Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260013 | Odgovora: 529 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

balazevicantus
Subotica

Član broj: 137457
Poruke: 17
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

ICQ: 411381606
Sajt: www.balazevic.byethost13...


+6 Profil

icon LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!12.03.2010. u 19:40 - pre 171 meseci
Evo ovako, ukratko, ako ste kupili LG-ov tv, a nazad imate usb pored koga pise da je "service only", ovde vam je objasnjenje kako ga otkljucati

ja imam 32lh2000, koji ima ugradjenu plocu kao i vecina ostalih lg-ovih lcd-a, bilo sa usb-om ili bez njega. Naravno, zbog razlike modela, cene, na nekim modelima je ovaj usb zakljucan, iako sam tv ima softver za reprodukciju slika i videa

otkljucavanjem usb-a moci cete gledati filmove,muziku i slike sa usb-a velicine do 8gb (veci nisam probao)
ili prenosivog 2,5-incnog hdd-a velicine do jednog terabajta (probao sam sa 500GB- radi savrseno)
Moci cete reprodukovati *.MP3, *.Jpeg, *.mpeg4, *.Divx, *.xvid, *.avi, *.vob, *.mkv....i mnoge,mnoge druge, osim *.wmv
probao sam 1080p mkv, radi odlicno!
Uz video mozete ubaciti i prevod. Jedino sto mora biti u istom folderu kao i video, mora se isto zvati, i mora biti u *.srt formatu! *.Sub zna da zasere!
Modeli koji se ne mogu hakovati (nema ni potrebe jer imaju fabricki aktivni usb) mada je bilo pokusaja....su serija 7000. Oni imaju drugu verziju firmware-a i hakovanjem se televizor trajno unisti!!!!!!!! (postoji nacin vracanja, ali ne zelite to da probate!!!)
Modeli koji se mogu hakovati su:
32lh5000
37lh5000
42lh5000
47lh5000
32lh4000
37lh4000
42lh4000
47lh4000
32lh3000
37lh3000
42lh3000
47lh3000
32lh2000
37lh2000
42lh2000
19lu4000
22lu4000
26lu4000
19lu5000
22lu5000
26lu5000
32lf2500
37lf2500
42lf2500
Naravno zadnje dve nule(koje oznacavaju boju) mogu biti 10 ili 20.
i ti modeli su(naravno) podrzani za hak :-)

Jos jedna napomena: Ovo vazi za modele za Evropsko trziste!!!! za azijsko ne!!!

Ovi modeli su provereni, svi ostali mozda mogu, ali nije testirano

Ponavljam: Ako vas tv nije na listi, ne pokusavajte ovo, sje***te vas tv!!!!

Ako ste jedan od korisnika ovih modela, nastavite da citate:

Prvo sto treba da uradite je provera Firmware-a!

To radite tako sto udjete u meni, i strelicama odsetate do options (opcija) (ali ne stiskajte ok, dakle nemojte uci u opcije, samo ih selektujte)
Zatim sedam puta pritisnete taster "fav"
Iskocice vam popup meni gde mozete videti verziju software-a
Za hak vam je potrebna verzija 3.15. Ako imate ovu verziju, ekstra, onda je lako:
Na upaljenom tv-u i daljincu, isovremeno pritisnite i drzite 5 sekundi tastek "ok" , dakle i na tv-u i na daljincu, taster ok, 5 sekundi!
Servisni meni ce vam traziti sifru! Upisite "0000" i potvrdite sa ""ok"
Otvorice Vam se servisni meni!
spustte se do "Tool option3"
tasterima za navigaciju promenite sledece vrednosti:
EMF (JPEG,MP3) postavite na 1
Divx postavite na HD
Drugo nista ne dirajte!!!
Sa tasterom za povratak izidjite iz sevisnog menia i to je to!!!
Sada kada stisnete menu, pojavljuje se nova opcija:USB!!!!

