Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cuvanje pdf file na racunaru

[es] :: Windows aplikacije :: cuvanje pdf file na racunaru

[ Pregleda: 5197 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
93.86.190.*



Profil

icon cuvanje pdf file na racunaru23.11.2009. u 18:40 - pre 174 meseci
pozdrav ljudovi

nadam se da ce mi neko pomoci, vec dva sata bezuspesno cesljam po netu za resenjem ali nema sanse da ga nadjem

lm. problem je sledeci

imam pdf file koji sa adobe readerom mogu da ocitam i mogu da ga ispunim (u pitanju je formular) i daje mi mogucnost samo da ga takvog popunjenog isprintam, a meni treba tako popunjen formular u elektronskom obliku (posto treba tako popunjen formular da vratim mailom)

probao sam i da pdf konvertujem u word dokument pa da ga onda ispunim, jer mi nije bitno da li ce biti popunjen u pdf ili doc , koliko toliko uspesno, skinuo sam 5 programa ali je u wordu to sve nekako zbrkano, nijedan od ovih programa nije odradio 100 % konverziju

ako znate kako da sacuvam ispunjen pdf file na racunaru, bio bih vam veoma zahvalan da mi odgovorite
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dynamic-213-240-29-88.dial.042.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru23.11.2009. u 20:16 - pre 174 meseci
Print to file

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
93.86.190.*



Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 10:49 - pre 174 meseci
izvini druze, ali ja nisam razumeo sta si ti hteo da kazes sa ovom slikom
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 12:09 - pre 174 meseci
Citat:
... imam pdf file koji sa adobe readerom mogu da ocitam i mogu da ga ispunim (u pitanju je formular)...

Nisam znao da sa Adobe Reader-om može i da se menja neki PDF file?!
To je "novo otkriće" za mene!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 12:19 - pre 174 meseci
Iz Adobe Readera mogu da se popunjavaju formulari, ako je autor PDF-a tako predvideo, i to moze vec odavno, tj. nije nikakva novost.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.86.*



+69 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 14:38 - pre 174 meseci
Mozes da snimis PDF pomocu:
www.cabaret-solutions.com
kao i
http://www.foxitsoftware.com/pdf/reader_2/down_reader.htm

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dynamic-213-198-251-187.adsl.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 14:38 - pre 174 meseci
Citat:
ludimilojko81: izvini druze, ali ja nisam razumeo sta si ti hteo da kazes sa ovom slikom

Klikni na štampač, pa štikliraj kao na slici.
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 14:39 - pre 174 meseci
Da, dobro si rekao, ako je autor PDf-a to predvideo (IF... THEN). Ali iako je predvideo da možeš vršiti "neka" dopisivanja u tom dokumentu (popunjavanje rubrika, ubacivanje komentara, markiranje teksta...), to opet ne znači da takav "izmenjen" dokument možeš pomoću Reader-a i snimiti na svom kompu.


@ludimilojko81

To što ti hoćeš da uradiš možeš jedino sa Adobe Acrobat Pro.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.143.209.*



+10 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 16:49 - pre 174 meseci
@DeMikelis
'Ajde nemoj više da ga pališ. A nema ni potrebe da se braniš. Ionako ne razumeš šta pokretač teme hoće. Njemu je nebitno da li će to uraditi sa Acrobat Readerom ili nekim drugim dokumentom. Poenta je da će tu formu sačuvati na računaru sa bilo kojim programom tipa Printing to PDF. I to nema veze sa tim što on popunjava tamo neki PDF. Uostalom, idi na http://www.aktivasistem.co.rs/obrasci-za-download pa probaj sam.

Inače, Acrobat Pro nije jedini program za editovanje PDF fajlova.
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 18:10 - pre 174 meseci
@plavigor

Koga ja to palim i šta ja to ne razumem?!

Šta je netačno u onome što sam ja napisao?!
Osim što sam rekao da "jedino" to može da se odradi sa Acrobat Pro. Naravno da on nije jedini program koji to može da odradi, samo sam se loše izrazio. Sve ostalo što sam rekao je tačno! I moj komentar se više odnosio tvom kolegi nego postavljaču teme i ne razumem šta si hteo sa onim linkom da mi dokažeš?!

