Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kazne za skidanje Filmova preko interneta?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: kazne za skidanje Filmova preko interneta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14901 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
109.93.3.*

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 00:12 - pre 171 meseci
Zdravo,
koje su kazne u Srbiji za download filmova i muzike preko interneta?
Da li može da se očekuje da upadnu u kuću i da ti uzmu kompjuter i da dobiješ odma prijavu ili bi te upozorili prvo?
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 01:26 - pre 171 meseci
Nemaš razloga za brigu.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 14:09 - pre 171 meseci
Pa ne kaznjavaju ni kada skines film, narezes i odes u centar grada da prodajes cd sa tim filmom... a ne kad uradis samo prvu polovinu "radnje"!

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Dementia
Nemanja Filipovic

Član broj: 140639
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 14:19 - pre 171 meseci
Da ti upadnu u kucu kad skines film ili muziku??!??

Ja onda treba da ocekujem fbi da mi upadne svakog trenutka ;)


-Sta ce mi "brz" Internet ako ne mogu da skidam muziku i filmove??

Opusti se i uzivaj

[Ovu poruku je menjao Dementia dana 21.02.2010. u 15:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 14:24 - pre 171 meseci
Nekakvu kaznu mozes eventualno ocekivati za >deljenje< filmova.

Za skidanje jos niko nigde nije fasovao kaznu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 14:42 - pre 171 meseci
"FBI! Everybody on the floor!!! Now! Now!!!"

(zvuk eksplozije fleske i repetiranja oruzja u pozadini)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 14:50 - pre 171 meseci
You are out of your jurisdiction asswipes. Get out of my house or face the consequences :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 15:12 - pre 171 meseci
Kazne za pirateriju su velike (i do nekoliko godina zatvora). E sad da li je download filmova piraterija... U svakom slučaju trebaš kupiti original. Doživljaj je dosta drugačiji nego kada gledaš piratski film:


"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 17:59 - pre 171 meseci
Hvala za informaciju.
Component dobra slika .
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 18:16 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nekakvu kaznu mozes eventualno ocekivati za >deljenje< filmova.

Za skidanje jos niko nigde nije fasovao kaznu.


Ya samoskidanje direktno verovatn nije, mada su mnogi upoyoravani na yakonske posledica takvih postupaka.

Ali, sasvim sigurno ih ima dosta koji su nastradali samo zbog posedovanja.


 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?21.02.2010. u 22:36 - pre 171 meseci
@component, savrsena slika. Bukvalno takav dozivljaj sam imao (sa slicnim komentarima :) ) kada sam gledao original Blu-Ray disk u Blu-Ray playeru. Neverovatno sta rade, film nikako da pocne od silnih trailera i upozorenja koja ne mozete preskociti ili ubrzati...
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.55.*



+112 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 00:19 - pre 171 meseci
Drzava mora da bude ozbiljna i organizovana da bi kaznila nekoga. Kad se Francuska i Svedska toliko muce, onda u Srbiji koja je banana drzava toga nece biti jos dugo. Pa ne moze banana da te kazni sto skidas filmove

Ovde ljudi i skidaju filmove, ali idu i u bioskop, tako da to nije nista strasno. Nek spuste cene karata, pa im piraterija nece smetati
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.cybercity.kladovonet.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 01:14 - pre 171 meseci
Iz ugla ISP-a mogu da Vam kazem sledece:

1. Nasa drzava je potpisnik i zalaze se za zastitu autorskih prava i intelektualne svojine
2. Bilo je upozorenja/tuzbi koje su upucivali vlasnici autorskih prava (mi smo dobiili jednu kada je korisnik skidao torentima film Golden Compas)
3. U ugovorima sa ISPom sigurno postoji stavka gde se provajder ogranicava od odgovornosti ako korisnik skida autorizovani materijal sa interneta
4. Postoji pravilnik o tehnickim uslovima za pruzanje internet usluga koji je doneo RATEL i u kome je tacno naznaceno da ISP ima mogucnost da do nivoa aplikacije rekonstruise p2p saobracaj (filmove, muziku....itd.)
5. Na pojedincima se lome kolja...
6. Jedno vreme sam pratio kako je to regulisano u drugim drzavama i kolike su kazne. Mogu da Vam kazem da su kazne i do 30k dolara za par MP3 pesama... a za film.... pa izracunajte sami :)

E sad opsirnije za 2:
Proslog leta dobili smo faksom upozorenje od TS vezano za zloupotrebu autorskih prava...
Dopis je bio obelezen HITNO i otprilike sledece sadrzine: "Postovani, upozoreni smo od strane kompanije "tipa Worner Brothers" da je doslo do zloupotrebe autorskih prava nad delom koje je u vlasnistvu kompanije dana xxx. u vremenu od yyy. Analizom nasih logova utvrdili smo da se IP adrese sa kojih je izvrsena povreda autorksih prava nalaze u koriscenju sa strane KLADOVONET-a. Posto ste upoznati da je Srbija potpisnik konvencije o zastiti autorskih prava, molimo Vas da u roku od ODMAH poduzmete odgovarajuce mere prema vasem korisniku da ne bi doslo do tuzbe vlasnika autorskog dela i narusavanje ugleda Telekoma Srbija...
Molimo Vas da nas pismeno obavestite o poduzetim merama prema Vasem korisniku... U prilogu Vam dostavljamo log koji smo dobili od "te i te kompanije tipa worner brosssssssssss".

