Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83948 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:31 - pre 171 meseci
pa bas u tome je i problem ivane,sto ljudi nemaju osnovni kapital odakle da pocnu svoj posao,a jos i ako skupe neku crkavicu da pocnu - drzava ih sabotira (dakle nevezano za radnike,makar i bio jedini zaposlen)

postoje "beneficije" (na papiru),evo i sad je u toku konkurs za dodelu bespovratnih sredstava max 160 000 dinara (dakle bednih 1,6 k eura) - da bi uopste mogao i da konkurises moras da se otelis dok pokupis sve papire (svaki papir kosta),pa ti onda kazu "nepotpuna dokumentacija" (imas primera i u poslovnoj zoni ovde), a papiri koje traze uospete ni ne postoje...

sve je to meni jasno i jako mi je zao sto je takva situacija

ko je cuo da u privatnom preduzecu (ne u onom koje je "privatizovano") neko "preti gladju"?
gazda kaze radis od jutra do sjutra ti radis,neces,mrs napolje ima drugih

u tome je problem

i nema ovo veze samo sa onima koji su jedva i osnovnu zavrsili,evo na pomenutom sajmu - radno mesto 1 asistent u vodjenju preduzeca (tako nekako) dakle ekonomista i 1 elektroinz. se traze - stos od 100njak biografija - godine od 20ih do 50++ - diplomirani, s masterom, s radnim iskustvom - dakle ima da bira koliko mu je volja
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:34 - pre 171 meseci
a po tebi drzava sluzi kao sigurnost radnickoj klasi da osiguraju posao do kraja zivota?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:39 - pre 171 meseci
Citat:
Horvat
pa bas u tome je i problem ivane,sto ljudi nemaju osnovni kapital odakle da pocnu svoj posao,a jos i ako skupe neku crkavicu da pocnu - drzava ih sabotira (dakle nevezano za radnike,makar i bio jedini zaposlen)


Znas u cemu je problem?

Problem je sto na jednog sto stvarno radi i stvara kapital dolazi bar dvoje-troje na drzavnoj sisi. TO je poprimilo tolike razmere da drzava mora da ide da se krpi kod raznih MMF-ova, Rusa, da prodaje sve zivo - kako bi NAPLACALA citavu tu seriju sisavaca u koje spadaju ne samo politicari vec i "radnici" po propalim drzavnim firmama i sl. drzavnim preduzecima, lazni invalidski penzioneri, razno-razni zaposleni u kojekakvim "agencijama" i slicno...

I posle svih njih, naravno da ne ostane vise nista a jos mora dodatno da se otme u vidu ogromnih taksi i zaduzivanja.

I sta ti predlazes? Da se stisne gas na jos malo "socijalne pravde" sa jos vise zaduzivanja, jos vise isplacivanja TUDJEG novca u kojekakve "socijalne programe" ?

Izvini... a moze samo jedno pitanje?

ODAKLE?

Mislim znam da jako lepo zvuci ta prica... vece penzije, veci socijalni dodatci, vise beneficija, bolja zdravstvena nega, ovo ono... Ali znas, da bi svega doga bilo neko to prvo mora da ZA-RA-DI... posto bez love sve to jeste samo lepa prica za naivne.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:44 - pre 171 meseci
sta ja predlazem?
da drzava ulaze u razvoj privrede
da daje razne subvencije za otvaranje raznih pogona,poljioprivrednih dobara, zanatskih radnji,TURIZMA
da razne "savetnike savetnika savetnika" politicara liferuju sa platnog spiska,da smanje plate ministrima i poslanicima i tako dalje

NE slazem se (verujem da si i primetio to ako si pomno pratio ovu temu,a cini mi se da manje vise jesi) da drzava treba ovim dzebalebarosima da daje otpremnine jer se njima ne radi tek tako


btw cisto informativno,koga sve ti podrazumevas da je na drzavnoj sisi? svakog ucitelja(nastavnika,profesora) u drzavnim skolama,m. sestru,doktora u drzavnim bolnicama i ambulantama, svakog radnika u drzavnom preduzecu (npr i u lelekomu),svakog birokratu,svakog politicara i njegovog savetnika i savetnika njegovog savetnika i njegovog savetnika...(tezi beskonacnosti spisak "savetnika") i njihove sofere,kur...ovaj ljubavnice
ili?

edit:
Citat:
Ivan Dimkovic:
ODAKLE?

