Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7761486 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2016. u 23:56 - pre 90 meseci
I još da napomenem da je kabl sa senzorom vanjske temperature moguće produžiti telefonskim kablom koji ima oznaku 6P4c sa četiri kontakta koji se može nabaviti u svakoj prodavnici tehnike.
 
0

vladimirTA
Upravno-administrativni radnik
Kovačica

Član broj: 331849
Poruke: 55
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 10:16 - pre 90 meseci
Šta se desilo sa boljevačkim peletom??? imao sam 2 tone, sve super.
Sada sam kupio jednu tonu, i strašno.
Šljaka svaki dan i to tolika da ne može gorionik da sastavi 24 sata rada. Jednostavno ne uspe potpala od količine šljake. A cena 210€. I vreće su drugačije. teže se otvaraju, pelet ne liči na taj od pre. kao skroz druga firma.
Da li postoji dobar pelet u srbiji?
Grejna površina: 170m2 kuća na sprat
Grejna tela:9 radijatora, 2 podna grejanja(kuhinja+vešeraj=24m2)
Izolacija objekta: zidovi bez izolacije, na tavanu 8cm stiropora, PVC prozori i vrata.
Kotao: Megal Specijal 25KW trajnožareći
Gorionik: Pellstar (Uniko-Kovačica)
Regulacija: trokraki mešni ventil i termoglave na radijatorima
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 11:38 - pre 90 meseci
Jel moze neko da mi kaze kolika je min temperatura prostorije gde bi stavio AT ? Posto nemam mesta u kotlarnici mislio sam u garazi iznad nje al ona nije izolovana(samo blok ) plus imam kod vrata malo rupice koje nameravam da zakrpim i da izolujem vrata sa unutrasnje strane ,sta miliste ? I da li bi imalo smisla da centrometalov cas koji nameravam da kupim dodatno izolujem preko sa jos jedno 10-15 cm ,jeste da bi bilo bas ruzno ali koga briga ako ima funkciju.... hvala unapred na odgovorima
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 12:15 - pre 90 meseci
Ako nekog interesuje kako povezati dve ili više pumpi, evo nekih korisnih linkova:
4 way valve
hydraulic separation
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 13:34 - pre 90 meseci
Citat:
vladimirTA:
Šta se desilo sa boljevačkim peletom??? imao sam 2 tone, sve super.
Sada sam kupio jednu tonu, i strašno.
Šljaka svaki dan i to tolika da ne može gorionik da sastavi 24 sata rada. Jednostavno ne uspe potpala od količine šljake. A cena 210€. I vreće su drugačije. teže se otvaraju, pelet ne liči na taj od pre. kao skroz druga firma.
Da li postoji dobar pelet u srbiji?

Čuo sam,a ne znam da li je tačno,da je Drakulić prodao firmu nekim Mostarcima i da je sada mnogo lošijeg kvaliteta. Probaj"Detal"iz Osecine. Barem na deklaraciji piše A-1. Nadam se da se ne shvata kao reklama,čisto zelim da pomognem, . Ja sam probao sa 5 vreća i odlično se pokazao. Čim potrošim ovaj"Nenix",dokupljujem "Detal". Nanix je barem kod mene katastrofa,odlican je Bioenerdzi-premium,ali mislim na one šarže kupljene u maju-junu. Za ove od novembra nesto nisam ubedjen
































KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

dadoposušje
Dalibor Bakula
nezaposlen inžinjer
turizam u NEUM
Posušje

Član broj: 332266
Poruke: 89
*.tel.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 13:50 - pre 90 meseci
Citat:
zibel32:
Citat:
Vidic Miroslav:
Molim stručnjake za elektroniku zibel32 ili srkson da mi odgovore: da li na HeatOn izlazu za pumpu smem povezati dve pumpe odnosno koju jačinu struje uredjaj podržava, koliko ampera?
Ili je sigurnije povezati rele sa dva radna kontakta.


HeatOn WCHR-01 za pumpu koristi solid state relej (SSR) nazivne struje 3A. Ako se radi o standardnim pumpama približne snage od 100W (na najvećoj brzini), tada one troše ~ 0,4-0,5A. Iz toga proizlazi da se može paralelno spojiti do 6 takvih pumpi, ali se ne preporučuje ići do krajnjih granica. Konkretno, kolega "dadoposušje" ima na istoj regulaciji spojeno 4 pumpe paralelno za 4 odvojena stana, i tako već 2 godine.