Log je bio torrent tracker sa tacnim vremenom ip adresom imenom vajla i tako...

Daklem SIGURNO neko negde nekoga lovi... dal ce da lovi Vas to je pitanje.
Znam da mi po defaultu gasimo p2p saobracaj i aktiviramo ga kada korisnik podnese zahtev za p2p saobracaj. Tada mu damo static IP i nek radi sta hoce...
Naravno u Ugovoru se ogradjujemo...

Pozdrav,
Dejan
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 10:36 - pre 171 meseci
Citat:
zivanicd: 4. Postoji pravilnik o tehnickim uslovima za pruzanje internet usluga koji je doneo RATEL i u kome je tacno naznaceno da ISP ima mogucnost da do nivoa aplikacije rekonstruise p2p saobracaj (filmove, muziku....itd.)

Ajd bas da rekonstruisete RC4, a kamoli nesto jace Desava se bas ono sto su ljudi i govorili da ce vam se desiti, korisnici polako ukljucju "mandatory encryption" da izbegnu vase DPI petljanje, nije to samo p2p, brljate i petljate po emailovima, tudjim web sesijama, itd, pa cete uskoro doziveti da nista necete moci da radite jer ce sve konekcije biti end-to-end encrypted.
Naravno to i dalje ne sprecava otkrivanje ilegalnog p2p, "inspektor" samo treba da se pojavi kao p2p node u swarmu i da popise IP adrese i vremena, ali sluzi da se provajderi i rateli ovog sveta malo dovedu u red.

Citat:
zivanicd: Posto ste upoznati da je Srbija potpisnik konvencije o zastiti autorskih prava, molimo Vas da u roku od ODMAH poduzmete odgovarajuce mere prema vasem korisniku da ne bi doslo do tuzbe vlasnika autorskog dela i narusavanje ugleda Telekoma Srbija...
Molimo Vas da nas pismeno obavestite o poduzetim merama prema Vasem korisniku... U prilogu Vam dostavljamo log koji smo dobili od "te i te kompanije tipa worner brosssssssssss".

I? Sta ste uradili? Ste im odgovorili: "razbili smo ga ko zvecku, nije decko mogo da ustane nedelju dana, vertigo ga mucio jos mesec dana, ekstra bonus" Ne branim pirateriju, ali brate nemoj da ste tolko beskicmeni i da se ponasate kao da ste veci katolici od pape, vama je izvor prihoda taj korisnik a ne WB, ako zakon ne propisuje kaznu koju treba da sprovodi ISP onda je vasa duznost da budete na strani korisnika. I ja sam isto radio za ISP firmu i to bas na tom zeznutom zapadu na koji se svi pozivaju. Te emailove smo jednostavno prosledjivali korisniku sa "nemoj to da radis da te ne bi oni tuzili" porukom koju su oni naravno masovno ignorisali i tu se zavrsava nasa obaveza, bas zbog tacke 3 koju si naveo koja je zakonski regulisana kao "safe harbor" za ISPa. Znas kad WB moze da sazna ime, prezime i adresu korisnika sa te IP adrese? Kad donese sudski overeni nalog, samo tako i nikako drugacije. A vi se ovde lomite ko ce pre biti ratelo-ugodniji.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 10:45 - pre 171 meseci
Citat:

zivanicd: 4. Postoji pravilnik o tehnickim uslovima za pruzanje internet usluga koji je doneo RATEL i u kome je tacno naznaceno da ISP ima mogucnost da do nivoa aplikacije rekonstruise p2p saobracaj (filmove, muziku....itd.)


Ehm...



Toliko o DPI-u :)

Citat:

Znam da mi po defaultu gasimo p2p saobracaj i aktiviramo ga kada korisnik podnese zahtev za p2p saobracaj. Tada mu damo static IP i nek radi sta hoce...