Mislim znam da jako lepo zvuci ta prica... vece penzije, veci socijalni dodatci, vise beneficija, bolja zdravstvena nega, ovo ono... Ali znas, da bi svega doga bilo neko to prvo mora da ZA-RA-DI... posto bez love sve to jeste samo lepa prica za naivne.


pa o tome i pricam, problem je sto nema ODAKLE da se ZARADI
imas gomilu radnika (i dalje pricam o radnicima,ne "radnicima") koji bi vrlo rado radili za neku "ok" platu (da platis sve troskove i da ti malo i ostane pride,naravno ne mislim da ti je racun za mob 1000 eura mesecno i da to racunas u obicne troskove) a neki bi cak i zapoceli svoj posao i zaposlili jedan deo ljudi voljnih za rad - ali nemaju pocetne uslove za zapoceti posao - radnih mesta ima JAKO MALO radne snage JAKO PUNO (jos jednom da ponovim)


i ovo jos samo da pomenem,jos jednom, mmix je dao cifru od 2,6 milje zaposlenih stanovnika (UKLJUCJUJUCI i one na crno) - stanovnika u drzavi ima vise od 7,5 milja - dakle PREKO 4 milje stanovnika NEMA RADNO MESTO (nisu svih 4 milje penzosi i deca)



[Ovu poruku je menjao Horvat dana 17.04.2010. u 17:56 GMT+1]
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:46 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:  Da se stisne gas na jos malo "socijalne pravde" sa jos vise zaduzivanja, jos vise isplacivanja TUDJEG novca u kojekakve "socijalne programe" ?

Izvini... a moze samo jedno pitanje?

ODAKLE?


E u tom grmu leži zec! A zašto bi te pare išle u kojekakve "socijalne programe" ili u neki budžet?

Zašto nisu bile usmerene tamo gde treba da bi se stvorili uslovi da se povrati čak i višestruko uložena sredstva?
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:49 - pre 171 meseci
Zasto Ivane mislis da bi cene bile nize kada bi porez bio nizi ili ukinut? I sad postoji prostor za smanjenje nekih cena pa ih ne smanjuju. Znaci i dalje bismo placali i da je ukinut porez
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:54 - pre 171 meseci
zbog vece konkurentnosti na rzistu. Naime niko nikom ne moze da odredjuje cene, ako mi je cef ja cu kompjutere da prodajem za 100000$ medjutim ako ih komsija zika daje za 1000$ dal je logicno da cu ja i dalje da ih teram po vec pomenutoj ceni... ali konkurencije nema jer je drzava usmerena na socijalne parazite a ne na preduzetnike,
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:55 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: a po tebi drzava sluzi kao sigurnost radnickoj klasi da osiguraju posao do kraja zivota?

Ne, drzava nije tu da osigura posao lelemudima, vec da osigura fer i "dostojanstvene" uslove poslovanja. I ne, zastita se ne odnosi samo na radnike, vec i na poslodavce. Smatrati drzavu suvisnom u toj regulaciji predstavlja cist apsurd.

Citat:
anakin14: ali konkurencije nema jer je drzava usmerena na socijalne parazite a ne na preduzetnike,

Ne pricamo o socijalnim parazitima, vec o ljudima zaposlenim u privatnim firmama(kada pricamo o zastiti radnika i potrebi aktivnog uplitanja drzave kao regulatora).
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:58 - pre 171 meseci
Manji porez ne garantuje manje cene, ali veci porez garantuje vece cene i vece troskove za poslodavca, i ti troskovi od nekud moraju da se plate.

Jos kad taj porez finansira TRUTOVE, nemam ni jedan jedini razlog na ovom svetu da mislim da taj porez ima nesto dobro u sebi.

Citat:
Horvat
sta ja predlazem?
da drzava ulaze u razvoj privrede


Odakle, kada moras da platis prvo "socijalnu pravdu" a poslednji put kada sam proveravao, drzava Srbija je u teskom budzetskom deficitu?

Citat:

da daje razne subvencije za otvaranje raznih pogona,poljioprivrednih dobara, zanatskih radnji,TURIZMA


Isto pitanje, odakle, kada moras prvo da budes "socijalno pravedan"?

