Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIGMA-hladnjak, kuciste?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93877 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-i.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?11.12.2010. u 21:39 - pre 162 meseci
Lep rad Viktore. Jos malo pa ce propevati :)


Kad sam vec ovde,
imate li kakvog iskustva sa ovim kondovima i kakvog?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.12.2010. u 14:55 - pre 162 meseci
Kamo srece da je jos malo! Meni je najlakse da slozim elemente na plocicu a najtezi je ostali deo posla, zezanje oko kutije i ostalih stvari. Kada kompletiram plocicu onda treba da trazim transformatore, najverovatnje dva od 400VA, to ce biti oko 100evra! Imam nekoliko elektrolita od 10000uF 100V sa stare rasklopljene sigme tako da ce mi oni posluziti za test probu da vidim da li radi ili ne. Ako sve bude bilo OK i ako se da podesiti kako treba sledi pravljenje soft strart-a, DC zastite i plocice sa elektrolitima.

Nisam imao prilike da koristim te elektrolite a iskreno nisam se bas zagledao u datasheet. Verovatno da su dobri, treba videti ESR i ripple pa uporediti sa drugim kondenzatorima. Sta ce ti ovi elektroliti, kolik se secam ti vec imas kupljene?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-i.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.12.2010. u 15:49 - pre 162 meseci
Citat:
viktor1986: Kamo srece da je jos malo! Meni je najlakse da slozim elemente na plocicu a najtezi je ostali deo posla, zezanje oko kutije i ostalih stvari. Kada kompletiram plocicu onda treba da trazim transformatore, najverovatnje dva od 400VA, to ce biti oko 100evra! Imam nekoliko elektrolita od 10000uF 100V sa stare rasklopljene sigme tako da ce mi oni posluziti za test probu da vidim da li radi ili ne. Ako sve bude bilo OK i ako se da podesiti kako treba sledi pravljenje soft strart-a, DC zastite i plocice sa elektrolitima.

Nisam imao prilike da koristim te elektrolite a iskreno nisam se bas zagledao u datasheet. Verovatno da su dobri, treba videti ESR i ripple pa uporediti sa drugim kondenzatorima. Sta ce ti ovi elektroliti, kolik se secam ti vec imas kupljene?


Ma to ja i sebe tako ubedjujem i slobodim, "jos samo malo i gotovo"

Zar se isplati pravljenje soft-starta pored onih trafkovih i dc-zastite?

Trafoi su skupi, nemas pojma kakve su cene kod mene, opet sam porucio kod trafka 2X500VA.
Tu malo trcim pred rudu za sledeci amp, ukazala mi se sansa ovih dana pa zato i pitam za ove kondove, bice potrebno puno mikro-farada.
Esr@120Hz=8.7mOhm;
Rip@120Hz=11.62A
Ali mi ovo ne govori dali su pouzdani ili stradaju brzo i tako to.
Ko je baratao sa njima to zna.

[Ovu poruku je menjao d.veljko83 dana 12.12.2010. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.12.2010. u 20:01 - pre 162 meseci
Mora da se pravi soft start jer ce na plocici soft starta biti jos nekih zezancija, a necu da imam 100 plocica unutar kutije. Ona Veleman zastita mi se ne uklapa u ideju rasporeda plocica unutar kutije tako da me taj Veleman ne zanima, OMNI ili upc.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?14.12.2010. u 13:31 - pre 162 meseci
Danas sam kompletirao Sigmicu, ovako to izgleda...

http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
*.europronet.ba.



+39 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?14.12.2010. u 15:57 - pre 162 meseci
Od tebe Viktore nismo nista manje ocekivali.
Svaka cast)
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?14.12.2010. u 17:30 - pre 162 meseci
Svaka cast na trudu i strpljenju,vredno divljenja! Izvanredno! ...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?06.01.2011. u 00:45 - pre 161 meseci
Evo malo da podgrejemo temu!

U razgovoru sa Viktorom nije mu bilo jasno kako sam Ja zamislio kačenje malih i izlaznih tranzistora.

Slike sve govore, bar se nadam!









Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?06.01.2011. u 10:07 - pre 161 meseci
Sada je sve jasno! Jel si u medjuvremenu lemio pinove za napajanje i za zvucnik? Ja sam imao problema kod +V voda jer je tamo najveca bakarna povrsina i tesko je zagrejati to...Napravio sam svinjac kod jedne plocice! Nadam se da ce biti dovoljan taj profil za hladjenje ovih malih tranzistora u TO126 kucistu. Cekamo prvo ukljucenje sada.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?06.01.2011. u 10:16 - pre 161 meseci
Provodnike nisam lemio jer tražim adekvatne da posle D.Veljko samo nakači na napajanje i da ih više ne skida.

