Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Shortcut ikone na ekranu!

[es] :: Windows desktop :: Shortcut ikone na ekranu!

[ Pregleda: 10399 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Shortcut ikone na ekranu!19.06.2008. u 14:49 - pre 192 meseci
Da li zna neko od Vas ako ste u mogucnosti da mi odgovorite na ovo pitanje!

Sasvim slucajno dok sam radio u Wordu i hteo jednu sliku sa starnice da prebacim na desktop, u brzini kreirao sam shortcut za sve ikone na desktopu sem za( my computer i my document) a da su pride one normalne nestale sa ekrana, pa Vas pitam da li znate kako da povratim "normalne" ikonice na desktop, a koje nisu kao ove shortcut?!

Saljem Vam i fotografiju ekrana! radi lakseg objasnjenja pitanja!
Pozdrav i hvala!

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!19.06.2008. u 15:13 - pre 192 meseci
Citat:
negas:  u brzini kreirao sam shortcut za sve ikone na desktopu sem za( my computer i my document)
ne znam što ti to smeta, dapače, to je super što su sve shortcuti. Ako i obrišeš neki opet možeš izvaditi novi.
Zamisli da u brzini obrišeš neku original ikonu ( datoteku na desktopu ) pa još i iz smeća, kako ćeš je vratiti ?

No pitam se koje ikone želiš vratiti ?
Probaj desni klik miša na desktop, kartica Desktop, Customize Desktop. Pa probaj uključiti što želiš a uz to probaj vratiti na default, ( naravno ako se radi o ikonama OS-a )

ili probaj restore sistema ( možda pomogne ) ???
 
Odgovor na temu

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!19.06.2008. u 15:27 - pre 192 meseci
Hvala sto se interesujes za moji problem! Sta mislis za ovo:
Start-All prgrams-Accessories-System Tools-System restore.Tamo vratiM sistem par dana u nazad,ali ce ti tako i obrisati podatke koje sAm radio u tih par dana.
Vratio bih sve koju imaju shotcut, da budu "normalne" a i nerviraju me ona polja oko naziva, plavi pravougaonik i u njemu naziv!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!19.06.2008. u 19:03 - pre 192 meseci
Pre nego uradiš system restore, objasni malo bolje gde je problem. Koje su to normalne ikone, šta je na ovoj slici i da li ti smetaju samo nazivi sa plavom pozadinom ili je ovo neki primer?
 
Odgovor na temu

goranvasiljevic

Član broj: 151967
Poruke: 298



+28 Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!19.06.2008. u 19:23 - pre 192 meseci
Ako hoces da vratis precice da nemaju plavu pozadinu:
Desni klik na desktop=>Tab Desktop=>Na dnu Customize desktop=>Tab Web=>rascekiraj sve stavke.
pozz
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.255.*



+21 Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!19.06.2008. u 23:23 - pre 192 meseci
Citat:
negas:...Start-All prgrams-Accessories-System Tools-System restore.Tamo vratiM sistem par dana u nazad,ali ce ti tako i obrisati podatke koje sAm radio u tih par dana...


System Restore ne dira ni u jednom momentu tvoje dokumente, pod uslovom da se nalaze tamo gde OS to očekuje (...u My Documents)

 
Odgovor na temu

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!25.06.2008. u 14:22 - pre 192 meseci
Prvo hvala svima koji su mi se javili i resili da pomognu! Problem sam reshio, ali dobro je da ova tema ostane za ostale ljude, da znaju da reshe i ovaj problem!

Evo resenja, resio ga je moj prijatelj Sashco, urdnik sajta prokuplje-cafe!

Problem je bio da obrisem strelice sa shortcutova i ono polje plavo oko-ispod naziva ikonice! Pogledajte na slici!
E sada toga nema, a da ga nema, da nema strelica uradi se ovo:

Sashco: "Pretpostavljam da ti je problem to sto imas strelice na ikonama, ispravi me ako gresim.

Evo kako to lako resavamo:

Kliknes na START -> pa kliknes na RUN -> pa ti se otvara prozor u koji treba da ukucas regedit.
Onda ti se otvara novi prozor gde treba da nadjes

HKEY_CLASSES_ROOT

kliknes na plus ispred njega pa ti se onda folder razgrana na vise podfoldera medju kojima ti treba da pronadjes lnkfile (LNKFILE doslovno - napisao sam ti i velikim slovima da se ne zbunimo posto menjamo podatke u registar bazi - srcu sistema).

E sad kad si u HKEY_CLASSES_ROOT/lnkfile pojavice ti se 3-4 fajla. Ti treba da obrises IsShortcut .
Posle restartujes komp i sve bi trebalo da bude OK.

Dalje, resenje da ti tekst ispod ikone bude providan, tj transparentan

Ides u Control Panel> pa kliknes na System> pa na Advanced> pa na Performance settings, pa pronadji Visual Effects.

Stikliraj Use Drop Shadows for Icon Labels on the desktop.

Rezultat se vidi odmah.

Trece, ako je problem to sto pise shortcut to, sve ikonice koje ti se trenutno nalaze na desktopu moras sam da preimenujes, a ima caka da ti ubuduce u imenu ikonice ne ubacuje shortcut to.
Znaci, opet START, pa RUN pa kucas regedit pa trazis
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

u tom folderu pronadjes link i desnim klikom odaberes Modify binary data. Vrednost koja treba da se upise je 00 00 00 00. Time se sprecava svako buduce ubacivanje "Shortcut to"."

Obrisa ih Sashco ko baba ratluk!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!25.06.2008. u 17:41 - pre 192 meseci
^ He, he...
Sve je to već opisano više puta u raznim temama na ovom i drugim forumima...
Jedini ovde problem je što nekog (tebe?) mrzi da čita, a neko drugi (tvoj prijatelj Sashco) sve to uredno radi...

PS
Većina korisnika Windowsa zna za maleni programčić po imenu "TweakUI", kojim se sve gore opisano (i daleko više od toga) za čas uradi i prilagodi sopstvenim potrebama.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!25.06.2008. u 18:40 - pre 192 meseci
Kako li je Sashco ukapirao sta je tvoj problem, ja sam citao prvi post i ni u ludilu nisam ukapirao sta te muci.
Ubuduce ne moras da slikas ekran foto aparatom nego samo klikni na dugme preent screen, otvori paint i stisni ctrl+v.
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
91.148.92.*



+18 Profil

icon Re: Shortcut ikone na ekranu!26.06.2008. u 23:17 - pre 192 meseci
Catch je u pravu ---- TweakUI ---- i jos dosta slicnih programcica menjaju registry bazu u cilju komfornijeg rada.....

Al sam kaz'o! A???

Imas i na netu kucas u google-u --- tips & tricks ---, razni trikovi za Win.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Shortcut ikone na ekranu!

[ Pregleda: 10399 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.