Citat:

da razne "savetnike savetnika savetnika" politicara liferuju sa platnog spiska,da smanje plate ministrima i poslanicima i tako dalje


A nece moci, ti savetnici ce da kukaju na svoja "socijalna prava", pa zar nismo rekli da nije OK da se ljudi tek tako otpustaju?

Pa necemo valjda da izbacimo te ljude na ulicu? Mora to da se sanira bogati... malo otpremnina, malo naknada za minuli rad, malo beneficiranog radnog staza.... uzgred, da, sve to kosta.

Citat:

btw cisto informativno,koga sve ti podrazumevas da je na drzavnoj sisi? svakog ucitelja(nastavnika,profesora) u drzavnim skolama,m. sestru,doktora u drzavnim bolnicama i ambulantama, svakog radnika u drzavnom preduzecu (npr i u lelekomu),svakog birokratu,svakog politicara i njegovog savetnika i savetnika njegovog savetnika i njegovog savetnika...(tezi beskonacnosti spisak "savetnika") i njihove sofere,kur...ovaj ljubavnice
ili?


Nisu profesori i lekari "dzabolebarosi na drzavnoj sisi" vec:

a) Svi radnici u propalim preduzecima koje drzava odrzava u zivotu zbog nakaradne "socijalne pravde"
b) Svi radnici u drzavnim firmama koje prave gubitke i koje po definiciji ne treba da budu u vlasnistvu drzave
c) Svi kriminalci, da kriminalci, koji su sebi sredili invalidske penzije i ostale preveremene beneficije uz pomoc mita i korupcije
d) Sav kadar u apsolutno nepotrebnim drzavnim agencijama koje su kreirane radi udomljavanja partijskih i sl. kadrova
e) Sav visak zaposlenih u drzavnim sluzbama koji se drze uz pomoc partijskih veza
f) Svi prevaranti koji primaju razno-razne drzavne beneficije uz pomoc prevara i "fora"
g) Svi NVO-ovi koji se finansiraju iz drzavnog budzeta, u sta spada i srpska pravoslavna crkva a i ostale crkve koje primaju pare iz budzeta kao i gomila drugih lezileba koji su nasli "foru" kako da dobijaju pare od svih gradjana Srbije.

^^^ Ovo je vrrrrrrrlo mnogo trutova i dzabolebarosa koje treba hirurski odstraniti sa drzavne sise.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 16:58 - pre 171 meseci
Citat:
jericho1405: Ne, drzava nije tu da osigura posao lelemudima, vec da osigura fer i "dostojanstvene" uslove poslovanja. I ne, zastita se ne odnosi samo na radnike, vec i na poslodavce. Smatrati drzavu suvisnom u toj regulaciji predstavlja cist apsurd.


cist apsurd je za mene bilo kakva regulacija slobodnog trzista. vidis, ljudi su razliciti...
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:02 - pre 171 meseci
Citat:
g) Svi NVO-ovi koji se finansiraju iz drzavnog budzeta, u sta spada i srpska pravoslavna crkva a i ostale crkve koje primaju pare iz budzeta.


ako je socijalna pravda rak drzave onda je crkva gangrena koja je zahvatila celo telo! to su najveci dzabalebarosi,lelemudi,izmisljotine jedne iz bajke i ovako su najvece zlo zla koje hoda ovim svetom PA JOS DA SE PLACAJU IZ BUDZETAAAAAAAA breeeeee. I POSLE NECU BRE DA PLATIM POREZ. NISAM HRISCANIN I NE DAM POPOVIMA I POPADIJAMA DA JEDU PRASicE I TOVE SE.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:04 - pre 171 meseci
ivane,potpuno se slazem s ovim tvojim zadnjim postom (pogotovo sa sisarima)

a na pitanje odakle - bas liferovanjem pomenutih

inace, skupstina godisnje ima 2 (slovima DVA) redovna zasedanja (cini mi se u maju i junu po jednom,ako se dobro secam iz ustava i prava gradjana iz srednje) - ne verujem da je to promenjeno
svako drugo zasedanje je VANREDNO i dooobrim vise se placaju satnice

svaki od njih ima xy hiljada satnicu - za sta? da bi se svadjali i pljuvali jedni druge (dok predsednici komendije ne dopip, pa izbaci jednog od ucesnika i kazni ga s "vrtoglavih" 10 kila dinara) i jednom u 2 nedelje i doneli po neki zakon, naravno svaki od njih putuje na possao 50 000 km i to treba naplatiti

