Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word

[es] :: Office :: Word :: Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word

[ Pregleda: 9780 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.st3.cable.xnet.hr.



+28 Profil

icon Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word28.05.2010. u 01:57 - pre 168 meseci
Poštovanje,

pišem diplomski rad i imam problema oko prebacivanja shema iz PDF-a u Word. U PDF-u sheme su prevelike ,kada ih prebacim u Word izgubi se kvalitet, za sheme u Wordu koristim A3 papir i izgleda da bi treba jos veći, ali nesmim ga koristit max. je A3.

Postoji li neki način da se te sheme prebace u Word (na A3) bez da se gubi kvaliteta slike ??

Pokušavao sam sa Snapshot tool, koristit PS nista nije pomoglo.

Uploadao sam i PDF fajl sa shemama pa da vidite o cemu pricam.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word28.05.2010. u 04:34 - pre 168 meseci
Da li je ovo iz prikačenog fajla tj, primerom sa shemom odnosno slikom 3.9 zadovoljavajuće?

Ako je odgovor potvrdan:

1) Ako ih nemaš pojedinačno, sheme u jednom pdf razlozi na pojedinačene fajlove tj. svaki pdf fajl jedna shema (ovo se radi zbog sledećeg koraka odnosno zbog brzine i zauzeća memorije). Inače ovu proceduru možeš obaviti sa Foxit PDF Editorom
2) Upotrebom alatke PDF2Word odradiš konverziju
3) Nasmeješ se i podeliš iskustvo


p.s.
obe programa možeš skinuti kao trial ili nešto slično:)



[Ovu poruku je menjao BBS dana 28.05.2010. u 05:49 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.st3.cable.xnet.hr.



+28 Profil

icon Re: Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word28.05.2010. u 10:24 - pre 168 meseci
Odlicno mi prebacuje sheme, ispadaju mi puno bolje preko ovog programa, samo nece da mi prebaci ove nacrte u cemu je problem.

Sheme prebacuje bez problema ,nacrte ne moze prebacit dode mi do 99% i tako stoji
 
Odgovor na temu

Mare_scg
Beograd

Član broj: 119802
Poruke: 89
213.244.235.*



+2 Profil

icon Ne mogu da se kopiraju oblici iz jednog u drugi dokument28.05.2010. u 11:48 - pre 168 meseci
Imam problem kod kopiranja oblika(shapes) iz jednog dokumenta u drugi dokument. Prebacio sam iz PDF-a u word, tekst se moze lepo kopirati iz jednog u drugi dokument, ali oblici koji su crtani u wordu se ne mogu kopirati, mogu ih kopirati kada selektujem jedan po jedan, ali kada ocu da selektujem sve, ne moze, selektuje samo tekst. Ima li iko ideju u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.st3.cable.xnet.hr.



+28 Profil

icon Re: Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word28.05.2010. u 23:03 - pre 168 meseci
Meni se kopira bez problema, ono sta si prebacia u Word (prebacuj stranicu po stranicu) oznaci tako da stisnes Ctrl + A (select all) kopiras i prebacis di hoces tako meni radi bez problema .

Zna li netko u cemu je problem sa ovim nacrtima zasto oni se nemogu prebacit u Word?? Sheme se prebacuju ali nacrti nikako
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word29.05.2010. u 17:15 - pre 168 meseci
Citat:
Mare_scg: Imam problem kod kopiranja oblika(shapes) iz jednog dokumenta u drugi dokument. Prebacio sam iz PDF-a u word, tekst se moze lepo kopirati iz jednog u drugi dokument, ali oblici koji su crtani u wordu se ne mogu kopirati, mogu ih kopirati kada selektujem jedan po jedan, ali kada ocu da selektujem sve, ne moze, selektuje samo tekst. Ima li iko ideju u cemu je problem.

Nisi ih grupisao. DA bi kopirao oblike odjednom moraš da ih grupišeš u celinu i potom iskopiraš

Citat:
-VeGeTa-: Zna li netko u cemu je problem sa ovim nacrtima zasto oni se nemogu prebacit u Word?? Sheme se prebacuju ali nacrti nikako

Kopira se samo malo duže traje. Možeš i u preferences da odabereš drugu opciju ona mnogo brže radi. Da bi potom odredio format strane (A3) sliku mišem moraš mal oda pomeriš da bi na praznom prostoru gde nije slika kliknuo i potom možeš da podešavaš Page layout -Size
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Prebacivanje velikih shema iz PDF-a u Word

[ Pregleda: 9780 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.