Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7710449 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

depacino
miroslav

Član broj: 330681
Poruke: 21
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2015. u 22:59 - pre 101 meseci
pozdrav ljudi.imam kotao compact 20 potpuno nov.radi samo 3 meseca.pre mesec dana mu je crko grejac.zamenili su ga posto je u garanciji.danas je ponovo crko i taj drugi...da li je to do kvaliteta grejaca ili nesto drugo?da li je neko imao slican problem?
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2015. u 23:08 - pre 101 meseci
@depacino
317 strana, sudija77 vidim da imao problem isti ali mu resili tako sto stavili keramicki grejac.
link
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2015. u 23:58 - pre 101 meseci
Molim sve clanove za malu pomoc. Ukoliko neko zna gde mogu da kupim ovu reducir plocu sa slike, molio bih da mi odgovori.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
Prikačeni fajlovi
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 06:31 - pre 101 meseci
na kupujemprodajem ima jedan lik što pravi al ova je mnogo lepša nego ta sa oglasa ,verujem i da je cena ozbiljna
https://www.kupujemprodajem.co...0389-oglas.htm?filter_id=89947
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 08:28 - pre 101 meseci
Marko, Bore, hvala na odgovorima, ali meni treba bas takva reducir ploca kakva je na slikama. treba da ima makaze koje se otvaraju, tj da montiram na vrata i da mi se otvaraju na kontra stranu. Ako ne nadjem, napravicu sam, ali mi jelepsa ova prohromska.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
Prikačeni fajlovi
 
0

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 10:06 - pre 101 meseci
Pozdrav peletari,

E ovako sam mislio da uradim nadogradnju akumulatora toplote, ima li neko neku sugestiju/predlog? Treba li nekako drugacije/logicnije? Posle praznika krecem u realizaciju pa bih do tada da slozim kockice sta i kako treba da stoji.
Ostavio sam opciju grejanja bez i sa akumulatorom toplote, kombinacijom ventila regulisem grejanje sa ili bez akumulatora.
Jedna stvar mi nije jasna a to je pogon mesnog ventila, kako to da resim? Hteo bih da stelujem temperaturu polaznog voda. Moze li recimo Seltron kao pogon + TrmRglt za upravljanje pogonom? Takodje mi nije jasno gde koja sonda treba da bude, ima li neka sema?

E hvala vam ljudi, od vas se svaki dan nauci nesto novo.

Prikačeni fajlovi
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 10:24 - pre 101 meseci
Sema je ok, ali sta ako vam na jednoj etazi treba jedna t u radijatorima, a na drugoj druga? Trebalo bi iz akumulatora da ide u razdelnik, pa iznad razdelnika dva mesna ventila, pa iznad njih dve pumpe, pa posle pumpi po jedan nepovratni ventil. I na svakom mesnom pogon i TrmRglt 2.0 koji komanduje sa dva kruga grejanja. Zatim iz mesnog nazad u povratni sabirnik i onda u akumulator. To moze i sa trokrakim mesnim ventilima, ali je bolja regulacija i protok sa cetvorokrakim.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
Prikačeni fajlovi
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 10:41 - pre 101 meseci
Zato ima dva termostata pa po potrebi pali pumpe, seltron i trmrglt možete slobodno staviti na četvorokraki i on bi davao signal i pumpama a termostati bi prekidali kad bi se isključili, jedna sonda ide na radijatorski krug a drugaaaaaa...pa negde na rezervoar gore, ili?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

labla
Blagoje Lazic
Ub

Član broj: 108151
Poruke: 115
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 10:43 - pre 101 meseci
kako se pravi dozator za pelet koja cev, spirala, motor, koji nagib iz spremnika
 
0

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 10:49 - pre 101 meseci
Znam, i to je tacno. To mi dodatno poskupljuje izmenu.

Znaci? Pumpama u radijatorskom krugu upravljaju sobni termostati i TrmRglt.
TrmRglt takodje kontrolise Seltron pogon mesnog ventila. Mesni ventil mi je ESBE 141.