e njima treba smanjiti plate i te doprinose (zivis u krugu od 3 km od skupstine? mrs pesice na posao)

i od tih smanjenja se dobija lova za RAZVOJ DRZAVE odnosno za razne podsticaje za zapocinjanje poslova


zalosno je sto je nekima u cilju da se ovo NE OSTVARI

(p.s. procitaj izmenu u gornjoj poruci,ako nisi u medjuvremenu)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:04 - pre 171 meseci
Pa nemoj tako... i popovi imaju pravo na deo kolaca zvanog "socijalna pravda". Ne bi valjalo da ih drzava ne finansira, to je onda surovi kapitalizam... a to nije lepo a ni "pravedno" :-)

A apsurd zvani NVO koji se finansira iz drzavnog budzeta? Kako moze neko da bude "NEvladina Organizacija" i da bude finansiran od strane te vlade?

Srbija - teatar apsurda.

ZASTRASUJUCE je koliko tu ima ljudi koji SISAJU budzetske pare, dakle pare OTETE od poreskih obveznika... ZASTRASUJUCE. I onda se neko cudi zasto drzava lesi male firme od kojekakvih taksi... pa ko ce da nahrani svu tu neman...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:05 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: cist apsurd je za mene bilo kakva regulacija slobodnog trzista. vidis, ljudi su razliciti...

Pa dobro, onda pozuri, mozda postoji jos neko "Bantu" pleme koje ne regulise uslove poslovanja.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:07 - pre 171 meseci
Slobodno trziste je isto utopija kao i komunizam u danasnjem vremenu.

ALI ja cu uvek daleko pre teziti slobodnom trzistu nego komunizmu jer sam vaspitan da RADIM I STVARAM ZA SEBE a ne da OTIMAM OD DRUGIH i da to nazivam "socijalnom pravdom".

Jednostavno, apsolutno mi je strano da nekakva birokratska tvorevina uzima od vrednih i daje nesposobnima... Ne samo strano, nego i nenormalno.

OK, postoje humani minimumi - niko ne treba da ostane gladan, i ljudi koji su bogalji i koji su onesposobljeni za rad treba da imaju pomoc.... ali sve vise od toga mi je najobicniji izgovor za nesposobne da sebi povecaju kvalitet zivota bez rada i nista drugo.

Danas u zapadnoj Evropi je "socijalna pomoc" postala takva da se sa njom moze blejati uz plazma TV i pivo, imati mobilne telefone i jesti 3 obroka i meso svaki dan i imati vise nego pristojan smestaj, i ta socijalna pomoc je mnogima kocnica da bilo sta rade, jer zasto bi radili za malo vise para kad mogu da bleje za dzabe, a ostane za pivo i TV i za brabonjanje preko mobilnog satima svaki dan.... Eto cemu vodi ta silna "socijalna briga" - da vecina "socijalnih slucajeva" uopste nisu nikakvi "socijalni slucajevi" vec radno-sposobna bagra koja je nasla "foru".

To je nakaradno i to ce drustvo oterati u "idiocracy".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:13 - pre 171 meseci
Citat:
MOJE RADNO VREME je 24 sata - sto znaci da sam 24 sata deo preduzeca u kome radim iako nisam u samom preduzecu vise od 8 sati


Jao, jao...
Jesi spreman da se uhvatis za ruke sa drugim zaposlenima i da svako jutro pevate himnu firmi i pozdravljate njenu zastavu? Trebalo je i to da turis u CV...
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:19 - pre 171 meseci
Citat:
kelja: Jao, jao...
Jesi spreman da se uhvatis za ruke sa drugim zaposlenima i da svako jutro pevate himnu firmi i pozdravljate njenu zastavu? Trebalo je i to da turis u CV...


pa to ste vi radili u komunizmu... pevali himnu i pozdravljali zastavu i NISTA DRUGO. e ja hocu i to i da RADIM. Ako firma kaze da moram svako jutro da recitujem pesmicu HOCU JER HJE FIRMA GAZDA i radim KAKO KAZE.