Adobe Reader se ne zove džabe Reader!

A evo za tebe šta se o tome kaže na zvaničnom Adobe sajtu:

Citat:
*Can I edit a PDF file using Adobe Reader?
No. You cannot make permanent changes to PDF files using Adobe Reader. However, you can perform many edit-like functions using Reader if the author has enabled these functions. For example, you can highlight text and add comments on electronic sticky notes. If you want to create and exchange documents, collect and compare comments, and tailor file security to distribute reliable and polished Adobe PDF documents, look into using Acrobat.

*Why can't I make changes to my Adobe PDF file?
Adobe Reader is a standalone application that you can use to open, view, search, sign, verify, and print PDF files. If you want to create and exchange documents, collect and compare comments, and tailor file security to distribute reliable and polished Adobe PDF documents, consider Acrobat or Acrobat.com.

*Can I save an Adobe PDF form in Adobe Reader after I have filled it out?
Yes, team members both inside and outside an organization have access to and can interact with forms, provided your form has had the "local save" capability enabled with Adobe LiveCycle Reader Extensions ES software. You can easily open, fill out, and submit PDF forms, even from handheld devices and over wireless connections. However, if the "local save" capability has not been enabled in your PDF form, you will not be able to save the form data with Reader. Acrobat also enables Reader users to fill and save PDF forms locally.

 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.88.*



+10 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 22:16 - pre 174 meseci
Citat:
DeMikelis: Nisam znao da sa Adobe Reader-om može i da se menja neki PDF file?!
To je "novo otkriće" za mene! ;)
Pa, evo. U svom prvom postu blago se podsmevaš Milojku u fazonu kako on to sa Adobe Readerom menja PDF. Odmah iza, Valjan ti je lepo normalnim rečnikom i svima razumljivim jezikom objasnio kako je to moguće i na šta se to odnosi. Ako to nisi znao ili nisi shvatio šta je Milojko hteo to je druga stvar. Imaš tastaturu pa u tom smislu ako smatraš da je potrebno možeš nešto i da dodaš.

Citat:
DeMikelis: Da, dobro si rekao, ako je autor PDf-a to predvideo (IF... THEN). Ali iako je predvideo da možeš vršiti "neka" dopisivanja u tom dokumentu (popunjavanje rubrika, ubacivanje komentara, markiranje teksta...), to opet ne znači da takav "izmenjen" dokument možeš pomoću Reader-a i snimiti na svom kompu.
@ludimilojko81
To što ti hoćeš da uradiš možeš jedino sa Adobe Acrobat Pro.
U drugom postu se vadiš u fazonu da si to znao i opet potežeš Acrobat Reader kao argument i ubacuješ Acrobat Pro. Druže, uopšte nisi shvatio šta Milojko hoće. Da si shvatio dao bi neki normalan predlog. Pošto nisi dao nikakav predlog osim svog blagog podsmeha rekao sam ti da ga više ne pališ misleći na to da ga više ne zbunjuješ. Štaviše, pravo rešenje je dao još u prvom odgovoru Zoran Dojkić, pre svih nas i ovog glupog dopisivanja. Ako nekome nije jasno Zoranovo rešenje ili ima još neko rešenje onda možemo oko toga pričati a ne o tome šta može Reader a šta Pro.

Onim linkom sam hteo da tebe i sve zaineresovane uputim na Web stranicu sa sličnim dokumentima, tj. formama, o kakvoj Milojko i govori i da se svi lično uvere šta mogu a šta ne mogu sa tim dokumentima. Pošto su do sada i vrapci shvatili da se formular može popunjavati ¨on line¨ jedini je problem kako to sačuvati u računaru na disku i kao fajl poslati elektronskom poštom. E to hoće Ludi Milojko! Ne interesuje ga editovanje PDF fajla već kako taj popunjeni obrazac da pošalje mailom. To će uraditi bilo kojim programom tipa 'Printing_to_PDF' koji će mu kroz 'šatro_štampu' kreirati PDF fajl na disku a posle neka radi sa njim šta hoće.

