Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58888 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)24.05.2010. u 21:53 - pre 169 meseci
@Profin
cestitam na dobrom rezultatu i stvarno si dugo cekala.

Nego, ovo sto si poslala zvuci skroz dobro.
Je l' ovo ta brosura sto si dobila http://www.integration-in-deut...le.pdf/foerderhandbuch-pdf.pdf ?

Vidim da stoji u jednom od dokumenata da je program namenjen pre svega za nezaposlene, ali nigde ne stoji da li i oni koji rade mogu ucestvovati.


To bi bilo dobro, jer mi se ne daju pare za C1 i C2, pa bi mozda mogao preko njih.



Sad cu citati da vidim sta ima sve. Kao i uvek - milion megabajta dokumenata na sajtu :D Nemci.




Hvala za info!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)25.05.2010. u 08:41 - pre 169 meseci
Hvala Isak :)
Nije to ta brosura, ovo je preobimno LOL.
Evo nasla sam brosuru, izvoli http://www.integration-in-deut....pdf/esf-info-flyer-de-pdf.pdf

U brosuri koju sam dobila, konkretno ono sto te zanima, pise da je to program namenjen i onima koji imaju migracijsku pozadinu, koji su na trzistu rada, arbeitslosgeld I i II, kao i oni koji rade a nisu dostigli dovoljan stepen nemackog jezika ili oni koji zele dodatnu kvalifikaciju. Dakle, to jeste ciljano usavrsavanje faha koji te zanima. Ako zelis da budes menadzer ucices fraze i poslovni jezik u tom smeru, zatim imaces predmetnu nastavu i praksu kao i obilazak firmi koje te zanimaju. U brosuri pise da mozes da se obratis poslodavcu i kazes mu da te zanima ESF-BAMF program i on je u obavezi da ti to omoguci. Jos, mozes se obratiti agenturama za posao kao i drzavnim institucijama za zaposljavanje. Uputicete i savetovati sta je za tebe najbolje da uradis.
Videces i sam kada procitas brosuru kako je to sjajno, sto nam se uopste nudi takva mogucnost o trosku drzave. Pogotovo sto se ni meni ne daje novac za dalje ucenje jezika (6x200=1200e! ) a zelim da sto pre pocnem da radim posao za koji sam se skolovala.
Sjajno je jos i to sto kompletan kurs traje 6 meseci a Teilzeitkurs do dvanaest. Meni je najvazniji Kinderbetreung. Ako nema ko dete da mi cuva kazu da se obratim skoli jezika jer mnoge imaju opciju cuvanja dece, a mozda ce mi i placati cuvanje deteta ako skola nema vec tu opciju. To je sjajno!

Tebi nije stigao odgovor jos uvek? Stici ce sve to i tebi, samo se strpi.
Pozzz
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)25.05.2010. u 11:10 - pre 169 meseci
to je sjajno sto pisete vas dvoje jer ja upravo o tome razmisljam ko ce da mi placa dalje ucenje jezika :)
orietierunskurstest polazem 28.juna a dtz 10.jula, spremna sam ko zapeta puska, nastavnice me jos od februara ubedjuju da idem ranije da polazem ali ja ipak hocu da odslusam kureseve do kraja. planirala sam ovih dana da idem do job centra da vidim koje su mi mogucnosti kad zavrsim b1 da mi oni placaju dalje ucenje jezika, jer mi ne pada na pameta da radim negde kao cistacica pored zavrsenog fakulteta, ne moram da radim ni kao menadzer ali bar neki normalan kancelarijski posao sa mogucnoscu napredovanja :) sestra mi je preporucila da uradim ausbildung za bürokauffrau sto i ne bi bilo lose, mogla bi cak da me ubaci u njenu firmu koja ima i kancelariju u berlinu.... o tom po tom, prvo ispiti, pa odmor, u septembru vozacka dozvola dolazi na red a u medjuvremenu cu verovatno nesto srediti i za ausbildung i za ucenje jezika :)

evo nekih korisnih linkova:
1. za vozacku dozvolu: http://nas-portal.info/wordpress/saveti/vozacka-dozvola
2. Orientierungskurstest Fragenkatalog zur Testvorbereitung http://oet.bamf.de/pls/oetut/f?p=524:1:3642818474578016::NO:::
3. dtz test online modellsatz http://www.goethe.de/lhr/prj/daz/dtz/deindex.htm
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)25.05.2010. u 11:27 - pre 169 meseci
jos nesto sto se tice orietierungskursa ja necu ici na na kurs a dozvolili su mi samo da polazem test i nista ne moram da platim, tako da sam ustedela 45 evra :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)25.05.2010. u 12:05 - pre 169 meseci
Poz OneTouch ;)

