Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tabela za evidenciju

[es] :: Office :: Excel :: Tabela za evidenciju

[ Pregleda: 4436 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bngrad
mile ovakovic
beograd

Član broj: 28417
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Tabela za evidenciju12.10.2009. u 13:10 - pre 176 meseci
Imam problem sa ovom tabelom , kako da je uredim , treba da fiksiram prvih 5 kolona da se ne mogu prepravljati i dopisivati a da mi ostane aktivno ovo za dodavanje redova. U tabela 2 funkcionise dodavanje novih redova , a u tabela3 kada zakljucam ovih 5 redova onda mi dodavanje redova ne funkcionise
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Tabela za evidenciju12.10.2009. u 14:01 - pre 176 meseci
Prilikom zaštite lista obrati pažnju na opcije koje hoćeš da ostanu omogućene, te njih štikliraj

Takođe postoji mogućnost da tokom izvršenja makroa izvršiš prvo otključavanje zaštićenog lista, pa na kraju ponovo zaključavanje
Code:
Sheets("sheetname").UnProtect password:="password"
...postojeci makro ....
Sheets("sheetname").Protect password:="password"



[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 12.10.2009. u 15:11 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bngrad
mile ovakovic
beograd

Član broj: 28417
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Re: Tabela za evidenciju13.10.2009. u 09:45 - pre 176 meseci
Uspeo sam ovo uraditi i sada mi je jos potrebno da da kolone 8,9,10,11, saberem automatski i da ih upise u kolonu 12 . kada zakljucam list , komanda sum ne radi postoji li mogucnost da se to automatski namjesti da radi , takodje i na kraju svih kolina 8,9,10,i 11 kao i na 12. da uradi sabiranje. sifra je beograd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.206.*



+9 Profil

icon Re: Tabela za evidenciju13.10.2009. u 10:18 - pre 176 meseci
Pa zadaj mu funkcije koje su ti potrebne pre zakljucavanja. Posle zakljucaj, i sve ce raditi. Zakljucane kolone i redove ne mozes da menjas, ali funkcije ce raditi.
 
Odgovor na temu

bngrad
mile ovakovic
beograd

Član broj: 28417
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Re: Tabela za evidenciju13.10.2009. u 12:38 - pre 176 meseci
Nisam uspjeo da napravim ovo za sabiranje jer nemam pojma koliko cu imati kolona za sabiranje do kraja , moze da se desi da ih bude i do 200 npr., ali me sada muci jos jedno . Zasto mi samo u koloni ime i prezime moze da ponudi ako je vec ranije unjeto neko ime da ga samo kada otkucam prvih par slova prepozna a kod ostalih kolona ne poznake duplikate?

[Ovu poruku je menjao bngrad dana 13.10.2009. u 14:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.206.*



+9 Profil

icon Re: Tabela za evidenciju13.10.2009. u 23:43 - pre 176 meseci
Kao prvo - umetanje redova ne utice na funkciju SUM. To znaci da ako je npr. polje "A6" =SUM(A1:A5), pa onda umetnemo jos 10 redova - do A15, excel ce automatski u polju "A16" sacuvati funkciju SUM. Sada ce ona glasiti - "=SUM(A1:A15)". I tu ne bi trebalo da bude problema, jer to excel odradjuje umesto nas.
Kao drugo, automatsko kompletiranje teksta omogucava excelova funkcija "AUTOCOMPLETE". U tvom primeru je malo neobicno naveden spisak sa slicnim pocetnim slovima - petrovic, petronijevic, petronijevici... Excel pamti zadnji unos, pa ako si, kao sto jesi, zadnji put uneo PETRIVIC KATARINA, cim iduci put ukucas PETRI, excel ce ti ponuditi ostatak - VIC KATARINA (osenceno). Potrudi se malo sa tom funkcijom, jer ce ti zasigurno mnogo olaksati posao.
Za svaki slucaj, proveri da li je uopste ukljucena opcija "AutoComplete" - u meniju Tools/Options/Edit. Treba da je cekirana opcija "Enable AutoComplete for Cell Values".
I na kraju, mala napomena - Sve ovo mozes da obavis i uz pomoc misa, bez ikakvih podesavanja. Kad si u celiji "ispod" prethodne, pritisni desni taster i iz prirucnog menija izaberi opciju "Pick from list". Dobices padajucu listu sa svim unosima u toj koloni. Samo izaberi koji ti "PETR..." treba. Videces da je jednostavnije od svega prethodnog. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Tabela za evidenciju

[ Pregleda: 4436 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.