Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)

[es] :: Windows desktop :: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)

[ Pregleda: 2133 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)06.02.2010. u 21:33 - pre 173 meseci
Nadam se da sam pitanje postavio u pravi forum, ako nisam molim moderatore da je prebace tamo gde ce dobiti sto bolji odgovor.
Naime, danas sam primetio da mi na jednom racunaru u kuci ikonice na desktopu imaju jako cudne putanje. Da pojasnim, putanja treba da bude "D:\Program Files\TC\Totalcmd.exe" a kod mene je "//192.168.1.5/d/program files/tc/totalcmd.exe"?!?!?
Zasto se ovo desilo? Skoro sve ikonice imaju takavu putanju koje su na desktopu, doduse, neke i nemaju ali ne znam po kojem kriterijumu je to...
Windows je XP Pro SP2.

edit:
Da naglasim, IP adresa tog racunara je bas ta sto pise. Kada se klikne na tu ikonicu program se pokrene bez problema.
Sada primecujem da ima par ikonica na kojima je umesto IP adrese naziv racunara.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)07.02.2010. u 20:14 - pre 173 meseci
Koliko vidim ti koristis telekomov modem i imas vise racunara povezanih preko njega odnosno 4 komada ili ti neko krade internet.Jesi li ih medjusobno umrezio preko modema?
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)07.02.2010. u 20:32 - pre 173 meseci
Kako vidis koji modem koristim? Citao si moje poruke na drugim temama ili...?
Niko mi ne krade net to sigurno, a imam 2 racunara u mrezi. Jedan je moj, glavi, sa kojeg trenutno pisem, a onaj problematican je mamin i on se povremeno ukljucuje. Taj drugi se vezuje preko Wifi kartice na AP koji je preko Switch-a spojen u modem.
No, izmenio sam putanje ikonica i sada gledam da li ce se opet promeniti same.
Mislim da je problem nastao instalacijom antivirusa. Na toj masini su bili Avast, pa unintaliran, pa AVG pa skinut i sada sam stavio Nod32.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)07.02.2010. u 21:12 - pre 173 meseci
Citat:
ksrele: ... Mislim da je problem nastao instalacijom antivirusa. Na toj masini su bili Avast, pa unintaliran, pa AVG pa skinut i sada sam stavio Nod32.

Nisam baš siguran da si odabrao najsretniji redosled...(?)
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)07.02.2010. u 21:21 - pre 173 meseci
Haha... pa sta fali redosledu?
Doduse, nisam siguran da li je prvi AV bio Avast ili neki drugi ali znam da je svaki AV jaaako usporavao i vec tako spor sistem, pa sam na kraju odlucio da stavi Nod32 jer mi se cini nekako brz (ako ima neki brzi javite mi), ali teska srca jer ne zelim da stalno menjam sifre i da mi se keva buni kada joj AV izbaci neku gresku na eng a Nod32 nema Srpski prevod, makar ne ova verzija (3) koju imam, a mrzi me da skidam i instaliram najnoviju.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)07.02.2010. u 21:29 - pre 173 meseci
Citat:
ksrele: ..., makar ne ova verzija (3) koju imam, a mrzi me da skidam i instaliram najnoviju.


Pazi ovo, mrzi te da rešavaš problem koji imaš.

Slične posledice po eventualni malware u tvom računaru bi izazvala i instalacija Photoshopa.
Dakle, skini malwarebytes, dr web i poslednji Nod32 trial, pa ako te ne mrzi preskeniraj svoj računar.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)07.02.2010. u 22:06 - pre 173 meseci
Citat:
Kako vidis koji modem koristim? Citao si moje poruke na drugim temama ili...?