Polozices, to je sprdnja ;)


Inace, ja sam bio prosle nedelje da zakazem Beratungstermin sa Ansprechpartner u Arbeitsamtu, bas da vidim jel ima neka podrska za nastavak ucenja jezika i za jos po nesto.
Dobio sam, naravno, formular u kojem -medjuostalom- treba da se navedu teme razgovora za koje se interesujes i to bih trebao da predam za par dana, nesto pre samog termina.
Tu sam naveo sad i ovu temu o kojoj je Profin pisala, pa cu videti sta oni jos na to kazu.

@Profin
ovo stvarno zvuci dobro, jer sam i sam hteo da vijam neku instituciju/organizaciju gde bih mozda nesto raduckao/volontirao ili bilo sta drugo, ali samo da upadnem u nesto sto me interesuje.
Ali za tako nesto mi treba bolje poznavanje jezika.
A za to mi trebaju pare :D
Ovo bi trebalo da je ta varijanta.

Mene interesuje kako se to moze uskladiti sa drugim poslom ili studijama, posto moram ici jos dve godine da bi mi priznali diplomu.
Takodje i mi imamo problem sa Kinderkrippe, jer trazimo dva mesta odjednom.
Uz to zena radi pre podne, a ja popodne i na smenu cuvamo decu.
Ponekad subotom naguram sati da mogu preko nedelje manje raditi.



Inace, meni je odgovor o rezultatima testa stigao jos u januaru ili februaru i to nakon par meseci.
Hören/Lesen 41 von 45
Schreiben 19 von 20
Sprechen 98,50 von 100

:)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)25.05.2010. u 22:17 - pre 169 meseci
Citat:
one-touchplanirala sam ovih dana da idem do job centra da vidim koje su mi mogucnosti kad zavrsim b1 da mi oni placaju dalje ucenje jezika, jer mi ne pada na pameta da radim negde kao cistacica pored zavrsenog fakulteta, ne moram da radim ni kao menadzer ali bar neki normalan kancelarijski posao sa mogucnoscu napredovanja :) sestra mi je preporucila da uradim ausbildung za bürokauffrau sto i ne bi bilo lose, mogla bi cak da me ubaci u njenu firmu koja ima i kancelariju u berlinu....
Odi i pogledaj, spomeni im ovaj program mada bi trebalo da oni to sami ucine ;) Sto se ausbildung-a tice koliko sma shvatila ovaj program te navodi upravo na to, dakle praksa se ukljucuje u taj program. Kako i sta jos uvek ne znam dok i sama ne odem da se prijavim da sam arbeitslos pa da vidim o cemu se radi. Normalno je d anecemo sa fakultetima da radimo celi vek kao cistaci. Moze biti dodatni posao ali ne i osnovni. ;) Ja sam ekonomista, specijalizovana za marketing i PR pa mi bas treba ovako nesto da ciljano ucim nemacki za posao.

Svu srecu ti zelim na testovima mada sam sigurna da ces to oduvati bez problema :)

p.s. Hvala za linkove.


Citat:
Isak666
Mene interesuje kako se to moze uskladiti sa drugim poslom ili studijama, posto moram ici jos dve godine da bi mi priznali diplomu.
Takodje i mi imamo problem sa Kinderkrippe, jer trazimo dva mesta odjednom.
Uz to zena radi pre podne, a ja popodne i na smenu cuvamo decu.
Ponekad subotom naguram sati da mogu preko nedelje manje raditi.

