Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# i slanje podataka sa child forme na roditeljku formu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# i slanje podataka sa child forme na roditeljku formu

[ Pregleda: 1608 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrakodol
Kukrika Stojan
Banja Luka

Član broj: 39688
Poruke: 118
147.91.197.*

Sajt: www.mrakodol.info


Profil

icon C# i slanje podataka sa child forme na roditeljku formu16.11.2009. u 08:28 - pre 174 meseci
Pozdrav svima.
Imao bih jedno pitanjce, tj. jedan problem kojeg ne znam kako da rijesim, pa ako mozete da mi pomognete.
E ovako, pisem nekakav programcic u VS C#.Na glavnoj(pocetnoj) formi postoji menu.Kad se iz menu-a odabere "Otvori postojeci", tada se otvori nova forma u kojoj se moze da unese npr.jmbg korisnika ili njegovo ime i prezime, a rezultati pretrage se ispisuju u ListView komponentu,tako sto se procitaju iz baze podataka.
E sada mene zanima sledece:kako da kad kliknem na neki od rezultata,da ugasivsi ovu formu vrati me na glavnu(pocetnu) formu i da na pocetnoj formi ispise ili bar proslijedi ID_korisnika na kojeg sam kliknuo na prethodnoj "Otvori postojeci"formi.

Hvala.
Trvd je oras vocka cudnovata, neslomi ga al' zube polomi!
Njegos
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.telekom.yu.



+104 Profil

icon Re: C# i slanje podataka sa child forme na roditeljku formu16.11.2009. u 09:13 - pre 174 meseci
Predpostavljam da child formu otvaraš iz glavne sa Show ili ShowDialog. Mogao bi to otvaranje da promeniš tako da iz glavne forme pozivaš neku funkciju u childFormi koja prikaže formu i posle zatvaranja vrati izabrani id

npr kod za child formu (kod je u VB.NET pošto iz glave ne bih mogao da otkucam za C#, ali valjda je jasno)

Code:

Privte _IzabraniID as integer
Public function IzaberiKorisnika() as Integer
   me.ShowDialog
   return _izabraniID
end sub


kod za parent formu
Code:

private sub MeniClick (sender as object, e as eventargs) handles meni.itemclick ' ili kako već ide definicija procedure
    using f as new ChildForm
        dim id as integer = f.IzaberiKorisnika
    end using
 
    msgbox("Izabrani ID je " + id.tostring)
end sub



Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

mrakodol
Kukrika Stojan
Banja Luka

Član broj: 39688
Poruke: 118
147.91.197.*

Sajt: www.mrakodol.info


Profil

icon Re: C# i slanje podataka sa child forme na roditeljku formu17.11.2009. u 08:34 - pre 174 meseci
NIsam nikad nista pravio u VB Netu ali mislim da sam shvatio.Hvala vujkev!
Trvd je oras vocka cudnovata, neslomi ga al' zube polomi!
Njegos
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# i slanje podataka sa child forme na roditeljku formu

[ Pregleda: 1608 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.