Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7709682 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 16:59 - pre 101 meseci
cekajte ljudi,
Svi kapiramo da ce da radi ovako kao sto sam planirao, sto znaci da ce posle mesnog ventila pumpe da dobijaju vodu iste temperature. Ako je to 40*C onda 40*C ide u radijatore. Ako se recimo prizemlje zagreje brze sobni termostat ce ugasiti pumpu. Na sprat nastavlja da cirkulise 40*C. Kada zagreje termostat gasi pumpu. A mozda se uopste pumpe nece ni gasiti, vec ce stalno da vrte u prvoj brzini. Bez obzira kako god pumpe salju istu temperaturu. To cu jos videti po osecaju.

Ima smisla to sto Mladen pominje, recimo prizemlje ce da se zagreje sa 40*C ali sprat mozda trazi 45*C da bi se zagrejalo. Sto ne znaci da nece moci da se zagreje sa 40*C.

Nije mi realno da ako nema potrebe ulazem dodatnih 50 hiljada i mnogo vise posla oko prepravke cevovoda. Ubedjen sam da ce i postojece da zadovolji potrebe objekta.
Probao sam pre par dana da rucno podesim mesni ventil da salje 40*C u radijatore. I tako je to radilo nekih pola sata. Sobni termostat je pokazivao 21,5 ali u prostoriji sam imao osecaj kao da je 23*C.
Znaci mnogo je bolje kada radijatori konstantno zrace manju temperaturu nego da se skroz ohlade.

Sto se tice paljenja pumpe u kotlovskom krugu izmedju akumulatora i kotla, oko cega sam danas imao nedoumice. Stvari stoje ovako.
Pozvao sam servisera, kaze covek ne treba nikakva dodatna regulacija. CM regulacija sve to radi. Prati temperaturu u akumulatoru i radi kako se podesi. Kada padne na 50*C pali gorionik i pumpu, kada postigne 80*C gasi.
Kaze on jos da je mali akumulator 1000L. Da treba mimimum staviti 100L po kilowatu kotla.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 17:27 - pre 101 meseci
Temperatura nece uvijek biti ista posle mesnog.Serviser lupa da treba 100 po kw.Gorionik se spoi na spremnik i mislim da moze samo 80-65 a ne 80 -50..Pumpu jedunu za kotao spojenu na regulaciju i jednu za raddijatore spojenu na sobni termostat.

Imal ista jednostavnije a nemoras ni ovaj termicki ako ce ti akumulacioni raditi na rezimu 80-65.Znaci netreba tu ni mesni sa motorom ni skupa ili jevtina regulacija.

Ja mislim da je i 1000 l previse od 500 do 800 je idealno.Ja bi ti preporucio 500l .

Procitaj post 465.


A ko imas dvije pumpe i sobni termostat, nista ti tu vise netreba.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 28.12.2015. u 19:01 GMT+1]
 
0

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 17:33 - pre 101 meseci
i bore rece danas sto se tice 80/50 u akumulatoru.
Edit video sam imate CM set,pa on to
sve odrađuje.

@zeljezara mislis na ovo sto pomenu zibel32
Npr. tko u sistemu
ima spremnik (puffer), pomoću 2 kapilarna termostata na vrhu i na dnu
spremnika može automatski
uključivati plamenik kada temperatura
u spremniku padne na neku
podešenu vrijednost, odnosno
isključivati ga kada se potpuno napuni. Na ovaj način plamenik radi
samo kada je to stvarno potrebno.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i02-6.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 17:44 - pre 101 meseci
@k.i.z.a. Upravo tako ...ako to što si zamislio završava posao zašto trošiti lovu...da bi rekao kako imaš to i to...gluposti..
Sto jednostavnije ako je moguće...
Druga je stvar ako neko ima mogućnosti finansijske da pravi "lavirint" od instalacije
Ja se potrudim svake godine da nešto dodam na instalaciju...nekad imam uštedu na gorivu zbog toga a nekad je samo pitanje komfora
Ecopell 35
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 18:11 - pre 101 meseci
Kod CM ima sve u regulaciji .Sa akumulacionim radi ko pcelica maja.Tu netreba nista cak ni mesni ako radis u rezimu 80-65.Jer hladna voda izlazi dovoljno topla da nema kondensa. Pumpa se pali na 61 gasi na 59 A tu je regulacija samo mora kotlovska pumpa biti zakacena na regulaciji.Sobni imas njega zakacis na pumpu radijatorskog .Neznam sto si stavljao dvije u radijatorskom krugu meni jedna goni 4 sprata.