Samo jedna napomena... Ako se spaja više pumpi na isti relejni izlaz, tada preporučujem da se isključi modulacija pumpe (smanjenje protoka) i da se postavi na 100%, jer zbog većeg tereta može doći do pregrijavanja releja i njegovog pregaranja.

jest,tako se funkcionira preko produznim kablom s 4 uticnicom,kojom se utice svaka pumpa(njih 4 !),pazeci na pol faza i nul,a pali i gasi preko kotlovskim regulacijom CM CPREG na temperaturi vode 61 C i 59 C...sva nazivna struja za 4 pumpu ne premašuje preko 1,6 A...dosad nije bilo poremećaja u krug grijanja i svima bih preporučio HEATON WCHR-01 za reguliranje polaza vode prema vanjskoj temperaturi..
kotao CM EKO P 90
plamenik CM PELET SET 60-90KW
POVRŠINA GRIJANJA:350 M2 OD 600 M2 U 2 KUĆE
Dajcova regulacija s vanjskim senzorom i ESBE VRG 141 S ARA670 motorićem
sobna temperatura do 21 C od 7 do 18 sat,22 C do 23 sati
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 14:43 - pre 90 meseci
Pitanje : -Bergen akumulacioni rezervoar BAT-H 500L (sa izmenjivacem) , visina 1670 mm
-Centrometal CAS S 501 (sa izmenjivacem) , visina 1715 mm
Cena je maltene ista , tako da to nije presudan faktor.
Pomoc oko odluke , mogu li da dobijem odgovor ili misljenje ljudi sa znanjem i iskustvom , kvalitet ? , ili na kraju nije ni bitno koji - vec samo da ga ima ??
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 17:33 - pre 90 meseci
Citat:
Vidic Miroslav:
@zeljezara
Poštujem vaše mišljenje i sa mnogo toga se slažem što ste napisali.
Mnogi ovde misle da trolujete a ja verujem da ste samo brutalno iskreni.
Pre 25 godina teško je bilo ubediti majstora da ugradi mešni ventil u sistem. Danas se svi slažu da je neophodan. Bojim se da se danas isto to dešava sa elektronikom za pogon mešnog ventila.Vaša tvrdnja da istu funkciju obavlja termostatski mešni ne stoji iz prostog razloga što ne postoji kontrola nad temperaturom polaznog voda.
Inače u mnogim stvarima ste u pravu ali dopustite i drugima da imaju svoj stav. Ovde su svi dobronamerni i uglavnom entuzijasti koji žele da doprinesu razvoju nove ideje.


Vidi druze
Danas niko nema dovoljno novca ali ja sam gastarbeiter pa nekako se krpim.Nije da cvjetaju ruze.
Zasto ja nemogu da tanebu kazem u lice ,Nemas modulaciju napravi je hvalicu tvoj gorionik.

Ti kazes da termostatski ventil nije dobar jer nepostoji kontrola nad polaznim vodom.Ja tvrdim da tako tvde samo oni koji prodaju elektroniku za kontrolu polaznog voda.
Da ponovim da imam sve sto je moguce i treba na centralnom ali oni koji to nemogu kupiti imaju i jevtino resenje.Znaci termicki za zastitu povratka 60 c na povratu i trokraki na polazu koji mozes da mehanicki nastimas i folmasterom zacrtas gdje je 45 ili 43 i sam da svaki dan odredis na koliko ces grijati ali konstantno.Kotao zasticen pumpa ima temperaturu polaz regulisan .

Sve ostalo imas na gorioniku .Na koliko se pumpa gasi i pali i td.Druga je stvar sto neki glume gospodu .Kod mene alat stoji u kotlovnici zacas se zaleputam i prepravim sad ovako sad onako.

Vidi kod Zvoncice dosta otaca kilava djeca.Sta mislis da ce raditi sa heltronom. .Nece.Mali izmenjivac toplote.Prejak gorionik.Ja sam imao resenja mnogo jeftinije od svega sto je uradila ali da radi,.Nema tu hoce nece nego mora.Ali eto tudja briga Rekla kazala.

Drugi sto imaju svoje misljene neka izvole ja razmisljam ovako i onako .Za mene je sve moguce i nemoguce.Ali neka nacela moraju se postovati ili nepostovati.
Imoja su razmisljanja dobronamjerna.Nekom mogu da posluze.Neko misli da sam bezveze.








[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 16.12.2016. u 19:51 GMT+1]
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 18:11 - pre 90 meseci
@zeljezara
Nisam predložio Zvončici da kupi elektroniku. Rekao sam da ne znam šta je tu problem i da kotlovska pumpa nije ugradjena kako treba.
Ja sam motorni pogon ugradio pre nedelju dana i samo sam izneo svoje utiske.
Naravno da može i bez automatike sa flomasterom.
Ja verujem da si ti predložio dobro rešenje za Zvončicu i ničim nisam to osporio niti dao drugi predlog.
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 18:15 - pre 90 meseci
@ zeljezara
Da poznaješ tu problematiku bolje od mene, uverio sam se čitajući tvoje ranije postove.
Mislim samo da prebrzo donosiš zaključke o nekom i nepoterebno ulaziš u konflikt.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 18:44 - pre 90 meseci
Ma kakav konflikt nema tu ni trunke ljutnje.Nisam mislio da si ti predlozio da kupuje regulaciju.Ja samo provjeravam sebe,.Ja tvrdim da moze i ovako i onako iz razloga sto neko nije u mogucnosti.A naveo sam da se neka pravila moraju postovati.U konflikte ulazim samo sa onima sto su tvrdoglaviji od mene.Zaista sam puno toga probao i osjetio na svojoj kozi.
Nemoj se naci ni prozvanim a nebi zelio ni da te povrijedim bilo cime.
.A pokusaj zamisliti sta dobijes .Zasticen kotao tem kotla tem polaza.Sve ispod 100 evra a radi.



