Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless - problem sa kontaktom kabel-kartica

[es] :: Wireless :: Wireless - problem sa kontaktom kabel-kartica

[ Pregleda: 2878 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boki_

Član broj: 152768
Poruke: 21
*.w802.net.



Profil

icon Wireless - problem sa kontaktom kabel-kartica24.10.2009. u 21:59 - pre 176 meseci
Antena je na 2.4GHz i problem je u tome što je na kablu loš kontakt. Kabel je poput koaksijalnog, hteli smo da skratimo kabel ali je problem u tome što mu je sam vrh kabla(bakarni deo) stepenast i ulazi u dodatni deo(deo je poput dodatka koji se koristi za spajanje kabla na spliter za deljenje signala kod kablovske) koji se zatim uvrne u karticu koja se nalazi u kućištu. Kako skratiti taj kabel? Da li se taj stepenasti deo sa vrha skida pa kada se skrati kabel onda ponovo nabije? Kakav se kabel uopšte koristi kod bežičnog neta koaksijalni ili... Stavio sam sliku kao prilog



[Ovu poruku je menjao boki_ dana 24.10.2009. u 23:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless - problem sa kontaktom kabel-kartica24.10.2009. u 22:57 - pre 176 meseci
Na slici i jeste koaksijalni kabal ali obicni za tv (rg6u) koji ljudi koriste za wireless ali koji uopste ne odgovara toj nameni.
Za wireless se koriste takodje koaksijalni kablovi ali mnogo kvalitetniji gde su gubici signala dosta manji,npr cfd-200,cfd-400...
Ovo kod tebe na slici mi lici na iglicu od rp-sma konektora koji se zavrce na wlan karticu (ap) i koji je zalemljen za srednji provodnik koaks. kabla.
Odlemi tu iglicu,skrati kabal koliko hoces,ponovo je zalemi i krimpuj konektor.
Trebalo bi da imas jos delova konektora osim te iglice...
Ovako bi trebalo da izgleda taj konektor.

http://wifitech.com.au/catalog...MA%20MALE%20CRIMP%20LMR200.jpg
 
Odgovor na temu

boki_

Član broj: 152768
Poruke: 21
79.101.144.*



Profil

icon Re: Wireless - problem sa kontaktom kabel-kartica25.10.2009. u 00:04 - pre 176 meseci
Kabel je drugar dobio kada je kupio antenu i ostalo. To je ta iglica kao što si prikazao na slici, samo nismo hteli ništa da diramo pre nego što se raspitamo da ne bi nešto zeznuli. Ima još delova kao na tvojoj slici(iglica na kablu i deo gde kabel ulazi-desno na tvojoj slici), nema samo srebrnu cevčicu(deo skroz levo) - čemu on služi?
Kabel od drugara je imao na sebi iglicu koja je ulazila u deo zlatne boje kao na tvojoj slici desno, a preko svega je bila cevčica do glave matice stisnuta kleštima koja je držala kabel da se ne izvuče(ta cevčica nije ni blizu onoj levo(srebrne boje) na slici - više liči na uradi sam majstoriju).
Još jedno pitanje: Signal od bežičnog neta mu je uvek na 74-78%(i kada kabel nije imao prekid), AP mu je blizu - Da li na to utiče sam koaksijalni kabel za koji si naveo da se i ne koristi za bežični net ili je u nečem drugom problem? Da li kod bežičnog neta i može da se ostvari signal 100%?

tox master - Hvala na prethodnom odgovoru!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless - problem sa kontaktom kabel-kartica25.10.2009. u 00:40 - pre 176 meseci
Koristenje tv kabla u wirelessu je samo po sebi "uradi sam".
A sto se tice jacine signala moguce je naravno postici 100% ali to ima veze i sa proizvodjacem kartice i drajverima a u sustini svaka kartica drugacije pokazuje tu jacinu signala.
Bitniji je signal kod provajdera to jest koje jacine je signal koji tvoja antena salje prema ap-u provajdera sto mozes da pitas provajdera da ti kaze.
A kao sto rekoh taj kabal se ne koristi za te stvari i naravno da utice na jacinu signala a samim tim i na kvalitet veze (protok) a da ne govorimo ako imas vise od 10m tog kabla kao sto sam cesto vidjao i gde se ljudi cude kako im internet neradi kako treba ili nikako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless - problem sa kontaktom kabel-kartica

[ Pregleda: 2878 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.