E sad, ako nemate Firmware 3.15, vec neki noviji, onda pre nego sto uradite ovo sto sam malopre napisao, potrebno je da odradite downgrade firm ware-a sa svog na 3.15, kako biste mogli uci servisni meni....jer, setili se ljudi iz lg-a da mogu firmware-om da onemoguce ulazak u ovaj servisni meni... Stoga, ako ste skoro kupili tv, on verovatno ima noviji firmware i nece vam dozvoliti ulazak u meni za servisere
Zato firmware treba downgrade-ovati na 3.15, i posle otkljucavanja USB-a, vrati noviji... (nakon otkljucavanja usb-a, koji god nov firmware da stavite, usb ce ostati otkljucan)

Ako imate 3.47 ili 3.48 verziju, onda nemate srece!!! :-( Modeli u kojima je bas ovaj firmware se ne mogu hakovati
Negde sam citao da i ovo moze, samo da ce se tv kada bude na 3.15 biti u 8bita boji, ali da kada ga vratite na 3.55 da se vrati u normalu, medjutim ovo je neprovereno!!! Ako neko proba, neka ostavi iskustvo u postu!!!

Jos jedna vazna stvar...vodite racuna da pri promeni firmware-a ne dodje do nestanka struje.... poznavajuci EPS, najbolje prikacite tv na UPS, jer ako slucajno dodje do nestanka struje u momentu promene firmware-a,(koji inace traje svega minut-dva) sje**** te vas tv!!!

Sledi upustvo za instalaciju 3.15.

Na USB koji je prazan, u korenskom folderu napravite folder LG_DTV i u njega snimite firmware
dakle bice vam ovako npr.: H:\LG_DTV\V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk
Ubacite usb u slot na tv-u

Udjite u meni, i strelicama odsetajte do options (opcija) (ali ne stiskajte ok, dakle nemojte uci u opcije, samo ih selektujte)
zatim sedam puta pritisnete taster "fav"
Iskocice vam popup meni gde ce vam dole biti ponudjen softver. izaberite softver i startujte instaliranje.
Nakon instalacije tv ce se ugasiti. upalite ga!


Nakon sto ste odradili firmware na 3.15, udjite u servisni meni, kako sam gore opisao, aktivirajte usb,
a zatim vratite neku noviju verziju firmware-a na tv... jer kazu da recimo ver.3.37, je sasvim ok... promena kanala je mnogo brza u odnosu sa starijim firmware-ovima...

Update na noviji softver mozete raditi isto kao sto ste i radili i downgrade, ali mozete i automatski: kada ubacite usb sa novijim softverom, on ce sam ponuditi update... treba samo da pratite uputstva...

Linkovi za verziju 3.15
http://www.filestube.com/8f60407993e6500e03ea,g/LG-DTV-3-15.html
http://dl.dropbox.com/u/4639/V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk

Linkovi za verziju 3.55
http://www.mediafire.com/?wo1tyyedgxn

Ako su mrtvi linkovi, izguglajte druge.....


Molim druge korisnike sajta da napisu svoja iskustva...


 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
109.93.142.*



+42 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!12.03.2010. u 20:41 - pre 171 meseci
Ja nemam neka iskustva sa tim modelom,ali ovaj prijatelj ima ovakva
http://www.elitesecurity.org/t388984-0#2502107
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!13.03.2010. u 11:34 - pre 171 meseci
Upravo probao, radi bez greske. Hvala.
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!13.03.2010. u 12:29 - pre 171 meseci
Nego, nije mi jasno kako se ukljucuju titlovi?
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

balazevicantus
Subotica

Član broj: 137457
Poruke: 17
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

ICQ: 411381606
Sajt: www.balazevic.byethost13...


