterije,izvini mislio sam da je to ista baterija?
Pretpostavljam da je njena prednost u odnosu na klasicne ,,nepunjive" baterije to sto veoma dugo traje,sto bi rekli druge baterije bi morao da menjam,probacu kod casovnicara da potrazim,,litijumsku " bateriju---Hvala!
A sto se tice dodavanja mreznih elektrolita ,umesto 2200---staviti 4000uF??-moze?
I dali gvredi da dodajem elektrolite na izlazu OP AMP da bih dobio jace basove?
Pozz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 12:14 - pre 169 meseci
Ma može stavi taj od 4000 uF pravi "Over Kill" al izvadi taj stari!

Za dodavanje kondova ne znam, nacrtaj bar deo šeme izlaza pa da ćakulamo!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 13:27 - pre 169 meseci
Vazi,hvala na caskanju,mogu ti lepo mi bi,jos i kaficu da popismo,pa da bidne pravi merak,pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 16:22 - pre 169 meseci
Ma sve je u redu!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 20:22 - pre 169 meseci
Citat:
SKY Vision DVD plejer sa ugradjenim FM tunerom


ovo i taj sto popravljas su dve razlicite sfere i price, kakav crni dvd...

ja imam jednog Technics digitalca (tuner), star pa jedno 25god i dan danas sljaka ko leptir, placen da ne lazem oko 900, dobro...maraka, jedino mu zameram sto mu je potreban izuzetno jak signal za dobar prijem, bez fm antene ni da mrdne

[Ovu poruku je menjao guslac dana 08.06.2010. u 14:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 21:02 - pre 169 meseci
Citat:
guslac:placen da ne lazem oko 900 marona


E al to su 900 marona :)
Aca 93
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 21:41 - pre 169 meseci
Citat:
aleksandara 93: E al to su 900 marona :)


900 je 900 pa ma čega!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
217.199.139.*



+39 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?07.06.2010. u 22:20 - pre 169 meseci
Citat:
zeoN_Rider: 900 je 900 pa ma čega!

Pozdrav zeoN_Rider

Ovo me je dobro nasmijalo::::)))))))))
Pozz Zeo_n-e.
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?08.06.2010. u 08:56 - pre 169 meseci
Baterija je Sanyo Cr243 Li-Mn 3volts, 2,5cm precnik, nasao sam kod casovnicara,videcu danas jel odgovara originalu.
Znam da nije bas celishodno ali onaj mrezni kondenzator sto cu promeniti sa Iskrinim, mislim i ono su stari,ali nadam se u boljoj kondiciji...?
Cim budem mogao precrtacu semu izlaza...Pozz

Znam da je velika razlika izmedju posebne komponenete-Tuner-a i All in One ili DVD with FM tuner,ali za 60 eura ne moze da se kupi nov tuner, a i DVD vec mu je potrebna zamena,a sto SKY Vision zato sto ima analogne 5.1 izlaze,mnogi DVD nemaju, i onda sam prinudjen ili da kupim AV reciver ili da se zadovoljin stereo zvukom,znaci nema igranja D.I.Y projekata 5.1,vec samo stereo,jer bi mi trebao digital to analog 5.1 convereter.
Nadam se da te nisam zbunio..........Pozzz
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?10.06.2010. u 09:36 - pre 169 meseci
Nasao sam slicnu Litijumsku bateriju,razlika je samo u velicini,ova nova je manja inace Sony 3V,rodjak mi je casovnicar i rekao da je ova dobra baterija i zalemio mi dve zice na bateriji da bih je stavio na PCB ploci.
Stavicu 4X1000uF/63V Iskra umesto starog 2200uF/50V.
Izlazno kolo je uPC1235C, inace na izlazu idu 2 kondenzatora od 100uF/16V/105 stepeni,ja mislim da je to dovoljno i da ne treba nista da dodajem,inace koliko sam procitao 1235 je demodulator i u njemu ima i pretpojacivac,znaci multiplex IC kolo.
Nasao sam nanetu semu za kolo koje je ekvivalent za uPC1235C.
Savet...pozdrav!

Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?11.06.2010. u 16:47 - pre 169 meseci
Ma ne vredi tebi savet, evo primer od ranije, da ne pisem mnogo.
Citat:
Izbegavaj lemnjenje litijum baterija jer se to neradi! Ni-cd baterije bas zestoko znaju da zabibere probleme.
Cuvaj oci dok lemis ili izbegni lemnjenje baterija, drugo kuciste za bateriju je najbolji nacin zamene i sto dalje je postaviti od stampane veze.

Drugi savet ti nije neophodan u vezi stereo-dekodera...
Osim ako ti se desi problem kasnije, da nesto nece da radi, onda ces se setiti onog^citata.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?13.06.2010. u 09:12 - pre 169 meseci
Samo da kazem da sam uspeo da zalemim bateriju,onako kako je i Zeon opisao,ostalo je da zamenim mrezni elektrolit, i to je to,necu dirati izlazne elektrolite,jer nema potrebe vidim da su zamenjeni i stavljeni 100uF 105 C,sto je za izlaz sasvim dovoljnog kapaciteta.Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?13.06.2010. u 09:39 - pre 169 meseci
Jeeeeeeeeeee!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?13.06.2010. u 11:54 - pre 169 meseci
Nisam ni sumnjao u tvoje savete Zeon,,,,,Hvala!!!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem ne memorise FM tuner kad se iskljuci...Zeon help?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9544 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.