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 16.12.2016. u 19:55 GMT+1]
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 19:19 - pre 90 meseci
Sve je to tako ali moraš se složiti da svako ima pravo izbora.
Neko će izabrati da potroši na automatiku i pogon na uštrb nečeg drugog. Dok će neko kome to ne znači mnogo potrošiti novac na druge njemu važnije stvari.
Ne treba osudjivati ni jedne ni druge.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 19:49 - pre 90 meseci
Kako ulazim u srž menija sve više mi se sviđa ova Bugarska Naturela. Ne poznajem previše brendova elektronika ali, čini mi se, da ova ima neke specifične opcije koje su baš upotrebljive. Pored histereze za modulaciju od 30 stepeni ima i specifičnu potpalu. Ima 3 intervala od kojih u prvom grijač može (ali i ne mora) raditi bez ventilatora. U druga dva se mogu postaviti različite brzine ventilatora kao i vrijeme trajanja intervala. I interno čišćenje je specifično (bar se meni čini) Intervali između čišćenja su određeni vremenom ALI VREMENOM RADA DOZATORA odnosno potrošenom količinom goriva. U radu podržava 3 ventilatora, 2 pumpe, 2 dozatora i grijač. Uz to još malo mašte i truda i ja ću biti zadovoljan (već jesam jer je skoro operativna sa svim dodatcima)
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 20:40 - pre 90 meseci
Zeljezara, da se malo našalimo
Zamisli:
Čovek u zrelim godinama mora ujutro da ide na posao. Supruga je već otišla plašeći se da ne zakasni. Deca odrasla imaju svoje obaveze. Kod kuće ostaje osamdesetogodišnja majka i dva studenta podstanara za koje nisi siguran ni da li su u svojim sobama. Dakle kuća mora da se greje.
Čovek može da bira da li će:

a.) zvati majku telefonom na svakih sat vremena i pokušavati da joj objasni da treba da sidje u podrum a da pri tom ne padne i polomi kuk kako bi pomerila ono crno dugme ispod crvene strelice sve do tačkice koju sigurno ne vidi obeležene flomasterom.
b.) zvati komšiju da to isto učini pri tom pazeći da ne uplaši majku koja može pomisliti da je lopov.'' Deder komšo matere ti. Valjaću i ja tebi''
c.) kupiti pogon za mešni ventil i nastaviti da ide u iznošenoj jakni još ove godine. (kupiće dogodine kad izadje iz krize)

Da si na mestu tog čoveka šta bi izabrao?
 
+2

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 21:02 - pre 90 meseci
Medju prvim sam stavio zugregler i regulaciju po spoljnoj temperaturi mesni i AT.Promenio regulaciju na CM i sve radi ko podmazano.Samo navodim da moze i taako.A ja bi pozvao tastu da sidje u kotlovnicu pa sta bude.Ito vise puta.
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 21:06 - pre 90 meseci
Znam zato te i uvažavam i volim da čujem tvoje mišljenje.
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 21:07 - pre 90 meseci
Usput svaka čast na odgovoru. Nisam se setio tašte.
 
0

LsD I Dr
Stefan Majstorovic
skill

Član broj: 263820
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2016. u 22:56 - pre 90 meseci
Pozdrav svima.... Imam mbs termopelet 18kw i cackao sam po opcijama i opcija N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći nekim uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF. Sad mene zanima kako to funkcionise i da li treba nesto dodatno da se nadogradi u pec da bi to funkcionisalo, ako je neko to koristio bio bih zahvalan na odgovoru.
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2016. u 15:24 - pre 90 meseci
Citat:
dusanmijat:
Kako ulazim u srž menija sve više mi se sviđa ova Bugarska Naturela. Ne poznajem previše brendova elektronika ali, čini mi se, da ova ima neke specifične opcije koje su baš upotrebljive. Pored histereze za modulaciju od 30 stepeni ima i specifičnu potpalu. Ima 3 intervala od kojih u prvom grijač može (ali i ne mora) raditi bez ventilatora. U druga dva se mogu postaviti različite brzine ventilatora kao i vrijeme trajanja intervala. I interno čišćenje je specifično (bar se meni čini) Intervali između čišćenja su određeni vremenom ALI VREMENOM RADA DOZATORA odnosno potrošenom količinom goriva. U radu podržava 3 ventilatora, 2 pumpe, 2 dozatora i grijač. Uz to još malo mašte i truda i ja ću biti zadovoljan (već jesam jer je skoro operativna sa svim dodatcima)


do sada sam pustio dvadesetak Burnita sa tom elektronikom Naturela to radi odlicno i non stop usavrsava rad

kod starijih verzija nema senzor zapunjenosti dolazne cjevi to je zamjerka

[Ovu poruku je menjao toppelet dana 17.12.2016. u 18:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao toppelet dana 17.12.2016. u 18:05 GMT+1]
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.72.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2016. u 17:07 - pre 90 meseci
shando90 : temeperatura prostorije nije toliko bitna ukoliko je AT dobro izolovan uz dodatnu izolaciju .
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7761486 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.