+6 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!13.03.2010. u 17:49 - pre 170 meseci
Pa rekoh...rade titlovi...
i po defoltu treba da su ukljuceni....
isto ime ffajla, film i titl moraju biti u istom folderu, i u srt formatu

A sto se tice toga da mozete trajno ostetiti tv.... pa ako ste proverili da li je model na spisku koji sam dao, i proverili firmware....nema cega da se plasite.....
i molim ostale korisnike foruma da ne zastrasuju ljude bezveze.... serv.meni!!jaka stvar!!!
uostalom, cak i ako niste pazljivo procitali uputstvo, te vam je nesto poslo pozlu, i sjebete tv....ne treba nikakav programer.... os za lg tv je linux 2.6.x base, i moze se popraviti softverski!! Nikakve hardverske greske se nece napraviti hakovanjem usb-a!!!
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
62.68.117.*



+10 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!13.03.2010. u 20:41 - pre 170 meseci
Nema titlova. U istom folderu film i titl (srt), isto ime avi fajla, titla i foldera u kome se nalaze, ali nece. Na stiskanje crvenog tastera na daljinskom otvori se prozor u kome je jedino aktivna opcija odabira velicine slike, trebalo bi biti i ukljucenje titlova, ali nije. Podesavanja u servisnom meniju su uradjena po uputstvu koje se postavio, da nismo tu nesto preskocili?
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

stojadinx
Ratko Vasic
ucenik,srednje skole.
Loznica

Član broj: 231350
Poruke: 23
93.87.33.*



Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!15.03.2010. u 08:00 - pre 170 meseci
kako da vidim da li je moj lcd lg napravljen za evropsko a ne azijsko trziste?
 
Odgovor na temu

balazevicantus
Subotica

Član broj: 137457
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 411381606
Sajt: www.balazevic.byethost13...


+6 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!15.03.2010. u 12:44 - pre 170 meseci
sto se titla tice, ne znam stvarno.... na kompu ti radi titl?
Ja sam do sada odgledao 15-ak filmova, bez i jednog problema....
Jedino sto sam siguran je da u servisnom meniu ne postoji nikakvo podesavanje za titl... to sto je uradjeno
trebalo bi da je dovoljno...
probaj drugi film....
ne znam sta bi drugo biti... :-(


evropa ili azija....
pa najprostiji nacin, pogledas u meniju jezika koje jezike imas...
evropske ili azijske...
neverujem da bi tv sa srpskim ili hrvatskim meniem bio namenjen za aziju....
a da bi bio siguran, probaj da izguglas nesto....
mora da postoji negde na nalepnici tv-a, pozadi oznaka...
moj je pravljen u madjarskoj, ali to opet nista nije sigurno...

 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!15.03.2010. u 16:12 - pre 170 meseci
Citat:
balazevicantus: sto se titla tice, ne znam stvarno.... na kompu ti radi titl?
...

Radi i na LG DVD plejeru (DVX452), probao 4 filma, sa svakim se isto ponasa...
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

nemanja.pavicevic
Nemanja Pavicevic
Uspon d.o.o.
Cacak

Član broj: 141620
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!15.03.2010. u 21:03 - pre 170 meseci
Moguce je otkljucati i bez prelaska na nizu verziju ali zahteva par stvarcica da ih tako nazovem. Inace tako sam otkljucao bar 10 televizora.

potrebno sledece:
- pocket pc sa OS-om Windows Mobile 6.x,Windows Mobile 5.0,Windows Mobile SE, Pocket PC 2003,Windows CE 3.0. bilo koji imaju IC port, ili neki telefon sa podrskom za symbian, bitno je da uredjaj poseduje IC port.

- aplikacija NoviiRemote Deluxe, http://www.novii.tv/pocketpc/deluxe/ . skinete sa site-a imate trial 10 dana.

- preuzmite i raspakujte arhivu sa sledeceg linka http://cid-fc04256bd479be70.skydrive.live.com/browse.aspx/Razno . To je fajl koji koji LG salje svojim ovlascenim serviserima i potpuno je legalan, u pitanju je lista IC kodova iz servisnog daljinca. Fajl raspakujete iz arhive i ubacite u folder 'codebases' u folderu gde je noviiremote instaliran na vasem 'pocket pc', za symbian verovatno u isti folder - nisam probao.

Kada instalirate noviiremote i startujte program, izaberite "hot buttons" i odaberite 'lg remocon'i dobicete sliku virtuelnog daljinskog. Okrenete IC port prema TV-u, i pritisnite "enter service menu". Pojavice se polje za unos sifre, putem originalnog daljnica (Lakse nego putem noviiremote-a ) unesite "0000" (cetiri nule). Zatim ide standardno
"Tool option3", i promenite sledece vrednosti: EMF (JPEG,MP3) postavite na 1, Divx postavite na HD. NISTA VISE NE PODESAVAJTE.

