Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobijanje papira u ch

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112585 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ludak neki

Član broj: 284136
Poruke: 24
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch30.04.2011. u 19:10 - pre 158 meseci
Kakva je situacija sa hrvatskim papirima? naime rodjen sam u splitu i imam pasos i licnu kartu( HR) sa adresom tamo ( ne znam jel bitno al aj da napomenem). jel procedura ista kao i za gradjanine srbije? Tetak moj radi kao sef u fabrici stiropora,zanima me jel moze nesto preko firme da uradi za papire? pozdrav,i hvala na odgovorima!!
 
Odgovor na temu

boniiklajd

Član broj: 287606
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch08.07.2011. u 20:06 - pre 155 meseci
Pozdrav svima...
Imam jedno vrlo vazno pitanje, u braku sam osam i po godina u svajcarskoj sam 4 godine i 11 mjeseci, od prvog dana ulaska u svajcarsku imam b papire prije dva dana sam dobio produzenje b i to je zvanicno peto produzenje, ali u avgustu punim tacno 5 godina boravka u Svajcarskoj, stvari ne idu kako treba vec duze i ja bi se rastao a i ona je za, pa me interesuje da li cu imati problema vezano za ostanak u Svajcarskoj? Ona trenutno ima c papire i dobila je prije godinu dana c a 10 godina je imala b ne znam iz koji razloga u stvari znam vise ali ne vjerujem ni u jedan, ja sam zaposlen vec 9 mjeseci. Moze li mi neko dati pravi odgovor na moje pitanje (ali po novom zakonu koji je sada u svajcarskoj za strance)?! Unaprijed hvala!
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.mbb.telenor.rs.



+69 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch08.07.2011. u 21:15 - pre 155 meseci
C vizu mozes da zahtevas nakon 5 godina braka sa osobom koja ima c vizu. Posto tvoja supruga ima c vizu tek godinu dana, morao bi sa njom da budes jos 4 godine.
 
Odgovor na temu

boniiklajd

Član broj: 287606
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch08.07.2011. u 21:39 - pre 155 meseci
Za C znam da ne mogu dobiti tek tako ali moje pitanje nije to, vec zna li neko da mi da odgovor da li bi me mogli sada istjerati iz zemlje sa ovom mojom citavom situacijom?! A hvala i za taj odgovor za C papire, mada mislim da je to malo drugacije jer je ona predala prije 2 mjeseca za pasos, otisla, pitala i rekli joj da ima sve uslove i da moze, pa je to i uradila, status bi bio mnogo bolji kada bi ja sacekao da ona dobije pasos pa onda da se razvedem ali ni ja ni ona nismo za to da se odugovlaci jer smo se sporazumno dogovorili!
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.mbb.telenor.rs.



+69 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch10.07.2011. u 09:29 - pre 155 meseci
Evo ovako, novi zakon o strancima kaze sledece o tvom slucaju:

Art. 50 Auflösung der Familiengemeinschaft
1 Nach Auflösung der Ehe oder der Familiengemeinschaft besteht der Anspruch des
Ehegatten und der Kinder auf Erteilung und Verlängerung der Aufenthaltsbewilligung
nach den Artikeln 42 und 43 weiter, wenn:
a. die Ehegemeinschaft mindestens drei Jahre bestanden hat und eine erfolgreiche
Integration besteht;
] oder
b. wichtige persönliche Gründe einen weiteren Aufenthalt in der Schweiz erforderlich
machen.
2 Wichtige persönliche Gründe nach Absatz 1 Buchstabe b können namentlich
vorliegen, wenn die Ehegattin oder der Ehegatte Opfer ehelicher Gewalt wurde und
die soziale Wiedereingliederung im Herkunftsland stark gefährdet erscheint.
3 Die Frist zur Erteilung der Niederlassungsbewilligung richtet sich nach Artikel 34.


Znaci, ne bi trebalo da bude problema, zakon je na tvojoj strani posto si duze od 3 godine u braku i integrisan si :)

Inace, kompletak Zakon ti je ovde, ako te jos nesto bude zanimalo:
http://www.admin.ch/ch/d/sr/1/142.20.de.pdf

Pozzz
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch11.07.2011. u 08:20 - pre 155 meseci
@boniiklajd

Mogu da te isteraju iz zemlje ako se razvedes od nje. Ako nemas posao, ako ona kaze da trazi da napustis zemlju jer si dobio papire na osnovu nje, ako imas bilo koji veci prekrsaj.Naravno sve zavisi i od toga kako je ona dobila C, zasto joj je trebalo 10 godina da dobije C, kad je za to potrebno 5, posle 8 imas pravo da podneses zahtev za pasos, jer imas opciju da kupis 2 godine a i sam postupak obrade zahteva za pasos traje 2 godine tako da napunis tih 10 ako podneses samo zahtev posle 8 godine.

