Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampana plocica iz pdf file

[es] :: Elektronika :: Stampana plocica iz pdf file

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paac
Beograd

Član broj: 83590
Poruke: 56
89.216.119.*



Profil

icon Stampana plocica iz pdf file19.05.2008. u 14:20 - pre 192 meseci
Postovanje forumasi.Imam jedno pitanje na koje se odgovor mozda negde na forumu provukao ali ja nisam mogao da ga procitam.Naime , radi se o tome da li je moguce i kako (ako neko ima iskustva) iz pdf file napraviti stampanu plocicu u razmeri 1:1 i ako je to voljan da objasni bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file19.05.2008. u 14:32 - pre 192 meseci
jednostrana ili dvostrana?
 
Odgovor na temu

paac
Beograd

Član broj: 83590
Poruke: 56
89.216.119.*



Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file19.05.2008. u 14:44 - pre 192 meseci
Jednostrana gujo011.Bio bih ti zahvalan.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file19.05.2008. u 14:52 - pre 192 meseci
znas kako, taj sport je jako jednostavan kada se radi o jednostranim plocama i busenju posle izrade.
u slucaju dvostranih i metalizacije, imas problem sa dril fajlom posto ide prvo busenje a to iz pdf-a ne ide.

srecom , u tvom slucaju je dovoljno izgled plocice prebaciti na film a posle je lako uraditi foto postupkom.
druga metoda je toner-transferom sto ti je gore opisano u temi o stampama, da ne ponavljam ovde
( a i ne cenim taj nacin)
znaci u zavisnosti od volje i iskustva, ili sam uradis ili das nekom sa ovog foruma da ti uradi, makar do nagrizene ploce, cenim da busenje nije problem.
 
Odgovor na temu

paac
Beograd

Član broj: 83590
Poruke: 56
89.216.119.*



Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file19.05.2008. u 15:24 - pre 192 meseci
To bi mi na nacin na koji si mi napisao odgovaralo.Ja bih plocice za svoje potrebe iz hobija radio foto postupkom jer se slazem sa tobom da je cistiji i elegantniji nacin.Samo bih te zamolio ako mozes ukratko da mi objasnis u nekoliko koraka, ako je to moguce kako se to prakticno u razmeri 1;1 radi iz pdf u fajl koji je zgodan da se direktno stampa.Sto se busenja tice,tu nije neki problem jer ja to inace radim rucno.Posto je ovo sve iz hobija busenje mi ne pada tesko.Dosta plocica na net-u ima u pdf file pa bih ja skrenuo paznju i ostalim forumasima da se zainteresuju za ovu temu jer je zgodna.Pozdrav i hvala unapred
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file19.05.2008. u 15:56 - pre 192 meseci
znas kako, mozda jeste zgodno koristiti tudja resenja plocica ali za pocetak, dok ne shvatis da tudje resenje i nije ono pravo, da bi nesto moglo zgodnije na drugi nacin pa makar i zbog toga sto nemas bas iste fizicki komponente koje je autor koristio. vrlo cesto se i sam izgled ne daje u razmeri 1:1 i to namerno.
uglavnom mozes ili printati na pausu ili dati da ti se uradi graficki film sto je bolje resenje jer je isti savrseno crn pa mozes i preterivati sa ekspozicijom, sto kod pausa nije slucaj.
inace u bgd mozes to uraditi na bar 20 mesta (slobodna procena kaze da ima i pedesetak mesta) ai cena je prihvatljiva.
 
Odgovor na temu

milan_obr
Milan Kojadinović
ETV
Obrenovac

Član broj: 141234
Poruke: 222
194.106.178.*



+24 Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file20.05.2008. u 11:56 - pre 192 meseci
Pozdrav Kolegama.

Pdf dokument, se štampa preko interfejsa za štampač koji je konfigurisan u sistemu.
U zavisnosti od modela štampača, moguće su (ili nemoguće), razne akrobacije.
Pre štampanja, nađi "file/print setup", u opcijama štampača, pod "properties", nađi "manual scaling".
Tu možeš podesiti (procentualno), umanjenje ili uvećanje originalne veličine dokumenta.
Posle štampanja, uporedi raster, recimo nekog IC kola itd.
Ako je doc snimljen u originalnoj veličini, dovoljno je da, pre samog štampanja, u opciji "Page scaling" izabereš "None".
Tada bi štampač trebalo da odštampa dokument, onako kako je usnimljen.

Pretpostavljam da znaš da postaviš format papira A4 (ili već koji imaš).
Ako ti opcije štampača dozvoljavaju, možeš pozicionirati sliku na određeno mesto, ili koristiti parčiće folije (transparent).
Postavi u opcijama dimenzije papira/folije.
Nadam se da nije suviše komplikovano.

Milan.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file20.05.2008. u 12:08 - pre 192 meseci
Odgovor se nalazi u top temi vezanoj za izradu plocica. Sigurno na vise od 15 strana. Mislim da bi ova tema trebalo da bude zatvorena. Guja je po meni jasno odgovorio, dakle, odstampas sam na paus ili odneses nekoj firmi da ti uradi tzv. film.
 
Odgovor na temu

paac
Beograd

Član broj: 83590
Poruke: 56
89.216.119.*



Profil

icon Re: Stampana plocica iz pdf file20.05.2008. u 20:13 - pre 192 meseci
Hvala Milane.Konkretno pitanje trazi konkretan i odgovor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Stampana plocica iz pdf file

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.