U meniju se pojavljuje USB meni, nakacite USB flash ili jos bolje externi HDD i uzivajte. Nemojte se uplasiti kada se televizor ugasi nakon priklicenja USB uredjaja - to je normalno.

Stvar je proverena i radi na modelima LH3000 i LH4000, verovatno rade i na seriji LF, kao i na serijama LU.

 
Odgovor na temu

balazevicantus
Subotica

Član broj: 137457
Poruke: 17
*.adsl-3.sezampro.yu.

ICQ: 411381606
Sajt: www.balazevic.byethost13...


+6 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!15.03.2010. u 22:38 - pre 170 meseci
ok, nemanja. dobar post!

Ovaj moj je za one koji nemaju paket ps i d win mobile sa ir....


titlovi......nemam pomoc....
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!15.03.2010. u 22:44 - pre 170 meseci
Ako neko ima neko pitanje u vezi sa ovim TV-om rado cu objasniti, obzirom da isti posedujem skoro 6 meseci. Imam i neke programcice za sredjivanje kanala, koga zanima nek mi posalje PM. Pozz
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

barabin
bez

Član broj: 240572
Poruke: 25
*.dial-up.dsl.siol.net.



+2 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!17.03.2010. u 07:23 - pre 170 meseci
O LG televizorima i titlovima objasnio sam ovde:
http://www.elitesecurity.org/t393924-LG-LH-usb-titl-problem

Pozz!
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!17.03.2010. u 09:20 - pre 170 meseci
Da, tu sam nasao rjesenje, hvala. Nisam imao vremena inace bih to javio.
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
77.46.246.*



+1 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!22.03.2010. u 11:39 - pre 170 meseci
Ja sam inače pre 20-tak dana kupio LG 37LH5000 i USB je bio otključan, kako i piše u specifikaciji, tj ne treba se otključavati. Inače verzija firmvera je 3.40.

Nego imam drugo pitanje, znam da na starijim modelima postoji mogućnost da se sva podešavanja (slike i zvuka), a pogotovu parametri svih kanala sa svojim tagovima, numeracijama i frekvencijama snime na USB i tako napravi bekap.

Inače, kada sam kupio TV podesio sam sve kanale (a imam ih preko 60) a zatim sam se igrajući promenio zemlju na Srbija, i naravno, izgubio sve kanala pa sam morao 2 sata ponovo da se igram i podešavam.

Eh da, u momentu se nametnulo još jedno pitanje: pošto sam promenio da je zemlja Srbija izgubio sam mogućnost da tražim i setujem DTV kanale, ili ja ne umem da to uradim. Jel zna neko odgovor, jel treba zamlju podesiti na neku drugu ili ne?

Hvala.

P.S. znam da nema koristi od digitalnih kanala trenutno ali me interesuje.
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
77.46.246.*



+1 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!27.03.2010. u 15:06 - pre 170 meseci
Evo da odgovorim sam sebi, možda još nekog zanima :)

Zahvaljujući instrukcijama @Ki111er i jednom drugom forumu rešenje je: potrebno je doći do IN_START menija (preko specijalno isprogramirane komande na univerzalnom daljinskom ili mobilnim sa Ir portom) i zatim pritisnuti opet na daljinskom od TV taster MENU. Ulazi se u poseban instalacioni meni gde se nalazi opcija TV Link-Loader. Odabirom tog menija dolazi se do željenih opcija za snimanje i čitanje fajlova sa USB konfiguracionih fajlova. USB uređaj (flash ili HDD) mora biti u FAT32 formatu!!!

Za digitalne kanale je potrebno odabrati zemlju u podešavanjima kao Švedska i zatim ići na automatsko traženje kanala. odabrati opciju Cable (ne Antena) i za skeniranje odabrati celo područje i obavezno isključiti automatsku numeraciju kanala (da bi smo mogli urediti kanale po želji, inače će kanali biti fiksirani na pozicijama kako budu pronalaženi).