Postavljas jako tesko pitanje za jako malo detalja, ovo sto ti je igor-ch rekao je zakon, ali ako vec toliko zivis u CH treba da znas da je jedno zakon, a da oni imaju za svaki zakon i ono cuveno "ALI" i da mogu u svakom slucaju pojedinacno da postupaju drugacije.

Pozz
 
Odgovor na temu

mikabeba
Nezaposlen
Srbija

Član broj: 294116
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch23.11.2011. u 20:36 - pre 151 meseci
Pozdrav
Supruga mi ima C boravak u kantonu Cirih, predali smo za spajanje porodice, tj. ja sam predao u ambasadi U Beogradu za D vizu a ona u Cirihu.
Ispunjavamo sve uslove sto se tice stana ,njenog posla itd.
Proslo je dva meseca od kada smo sve predali i nemamo nikakvog odgovora.
Zvao sam ambasadu i oni su rekli da je zahtev jos u Cirihu i da ce mi javiti kada stigne nesto.
Da li neko zna koliko ta procedura moze da traje ?
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch23.11.2011. u 21:31 - pre 151 meseci
moze da potraje i do 6 meseci, ne znam tacno u kakvom ste odnosu, gde ste sklopili brak i sto ste predavali tako papire. trebao si sa njom da odes u policiju u CH i da predas za papire.
 
Odgovor na temu

danger87
srbija

Član broj: 294163
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.11.2011. u 15:54 - pre 151 meseci
Planiram u sto kracem roku da dodjem u ch...E sad ovako posto dosad nisam o tome razmisljao niti padalo na pamet tako nesto a muka me naterala hteo bih da mi pomognete...Zanimame sve od pocetka ako nekoga ne mrzi neka mi odgovori..Niti imam nekoga tamo, niti posao me ceka, niti stan..Planiram da dodjem i ponesem nesto novac za pocetak dok se ne snadjem za te osnovne stvari stan, hrana ... Sad me zanima kako je tamo za zivot posto planiram bas duzi period da budem tamo, pa kako je za posao posto idem kao turista a planiram da ostanem na crno kako je za posao jel moze nesto da se nadje posto je to ipak za pocetak najbitnija stavka ?
 
Odgovor na temu

kladusa
zalic munir
velika kladusabih bih

Član broj: 302419
Poruke: 2
92.241.158.*



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch27.04.2012. u 08:32 - pre 146 meseci

Pozdrav svim ljudim sa foruma ,procitao sam skoro sve teme i nidje ne nadje ni slican odgovor sto mene zanima ......
Ja inace u Svajcarskoj imam prijatelja koji vec ima firmu,htio od njega kupiti pola te firme i da radimo zajedno da li ja mogu sa bosanskim papirima na osnovu te firme dobiti njihove papire i da gore normalno zivim i radim........molim sve koji imaju ili znaju da mi odgovore da se jave i komentarisu .......
Unaprijed Hvala!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch27.04.2012. u 09:43 - pre 146 meseci
Mozes i nemozes, U zavisnosti koju vrste firme ima tvoj prijatelj ako je GmbH ili tako nesto onda nemozes, ako je AG onda mozes, ali on nema sigurno takvu firmu.
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
193.107.4.*



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch04.05.2012. u 23:08 - pre 145 meseci
postovani elmagico videvsi tvoje kratke i decidirane ...a bogami i strpljive odgovore uz duzno postovanje na poznavanju materije uzimam slobodu da i ja nesto pitam. ..kratkim boravkom u luzernu i biennu primetio sam da osim na pumpama za gorivo bankomatima i turskim radnjama nema ozbiljnijih isstema video nadzora kojim se inace bavim. ne racunam tu kamere za merenje saobracaja i retke migros kamere. da ne bude da se udaljavam od teme napominjem da se spremam da brakom ostvarim pravo na boravak u ch ali pitati bilo sta je suvisno ako se pregleda tema.
interesuje me vase misljenje o buducnosti ove vrste posla obzirom da nameravam da se nastanim u ch.

