Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nekoliko pitanja u vezi sa iPodom

[es] :: Mac hardware :: Nekoliko pitanja u vezi sa iPodom

[ Pregleda: 2184 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jagodicabobica
Beograd

Član broj: 228289
Poruke: 45
95.180.71.*



+2 Profil

icon Nekoliko pitanja u vezi sa iPodom20.11.2009. u 23:38 - pre 174 meseci
Zeleo bih da kupim iPod touch pa me zanimaju neke sitnice jer se prvi put susrecem sa apple proizvodom.

1. Za nima me koliko je stvarno kvalitet muzike bolji u odnosu na obicne mp3/4 playere sobzirom da je dosta skuplji?

2. Da li je stvarno koriscenje iTunes-a komplikovano, zanima me kako se preko njega prebacuju filmovi, muzika... i da li se mogu prebacivati celi folderi ili mora posebno i koja je brzina prenosa tj. koliko traje prenos na primer jednog filma?

3. Da li se moze puniti pre nego sto se isprazni i da li se prilikom punjenja moze koristiti? Koliko traje baterija u proseku?

4. Trenutna verzija softvera je 3.1, ako se odlucim za ubacivanje legalnih programa sa iTunes-a da li su mi potrebni jos neki programi koji instaliraju aplikacije?

5. Da li postoji neka opcija notesa tj. da li ima mogucnost smestanja tekstova?

6. Da li je to tacno da mora da se instalira program za bluetooth da bi mogao da se koristi ili je to sa novom verzijom softvera 3.1 ispravljeno, ako nije kako se instalira taj program i da li je besplatan?

Pitanja mozda jesu cudna i pomalo glupa ali kao sto sam rekao prvi put cu se susresti sa apple proizvodom pa se plasim da ne bacim pare.
Vecito sam kupovao Nokia proizvode i Sony playere pa je ovo velika promena, bar ja tako mislim.
I ako sve ove odgovoremogu da nadjem "uglavnom" na sajtu obratio sam se vama jer vi ce te mi odgovoriti sa iskustvom.

Unapred hvala svima!! Pozz

[Ovu poruku je menjao jagodicabobica dana 21.11.2009. u 02:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao jagodicabobica dana 21.11.2009. u 02:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa iPodom21.11.2009. u 09:12 - pre 174 meseci
Citat:
1. Za nima me koliko je stvarno kvalitet muzike bolji u odnosu na obicne mp3/4 playere sobzirom da je dosta skuplji?

Ne znam, nikada nisam imao obične plejere. Mada kvalitet tu više zavisi od toga ko je ripovao muziku, nego od uređaja, rekao bih.

Citat:
2. Da li je stvarno koriscenje iTunes-a komplikovano, zanima me kako se preko njega prebacuju filmovi, muzika... i da li se mogu prebacivati celi folderi ili mora posebno i koja je brzina prenosa tj. koliko traje prenos na primer jednog filma?

Hm, ne znam samo kome je korišćenje iTunesa komplikovano? Fajlovi (filmovi muzika, ringtones itd.) se prevuku preko prozora iTunesa i ubačeni su na svoje mesto. Onda izbareš koje hoćeš da ubaciš u uređaj, a koje nećeš da prebaciš na iPod touch/iPhone i klikneš na dugme za sinhronizaciju. Koliko traje? DivX od 700 MB je oko 400 MB kada se optimizuje za iPhone/iPod Touch, pa ti vidi koliko je to preko USB 2 veze. Nisam merio, ali recimo da je do pola minuta realan podatak.

Citat:
3. Da li se moze puniti pre nego sto se isprazni i da li se prilikom punjenja moze koristiti? Koliko traje baterija u proseku?

Da i da. Baterija na mom iPhoneu traje otprilike ovako: krenem ujutru za Zagreb minibusom sa punim telefonom. Pričam jedno pola sata u toku dana, pošaljem i primim nekoliko SMS-ova. Slušam pola sata do sat vremena muziku ili neki podcast. U povratku, pošto je mrak i ne mogu da čitam i slušam muziku, pogledam dva filma. Dođem kući do ponoći, baterija je negde između trećine i četvrtine do kraja. Sve to posle godinu i po dana korišćenja.

Napominjem da je to moj primer, ima primera sa mnogo lošijim iskustvom. Jedno je sigurno, kod iPod toucha bi trebalo da traje duže.

Citat:
4. Trenutna verzija softvera je 3.1, ako se odlucim za ubacivanje legalnih programa sa iTunes-a da li su mi potrebni jos neki programi koji instaliraju aplikacije?

Ne, ali uvek možeš da ga jailbreakuješ pa da imaš pristup programima sa Cydie uz ove koje ćeš da preuzimaš/kupuješ sa App storea.

Citat:
5. Da li postoji neka opcija notesa tj. da li ima mogucnost smestanja tekstova?

Da, jedna je rešena preko Apple Mail programa za one koji imaju Macintosh. A ima jedno desetak programa koji to rade nezavisno.

Citat:
6. Da li je to tacno da mora da se instalira program za bluetooth da bi mogao da se koristi ili je to sa novom verzijom softvera 3.1 ispravljeno, ako nije kako se instalira taj program i da li je besplatan?

Bluetooth u iPhoneu i iPod Touchu je osakaćen u odnosu na ostale specifikacije u smislu da ne dozvoljava ništa drugo osim uparivanja sa slušalicama, tj. nema prebacivanja fajlova i kontakata preko Bluetootha. Mislim da postoji neki hack koji to omogućava, ali se nisam time bavio.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa iPodom21.11.2009. u 12:39 - pre 174 meseci
1. Ima boljih, a jeftinijih playera. Mada, ako nisi audiofil, koji ne bi uopšte tražio mali player, onda verovatno nećeš primetiti razliku. Takođe, važno je i kakve slušalice imaš. One koje dođu uz iPod, svakako nisu najbolje.

2. Nemoj se zamarati brzinom prenosa. U pitanju je USB 2.0 veza, pa za koliko prekopira, prekopira. Bitnije je koliko ti je jak kompjuter da konvertuje film iz nekog drugog formata u m4v. Trebaće ti verovatno i QuickTime Pro, ako si na Windowsu. Recimo da se muzika ne može prebacivati kao na drugim playerima, po folderima, već ti to sve stoji u iTunesu, pa prebacuješ šta želiš.

6. Program koji koristi OBEX protokol za transfer fajlova sa i na uređaj se zove iBluetooth, nije bepsplatan, a na telefon ili Touch se instalira preko Cydie, što znači da bi morala uraditi jailbreak uređaja. Treba takođe proveriti da li iBluetooth radi na 3.0 softveru. Na dvojci je lepo radio.

Pare nećeš baciti, to je sigurno, jer je Touch ipak nešto više od običnog mp3 playera.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

jagodicabobica
Beograd

Član broj: 228289
Poruke: 45
95.180.71.*



+2 Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa iPodom21.11.2009. u 13:17 - pre 174 meseci
Momci hvala na odgovorima jer ste mi dosta pomogli, njaverovatnije ga uzimam! Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Nekoliko pitanja u vezi sa iPodom

[ Pregleda: 2184 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.