Kada budu pronađeni DTV, Radio i TV kanali (ako kablovski operater emituje iste) snimiti na usb fajl pod bilo kojim imenom, zatim ga prebacite na PC i editovati isti taj fajl u programu TLL Edit v2.1. Može se promeniti redosled kanala kao i uneti imena (tagovi) za analogne kanala, čak i više od podrazumevanih 5 karaktera. Nakon izmena snimi se fajl (preporučivo pod drugim imenom, samo uvećati poslednji broj u nazivu fajla) na USB i vratiti ga u TV. Opet koristeći TV Link-Loader ovoga puta učitati novi fajl i nakon uspešnog učitavanja pojaviće se poruka da će se TV ugasiti. Čekati da se ugasi, ponovo ga upaliti i trebalo bi da je novi raspored kanala onakav kakav je i napravljen.
 
Odgovor na temu

dennycd2

Član broj: 127351
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!02.04.2010. u 21:54 - pre 170 meseci
Nije mi jasno da li je problem za one koji imaju V3.47 i V3.48, to što se ne sme downgredovati direktno na V3.15 (da li ga sam prelazak brikuje) ili to što se ne sme menjati ništa u meni-u ako se uđe pomoću IC ?

Molim za komentar onoga što sam pronašao OVDE
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
*.adsl.verat.net.



+22 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!03.04.2010. u 10:35 - pre 170 meseci
Lepo su napisali da im se to dešavalo: downgrade iz verzija 3.47 i 3.48 iz nekog razloga "uništava" TV, ustvari softver se blokira trajno i ništa više ne reaguje. Ima i tada leka ali se skida memorija i ponovo progamira u nekom od programatora sa originalnim firmware-om. A pošto je još u garanciji ne smeš ti da ga otvaraš...
Dakle prvo upgrade na 3.55 ili 3.63 pa onda downgrade na 3.15. Odraditi šta treba za USB pa upgrade na 3.63. Čak je navedeno za koje modela i da nije za Kanadu, USA, Australia , itd...
Ljudi su probali, uradili, objavili rezultate i ja to poštujem. Ja bih ipak, za svaki slučaj, skinuo memoriju i u programatoru snimio original firmware u komp i sačuvao.
 
Odgovor na temu

dennycd2

Član broj: 127351
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!03.04.2010. u 14:26 - pre 170 meseci
@banetv

Drugim rečima, da li sa 3.48 kao i sa svim ostalim verzijama se može hackovati ako se uđe u servisni meni kao što je nemanja.pavicevic objasnio ? Ovo pitam zato što nigde nisam naišao na potvrdu za to, tj. nigde nisam pročitao da je neko hackovao sa 3.48 putem IC-a. Pogotovo što je autor ove teme napisao : "Ako imate 3.47 ili 3.48 verziju, onda nemate srece!!! :-( Modeli u kojima je bas ovaj firmware se ne mogu hakovati".
Jasno mi je da su neki uspeli na drugi način. To se vidi na linku koji sam postavio, ali se dalje na tom forumu vidi da su neki imali i žestokih problema.
Ideja da se skine memorija je svakako dobra, ali je većini nedostupna.
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!03.04.2010. u 18:39 - pre 170 meseci
Ako možeš preko programiranog univerzalnog daljinskog (ili SW emulacija) da pristupiš servisnom meniju onda nema problema koliko sam ja čitao i shvatio.
Evo piše: Before we start, if you're above V3.15 the first suggestion is to try the IR Hack , which is safer and doesn't void your warranty.

Daungrejd na 3.15 se radi da bi mogao kombinacijom na TV i daljinskom (OK + OK) i (MENU + MENU) pristupiti servisnim menijima. Svaki firmver preko 3.15 ne reaguje na gore pomenute komande.

Znači svaki firmver se može hakovati preko programiranja daljinskog (univerzalnog ili SW) a samo verzija 3.15 i niže preko kombinacije tastera (TV i daljinski).
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD LG otkljucavanje USB-a uputstvo!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260013 | Odgovora: 529 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.