Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Relej za grejače Pežo 306 1.9TD '98 NSad

elitemadzone.org :: AutoZone :: Relej za grejače Pežo 306 1.9TD '98 NSad

[ Pregleda: 9118 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bogos_z
Novi Sad

Član broj: 60795
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Relej za grejače Pežo 306 1.9TD '98 NSad07.11.2009. u 17:35 - pre 176 meseci
Auto mi je nekoliko dana teze palio i tresao se i dimio dok se ne zagreje. Onda više nije palio uopšte. Majstor je utvrdio 3 neispravna grejaca, a zamenio sva cetiri. Dodjem po auto, a on opet ne pali. Ni da bekne. Ponovo je skinuo grejace i opet izgorela 3. Konstatacija majstora da je otišao rele za grejace i da stalno stoje ukljuceni pa zato pregorevaju. Pitam se zasto nisu pregorela sva cetiri grejaca? Rele je skup k'o da je od zlata. Dakle, moze li se rele popraviti ili premostiti pa da ja drzim pritisnut taster 10 sec umesto njega. Zbunjuje me to sto ima 5 upravljackih prikljucaka na konektoru, pa se bojim da eventualno prespajanje ne dovede do nekog drugog problema. Nije mi jasno zasto je jedan vremenski rele toliko komplikovan. Unutra ima prilicno elektronike, ali vizuelno, sve izgleda ok. Kontakti relea su ok. Zaboravih da kazem, vec odavno se culo skljocanje nekog relea i kad je kljuc izvadjen. Mozda to i nije bio rele vec neki termodavac koji mozda daje neki los signal releu, pa on zato ne iskljucuje. Ako se neko razume u princip rada, ili ima savet, majstora za popravku relea, prodavnicu, rele, šemu el. instalacije, bilo sta neka javi. Ne bih da kupim novi rele, a onda da ispadne da je neki senzor u pitanju. Unapred hvala.
P.S.
Gde bih mogao proveriti ispravnost relea?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Relej za grejače Pežo 306 1.9TD '98 NSad08.11.2009. u 13:14 - pre 176 meseci
Jedino sto mogu da te posavetujem, ako si vec skidao rele, da ga otvoris, slikas i okacis ovde, pa da nadjemo metodu provere.

Vremensko rele nije bozje slovo, lako se lociraju i identifikuju svih 5(ili po potrebi 7, druge verzije) pinova, i moguce je izvrsiti testiranje, uz nesto truda, ali uz znacajnu ustedu novca.


Ili prosto kupi nov rele, i dva nova grejaca(neka majstor vrati onog starog), resi problem paljenja, i pozdravi se sa tim majstorom...


Poz
 
Odgovor na temu

bogos_z
Novi Sad

Član broj: 60795
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Relej za grejače Pežo 306 1.9TD '98 NSad08.11.2009. u 14:45 - pre 176 meseci
Nesto sam razmisljao o tome da vratim konektor na rele, cisto da se ne bi nesto poremetilo, a da kontakte relea ostavim neprikljucene, vec da samo produzim zice do kabine, pa jedan taster i rucno da mu ga dam po grejanju.
Motor je XUD9T 66kW .
Šema instalacije je :
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Relej za grejače Pežo 306 1.9TD '98 NSad

[ Pregleda: 9118 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.