Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje podataka iz HTML-a ka ASPX strani

[es] :: .NET :: Slanje podataka iz HTML-a ka ASPX strani

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
91.150.112.*



Profil

icon Slanje podataka iz HTML-a ka ASPX strani25.04.2007. u 13:58 - pre 206 meseci
Imam HTML formu koju hoću da pošaljem kroz email. Na formi se nalaze neke html kontrole tipa radioButton, checkbox i između ostalog i input type=text (on mi je vrlo bitan, zato i slanje forme mora ići POST, a ne GET metodom).
Dakle, kako na ASPX strani pokupiti iz Requesta (pretpostavljam) vrednosti ovih kontrola iz HTML forme?

Neki primer bi dobro došao, mada bi se zadovoljio i web referencama...?
Pozdrav!
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Slanje podataka iz HTML-a ka ASPX strani25.04.2007. u 15:04 - pre 206 meseci
ako u html element ubacis jedinstven ID i ubacis runat="server" i snimis stranu iz dizajnera, VS ce ti napraviti polje tipa HtmlGenericElement ili nekog od naslednika, pa ces moci direktno da pristupise vrednosti tog elementa u post-back-u.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
91.150.112.*



Profil

icon Re: Slanje podataka iz HTML-a ka ASPX strani25.04.2007. u 15:10 - pre 206 meseci
Mislim da ne bih mogao da radim tako jer se taj html obrazac šalje na mejl klijentima.
Ipak, rešio sam na drugi način.
U ASPX stranici kupim vrednosti sa Request.Form("name_html_kontrole").


Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Slanje podataka iz HTML-a ka ASPX strani24.10.2010. u 12:54 - pre 164 meseci
Moze li primer koda kako si to uradio?
;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Slanje podataka iz HTML-a ka ASPX strani

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.