Inače, čak sam na pomenutom sajtu uvideo da postoji razlika da li koristite Acrobat Reader ili Foxit Reader. Ja imam ovaj prvi v8.1 i onaj drugi v3.0. Kada sam na gore pomenutom sajtu (priložen link) i sa jednim i sa drugim programom mogu sačuvati taj PDF na disku (samo kliknem na ikonicu Save). Eto, čak i sa Readerom sam kreirao dokument. Ono što je meni vanredno je to da takav dokument iz Foxit Readera mogu popunjavati i (pazi ovo!) sačuvati izmene u formi kada ga imam i kao fajl na disku. To iz Acrobat Readera očekivano ne mogu. Da li se to odnosi na sve takve forme na Internetu ili je to moguće samo na ovom sajtu i njihovim formama ne znam. Koga interesuje neka proba. Pretpostavljam da Foxit skine i celu formu koja je i dalje funkcionalna, a Acrobat ne. U tom slučaju čak ni Foxit nije rešenje za Milojka jer će fajl poslati sa sve moguće izmenljivom formom, a to je bez veze u ovom slučaju.

I za kraj, ne znam o kom mom kolegi pričaš?

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 25.11.2009. u 00:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.88.*



+10 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 23:13 - pre 174 meseci
Citat:
plavigor: I za kraj, ne znam o kom mom kolegi pričaš?
Aaa, komentarišeš Jankov post.
Citat:
DeMikelis: ...to opet ne znači da takav "izmenjen" dokument možeš pomoću Reader-a i snimiti na svom kompu.
Ma niko nigde nije ni rekao da to može sa Readerom niti je Milojko pitao kako to uraditi sa Readerom...
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 23:26 - pre 174 meseci
Citat:
plavigor: Pa, evo. U svom prvom postu blago se podsmevaš Milojku u fazonu kako on to sa Adobe Readerom menja PDF. Odmah iza, Valjan ti je lepo normalnim rečnikom i svima razumljivim jezikom objasnio kako je to moguće i na šta se to odnosi...

Naravno da sam podsmešljivo reagovao, jer ja pod menjanjem nekog fajla podrazumevam i snimanje tako izmenjenog fajla na disk! To sa Adobe Readerom nije moguće! Može se snimiti blanko fajl (u svom izvornom obliku) ali izmenjen ne može (sa drugim programima može). To ti priznaješ tek u zadnjem pasusu poslednjeg posta:
Citat:
... Ja imam ovaj prvi v8.1 i onaj drugi v3.0. Kada sam na gore pomenutom sajtu (priložen link) i sa jednim i sa drugim programom mogu sačuvati taj PDF na disku (samo kliknem na ikonicu Save). Eto, čak i sa Readerom sam kreirao dokument. Ono što je meni vanredno je to da takav dokument iz Foxit Readera mogu popunjavati i (pazi ovo!) sačuvati kada ga imam i kao fajl na disku. To iz Acrobat Readera očekivano ne mogu...

Uhvatio sam se za Adobe Reader jer niko od vas nije rekao da iz njega, to što postavljač teme hoće, ne može da odradi.

I već nekoliko puta pominješ da nisam shvatio... da ne razumem šta je "pisac hteo da kaže" i tome sl. Molim te, ako je neko potegao raspravu oko ovoga, onda si to ti.
Citat:
I za kraj, ne znam o kom mom kolegi pričaš?

Mislio sam na @valjana jer mu piše "Sistem administrator"! Toliko od mene.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.88.*



+10 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru24.11.2009. u 23:41 - pre 174 meseci
Na forumu se podsmevanje ne toleriše. Zato reagujem možda oštrije no što bi trebalo.