Ja sam se malo je reci odusevila. Prosto, ne znam sta bih rekla. Cinjenica je da mnogo stranaca ima i da im trebaju kadrovi ali ovome se nisam nadala. Pogotovo sto ja zelim,a koliko sam shvatila i vi da se sto pre integrisemo u ovu sredinu. Sto se ukapanja studija, posla i ovog programa tice ne znam sta bih ti rekla sem da se konsultujes sa strucnim licima kod kojih budes isao da se raspitas.
Sto se vrtica tice, nesto sam bas danas razgovarala s aprijateljicom na tu temu i ovde je ludnica za mesto kao i svuda. Dete do tri godine ceka na red godinu i po do dve a posle trece godine su valjda u zakonskoj obavezi da nadju mesto za dete. Tako ona kaze.
Mi smo odlucili da je prijavimo u sve vrtice gde planiramo da zivimo pa kad dobijemo mesto da krene. A do tada cemo ako mi iskrsne posao i sl. da anagazujemo babe pa bolje njih da platimo da je cuvaju nego da odbijam poslove.
Super si odradio test. A Orinetirungstest jos nije stigao?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)26.05.2010. u 13:48 - pre 169 meseci
Ausbildung za Bürokaufmann/frau mislim da ima i kao ponuda Arbeitsamta za prekvalifikaciju i da je besplatan.
Evo link http://kursnet-finden.arbeitsagentur.de/kurs/index.jsp za kurseve koji postoje kod njih.
A uz ovaj progrma bi to bilo jos bolje.

To nije los posao, dosta se trazi i posle moze da se radi neki upgrade.


Ja isto trenutno radim drugi posao nego sto mi je struka, u Bürou i teilzeit i tu cu ostati dok ne resim problem diplome i studija.
I tu su me pitali da li bi se prekvalifikovao za Bürokaufmanna i da je to besplatno, ali nije to moj fah :)


@Profin
To za obezbedjivanje mesta za dete do 3. godine je tacno, ali ko ce docekati 3. godinu :D
Babe nam nisu u blizini, a fali nam par sati dnevno.
Mada mislim da ce biti do jeseni slobodnih mesta, jer smo se isto svuda prijavili.

Orientirungstest mi je stigao isto odavno, samo to ni ne spominjem - to je bila boza ;)

 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)26.05.2010. u 22:45 - pre 169 meseci
Zar ti nije stigla kao i meni u tom pismu ovakva ponuda?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)27.05.2010. u 10:22 - pre 169 meseci
Ne, nije stigla nikom iz moje grupe.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)27.05.2010. u 19:13 - pre 169 meseci
Cudno. Hm.....
A kako si dobio rezultate?
Ja sam po diplomu za kurs jezika isla u skolu a onda mi je rekoh posle 10 meseci stiglo pismo sa kompletnom dokumetacijom.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)27.05.2010. u 20:21 - pre 169 meseci
Dobio sam postom iz Frankfurta, gde su testovi isli na pregled.

Za Orientirungskurs sam dobio pismo od skole da sam polozio.


I ja sam se isto pitao, kako nisam dobio, kad si ti to spomenula pre neki dan.
Jbm li ga.
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)28.05.2010. u 11:10 - pre 169 meseci
ulala sta ste ga ispisali...ja sam tu ponudu dobila zajedno s diplomom u skoli. na tom papiru pisu rezultati iz svakog pojedinog dijela testa+kratki info s ponudom "Deutsch für Beruf". Detaljna brosura mi nije polsana al su ostavili nummer pod kojim je moj test arhiviran i da za dodatne info mogu nazvati. kad sam bila produzit vizu, raspitala se malo kod mog sluzbenika o tom i on rekao da mi to ne treba jer vec imam C1. nakon tog "izleta" sam na to skroz zaboravila, al hvala Profiniki na podsjetniku ... ovu bi praksu definitivno vridilo okusati.


 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)28.05.2010. u 16:02 - pre 169 meseci
Eeeej Lori, tu si. Pozzz :)

Dobro, to da ste polozili to je samo info, ali zvanicnu dokumentaciju adersiranu od od BAMF - Bundesamt für Migration und Flüchtlinge niste? Zato se valjda toliko i ceka, jbm li ga.

Lori koliko ranije treba da se odnese dokumentacija za produzetak boravka? Jesi li dobila unbefristet?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)28.05.2010. u 16:26 - pre 169 meseci
Citat:
profin
Ja sam po diplomu za kurs jezika isla u skolu a onda mi je rekoh posle 10 meseci stiglo pismo sa kompletnom dokumetacijom.


Kad kazes kompletna dokumentacija - na sta mislis?

Ja sam dobio diplomu i dodatak diplomi koliko poena sam osvojio od BAMFa.
Od IB sam dobio pismom dokument/papir gde stoji da sam polozio Orientirungskurs maksimalnim brojem poena, kao i dodatak kad i koliko je trajao kurs.

