Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodavanje logo na video bez rekondiranja

[es] :: Video softver :: Dodavanje logo na video bez rekondiranja

[ Pregleda: 2516 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laserica
zagreb

Član broj: 75298
Poruke: 111
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Dodavanje logo na video bez rekondiranja17.10.2009. u 08:30 - pre 176 meseci
U kojim programima da na spot dodam neki svoj logo ili neki teksta ali da ne rekondira kompletan spot nego samo onaj dio na kojem je taj tekst ili logo slika.
radio sam to prije u programu MPEG Video Wizard DVD ali ako ima jos nekih programa molio bih da me netko uputi na njih.
Nije mi jos nitko odgovorio u kojem programu da na spot stavim neku gif ili fllash animaciju da mi ona sluzi kao logo.
recimo u uglu spota neka disco kugla koja se vrti.
Naravno ako ima i neki tutorijal za te stvari

hvala svima u naprijed
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.179.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Dodavanje logo na video bez rekondiranja20.10.2009. u 15:24 - pre 176 meseci
Ako mislis da se taj logo vidi tokom celog videa onda ne moze bez ponovnog enkodiranja. Svaka pojedinacna slika u videu se prilikom enkodiranja tretira kao celina pa ne moze biti renkodiran samo jedan delic. Mora cela.

Eventualno moze nesto da se uradi sa programima za DVD Authoring jer oni prikazuju subtilove i captioning (valjda sam dobro napisao) kao slicicu preko slike. Za to ces morati koristiti neki od naprednijih programa za dvd authiorng npr. DVD-Lab Pro
 
Odgovor na temu

laserica
zagreb

Član broj: 75298
Poruke: 111
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Dodavanje logo na video bez rekondiranja06.12.2009. u 14:58 - pre 174 meseci
a s kojim programom da radim da mi logo bude na pocetku i na kraju videa a da rekondira samo taj dio gdje je logi.
s kojim programom da na spot stavim neku gif animaciju ili bilo koju animaciju

žhvala
 
Odgovor na temu

laserica
zagreb

Član broj: 75298
Poruke: 111
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Dodavanje logo na video bez rekondiranja16.12.2009. u 13:55 - pre 174 meseci
Pa zar stvarno nitko ne zna da rijesi moj problem znaci stavim logo na pocetku i na kraju filma i da mi samo rendira tamo gdje je logo a ne cijeli film

i ako moze neki program da umjesto logo stavim neku animaciju da se vrti u kutu,u kojem formatu mora biti animacija i kako da je postavim

hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Dodavanje logo na video bez rekondiranja19.12.2009. u 21:24 - pre 174 meseci
Da bi to bilo moguce morao bi spojiti delove sa logom sa postojecim delovima. Medjutim da bi spajenja video zapisa bez ponovnog enkodiranja, bilo moguce svi video snimci moraju biti u istom formatu i sa potpuno istim parametrima. U praksi ces tesko to postici.
Zbog toga za to sto ti zelis prakticno moras koristiti video montazu i kada zavrsis, ne moze bez rekompreije.

Citat:
i ako moze neki program da umjesto logo stavim neku animaciju da se vrti u kutu,u kojem formatu mora biti animacija i kako da je postavim

Moras koristiti neki od malo mocnijih programa za video montazu, npr. Sony vegas, Adobe Premiere... imas posebne teme o tim programima pa se raspitaj ako nesto ne budes znao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Dodavanje logo na video bez rekondiranja

[ Pregleda: 2516 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.