Citat:
jericho1405: Pa dobro, onda pozuri, mozda postoji jos neko "Bantu" pleme koje ne regulise uslove poslovanja.


pozuri ti navataj neki avion za north korea dok jat jos postoji...
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:20 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ALI ja cu uvek daleko pre teziti slobodnom trzistu nego komunizmu jer sam vaspitan da RADIM I STVARAM ZA SEBE a ne da OTIMAM OD DRUGIH i da to nazivam "socijalnom pravdom".

Naravno, tako i treba. Medjutim, zagovaranje "socijalizacije drustva" nije samo "zivi na drzavnoj sisi"(zapravo, to osudjujem najstrozije), vec zagovaranje drustva u kojem ce ljudi imati dostojanstven zivot i u kojem ce moci da rade i nesto drugo pored toga sto ce da ostave 1/3 zivota svake sedmice u nekoj kancelariji il' na nekoj gradjevini. Taj ispit kapitalizam tesko da ce skoro poloziti. Mene ako pitas, to nije mala stvar, i zbog toga je neki vid reorganizacije sistema neophodan(iako malo vjerovatan).

Citat:
anakin14: pa to ste vi radili u komunizmu... pevali himnu i pozdravljali zastavu i NISTA DRUGO. e ja hocu i to i da RADIM. Ako firma kaze da moram svako jutro da recitujem pesmicu HOCU JER HJE FIRMA GAZDA i radim KAKO KAZE.

Svakako. Ne smijem ni da pomislim sta sve "gazda" moze da zahtjeva. Al' ako to on kaze - onda radi, nema druge.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:20 - pre 171 meseci
Ma jock, treba coveka da bude sramota sto ima firmu... kao sto je u SFRJ bilo sramota ako si "privatnik" i to se automatski poistovecivalo sa recju "subverzivni element i lopov"

Mislim ne znam koliko puta sam cuo u siroj familiji izraz "Ma... on je privatnik"... "privatnik" je rec koja te svrsta u nizu ljudsku klasu, negde izmedju dzeparosa i vecih prevaranata... cim radis "privatno" znaci da si pun k'o brod i da izrabljujes svoje radnike i da, po definiciji, treba da se stidis toga.

Zbog tih decenija sistematskog brainwash-a i lozenja ljudi na neke neodrzive "pravde" danas nije sramota biti na drzavnoj sisi (jos i preko veze) i razvlaciti pasijans tokom radnog vremena... A one sa "radnom etikom" nazivati "budalama".

Citat:
jericho1405
Naravno, tako i treba. Medjutim, zagovaranje "socijalizacije drustva" nije samo "zivi na drzavnoj sisi"(zapravo, to osudjujem najstrozije), vec zagovaranje drustva u kojem ce ljudi imati dostojanstven zivot i u kojem ce moci da rade i nesto drugo pored toga sto ce da ostave 1/3 zivota svake sedmice u nekoj kancelariji il' na nekoj gradjevini. Taj ispit kapitalizam tesko da ce skoro poloziti. Mene ako pitas, to nije mala stvar, i zbog toga je neki vid reorganizacije sistema neophodan(iako malo vjerovatan).


Nemam ja nista protiv toga da postoji lep minimalni kvalitet zivota.

Medjutim, vidis, takav sistem ne moze da funkcionise dok drzava nema normalnu ekonomiju.

Kada ti 50% stanovnistva na jedan ili drugi nacin zive na drzavnom budzetu, i drzava mora svake godine da se krpi da to sve plati, tesko da mozes da pricas o bilo kakvoj buducnosti.

Ono, postoje jednostavno stvari koje je neophodno uraditi da bi se stekli uslovi za neku vecu socijalnu pravdu.... To je kao kada bi neki golja koji jos nema ni posao otisao u banku, nekako iskukao kredit - i kupio sebi neki sportski kupe... jer, zaboga, zeli da se kvalitetno vozi...

Mislim, moze i tako... ali obicno nastavak takvih prica nije uopste lep.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu17.04.2010. u 17:23 - pre 171 meseci
Citat:
pa to ste vi radili u komunizmu... pevali himnu i pozdravljali zastavu i NISTA DRUGO. e ja hocu i to i da RADIM. Ako firma kaze da moram svako jutro da recitujem pesmicu HOCU JER HJE FIRMA GAZDA i radim KAKO KAZE.


Ja sam drugacije zamisljao slobodu, ali bice da sam se debelo za***ao.



 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83948 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.