Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem wirwless i WinXP SP2

[es] :: Wireless :: Problem wirwless i WinXP SP2

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e5944
Rakic Vladimir
Becej

Član broj: 37118
Poruke: 255
*.soyaprotein.com.



Profil

icon Problem wirwless i WinXP SP201.08.2005. u 06:40 - pre 228 meseci
Ideja je bila da se zgrada, tačnije kuća, pokrije sa wirelesom zbog lakšeg korišćenja laptopova. Kao AP je postvljen ciskov AP1231G-A-K9 koji lepo pokriva objekat. E a sada nastaju problemi. Pokušaću da ih objasnim preko dogadjaja kod kojih se javljaju.

1. Laptop radi preko wireless-a. Laptop se isključi i prikači se LAN kabel. Uključi se i radi se preko LAN-a. Pa se opet isključi i isključi se LAN kabel. Uključi se laptop i wireless win prijavi da nema konekcije. Jedino rešenje, koje ponekad upali iz prve, je da se ponovo definiše wireless konekcija. I kada se uspostavi konekcija često Win prijavi da nema konekcije a link radi.
2. Laptop radi preko wireless-a. Isključim wireless, ponovoga uključim, i link neradi.
3. Laptop radi preko wireless-a (nadam se da nisam dosadan). Izadjem iz dometa AP i kada se vratim u domet Win prijavi da nema konekcije. Žalosno je da je ponekad i ima, mislim retko ali se dešava da postoji konekcija i ako Win prijavi da je nema.

Napomena: problem se javlja nezavisno od udaljenosti računara od AP i zadnje sam tesatirao sa Compaq-om nx9105 na kome je wireless kartica Broadcom 802.11b/g. Probao sam i sa WinXP profesional i home. Igrao sam se i sa IP adresama (wireless i LAN da imaju iste i različite adrese).

UPOMOĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

e5944
Rakic Vladimir
Becej

Član broj: 37118
Poruke: 255
*.soyaprotein.com.



Profil

icon Re: Problem wirwless i WinXP SP201.08.2005. u 11:58 - pre 228 meseci
Problem rešen. Samo je trebalo skuvati čarobni napitak i skratiti živce za jedno pet godina.
Problem je bio što je nakon uspostavljanja linka, AP keširala IP i MAC korisnika i nakon prekida linka vezivala za taj MAC IP 0.0.0.0 i to dugo držala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem wirwless i WinXP SP2

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.