Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Pretvaranje numericke funkcije u rezultat

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Pretvaranje numericke funkcije u rezultat

[ Pregleda: 3207 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vesale
Veljkovic Aleksandar
Nis

Član broj: 111337
Poruke: 85
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon [Excel] Pretvaranje numericke funkcije u rezultat02.01.2008. u 18:01 - pre 198 meseci
Pozdrav svima i Srecna Vam nova.

Koristim Excel za tabularna proracunavanja. Naravno koristim i poneke prostije funkcije. Da li bi mogao neko da mi objasni, kako da polje u kome se prikazuje rezultat neke funkcije (npr: C1=A1*B1) pretvorim u polje bez funkcije, tj kao da sam u zamisljeno polje C1, rucno upisao rezultat.

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Pretvaranje numericke funkcije u rezultat02.01.2008. u 18:24 - pre 198 meseci
Citat:
Vesale: (npr: C1=A1*B1) pretvorim u polje bez funkcije, tj kao da sam u zamisljeno polje C1, rucno upisao rezultat.
Mislim da možeš problem riješiti sa dodatnim stupcem "D". Ali samo kao završnu funkciju. ( Možda ima drugih načina ali ne znam što konkretno hoćeš )
Sve formule iz stupca "C" nakon završenog računanja selektiraj potreban raspon ćelija => Copy pa u stupcu D Paste Special=> Value. Time ćeš dobiti rezultat ali kao broj ( bez formule ) u svakoj ćeliji. Naravno sakriješ stupac C nakon svega.
Ako postoji promjenjivost rezultata u C stupcu onda to neće ići ovako, već možda preko neke Macro funkcije.
 
Odgovor na temu

Vesale
Veljkovic Aleksandar
Nis

Član broj: 111337
Poruke: 85
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Excel] Pretvaranje numericke funkcije u rezultat02.01.2008. u 18:43 - pre 198 meseci
Hvala Ivek33. To je to. Onda mogu kolonu C i da obrisem, sto mi i treba.

Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Pretvaranje numericke funkcije u rezultat

[ Pregleda: 3207 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.