Ne nisam citao tvoje poruke da bih video koji modem koristis vec si sam rekao da ti izbacuje "//192.168.1.5 a to je IP adresa koju dodeljuje telekom samo sto bi trebalo da je je IP adresa 192.168.1.1 modem ,192.168.1.2 jedan kompijuter ,192.168.1.3 drugi kompijuter koji koristis ,a kod tebe se javlja IP adresa 192.168.1.5 sto bi po tome trebalo da u kuci posedujes 4 kompijutera ,a ti kazes samo 2 .Ako imas modem HG520s trebao bi proveriti da li ti se neko ne slepa preko tvog modema posto on ima wireless opciju koja nije zasticena.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)07.02.2010. u 22:51 - pre 173 meseci
Joj, joj Darko ala si se ti zaleteo... polako covek.
Da prvo tebe upoznamo sa nekim cinjenicama. Te IP adrese su lokalne IP adrese i veoma su ceste. Svaki drugi Router, tj njegov DHCP je podesen da dodeljuje te IP adrese i samim tim to nije nikakav metod da ti utvrdis koji modem ja imam.
No, pukom slucajnoscu si pogodio da imam telekomov modem ali ne taj koji si naveo vec MT882 (starija verzija, prva koja se delila). On nema Wifi opciju i ima samo jedan LAN port, ali zato ima i jos jedan USB port.
Adresa 192.168.1.1 je rezervisana za LAN adresu modema a 192.168.1.2 za USB adresu modema, ostale adrese su slobodne za kompove.
Naravno, ja mogu da lupim bilo koju adresu iz ovog opsega manuelno a ne da ostavim kompove na automatici. Tako sam ja i podesio da mi taj kevin komp uvek ima istu IP i to je 192.168.1.5.
A ovo za izmene putanja ikonica na desktopu jos nisam video u zivotu... ali OK, za sve postoji prvi put.
Komp je cist. Iskreno, nisam ga odavno skenirao, ali cisto sumnjam da se ista u medjuvremenu uvuklo. No, u svakom slucaju cu gledati da ga u skorije vreme ostavim na full scan sa Malwarebytes-om.
Jel velika razlika izmedju Nod32 verzije 3 i verzije 4? Necu da mucim taj komp, to je Duron 750MHz sa samo 256MB RAM-a, pa mi treba neki minimalan AV.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)08.02.2010. u 15:35 - pre 173 meseci
Hvala na objasnjenju, ali su meni te cinjenice itekako poznate nego sam mislio da si od onih sto znaju samo ikonicu Internet Explorer da pritisnu i nisam se zalteo ja vec ti druze ja sam samo hteo da pomognem ,a to sto te mozda moj odgovor na neki nacin pogodio onda izvini, vise necu odgovarati na tvoja pitanja ako ih bude.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)08.02.2010. u 15:58 - pre 173 meseci
Hahaha... ma nije mene pogodio tvoj odgovor, ali priznaj da se covek oseca malo lose kada neko po defaultu pomisli da on nista ne zna. Valjda se prvo pita sta i koliko ja znam a ne da odma krenes da me ucis stvarima, koje uzgred, nisu ni vezane za temu (IP adese, broj racunara u mrezi, tip modema).
A unapred ti se izvinjavam ako cu te uvrediti, ali sam ja iz tvog odgovora (a verujem i svi koji citaju ovu temu a ne znaju tebe, tj ne znaju koliko ti znas) pomislio da ti ne znas bas mnogo oko toga o cemu pricas.
Dozvili da te citiram, tvoju prvi recenicu u ovoj temi:
Citat:
Darko_zed: Koliko vidim ti koristis telekomov modem i imas vise racunara povezanih preko njega odnosno 4 komada...

Evo, neka me neko demantuje, ali ovo si rekao kao da si ti bio kod mene u kuci i znas tacno sta i kako mi je povezano. Ja ZNAM da nikako nisi mogao ovo da znas a da ti nisam rekao ili da nisi negde procita. Zato sam te pitao da li si pratio moje ranije poruke jer sam na jednom mestu naveo da imam MT882 modem.

Da ponovim, ja se nisam naljutio iako sam bio malo pogodjen sto si me tako spustio pred svima, ali nije problem sada :) Razjasnili smo o cemu je rec sada.
I samo jos jedan savet za tebe: nemoj tako da se ispaljujes ubuduce, da govoris nesto sto te niko nije pitao i da unapred smatras da ljudi oko tebe nemaju pojma, neko ce te jako ismejati i ispasces 'glup' pred ljudima, ili ces se posvadjati sa cool osobama koje bi ti koristile u zivotu.
Neka ti je uvek u glavi ona staaaara "Ispeci pa reci".

Sto se teme tice izgleda da niko nema neki pametan predlog... a ja cu samo da naglasim da su shorcut-ovi (ikonice) i dalje ostali na putanjama koje sam im podesio da pise "D:\..." a ne "\\comp_name\".