Nego Voktore kako si rešio one dve mase? Onu iznad Tr.7 i onu na najnižem delu pločice, tj. gde si predvideo da se kači?

Vidimo se u petak!!!!!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?06.01.2011. u 10:34 - pre 161 meseci
Te dve mase treba voditi sto blize jedna drugoj i svaku spojiti na Centralnu Tacku Mase na napajanju, na plocici napajanja sam za svaku tu masu predvideo poseban vod do CTM, kao i poseban vod za zvucnik i jos koju masu...

Vidimo se.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?06.01.2011. u 17:07 - pre 161 meseci
Zeone, sasvim dobro resenje samo mislim da su izvodi izlaznih MOSFET-ova trebali biti kraci... sto kraci. Verovatno ni ovako nece biti problema ali su sa kracim nozicama sanse jos manje.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?06.01.2011. u 20:06 - pre 161 meseci
Citat:
1OXB: Zeone, sasvim dobro resenje samo mislim da su izvodi izlaznih MOSFET-ova trebali biti kraci... sto kraci. Verovatno ni ovako nece biti problema ali su sa kracim nozicama sanse jos manje.


Davno sam isprobavao razne tipove ožičenja izlaznih tranzistora i nikada nisam imao problema!

Čak sam i one Hitači tranzistore u TO3 kućištu ožičavao i mislim da taj pojačavač i dan danas radi.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?06.01.2011. u 21:45 - pre 161 meseci
Pa rekoh da verovatno ni ovako neće biti problema jer tu nema ni santimetar dužine, ali... đavo ne spava... Bolje da ove mlade učimo da ne ožičavaju dok se ne izvešte!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?07.01.2011. u 12:02 - pre 161 meseci
Pre jedno sat vremena sam dao Zeonu moje dve kompletirane plocice Sigma pojacala da mi to testira. Videcemo sta ce pokazati osciloskop, ako u prvom trenutku ne pusti beli dim!!!He he!

Nego Boro, posalo sam ti mejl pre par dana, ne znam da li si dobio?


http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?07.01.2011. u 12:51 - pre 161 meseci
Nisam stigao da odgovorim Viktore... probacu u toku dana.
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?07.01.2011. u 13:47 - pre 161 meseci
Citat:
1OXB: Nisam stigao da odgovorim Viktore... probacu u toku dana.


OK, kada stignes, nije nista hitno ali sam zaista pomislio da mejl nije stigao.

Ima li nesto novo kod tebe Boro? Jel se zanimas sa nekim novim ili starim dizajnom?


http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?07.01.2011. u 13:56 - pre 161 meseci
Nista posebno, slabo sam aktivan Viktore. Nesto sam izgubio volju u zadnje vreme - malo su me poremetili neki ruzni potezi nekih ljudi a i bezvezna su vremena sa 300 drugih briga i trzavica pa se tesko koncentrisem na bilo sta drugo. Pre nekog vremena sam kompletno dovrsio dizajn BYTHOS a i neku novu ideju LINE preampa. Jel te zanimaju te stvari da ti posaljem na mail?
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?07.01.2011. u 14:17 - pre 161 meseci
Citat:
1OXB: Nista posebno, slabo sam aktivan Viktore. Nesto sam izgubio volju u zadnje vreme - malo su me poremetili neki ruzni potezi nekih ljudi a i bezvezna su vremena sa 300 drugih briga i trzavica pa se tesko koncentrisem na bilo sta drugo. Pre nekog vremena sam kompletno dovrsio dizajn BYTHOS a i neku novu ideju LINE preampa. Jel te zanimaju te stvari da ti posaljem na mail?


Jos pitas da li me zanimaju...naravno da DA! Znam za te ruzne poteze i tu pricu, nisam se nadao da ce biti tako. U ovoj Novoj je sada drzava pocela da zeza, prvenstveno vozace sa nametima za nove tablice, vozacke, saobracajne...cujem i da ce registracija vozila poskupeti! Zatim akcize na cigarete, juzno voce, gorivo...A da ne pricamo koliko jos svakodnevnik problema ima.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?08.01.2011. u 17:47 - pre 161 meseci
Evo najzad se vratih kući!!!!!

Juče sam preuzeo dva kanala sa hladnjacima od Viktora, naravno mesto sastanka je bilo na zrenjanincu i ne svojom krivicom sam kasnio.

Naravno Viktor me je čekao ali valjda se ne ljuti?

Inače još sam po utiskom prasećeg pečenja , piva i svih ostalih đakonija. Nisam verovao da toliko može da stane u mene??????

Evo posle podnevnog nezaobilaznog odmora počeo sam pravljenjem napajanja za probu.

Pitanje:

Koliki napon napajanja da obezbedim za D.Veljka a koliki za Viktora?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93877 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.