Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program

[es] :: Wireless :: ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program

[ Pregleda: 7445 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borissajkas
boris desic
nemam
sajkas

Član broj: 229800
Poruke: 4
89.216.67.*

Sajt: easy-linkbuilding.com


Profil

icon ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program15.03.2010. u 11:57 - pre 170 meseci
istina je da se foruma setim samo kad mi nešto treba, ali jbg :( nužda me tera...

uzeo sam novi laptom asus k50c, sam sam instalirao operativni sistem, xp, i ne mogu da pronađem nijedanu vajles konekciju. pricao sam sa jednim momkom koji se navodno razume u sve ovo, i on mi je rekao da je potrebno da skinem neki program koji će razdvojiti neke mrežne kartice ili šta već, ni sam ne znam, a nije ni on siguran. tako ne zna ni kako se zove taj program

pa ako neko možda zna o čemu se radi, bio bih mu zahvalan na pomoći

p.s. provereno imam domet vajles konekcije, samo još da laptop u'vati konekciju
p.s.2 moguće da mi treba modem za vajles, pokušao sam neke da skinem i instaliram ali mi izbaci neki eror
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program15.03.2010. u 13:07 - pre 170 meseci
Pozdrav.

Ajde napisi koji operativni sistem imas, da li si instalirao originalne drajvere za isti i da li ti je ukljucena WLAN (vajles :) ) kartica. Svaki laptop (uglavnom) ima dugme sa kojim se pali i gasi wlan kartica, pa je moguce da kad si isntalirao drajvere za wlan nisi ukljucio istu.

Daj malo vise informacija pa ti mozda i pomognemo

Pozz
 
Odgovor na temu

borissajkas
boris desic
nemam
sajkas

Član broj: 229800
Poruke: 4
89.216.67.*

Sajt: easy-linkbuilding.com


Profil

icon Re: ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program15.03.2010. u 23:15 - pre 170 meseci
instalirao sam operativni sistem XP, zatim drajvere koje sam dobio uz njega. da uključen je vajles na laptopu (pronašao sam dugme) ali opet neće

iskreno, ne razumem se baš tako da ne znam koji je još info bitan pa pitaj :)
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program16.03.2010. u 09:47 - pre 170 meseci
Prvo moram da ti se izvinim jer si vec napisao koji si OS instalirao, samo ja nisam procitao tvoj post kako treba.

Sad da vidimo da li su uopste instalirani drajveri za wlan.

Idi u Control Panel - Network Connections

Tu bi trebalo da imas Local Area Connection i Wireless Network Connection

Ako nemas Wireless Network Connection znaci da ti nisu dobro instalirani drajveri za wlan karticu. Odes na zvanicni sajt ASUS-a i tamo ides na download sekciju gde ces naci drajvere za tvoj model. Skini drajvere za WLAN karticu (ako ima vise drajvera za wlan skini sve). Proveri da li je ukljucena wlan kartica (kazes da jeste ali ipak proveri) pa onda pokreni instalaciju drajvera.


Ako imas Wireless Network Connection znaci da su drajveri dobro instalirani i ako kazes da je ukljucena onda bi trebalo da kad udjes u Cotrol Panel - Network Connections da kliknes desni klik na Wireless Network Connection i Properties , tu negde (ne mogu da se setim gde posto sada imam W 7) imas na nekom od tabova da cekiras da ti Windows regulise pretragu wlan konekcija. kad to cekiras imas da uradis pretragu wlan konekcija i onda bi trebalo da ti prikaze koenkcije koje je detektovao gde ti izaberes zeljenu.



Skoro sam instalirao XP na asus K50 i znam zasigurno da ne treba nikakav patch za wlan , tako da ja pretpostavljam da samo drajveri nisu dobro instalirani.

 
Odgovor na temu

borissajkas
boris desic
nemam
sajkas

Član broj: 229800
Poruke: 4
89.216.67.*

Sajt: easy-linkbuilding.com


Profil

icon Re: ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program17.03.2010. u 17:18 - pre 170 meseci
U Control Panelu imam Wireless Network Connection Wizard, ali nemam samo Wireless Network Connection.

išao sam na sajt asusa skinuo sam kao što si mi rekao, instalirao, ali se ništa nije promenilo.

pretpostavljam da nekako treba da podesim taj wizard, pokušao sam sve kombinacije, ali neće :(

drajvere sam skinuo sa ovog sajta http://support.asus.com/download/download.aspx
 
Odgovor na temu

mika_vk
Nikola Colakovic
Hrvatska

Član broj: 79161
Poruke: 67
*.ordinacija.stanfel.hr.

ICQ: 92213817


+2 Profil

icon Re: ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program22.03.2010. u 13:08 - pre 170 meseci
Odma da ti se ispricam, ali nisam siguran da cu ti pomoci... :(

Sa asusima se sjecam da je bilo problema sa atheros chipsetom... Moralo se traziti po forumima neke starije verzije drivera... i onda bi to proradilo... Barem sam ja imao problema na 2-3 komada, a sad koji model je bio ne sjecam se, samo znam da je bio atheros chip na wirelessu

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: ne radi vajles na novom laptopu, potreban neki program

[ Pregleda: 7445 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.