Citat:
DeMikelis: Uhvatio sam se za Adobe Reader jer niko od vas nije rekao da iz njega, to što postavljač teme hoće, ne može da odradi.
Niko to nije rekao zato što nema potrebe, to svi znaju da ne može (pa čak i ja).
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru25.11.2009. u 01:40 - pre 174 meseci
http://www.adobe.com/products/reader/faq/ :

Citat:
Can I save an Adobe PDF form in Adobe Reader after I have filled it out?

Yes, team members both inside and outside an organization have access to and can interact with forms, provided your form has had the "local save" capability enabled with Adobe LiveCycle Reader Extensions ES software. You can easily open, fill out, and submit PDF forms, even from handheld devices and over wireless connections. However, if the "local save" capability has not been enabled in your PDF form, you will not be able to save the form data with Reader. Acrobat also enables Reader users to fill and save PDF forms locally.


i

http://help.adobe.com/en_US/Ac...0102bd615109794195ff-7e0d.html

Citat:
Enable Reader users to save form data

Ordinarily, Reader users can’t save filled-in copies of forms that they complete. However, you can extend rights to Reader users so they have the ability to do so. These extended rights also include the ability to add comments, use the Typewriter tool, and digitally sign the PDF.

1. Choose Advanced > Enable User Rights In Adobe Reader.
2. Read the instructions that appear, and then click Save Now.

These extended privileges are limited to the current PDF. When you create a different PDF form, you must perform this task again if you want to enable Reader users to save their own filled-in copies of that PDF.


Znaci, moze iz Readera, ali samo ako je file unapred pripremljen za to, tj., svi smo ovde u stvari u pravu.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.bvcom.net.



+10 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru25.11.2009. u 10:39 - pre 174 meseci
Hvala Janko. Nešto smo ipak naučili. Da ja nisam zapenio verovatno niko to ne bi napisao.
 
Odgovor na temu

ludimilojko81
jojo jiji

Član broj: 232270
Poruke: 5
93.86.190.*



Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru25.11.2009. u 13:10 - pre 174 meseci
ljudovi, hvala vam svima na odgovoru :)

ja sam uspeo nekako a ni sam ne znam kako, odprilike znam pa cu da napisem ako jos nekome zatreba

lm. radi se o pdf formularima za vizu, file je moguce popuniti u readeru samo sto ga tako ispunjenog sa readerom mozes samo isprintati a ne i sacuvati na racunaru kao nov pdf file

fora je , to sam nasao na netu, a cini mi se da je i ovde neko spomenuo da treba da se skine neki program koji ce kako sam ja skontao napraviti kao neki virtualni stampac, konkretno ja sam koristio ABBYY PDF transformer v2.0

kada se ispuni formular ide se na file-save a copy a kako reader ne moze da sacuva ispunjen file na kompu izbacice save a blank copy of this form kliknete na print form i tamo gde pise printer promenite na PDF-XChange for ABBYY PDF 2.0transformer v2.0 i kliknete na ok i eto ga nov pdf ispunjen file sacuvan na racunaru :)

ako nekome jos nije jasno neka pita
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.82.*



+10 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru25.11.2009. u 20:59 - pre 174 meseci
Super. (Opet ja ) Drago mi je da si se snašao ali imam pitanje. ABBYY PDF Transformer v2.0 je koliko se sećam težak stotinjak megabajta i nije besplatan, zar ne? Ili je to neka olakšana verzija pa još i za dž? Ako nije besplatan čisto da napomenem da postoje besplatni programi za ¨štampanje¨ u PDF teški svega nekoliko megabajta, npr. doPDF, PDF995... U firmama sa legalnim softverom ta je činjenica veoma bitna. U svakom slučaju, PDF Transformer je odličan program a ja ti se izvinjavam što nisam ranije naveo njihova imena.

Izvinjavam se i Demikelisu na oštrom tonu u gornjim postovima.
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: cuvanje pdf file na racunaru23.11.2010. u 15:21 - pre 162 meseci
VELIKI POZDRAV JANKU!!!

Bravo majstore. Danima trazim resenje koje si postavio u prethodnom postu.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: cuvanje pdf file na racunaru

[ Pregleda: 5197 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.