Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mysql cirilica problem a latinica ok

[es] :: PHP :: mysql cirilica problem a latinica ok

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

testerr
Nis

Član broj: 242463
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon mysql cirilica problem a latinica ok16.12.2009. u 12:16 - pre 174 meseci
Pozdrav imam jedan veliki problem :( nesto me nece ove nedelje bas...

Problem je sledeci

upisujem u bazu normalno u bazi su neki bzvz karakteri no to nije problem, zelim da na strani (u pitanju je strana za najnovije vesti) vesti recimo ima 400 karaktera pa da pise "procitaj dalje"

$select= dbarray(dbquery("SELECT * FROM vesti ORDER BY id DESC LIMIT 1"));
echo substr($select['skraceno'], 0, 200)."<a href='vesti.php?id=".$select['id']."'>procitaj dalje</a>";

problem je kada ubacim vest latinicom ono izbacuje normalno sve i sve je ok ali kada upisem cirilicom poremeti mi celu (html) stranu sve mi ispremesta kao da nisam zatvorio neki div ili propustio ' . Napominjem da strana je ok samo kada je u pitanju cirilica ovo je problem.

Ne znam kako ovo da resim pa bih vas molio da mi pomognete.

strana gde se izbauje ta vest ima: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
sad ne znam da li je problem sa bazom ili sta vec..

primer iz baze (preko phpmyadmin): ово је тест видецемо да ли р.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: mysql cirilica problem a latinica ok16.12.2009. u 13:36 - pre 174 meseci
Za ćirilicu, i uopšte za sve multi-byte encoding-e, moraš da koristiš Multibyte String funkcije, u tvom slučaju mb_substr. Pritom, ta mbstring ekstenzija mora prethodno da bude instalirana i omogućena u tvojoj instalaciji PHP-a. Al' ako ti je cilj da samo tek tako "skratiš" string na 200 karaktera, onda taj možeš posao možeš da završiš i u samom SQL upitu, koristeći MySQL-ovu SUBSTR() funkciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: mysql cirilica problem a latinica ok

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.