I to je to.
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)28.05.2010. u 22:01 - pre 169 meseci
Citat:
profin: Eeeej Lori, tu si. Pozzz :)

Dobro, to da ste polozili to je samo info, ali zvanicnu dokumentaciju adersiranu od od BAMF - Bundesamt für Migration und Flüchtlinge niste? Zato se valjda toliko i ceka, jbm li ga.

Lori koliko ranije treba da se odnese dokumentacija za produzetak boravka? Jesi li dobila unbefristet?


ja sam uz diplomu od Telca dobila jos jedan papir na kojem pise koliko sam iz kojeg dijela(usmeni, gramatika, pismo, lesen verstehen) imala % + Notizien gdje je navedeno da mogu nastaviti s "deutsch für Beruf". to je sve doslo misec i pol nakon sto sam polagala ispit. brosure i ostalu dokumentaciju(na sto tocno mislis?) nisam dobila.
ja sam odnila neka 4-5 dana prije isteka stare vize. produzili mi na 2 godine. unbefristet dobijes tek nakon 5 godina boravka. moj muz ima Hr drzavljanstvo pa zbog toga 5 god., a oni ciji je supruznik Nijemac, 3 god.
kako malena? jel slusa;)?
 
Odgovor na temu

dacha81
pancevo

Član broj: 260937
Poruke: 2
178.22.217.*



Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)30.05.2010. u 01:17 - pre 169 meseci
Pozdrav svima! Vidim da vodite diskusiju o temi koja me veoma zanima,naime supruga i ja zivimo u Srbiji i u Oktobru ocekujemo prinovu...tacnije blizance.Planiramo da dodjemo za koj mesec u De. da bi se supruga tamo porodila! Ono sto mene interesuje dali postoji neka sansa ili nacin da posle porodjaja ostanemo malo duze tamo i eventualno pocnemo da radimo i zivimo regularno,i dali bi deca imala pravo na neki deciji dodatak ili nesto slicno? POZZ
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)30.05.2010. u 11:16 - pre 169 meseci
Na osnovu cega planirate da ostanete u DE?
Ako na osnovu turisticke vize, onda nemate nikakvu mogucnost da ostanete ili da deca ostvare neko pravo.

Citat:
"Pravo krvi" i dalje je, naravno, na snazi u Nemačkoj, ali je novim zakonom uvedeno i "pravo tla", pa deca stranaca rođena u Nemačkoj takođe mogu odmah nakon rođenja, uz neke uslove, dobiti nemački pasoš. U slučaju da je samo jedan od roditelja Nemac, to se pitanje ne postavlja. U slučaju da su oboje roditelja stranci, njihovo dete može automatski dobiti nemački pasoš pod uslovom da je barem jedan od roditelja, u trenutku rođenja detete, u Nemačkoj imao regularan boravak bar osam godina (takozvani "duldung" se pod tim ne podrazumeva, jer je to samo "odgoda proterivanja"), od toga tri sa neograničenom dozvolom boravka (Unbefristet).


http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=5231
 
Odgovor na temu

dacha81
pancevo

Član broj: 260937
Poruke: 2
178.22.216.*



Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)31.05.2010. u 01:03 - pre 169 meseci
Hvala na odzivu!!!
Pa pokusali bi sa time sto bih za pocetak trazio dozvolu od njih da otvorim firmu tamo,delatnosti koja je veoma retka i interesuje me dali ja kao stranac mogu da kupim nekretninu u De i dali bi nam to eventualno pomoglo u nameri da ostanemo tamo?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)31.05.2010. u 07:46 - pre 169 meseci
Otvaranje firme, mislim, da ti omogucuje dobijanje vize - ovde imas vise o detaljima na nemackom. U attachmentu imas vise o detaljima osnivanja firme na srpskom.


Mislim da mozes bez problema kupiti nekretninu u DE kao stranac.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)31.05.2010. u 18:41 - pre 169 meseci
Lori slusa, dobrica je prava- tek kad ima grceve i kad joj nije dan bude besna i placljiva ali je u sustini zlatna, vesela i nadasve temperamentna :P
Isak dobila sam isto sto i Lori, mozda jos neki papir ali nije vazno. Vazno je da je sve to iza nas i da mozemo napred.
Zanima me konkretno da li je bolje da detetu izvadimo nemacki pasos, pa onda dole kad je prijavimo u maticne knjige i kad dobije jmbg i prebivaliste, vadimo crveni. Kako ste to resili sa vasom decom?
Putujemo u avgustu pa bi mi svaka info dobrodosla da uradimo to na vreme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58888 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.