Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa primenom funkcije workday.

[es] :: Office :: Excel :: Problem sa primenom funkcije workday.

[ Pregleda: 2352 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Problem sa primenom funkcije workday.19.11.2009. u 23:15 - pre 175 meseci
Na određen datum dodajem broj dana godišnjeg odmora. U postavljenoj šemi koju koristim problem je da funkcija workday ,broj koji je decimalan ali je zaokružen u ćeliji B8, izgleda da ne vidi kao ceo broj pa dodaje u datumu dan manje. Pogrešan rezultat je u ćeliji C11.U sledećem redu,ćelija B9, sam upisao ceo broj i funkcija normalno radi. Tačan datum je u ćeliji B11. Problem bi bio rešen ako je moguće da ćeliju u kojoj je zaokružen broj zbog množenja sa decimalnim brojem pretvorim u običan ceo broj. Primer u Listu 2.
Drugi problem je kako doći do datuma poslednjeg dana odmora ,a ne prvog radnog dana kako izračunava funkcija workday. Primer u Listu 1.
Zahvalnost se podrazumeva

Snić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Problem sa primenom funkcije workday.20.11.2009. u 06:43 - pre 175 meseci
1. Ako si vec zakacio fajl zasto nisi ostavio formule (na List2) koje (pogresno) izracunavaju?
2. To sto si ti trazio da se zaokruzivanje izvrsi formatiranjem celije ne znaci da prikazanu vrednost treba da koristi i funkcija kojom pristupas pomenutoj celiji. Konkretno u celiji je broj 1.67 a na ekranu (formatirano) vidimo broj 2, ali funkcija Workday koristi ceo deo iz te celije tj. broj 1. Probaj da funkciju Workday pises

Umesto
Code:
=WORKDAY(B10,B8)


Pisi
Code:
=WORKDAY(B10,ROUND(B8,0))


3. Prethodni datum je datum kojem odgovara za 1 manji serijski broj. Dakle samo oduzmi jedan od rezultata na Listu1,

Poslednji dan godisnjeg odmora:
Code:
=C2-1


Pozdrav

 
Odgovor na temu

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
217.24.21.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa primenom funkcije workday.20.11.2009. u 16:54 - pre 175 meseci
Omaškom nisam poslao List sa formulama. Ispravljam grešku. Formula koju ste mi predložili daje grešku koju ne znam da ispravim. Predlog za drugi problem ,oduzimanje jedinice,ne daje tačan datum ako npr. dan početka rada pada u ponedeljak oduzimanjem 1-ce dobijete datum koji pokazuje da je poslednji dan odmora nedelja ,a trebalo bi da bude petak. Dam li je uopšte to moguće rešiti u Exelu? I dalje zahvalan...
Snić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Problem sa primenom funkcije workday.20.11.2009. u 21:57 - pre 175 meseci
Prva funkcija koju sam napisao je sasvim ok ali je verovatno nesporazum oko regionanih podesavanja - ako koristis srpska podesavanja onda je simbol nabrajanja ";" a ne "," pa u skladu sa tim treba i otkucati formulu.

Druga formula, sad mi je jasnije da ti je neophodan prvi prethodni radni dan, pa evo:

Code:
=C2-IF(WEEKDAY(C2,2)=1,3,1)


Da ne bude problema evo zakacenog fajla.

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
217.24.21.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa primenom funkcije workday.21.11.2009. u 15:37 - pre 175 meseci

Testirao sam nešto na brzinu. Najverovatnije da je to sve sad ispravno. Veliko hvala.Živeli dobri poznavaoci Exela !!! Pozdrav do sledećeg problema.
Snić
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Problem sa primenom funkcije workday.

[ Pregleda: 2352 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.