Znaci gorionik na akumulacioni.Ima na pr 9 se podesava mislim da moze najvise histerza 15 stepeni najvise.Tad nema vise paljenja i gasenja ima modulacija a nije potrebno odrzavanje plamena.Nema bespotrebnog gasenja i paljenja bespotrebne potrosnje za odrzavanje plamena.A najbolje radi na najvisoj snazi 6.Tad najmanje trosi.

Da ces imati ustede u grejanju neverujem ali probaj.Samo stabilniji rad komoditet.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 28.12.2015. u 19:55 GMT+1]
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 19:24 - pre 101 meseci
Zeljezara u pravu ste mozda kada tvrdite da akumulator treba da radi 65-80, mozda i 60-80, pa da onda pali gorionik, mislim da bi tako najbolje i radilo kod Centrometala jer kod njega kotlovski termostat pali pumpu na 61, a gasi na 59, tako da je u tom slucaju reseno pitanje komande kotlovske pumpe, samo jos da se resi pitanje diferencijalnog termostata koji ce da regulise da se gorionik pali na 60, a da se gasi na 80. Ne znam da li Centrometal ima neku svoju regulaciju za akumulator. Ovo sto pricam za dva mesna i dve pumpe i dva pogona nije bzvz. Sa jednim mesnim se obezbedjuje ista t i na spratu i u prizemlju. Sta ako hocemo da nam u prizemlju u radijatore ide 42*C, a na spratu 48*C? Drugo pitanje za gospodu koja tvrdi da ce sve da radi ko podmazano je: Da li vi znate u kom delu instalacije je najveci pad pritiska i gde je najveci otpor? Na mesnom ventilu! A zamislite sada iz jednog mesnog vuku 2 pumpe! Zato postoji pravilo koje glasi: Potis iz kotla - akumulator - razdelnik - 2 mesna, 2 pogona (na svakom mesnom po jedan), 2 pumpe, 2 nepovratna ventila i TrmRglt koji ce da komanduje pogonima koju t da salju na sprat, a koju u prizemlje. Povrat iz radijatora u mesni, pa iz mesnog u sabirnik, pa u akumulator, pa iz akumulatora u trokraki ventil sa pogonom(ili Ladomat ili trokraki termostatski), pa u kotao.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 21:16 - pre 101 meseci
Znas Mladene.Sve si ti upravu.Ima u regulaciji da se gorionik pali na 65 a gasi na 80 a moze i drugacije.

Samo da ti opisem kako radi CM.Mora se paliti preko spremnika.To ima u regulaciji CM na koliko se pali i gasi gorionik kad ima spremnik.Moze se pomerati sam odlucis koliko.Onda nema ono pali gasi svakicas i netreba ni modulacija(ni odrzavanje plamena koje trosi a negreje) koja tad radi savrseno jer se spremnik ne puni tako brzo da otjera gorionik u gasenje pa ponovo pali a taman se ugasio.Za spremnik nevalja ako se brzo prazni i puni.Sto manje se komplikuje to je bolje i jeftinije.Manje glava boli.