E da, i pitanje koje sam bio postavio da ponovim:
Koji AV instalirati za Duron 750MHz i 256MB RAM-a a da sistem ne uspori vise od 10-20%?
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)08.02.2010. u 16:34 - pre 173 meseci
Citat:
Darko_zed: Koliko vidim ti koristis telekomov modem i imas vise racunara povezanih preko njega odnosno 4 komada...

po ovome sam hteo da ti kazem da ako vec nisi manuelno definisao IP adrese(nisam znao da to znas ,a po IP adresi se to vidi ) onda ti se neko slepa na modem jer sam imao par prilika da to vidim i resim problem ,i ni na pamet mi nije palo da te spustam pred drugima ni da ce to tako izgledati.
A moj savet onako prijateljski za tebe je bez uvrede nemoj nikada ali bas nikada da mi dajes savete na ovaj nacin kako se treba ponasati ,to mnogo mrzim!Malo si mladji od mene pa zato te molim da se suzdrzis od saveta da ne bude obrnuto
Jos jedno pitanje, imas li ikakvih problema(u smislu rada racunara) sa tim sto putanje ikonica nisu one koje bi trebalo ili samo zelis da saznas razlog jer se meni desavalo da se ikonice zakljucavaju,a imao sam NOD bez detekcije virusa.Zakljucavale se tako sto se pojavljivao kofercic sa katancem, i nisam ih mogao ni izbrisati ni koristiti pa sam bez puno razmisljanja reinstalirao sistem.A i ne znam koji bi razlog tog tvog problema bio antivirusni program kao sto su ti rekli odnosno sto si ih par komada promenio.pozdrav

[Ovu poruku je menjao Darko_zed dana 08.02.2010. u 17:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)08.02.2010. u 17:21 - pre 173 meseci
Koliko ja znam na internetu smo svi istog ranga, godine su nebitne. To je nepisano pravilo komuniciranja na internetu. Mada, ko zeli moze da iskaze postovanje prema starijima, ali to i nije toliko potrebno ukoliko je komunikacija normalna, tj ne prelazi u veliko vredjanje.
Koliko ja znam ja tebe nisam uvredio a ako si se nasao uvredjenim ja nisam imao nameru da te uvredim. Cak sam se smejao i izvinio ti se, ali sada si me zaista razljutio. Ko si ti da ti meni pises poruke crvenim slovima??? Vices na mene jel? Jesi li mi ti tata mozda?
Ja sam dobronamerno pisao svoje poruke a ti si se nasao mnogo vise uvredjen nego ja koji sam trebao biti uvredjeniji jer si predvideo da ja nemam pojma a nisi me ni pitao sta znam a mogao si i proveriti moje prethodne poruke pa saznati.
Voleo bih da se javi neko sa strane pa da kaze svoje misljenje, ali mislim da se niko vise nece ukljuciti u ovu nasu diskusiju tako da, ako nastavimo ovako, oticicemo predaleko, tako da cu ja prestati da polemisem.
Ono sto najvise mrzim su vredjovni ljudi. Posto znam da MRZIS savete, necu ti nista vise reci ali mogao bih da zakljucis nesto iz ove teme i mozda promenis nacin obracanja.
Mislim da mi ti ne mozes pomoci oko ovoga problema pa te zato molim da vise ne ucestvujes u ovoj temi. Rekao si sve sto si imao. Naravno, ja ti ne mogu zabraniti da pises, imas pravo, ali ne ocekuj nikakav odgovor ukoliko mi postavis neko pitanje. Samo bi te lepo i kulturno zamolio da me vise ne vredjas.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)08.02.2010. u 17:32 - pre 173 meseci
Bez ovakve rasprave, ako nastavite, ostaćete bez teme.
 
Odgovor na temu

farko_pp

Član broj: 184938
Poruke: 13
93.86.109.*



Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)08.02.2010. u 17:38 - pre 173 meseci
hmm, @ksrele kad sve znas, sto si se javio da ti neko pomogne!? Veruj mi ako nastavis ovako da se ponasas kada neko pokusa da ti pomogne, tesko da ces nac pomoc na forumu... @Darko_zed je imao dobronameran odgovor kad je rekao da pripazis da ti se neko ne slepa na modem, to je danas veoma cesta pojava, a i mislim da, posto ti trazis od drugih da ti pomognu, ne ide da se svadjas sa njima, onima koji trose svoje dragoceno vreme da pomognu u resavanju tvog problema..
OK ovo je bilo OFFTOPIC...

