Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)

[es] :: Office :: Excel :: Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)

[ Pregleda: 5458 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzondrava
jovana stojic
student
beograd

Član broj: 239312
Poruke: 5
212.200.243.*



Profil

icon Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)11.12.2009. u 11:24 - pre 174 meseci
Ako neko moze da mi objasni kako ovo da uradim,imam ovo za seminarski.
Treba mi pregled po raznim kategorijama priliva i odliva sa analizom...
I treba da se radi kao radni list Excela.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
*.3dnet.rs.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)12.12.2009. u 21:08 - pre 174 meseci
Postoji mogućnost da vodiš prilive u jednoj listi, a odlive u drugoj ili da sve vodiš u jednoj listi sa različitim znakom (+/-)
Lista treba da ima kolone datum, opis, kategorija, iznos.
Ako su ti ulazni podaci dobro organizovani u vidu liste analizu možeš da uradiš pomoću izvedene (pivot) tabele.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

dzondrava
jovana stojic
student
beograd

Član broj: 239312
Poruke: 5
212.200.243.*



Profil

icon Re: Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)13.12.2009. u 20:16 - pre 173 meseci
Hvala puno!Prvi put imam ovakav zadatak,pa sam se bila skroz zbunila i nisam znala sta i kako...
A i jos nisam ni iz jednog predmeta radila prilive i odlive tako da sam se bila skroz izgubila...
hvala jos jednom...
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)19.12.2009. u 07:44 - pre 173 meseci
sad posle pet dana mozda bude kasno ali ajde da probam.
Dosta je sturo postavljen zahtev ali mi se cini da tu ima prostora i za upotrebu SUMIF funkcije. To ti ono saberi sve ako je priliv...
daj malo detaljnije taj zadatak kako bi ti mogli skroz pomoci
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)19.12.2009. u 11:57 - pre 173 meseci
Naravno, može i SUMIF. SUMIF se koristi da se sumiraju prilivi i odlivi do određenog datuma i dobije stanje računa na zadati dan. Za analizu po kategorijama mislim da je pogodnije izvedena tabela nego SUMIF.

Pretpostavljam da zadatak nije precizno formulisan, nego treba da se osmisli neko rešenje. Što više sama uradi to je korisnije za nju.
A za konkretna pitanja/probleme u realizaciji tu je forum.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

dzondrava
jovana stojic
student
beograd

Član broj: 239312
Poruke: 5
212.200.243.*



Profil

icon Re: Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)19.12.2009. u 14:53 - pre 173 meseci
jeste,jeste...samo mi je dat naslov...nista nije objasnjeno samo nam je svima ponaosob data tema i svako valjda treba da uradi uz pomoc Excela...Ja sam uzela prodavnicu za primer i u tabeli uradila priliv i odliv i ispod njih unosila one stvari koje spadaju u priliv moje prodavnice(kao) i odliv...Kao treba da napisem opis problema,opis potrebnih tabela,opis dobijenih rezultata...... Malo me cima to sto treba sama da upotrebim neke f-je(a ne znam koje posto to sama treba da odlucim,a ne znam sta bi profanu bilo dovoljno) i nabrojim koje sam koristila i sta one rade...koriscene alate Excela,takodje...


Nije kasno imam jos 5-6 dana rok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pregled stanja na racunu(priliv i odliv)

[ Pregleda: 5458 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.