Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje

[es] :: Windows aplikacije :: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje

[ Pregleda: 4800 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.cable.globalnet.hr.



+28 Profil

icon [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje14.06.2007. u 22:21 - pre 204 meseci
Ovako imam jednu e-knjigu za faks u pdf formatu,ali ima puno grešaka č je ch,š je sh .....
Htio bi promjeniti to kako najlakse da promjenim pokusao sam prebo ABBYY FineReader-a prebaciti u Word prebaci ali formule i slike ne ispadnu kako treba.

Stoga ako netko zna molio bih ga da mi objasni

1. kako da promjenim u pdf fajlu ta slova ???
2. kada idem iz pdf -doc prebaciti slike i formule ???

razumim za formule jer word ne podržava ali postoji li koji nacin da to uspijem??
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
194.106.184.*



+9 Profil

icon Re: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje14.06.2007. u 23:29 - pre 204 meseci
Možeš u Adobe Acrobat-u (ne Reader-u!), samo to moraš da odradiš pešice.
Otvoriš taj pdf, ideš na Tools->Advanced Editing->TouchUp Text Tool, pa selektuješ npr. sh, i otkucaš š. Naravno, treba da ti je izabrana (u Win-u) naša tastatura. I tako, jedno po jedno...ako dobro stojis sa vremenom i živcima...
Naravno, ovo važi ako taj pdf nije zaštićen od editovanja.

Što se tiče konvertora pdf-to-doc, isprobao sam nekoliko, i nijedan mi se nije dopao. Rezultat je uvek bio loš - nema slika, ili su upropašćene, ili su na pogrešnom mestu, ili su grupisane na početku ili kraju fajla, tabele više nisu tabele, već običan tekst...užas...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

mmarkoni
Milan Marković

Član broj: 95013
Poruke: 44
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje15.06.2007. u 07:42 - pre 204 meseci
Slike iz PDF-a možeš izvući sa komandom: Advanced–>Expotr all images.
Ako nemaš mnogo formula, a moraš da ispraviš slovne greške, najbolje ti je
pročitaj tekst sa finereaderom, ispravi greške prelomi i ubaci slike.
Ako imaš mnogo formula možeš isto uraditi stim da formule vučeš iz starog PDF-a
kao slike tj. u tekst ubaciš boks čiji je sadržaj strana starog PDF-a sa formulom.
Jeste pešački ali nemam bolju ideju.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.cable.globalnet.hr.



+28 Profil

icon Re: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje15.06.2007. u 11:02 - pre 204 meseci
Hvala vam moram prvo nabaviti Adobe Acrobat pa cu viditi nadam se da ce uspijeti bude li problema javim se!!

Hvala puno na pomoći!!!!
 
Odgovor na temu

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.cable.globalnet.hr.



+28 Profil

icon Re: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje17.06.2007. u 10:06 - pre 204 meseci
Kada idem promjeniti ch--> č nece ne podržava ta slova da li se to moze kako podesiti???
trebam li skuniti update za jezike ako postoji za hrvatski???
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
194.106.184.*



+9 Profil

icon Re: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje17.06.2007. u 19:26 - pre 204 meseci
Citat:
-VeGeTa-: Kada idem promjeniti ch--> č nece ne podržava ta slova da li se to moze kako podesiti???
trebam li skuniti update za jezike ako postoji za hrvatski???

Ne update; iz win-a izabereš jezik - dole desno, verovatno imaš kockicu u kojoj piše "EN", idi na nju levi klik, pa izaberi jezik. Ako to nemaš, idi na Control Panel, pa Regional and Language Settings, pa izaberi Languages, pa onda Details, pa onda izaberi koji-god-hoceš-jezik, pa Apply-OK-OK-OK. Onda treba da dole desno dobiješ tamnoplavu kockicu u kojoj pise "EN". Idi na nju levi klik pa izaberi jezik. Onda možeš da otkucaš šta ti treba.
Ako iz Control Panel-a dodajes jezik, win će ti (možda) tražiti instalaciju. Ubaci win install CD, i on će odraditi posao. To je to.
Ako ti je lakše, možeš iz samog Acrobat-a da ideš na Save As... pa u File Type izaberes .doc, možda i bude ličilo na nešto (mada ne verujem), pa u Wordu-u izmeni šta treba...
Srećno...

The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.cable.globalnet.hr.



+28 Profil

icon Re: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje30.07.2007. u 09:48 - pre 202 meseci
da ne otvaram novu temu ovdje cu vas pitati imam jednu internet stranicu i htio bi je isprintati ali prvo je zelim prebaciti u Adobe jer treba bi neka stvari promjeniti i kada prebacim u deskom kutu mi pise link gdje se nalazi stranica moze li se kako podesiti da to nepise????
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: [PDF] Pomoć oko pdf fajlova popravak i prebacivanje

[ Pregleda: 4800 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.