Ovom pumpom dole u kotlovskom krugu upravlja regulacija kotla.
Sta ce da da signal pumpi da se upali kada temperatura u akumulatoru padne na recimo 60 i da je ugasi kada dodje do 90? Moze li to biti obican radni termostat od bojlera?

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 28.12.2015. u 12:13 GMT+1]
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 11:24 - pre 101 meseci
Citat:
labla:
kako se pravi dozator za pelet koja cev, spirala, motor, koji nagib iz spremnika

Treba prvo da se odlučiš za koji dozator hoćeš transport.Postoje vodoravni ili sa sobodnim padom.
Od forumaša dusanmijat i bobansa su sami pravili .

[Ovu poruku je menjao Milenko_M dana 28.12.2015. u 12:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Milenko_M dana 28.12.2015. u 12:42 GMT+1]
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 11:24 - pre 101 meseci
Ne moze od bojlera, mora neki diferencijalni termostat koji ima stelujucu histerezu. Npr da se gasi na 80*C, a da se pali na 50*C. Imate opis kako bih ja to sebi uradio, a uradicu cim prodje zima!
Evo mog posta:
Evo vratih se u kucu, pa citam ove postove. Za Boreta, Zeljezaru u Staznaja smatram da su jako inteligentni ljudi i pazljivo citam njihove trenutne postove vezane za akumulator toplote ili STV, pa kada ucis od tako pametnih i iskusnih ljudi, onda jednostavno i tvoj mozak pocinje malo brze i bolje da misli. Evo i mog detaljnog misljenja o tome,pa bih voleo da prokomentarisete ovo:
Najkvalitetnije i najkonfornije grejanje u kuci je kada su radijatori mlaki i t u njima konstantna. Tada nam je toplo i na nizoj t od uobicajene nego kad t u radijatorima varira usled regulacije termostatom. Druga stvar je da cemo produziti vek tim istim radijatorima koji rade na konstantnoj t, a i nece se javljati vazduh u sistemu koji hoce da bude prisutan usled kolebanja t u radijatorima. Treca stvar je da su cevi u instalaciji gubitak, a ne grejno telo, tako da sto manja t vode u instalaciji, manji su gubici. Dakle neophodno je pravilno dimenzionisati radijatore, ili ih predimenzionisati, ali ravnomerno po svim sobama, tako da nas greju sa sto manjom t, a da t u svim sobama bude ista. Ako nije ista u svim sobama, onda su nam neophodne termoglave koje visak iz jedne sobe prosledjuju u sledecu i tako jos preciznije regulisu sistem. T u radijatorima se odredjuje na osnovu automatike koja ima spoljni senzor i kriva grejanja se pravi tako sto se za svaku spoljnu t odredi minimalna t u sistemu kojom obezbedjujemo konstantnu zeljenu t u svakoj sobi. Tamo gde ima vise rebara i t bude malko veca, stavimo termoglave, a orijentir za t u radijatorima je zadovoljavanje t u najhladnijoj prostoriji.
E sada, kotao je dimenzionisan spram maksimalnih toplotnih gubitaka objekta na -20*C i on je u vecini slucajeva predimenzionisan cim nema -20*C, to jest ne radi svojim punim kapacitetom i nema maksimalno iskoriscenje prilikom apsorbovanja toplote koju proizvodi gorionik koji radi na manjoj snazi od samog kotla. Tako da se tu javljaju prvi gubici. Drugi gubici se javljaju na iskoriscenju energije koja se dobija sagorevanjem peleta jer nije isto sagorevanje na malim i velikim snagama. Na malim snagama ima vise pepela i zgure i automatski to utice na povecanje gubitaka, kao i cinjenica da pojava zgure na resetki utice na prolaz primarnog vazduha i sprecava dalje sagorevanje.
E u tom slucaju je STV dobra stvar iz vise razloga. Prvi razlog je sto ce da obezbedi da kotao radi punim kapacitetom, a gorionik na najvecim snagama. Tu dobijamo i na iskoriscenju kotla, a i na iskoriscenju prilikom sagorevanja peleta. Povecavamo autonomiju ciscenja resetke i kotla, a i smanjujemo broj paljenja gorionika. Kada ta topla voda iz kotla dodje u STV i ugreje se na 80*C, gorionik se gasi. Kada padne na t koja je za par stepeni veca od maksimalne zadate koja ide u radijatore(oko 50*C), ponovo se pali i dogreva i tako bi to trebalo funkcionise. Gubici na akumulatoru su manji nego na kotlu, jer kotao se hladi kroz dimnjak, tako da je i to bitna stvar.
E sada, moje misljenje je da polaz od akumulatora prema sistemu treba da bude konstantan sa sto nizom t i da pumpa vrti vodu stalno i sa sto manjom snagom da se nikada ne gasi. Tada obezbedjujemo da t u svim radijatorima bude ista i da nikada nije topliji onaj prvi od onog poslednjeg. Tako vam radi sistem daljinskog grejanja u Novom Sadu, stim sto nove zgrade i velike stare imaju automatiku kojom se daljinski komanduje iz kancelarije u Novosadskoj Toplani spram spoljne t koja regulise t vode u radijatorima tako da u najhladnijim stanovima obezbedi izmedju 19 i 21 stepen. To je po zakonu i kod nas i u EU t koja je zagarantovana, a tice se i teme o kojoj smo ranije pricali. Malo sam se udaljio, ali ajde da kazem i ovo: Kada je Angela Merkel bila gost u nekoj emisiji i gradjani joj postavljali pitanja u vezi grejanja, pitali su je:"A sta ako je nama hladno na 19-21*C?", ona im je ladno odgovorila: "Zao mi je, obucite dzemper!"
Nadam se da nisam zaboravio nesto u vezi akumulatora, ja cu sebi sigurno ugraditi cim zima prodje,a a i svakako cu ostaviti bajpas kao sto Bore kaze, za ne daj Boze, kao veci izbor mogucnosti. E da, akumulator je jedna velika hidraulicna skretnica koja balansira pritisak u kotlovskom i u radijatorskom krugu, tako da svi oni koji imaju pumpe i u kotlovskom i u radijatorskom krugu, pa i nekoliko krugova grejanja, sigurno imaju stabilniji sistem!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 11:39 - pre 101 meseci
k.i.z.a a koji kotao tj gorionik imate? Tom pumpom kao što rekoste bi upravljala elektronika kotla tj radila bi (trebala bi) non stop kad i gorionik tj ako oseti da je pala t u kotlu pali se i pumpa i gorionik i greju se i kotao i rezervoar,tako nekako mislim...

