Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno

elitemadzone.org :: MadZone :: Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 40532 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno05.07.2010. u 16:24 - pre 168 meseci
Citat:
pisac: Ja sam radio u jednoj banci više godina, u IT sektoru, i dobro sam poznavao mentalni sklop radnika na šalteru. U stvari, mentalni sklop svih pojedinaca u strukturi od glave do repa. Tako da je bilo kakav razgovor sa bilo kim jednostavno gubljenje vremena. Neće to ništa promeniti.

To ja zovem ljudski bankomati. Znači rade kako im se naredi i nema nikakvog razgovora.

Nego uplaćivao sam neki keš burazeru na tekući u Sosijete Ženeral i dam joj broj računa, ona mi traži ličnu kartu. Ja kažem šta će vam moja lična karta, rečeno mi je da mi je potreban samo broj računa i to je to. Znači uplaćujem novac na račun i šta ona ima da me legitimiše. Prvo što nema pravo na to, drugo što možda ja hoću anonimno da uplatim. Pitam burazera zašto mi je tražila LK, kaže "tako su im rekli". Znači šef(ica) poslovnice naredi ljudskim bankomatima da legitimišu građane koji uplaćuju gotovinu i to je to. Koga briga što na to nemaju pravo. Ja mogu da joj pokažem ličnu kartu ako tako hoću, a ako neću ne moram jer nisam dužan.

Drugo je kad uplaćuješ neke takse, naknade itd. preko uplatnica, tipa školarine, prijave ispita, poreze itd, tada moraš da navedeš svoje ime da bi kada se proknjiži znali ko je uplatio, tj. da si baš ti lično izmirio svoje obaveze.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno05.07.2010. u 18:45 - pre 168 meseci
To sto si ti na uplatnici naveo svoje ime nema ama bas nikakve veze sa bilo cim jer zamisli samo koliko u ovoj drzavi postoji ljudi koji se zovu isto kao i ti. Kod automatske obrade jedino je bitan poziv na broj.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno05.07.2010. u 21:38 - pre 168 meseci
Citat:
bttp: To ja zovem ljudski bankomati. Znači rade kako im se naredi i nema nikakvog razgovora.

Nego uplaćivao sam neki keš burazeru na tekući u Sosijete Ženeral i dam joj broj računa, ona mi traži ličnu kartu. Ja kažem šta će vam moja lična karta, rečeno mi je da mi je potreban samo broj računa i to je to. Znači uplaćujem novac na račun i šta ona ima da me legitimiše. Prvo što nema pravo na to, drugo što možda ja hoću anonimno da uplatim. Pitam burazera zašto mi je tražila LK, kaže "tako su im rekli". Znači šef(ica) poslovnice naredi ljudskim bankomatima da legitimišu građane koji uplaćuju gotovinu i to je to. Koga briga što na to nemaju pravo. Ja mogu da joj pokažem ličnu kartu ako tako hoću, a ako neću ne moram jer nisam dužan.


Nije tačno, po Zakonu o sprečavanju pranja novca je dužna da te legitimiše. I to u slučajevima kada su ispunjeni neki od uslova koji su obavezni (na primer visina uplate) ili ako proceni da je trensakcija sumnjiva (a meni bi bilo sumnjivo ako ti nećeš da se identifikuješ). Ako nećeš da pokažeš legitimaciju ona ne mora da primi uplatu...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno06.07.2010. u 01:10 - pre 168 meseci
Evo kako izgleda kad uplaćujete fizičkom licu u banci Intesa. Dobijete, dakle, njegovo ime i prezime, adresu i broj lične karte.


Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno06.07.2010. u 08:30 - pre 168 meseci
To sto traze licnu kartu, moguce je i iz razloga koji sam ja koristio dok sam studirao:
Otac je imao tekuci racun, a ja imao karticu i ovlascenje da podizem novac sa tog racuna.
Kad treba da mi posalju novac od kuce mogli su postanskom uputnicom, sakriveno u koverti (nelegalno) ali svaki od tih nacina je iziskivao neku proviziju ili dodatni trosak.
Ali nacin koji smo mi koristili je bio: on dodje u banku i uplati na svoj tekuci racun, javi mi i ja posle par sati odem u banku i podignem novac, jer imam ovlascenje, takodje bez dodatnih troskova.
Secam se da se i tada (pre 10-ak godina) pricalo da ce ukinuti tu opciju i da samo vlasnik moze dizati novac, sto je mene plasilo jer je 'varijanta' bila lepo razradjena :)
Ali kako vidim, to i danas lepo funkcionise.
Moguce da je ovo odavanje licnih podataka potice od nepostovanja tog nekakvog propisa: Da samo vlasnik tekuceg racuna moze sebi uplatiti neki iznos (jer ako mu drugi uplati izbegava se provizija) - ako takav propis postoji...
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Broj tekuceg racuna, da li se sme ostavljati javno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 40532 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.