A ovo za precice, jel se javlja stalno(mislim kad posaljes precicu na desktop) ili se "samo" posle nekog vremena promeni, ako se ne javlja stalno najjednostavnije izbrises ih i ostavis nove, ako te mrzi da menjas //komp/ -> C:
P.S. Ako sve radi kako treba ne vidim razlog zbog kojeg bi ti ovo i menja..
Pozdrav.
Kada dođe nagon, nestaje vještina, I na srcu tada sto koprena ima..
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)08.02.2010. u 18:13 - pre 173 meseci
Ma ne pravim se ja pametan. To sto nisam znao sam i pitao a NISAM pitao za IP adrese i modeme. Znam da je i to moguci razlog problema, ako mi se neko sunja po lokalnoj mrezi i racunarima, ali to se onda ne kaze tako kako je Darko rekao.
Sad je mozda ovo glupavo ali da sam ja bio na njegovom mestu (kao i vecina ljudi) ja bih napisao ovako "Ako u mrezi imas AP koji nije zasticen proveri da ti se nije neko 'neovlasceno' prikljucio na mrezu pa ti hakerise po kompovima", a ne [karikiram] "Ja VIDIM da ti imas MODEM i VIDIM da imas 4 racunara u mrezi, jer ako ti je ta IP adresa onda se SIGURNO neko ubacio izmedju...". Meni je ovo zvucalo smesno.

Sto se tice problema to sam odjednom primetio jer su se ikonice jako sporo "ucitavale" na pocetku, pri ulasku u Windows. Slucajnim prelaskom misa preko ikonice video sam da ispisuje cudnu (mreznu) putanju. Naravno ikone rade svoj posao, a i logicno bi bilo da rade jer je putanja validna.
E sad, zasto se ovo desilo NE ZNAM, kada se desilo NE ZNAM.

Predpostavke:
1. Mozda je to normalna pojava po instalaciji nekog AV-a samo ja za to nisam znao (zato sam ovde i pitao)
2. Mozda sam ja nesto poremetio cackajuci File and Printer Sharing opcije, a opet kazem da sam u zivotu svasta cackao po Win-u i mreznim podesavanjima ali mi se ovo nije desilo.

Cinjenice:
1. Racunar nije moj, vec od moje mame i nalazi se u drugoj prostoriji/kuci.
2. Racunar radi bez problema, sada po instalaciji NOD32 antivirusa radi cak i brze neko pre (sa AVG-om).
3. Nod32 je ilegalan a sifre brzo postaju nevazece (ovo mi ne predstavlja problem na mom kompu, ali na maminom bi bio problem jer to ona nebi znala da resi)
-------------------
4. Znam dosta o racunarskim mrezama (ne sve naravno) i znam jos ponesto iz ostale IT problematike, ako sumnjate da nesto ne znam a moze mi pomoci da resim problem pitajte me da li znam pa ako ne znam objnasnite, ako zelite i imate volje
5. Nisam zlopamtilo i nisam ljut ni na koga, mada sam u momentu bio uvredjen ali kratkotrajno

Mama svaki dan po ceo dan radi na racunaru pa ne mogu da se igram na njemu da isprobavam kombinacije. Iskreno, nisam probao kreiranje novih ikonica, ne znam sta ce se desiti tada, ali eto, to mi je prva stvar sto cu da probam.
Dalje, nisam stigao detaljno da proskeniram komp sa Malwarebytes-om ili vec nekim jos programcicem, ali JESAM sa NOD-om (poslednji update virusne baze) i nema virusa.

Kada se desi neka promena javljam, a problem nije vise hitan da zahteva specijalne odgovore i mnogo mozganja. Jedino ako je neko poprilicno siguran da zna sta je prouzrokovalo problem moze da se javi pa mozda mi pude korisna informacija, a mozda i jos nekom ko prati ovu temu i ima isti problem.

Pozdrav svima i jos jednom se izvinjavam ako sam nekog uvredio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Cudne putanje ikonica (Shortcut-ova)

[ Pregleda: 2133 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.