Edit video sam imate CM set,pa on to sve odrađuje.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

ivan1973

Član broj: 331025
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 12:57 - pre 101 meseci
Jao ljudi....
Jel se grejao neko od Vas na ugalj?
Koliko je trošio za tu rabotu? I šta, sad će da se greje sa pola džaka na dan...
Mora da se plati grejanje! Nema džabe ni kod Merkelove.

Pustite te priče koliko kome troši I pri kojim parametrima polaza I povrata itd...
Nema dve iste kuće da bi se uopšte moglo porediti.
Možemo da pričamo o principima I raznim dobrim rešenjima koja donose smanjenje potrošnje, optimizaciju upravljanja itd.....
Sludiste narod vise...Ko deca ste.

P.S. Ne pada mi napamet da u svojoj kući sam grejem i nosim džemper! Ili majica ili ništa!



Kotao WV term (TAM Stadler) 40kW,
Gorionik B-max essential 34-50kW,
Grejem (P+S+Po)=230m2+bojler za sanitarnu vodu 140l

 
0

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 13:08 - pre 101 meseci
@bore i ostali
Po nekoj mojoj logici trebalo bi da radi ovako:
kada neka sonda primeti da je pala temperatura u akumulatoru na 50*C onda se pali pumpa u kotlovskom krugu, pumpa pocinje da mesa vodu u kotlu i akumulatoru, tada pada temperatura u kotlu i pali se gorionik. Temperatura u kotlu nastavlja da pada i kada padne do 59*C onda regulacija kotla gasi pumpu kotlovskog kruga a ponovo je pali na 61*C. Zadata temperatura u kotlu je 90*C i to je ujedno i temperatura koja treba da bude i u akumulatoru. Kada se dostigne zadata u kotlu, gasi se gorionik i pumpa.