Gasenje P2P saobracaja je vrlo pametna trzisna odluka - pretpostavljam da je jako dobra za skok u broju korisnika :)

Bice da vi ogranicavate P2P zbog drugog razloga posto zakon vas uopste ne obavezuje da to radite vec samo da budete u stanju da identifikujete korisnika ako dodje do tuzbe - a taj drugi razlog se zove vas "bottom line" iliti srpski receno profit, ali psst :-)

A sto se ISP-ova i DPI-ja, kao sto mmix rece, zbog takvog siledzijskog ponasanja (spijuniranje paketa koji blage veze nemaju sa ilegalnim P2P-om) dobicete uskoro situaciju da vecina protoka bude kriptovana. Gmail je vec presao na mandatory SSL a takodje i SSL vise uopste nije skup sa stanovista serverskih resursa.

Meni su vec odavno skoro sve komunikacije sifrovane - ne zato sto "imam sta da krijem" vec zato sto mi ne pada na pamet da dozvoljavam bubuljicavim adminima i ostalim control freakovima iz ISP-a i drzavnih struktura da mi otvaraju i ispituju komunikaciju sa mojim klijentima i prijateljima. DPI - Up yours.

AES256 FTW :)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 22.02.2010. u 11:57 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 11:05 - pre 171 meseci
Neka kažu da stariji automobili neidu na tehnički pregled 2x godišnje nego na reciklažu,ali onda jedan uzročnik prouzrokuje drugi.
2x na tehnički donosi novac,a ako ode na reciklažu ko će sipati gorivo,jer kršina troši 2x više od novijeg.Mogu da ukinu sve ali
onda ču videti kome treba internet.Najviše korisnika to i radi.Skida filmove,muziku i to svi rade u svetu.Šta se stalno tupi u ovoj
truloj srbiji,kao da smo PLATANI:koji i nisu truli.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 14:21 - pre 171 meseci
ontopic:ako ne napravis neko veliko s*anje nema teorije da ti ista bude

sto se tice upozorenja,i ja sam ,sad vec davno,dobio neko upozorenje od providera u obliku email poruke sadrzine tipa:
"u trenutku tom i tom dana tog i tog zapoceli ste skidanje tog i tog file-a koji predstavlja taj i taj zasticeni proizvod tog i tog preduzeca bla bla bla provider",cisto prevencije radi sam ugasio taj torrent i nasao drugi...
i to je sve sto provider uradi,nisam jedini koji je ovakvu poruku dobio,cuo sam od vise ljudi,neki su uradili kao i ja,neki nisu ni obracalil paznju na to,posledica nema...

e,da, mislim da je u poruci stajalo i da je nosilac prava tuck kao "generalni uvoznik" ili tako nesto,ali nisam siguran za ovo [sto je tragikomicno, sigurno se neko seca kako je tuck uopste i poceo :P]
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 18:40 - pre 171 meseci
@Horvat

A sta bi po tebi bilo "neko veliko sr**nje" koje bi ukljucilo skidanje filmova sa Neta?!
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 20:02 - pre 171 meseci
^^veliko s*anje u uopstenom smislu,pa da ti naprave raciju u kuci i pritom zaplene komp i sve diskove,pa ce ti onda sve zivo nakaciti samo da te ske*aju sto ubedljivije
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.cybercity.kladovonet.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: kazne za skidanje Filmova preko interneta?22.02.2010. u 22:01 - pre 171 meseci
Neko me je izgleda pogresno razumeo... Meni je svejedno dal ce neko da skida filmove ili ne... Ivan je u pravu kada kaze da mi to radimo da se ne bi "mucili" pri detektovanju korisnika ako dodje do zlupotrebe.

Licno naravno da koristim p2p i skidam programe uglavnom sa Mac OS sa torenata i nemam nista protiv ako neki korisnik zeli da koristi p2p... aktivira mu se to za 2 minuta.

Samo sam zeleo da kazem da iz ugla provajdera, nama su pocele da stizu prituzbe od strane Telekoma, a Telekom ih dobija od strane vlasnika autorskih prava.

Koliko sam upoznat ni jedan od nasih korisnika do sada nije bio utuzen. Sve se zavrsavalo sa upozorenjima...

A sto se tice enkripcije, tehnologija je danas toliko napredovala da naravno da je moguce sakriti saobracaj...

Mozda 10% nasih korisnika ima aktivirane p2p pakete...

Tema je koliko vidim: Kazne za skidanje...

Cinjenica jeste sledeca: Ljudi skidaju autorizovan materijal sa interneta.... vlasnici autorskih prava zalazu se za gasenje piraterije i love "zloupotrebe"....
Mozda se u svetu 1 od 1.000.000 korisnika upozori za pirateriju...

Realno je da mozda Ja, Ti, ili bilo koji korisnik interneta sutra bude "taj jedan od 1M"....

Toliko od mene :)

Pozzz
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: kazne za skidanje Filmova preko interneta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14901 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.