Ja nisam htio spremnik toplote mislim da ne stedi ali grejanje radi ujednaceno.Nisam mogao da izbegnem pali gasi ni na koi nacin a spremnik sam vec imao.I dalje zelim da spremnik toplote zamijenim necim drugim sto bi bilo isto .Mora se to da ugreje nije to samo platis stavis i stedis.Nije isto grejati 1500l i 200 li u sistemu.
Imao sam ja jedan tandrcak koi guta one oscilacije u sistemu koje poprima regulacija CM .Ali bjese problem.Da CM ima obciju da mozes reakciju na tem da stelas onda nebi bio nikakav problem.Mozda i ima nisam pronasao.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 30.12.2015. u 19:09 GMT+1]
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 21:32 - pre 101 meseci
Naravno, slazem se, ali isto tako je i fora u tome da se gorionik pali sto redje i da, kada se upali, radi sto duze na najvecoj snazi, jer je tako najbolje iskoriscenje. Znam sve kako CM radi, malo sam procitao uputstvo, tako da nema nikakve frke. Kada vec pali pumpu na 61, a gasi na 59, onda bi mi bilo logicno i da se gorionik pali kada u akumulatoru padne t na 61, a gasi na 80. A da bi se akumulator sto sporije hladio i da bi se gorionik sto manje puta palio, mislim da je zato potrebno grejati objekat sa sto manjom t u radijatorskom krugu i sa najmanjom brzinom pumpe koja ce non stop da radi kako bi radijatori bili uvek mlaki. A onda se javlja drugi problem, a to je da verovatno na spratu treba druga t u radijatorima, sem ako radijatori nisu perfektno dimenzionisani, tako da identicno zagrevaju sprat i prizemlje. Ja cu na leto da ugradim akumulator i da ostavim mesto na razdelniku za 3 grejna kruga plus za bojler sanitarne vode. Jedan grejni krug ce da radi, a ostalo ceka na prosirenje kuce i novi razvod cevi po etazama. Tako da ce svaka etaza da ima svoj mesni, regulaciju i pametnu pumpu koja ce precizno da steluje protok za svaku etazu posebno. Negde ce radijatori da budu predimenzionisani, negde mozda nece, ali cu namestiti tako da sa najmanjom mogucom t u svakom od grejnih krugova dobijem konstantnu t u svakoj sobi a da pri tome radijatori budu uvek mlaki. Naravno ici ce i termoglave na sve radijatore, takoda ce regulacija da bude savrsena. E to kada uradim, zavrsio sam sa grejanjem i onda se posvecujem pravljenju dece da mi se na neki nacin vrati investicija koja kroz ustedu na gorivu nece da se vrati za 20 godina. Ali ako vec radim nesto,daj da uradim kako valja.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 22:16 - pre 101 meseci
Znaci cesto paljenje i gasenje gorionika je proslost.A GORIONIK CE SE PALITI VEOMA REDKO AKO NETROSIS TOPLU VODU ILI NE ODVRCES RADIJATORE.Kazem mozes odrediti dali ce to biti 80-65 ili 80 70 samo je histerza max 15 pa biraj .(moze kao i pumpa ali ja sam odabrao 80-65)A to ako imas radijatore koi griju vise ili manje.Zagrejes sistem na stabilnu temperaturu koja moze da dugo traje .I onda uzmes pastu za tem i termometar pa sve radijatore dovedes da imaju istu temperaturu tako sto na prigusnici zavrnes za dva tri obrtaja i onda ti nece grijati jedan vise jedan manje a ni sprat manje od prizemlja.Veliki radijator malo prigisis a mali pojacas.
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2015. u 10:19 - pre 101 meseci
Da li neko zna kako da se dobije ravnomernije ubacivanje peleta kod ferrolija? Da li bi trebalo zamenti puzni motor za neki slabiji ili jaci, ili ovaj postojeci da se nekako da se prepravi. Generalno zadovoljan sam i sa ovim, ali zbog nemogucnsti elektronike da ne da se puz okrene manje od dve sekunde ne mogu da podesim snage koje ja zelim. Rekao sam vec da sam uspeo da ga spustim na oko 8kw, ali mi je i to ponekad mnogo pa postigne ciljanu T pa ide u gasenje pa opet na potpaljivanje, a ponekad mi se desi zbog ne ravnomernog ubacivanja da se ugasi pa ga opet tera na potpaljivanje. Voleo bih misljenje i znanje znalaca ovde da li postoji mogucnost da se znameni motor reduktor da bi dobio ravnomernije ubacivanje i da li bi tada shodno tome kakvu elektroniku ima moga da nastelujem da radi jos na manjoj snazi? Nadam se da ste me razumeli sta hocu, zelim...
Hvala
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

bobansa
Automatika, elektronika
Sabac

Član broj: 159318
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2015. u 22:37 - pre 101 meseci
Uneo sam neke izmene u rad sistem za grejanje po instrukcijama forumasa.
Mesnim ventilom spustio sam polaznu temperaturu na 39*C povratna 37*C, pumpu pustio u prvu brzinu, ukljucenje pumpe spustio na 62*C i promenio odnose doziranja u malim snagama.
Prakticno sam postigao da se prosecna potrosnja spusti na 1,6kg/h u toku 24h sa radom gorionika od 11h i 40 min. Temperatura napolju je poprilicno pala tako da mi je tesko da to uporedim sa dosadasnjim rezultatima. Opsti utisak je da radijatori dosta duze rade sa nizom temperaturom, mlaki su, ali i dalje postepeno dizu temperaturu u prostoru. Za poslednjih 4h i 30min rada gorionika temperatura je lagano rasla sa 22.5*C na 23.2*C*(zatim se ukljucio nocni rezim od 22h sa sobnom t 23*C) . Za to vreme dozator je ubacio 5700g peleta ili prosecno 1,3kg/h.
Treba ovaj rezim testirati na duzi vremenski period i videti sta ce biti sa potrosnjom. Usled dosta duzeg rada radijatora u prostoru je prijatnije. Sve zavisi od broja ukljucenja u danu. Cilj mi je da se spusti na max 3 ukljucenja, da gorionik radi sto duze a da se to ne odrazi negativno na potrosnju, vreme ce pokazati sve.
Zahvaljujem se svim forumasima na sugestijama i podrsci, pozz
Kotao Termomont TKU3 25KW, gorionik kucna radinost
Grejem 130m2
Izolacija stiropor 15cm zidovi, sem jednog zajednickog, tavanica 10-20cm vuna, pod 5cm
PVC stolarija dvostruko staklo
Vreme rada: dnevni rezim 8-22h, nocni 22-8h
Temperatura prostora: dnevni rezim 23.5*C, nocni 23*C
Grejanje bez prekida 24h
Vreme rada gorionika, zavisi od spoljne temperature, od 6-15h na dan