Moze li to ovako sa Seltron + TrmRglt?
Prikačeni fajlovi
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 13:22 - pre 101 meseci
Ne moze tako, kotlovska pumpa mora da se pali kada i gorionik, a TrmRglt komanduje pumpama u radijatorskom krugu.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 13:26 - pre 101 meseci
Citat:
depacino:
pozdrav ljudi.imam kotao compact 20 potpuno nov.radi samo 3 meseca.pre mesec dana mu je crko grejac.zamenili su ga posto je u garanciji.danas je ponovo crko i taj drugi...da li je to do kvaliteta grejaca ili nesto drugo?da li je neko imao slican problem?

Da, ja sam imao problem sa grejacem za potpalu, taj prvi koji je stavljan u njega je pravio probleme, nakon toga kada je zamenjen za keramicki i nesto jace snage problemi su nestali,
e da vazno je pravilno staviti grejac u onaj otvor, ni sa jedne strane ne sme da dodiruje bilo sta, valjda ako dodiruje brze se ostecuje i vazduh iz ventilatora se onda neravnomerno krece, kao ni to, da ne sme biti ni previse unutra kao ni previse u casi za sagorevanje,
kada se cujes sa servisnom sluzbom verovatno Nemanjom, pitaj ga da posalje Sladjana, iz mog iskustva, on deluje kao neko ko se dobro razume u Kompakt 20 kotao
 
0

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 13:46 - pre 101 meseci

U upustvu za TrmRglt pise da ne mora da kontrolise pumpu radijatorskog kruga. Tako da u mom slucaju kontrolise samo pogon mesnog ventila?

Onda ovako, sta treba da bude gde stoji znak??

Prikačeni fajlovi
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 13:48 - pre 101 meseci
Ne moze tako, kotlovska pumpa mora da se pali kada i gorionik, a TrmRglt komanduje pumpama u radijatorskom krugu. Znaci Kada t u akumulatoru padne na 50*C, onda sonda diferencijalnog termostata, koja se nalazi na akumulatoru sto vise, daje signal da se upali gorionik i daje signal da se upali i kotlovska pumpa. Kada kotao, odnosno akumulator budu ugrejani na 80*C, ne na 90, puno je, onda taj isti diferencijalni termostat gasi gorionik i kotlovsku pumpu, pa nije strasno ako po inerciji t kotla ode do 85*C jer se pumpa ugasila. Inace ja i dalje tvrdim da tako sa jednim mesnim i dve pumpe ne valja! Radice to, ali jednostavno nije dobro. Sta ce vam onda dve pumpe? Moze to da radi i sa jednom onda. Dakle treba dva mesna i dve pumpe, dva elektropogona i dva TrmRglt 1.1 ili 1 TrmRglt 2.0 koji prima komande od dva sobna termostata i regulise dva mesna ventila i komanduje dvema pumpama! Tako to treba da radi. Ovako je samo nabudzeno da bi se ustedelo na jednom mesnom, jednom pogonu i jednom TrmRglt. Ovaj drugi crtez je malo bolji, jer TrmRglt ne komanduje pumpom u kotlovskom krugu, vec diferencijalni termostat sa sondom na akumulatoru koja se nalazi u gornjem, a ne u donjem delu akumulatora!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2015. u 15:57 - pre 101 meseci
ako ce da radi zasto ne valja sta je problem konkretno ....objasnjenje "jednostavno nije dobro " ne pije vodu...
koliko sam ga razumeo pumpe pali sa sobnim termostatima pa ce imati razlicite temperature u radijatorima sto je ok....a moze i sa termoglavama jos jednostavnije....
ja sam za to da gde god moze da se uradi jednostavno tim bolje....ne treba komplikovati stvari previse a i time poskupljivati instalaciju...
Ecopell 35
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7710449 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.