nemacki solidno poznajem burek ne znam da pecem a za kamenje na baustelle sam mator.
interesuje me vase misljenje onako..elmagikovsko i bez sarenog papira unapred hvala
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch05.05.2012. u 18:15 - pre 145 meseci
@ postar ch

koliko kod da ti se cini da u ch nema kamera to nije istina. imaju ih i na mestima na kojima nebi ni verovao da se kamere stavljaju. znam coveka koji radi u policiji i koji mi je jednom pricao o kamerama i video nadzoru, sto je on cuo od njegovog kolege ( odmah da budem jasan da covek nije nas vec svajcarac, tako da se "ne"bavi pricama rekla kazala), to su takva mesta da ti kad bi ti neko ponudio da ih tu ugradjujes ti bi mislio da te neko zajjjebava.

drugo tvoje zapazanje je isto tako i tacno, nema mnogo kuca sa video nadzorom, jer oni nemaju potrebu za tim, prvo stopa kriminaliteta je uzasno mala, drugo svi ljudi imaju neku vrstu osiguranja, tako da nemaju potrebe za nekim novim vidom osiguranja. naravno to ne znaci da nema posla u toj bransi i da ti mozda nebi mogao da tu nadje i neko mesto za tebe.

uzmi samo primer da osiguras kucu na 100.000 ti placas oko 300-500 chf godisnje. da li ti mislis da neko ima potrebe onda za video nadzorom ili jednostavno uvek samo okrene osiguranje i prijavi provalu.
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
193.107.4.*



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch06.05.2012. u 22:20 - pre 145 meseci
kad nisi siguran pitaj i eto resenja...puno hvala na pojasnjenju
bio bih ti jako zahvalan ako bi napisao svoje misljenje o sledecem
imoja svajcarka i ja smo se razveli od supruznika pre skorog vremena i u slicno vreme u tekucoj godini...pitanje
treba li nekip oseban rok da prodje da bi smo se vencali pogotovu jer se zaista...bar za sada hi...uzimamo iz ljubavi i zivecemo skupa na istoj adresi i postelji
sto se tice mog security posla...jedino je sigurno da cu ove sezone brati ch jagode...jbg od neceg se poceti mora
pozdrav tebi u basel i hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch07.05.2012. u 09:09 - pre 145 meseci
@ postar ch

Nije uopste bitno vreme, i niko ne moze da ti zbog toga pravi problem, mozes iste sekunde po razvodu da se opet ozenis/udas. Bitno je da ona ispunjava uslove da tebi napravi papire, ako sam ja tvoje pitanje dobro shvatio.
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
193.107.4.*



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch07.05.2012. u 20:48 - pre 145 meseci
jos jedanput hvala na odgovoru. nadam se elmagico da cu nekad biti u prilici da ti se zahvalim na strpljenju i azurnosti sa kojom si na ovom forumu.kao sedokosi mladozenja ne mogu se pohvaliti dobrom memorijom pa te u epizodama zapitkujem
...moje zadnje pitanje koje mozda i jos nekom pomogne...od dokumenata koje ja polako spremam...hoce li mi neko tamo traziti uverenje o placenom porezu ovde..kao mladozenji.....jer sam taj dokument negde zagubio....hihi
ako se docepam ch dolazim u basel i zovem pice i sve sto uz to ide...pozzz
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch08.05.2012. u 11:32 - pre 145 meseci
@postar ch

Nisu ti potrebni nikakvi papiri vezani za porez ili bilo sta tako. Neznam gde planiras da sklopis brak "novi" sa tom zenom iz CH, ali moj ti je savet da to uradis u Srbiji.

pitaj sta hoces, pa ako mozemo da pomognemo tu smo.
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
193.107.4.*



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch08.05.2012. u 17:53 - pre 145 meseci
veliko hvala na odgovoru. pozdrav od beraca jagoda tj majstora za ccd sisteme...
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
193.107.4.*



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch08.05.2012. u 21:58 - pre 145 meseci
elmagico u dokolici sam sarao po forumu sredjivanja papira u de i primetio akcenat na polaganju nemackog jezika za strance koji treba da se asimiliraju u stranoj zemlji a u vezi spajanja porodica, ceka li i mene polaganje nemackok jezika po geteu i ostala a1a2b1..itd sr...a danke
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch09.05.2012. u 09:32 - pre 145 meseci
nein,

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112585 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.