 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2015. u 22:46 - pre 101 meseci
@tomarko
Vreme koje puž radi je minimalno 2 sekunde , to je kratko vreme rada i tada količina peleta jako varira .Možda za 2 sekunte da izbaci 2 ili 5 komada peleta .Ali zato može da se produži razmak između ponovnog uključenja.Zamena puža ili motora može verovatno spretan majstor da uradi u samogradnji ali se pitam čemu kad i ovako može da se reguliše.
Mislim da se sa spuštanjem snage kotla isto ulazi u nestabilnost i da će tako pre doći do gašenja ili do lošeg sagorevanja.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2015. u 23:49 - pre 101 meseci
@bobansa, za istu kolicinu peleta moze da se produzi vreme toplih radijatora za par sati...
Prethodni spremnik sam potrosio po podesavanjim sa produzenim odrzavanjem i smanjenim histerezisom na 5 (1-2 paljenja u toku dana) i tada sam imao prosek ~ 2 kg/h.
Da bih utvrdio gradivo vratio sam na staro (histerezis 10, krace odrzavanje, samim tim svaki novi start je trazio vecu snagu posto je voda bila hladnija) i sada je prosek ~ 2,5 kg/h.

30 kg / 2 (kg/h) = 15h rada
30 kg / 2,5 (kg/h) = 12h rada...

Treba li napominjati da manji histerezis ima manje oscilacije u T vode, gorionik radi konstantno, radijatori uvek topli, "ubijen" subjektivni osecaj hladnoce, i sve to za istu kolicinu peleta

P.S ovo vazi u mom slucaju i ne mora da znaci da ce kod svih tako biti, a ne mora da znaci i da nece...


Ima li neko servisno uputstvo (podesavanje parametara) za Ferroli i da je na srpskom? Nasao sam ovo http://www.sajcommerce.rs/extd...a_upotrebuFerroligorionika.pdf
Ima li nesto detaljnije od ovog ili je to to?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2015. u 14:13 - pre 101 meseci
Ima za Bosch goriomik koji je isti Ferolli samo u drugoj boji.Uputstvo je ustvari isto samo je čini mi se pregledniji font.
Nešto detaljnije ne postori , ali tamo su sve komande i parametri.
http://www.grejanje-expont.rs/...20za%20instalaciju%20(@SR).pdf
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2015. u 20:30 - pre 101 meseci
Hvala Milenko!
Ima li aktivnih na RFS u temi Cime se grejete?

Izgleda da su praznici odavno poceli, a nema ni dezurnih ovde.


Merio sam ostatke peleta (JelaStar) i ispade na 140 kg peleta, 1,4 kg pepela da ne poverujes...
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2015. u 20:55 - pre 101 meseci
nema ih , nešto se ne greju , a kako ti sad sagoreva? ima li đubreta na rešetki?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2015. u 20:59 - pre 101 meseci
Moj najveći neuspjeh, po pitanju grijanja, je što ni ove godine nisam uspio uraditi izolaciju kuće a najveći uspjeh je što sam uspio ubijediti ukućane da će "preživjeti" na sobnoj temperaturi 22,5-23.
I dalje likuju zidovi naši gutači toplote. Za 10 sati dok su hladni radijatori temperatura u najhladnijoj prostoriji padne za 5 stepeni. Vanjska temperatura oko 0 +- 1 stepen
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2015. u 21:09 - pre 101 meseci
Boree, ima "zgure" mogu da ti poklonim ako hoces
Svako vece cistim resetku, mozda moze da sastavi 2 dana al nesto ne bih da cackam mecki oko.

Kod mojih izgleda ne pije vodu niska sobna temp + topli radijatori... Gledaju u termostat i kukaju kako nije ni 23 vec 22,8.
Nesto mi pade na pamet da pomerim kalibraciju termostata pa da umesto 23 pise 24 *C
Ko zna, mozda im stvarno bude toplije.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2015. u 21:32 - pre 101 meseci
Ništa ne košta da se proba I mene vadi što svi gledaju na displej klime gdje je za 1-1,5 toplije a i kod mene su radijatori topli svih ostalih 14 sati
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2015. u 21:34 - pre 101 meseci
Daj neku sliku, ili je isto kao i pre što je bilo?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7709682 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.