Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobijanje papira u ch

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112387 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 07:33 - pre 162 meseci
Verovatno nisam bila jasna.
Ne cekam ja papire, vec moj suprug. Sve sto sam prethodno napisala, odnosilo se na njega. Sve papire koje je predao, predao je za sebe.
Znaci, zahtev koji je predao za njega, prosao je sve komisije i otisao na Vrhovnu u Bernu. Dobio je privremenu licnu kartu na 6 meseci, kao i bank karticu.
On je prilicni optimista u vezi svega, kaze da misli da ce mu odobriti zahtev- ne znam.
Porodila bih se u privatnoj klinici tu u Ženevi. A, da- razumela sam da mogu dodji samo turisticki dok ne sredim papire za sebe.
Da li on trazi spajanje porodice(naravno, ukoliko dobije B dozvolu), ili tako nesto?
Mozda je bolje tako sto je predao papire za njega, pa tek ako mu zahtev odobre, da ja predam svoje.

Nadam se da sam, ovaj put, bila malo jasnija.

 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 08:47 - pre 162 meseci
Situacija je sada mnogo jasnija, Necu da ulazim u to na osnovu cega tvoj muz trazi papire (iako je to bitno) ali kad on bude dobio B vizu, on tek tada moze da aplicira za tebe (to pod uslovom da ste vec u braku) ako planirate to da uradite kad on dobije B papire to je onda druga prica, i procedura je drugacija. Necu da te obeshrabrujem ali mislim da do maja ti nemas nikakve sanse da dobijes papire i da zivis legalno u CH.

To da li je privatna ili drzavna klinika nema nikakve veze, ti nemozes da se porodis ni u jednoj klinici ako nemas zdravstveno osiguranje (osim ako to nije neka ilegalna varijanta, u sta cisto sumnjam da zelis da radis). Postoji opcija da se porodis i da sama snosis sve troskove (to cu odmah da ti kazem veliki troskovi, ako sve prodje u najboljem redu, a ako bude nekih komplikacija onda si bankrotirala). Ovo ti pricam iz iskustva jer znam koliko to kosta jer imam prijateljicu koja radi u porodilistu.

Ako hoces vise informacija o svemu, moras da napises na osnovu cega on dobija tj, trazi B vizu i u kom ste trenutno statusu vas dvoje. Onda mogu da ti kazem kakva je tacna procedura i sta te sve ceka.

Nemoj da se razocaras ali mislim da do maja nemas nikakve sanse. Reci cu ti samo jos nesto, to sto su papiri otisli u Bern nije dobra vest, vec losa, jer se vize i sve izdaju na Kantonalnom nivou, osim ako ima nekih problema pa mora da se salje za Bern.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 09:11 - pre 162 meseci
Pretpostavila sam da nema nikakve sanse do maja, sto se mene tice, da dobijem papire, to nisam ni ocekivala.
Kako ja treba krajem maja da se porodim, dosla bih pocetkom maja tu- turisticki, onda imam pravo da ostanem 3 meseca, zar ne?
Troskove porodjaja bismo mi platili, to nije problem (ilegalna varijanta ne dolazi u obzir).
Ne, nismo se vencali, i to cemo da uradimo po mom dolasku.
Iskreno da ti kazem, nemam pojma koji mu je osnov za dobijanje B vize. Nije mi rekao, a nisam ga ni pitala.
Rekao mi je samo da do sada nije imao nikakvih problema, i da je bez problema prosao komisije.


 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 09:13 - pre 162 meseci
Izvinjavam se, nije rekao u Bernu, vec je rekao na Vrhovnu komisiju- nije rekao gde.
Ja sam pomesala stvari!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 10:32 - pre 162 meseci
Sad je situacija mnogo mnogo drugacija,

Prvo on mora da dobije papire, (necu o tome da neznas kako ih dobija), ali cim ide na komisije i na sva ta ispitivanja mogu da predpostavim (najverovatnije neki slucaj azila),
Drugo kad on dobije papire, vama je mnogo bolje da se vencate u Srbiji, nego u CH, jer cete mnogo brze sve to da zavrsite. Drugo da bi on doveo tebe mora da ispunjava mnogo uslova, (stan, plata, itd), a vi jos imate i dete na putu za koje jos neznate da li ce se roditi u braku ili vanbracno (to za njih nije isto)
Trece kako ti mislis da zivis tamo sa detetom, na turisticku vizu, odakle detetu pasos ili bilo koji papiri, ako kazes da ne ocekujes CH papire.
I pored svega ovoga, ja jos uvek nisam siguran da ce da ti dozvole da se porodis tamo i da ostanes, bolje ti da se porodis u Srbiji pa da onda ides, ako se ne zavrse svi papiri a sanse su ti jako male, nego da dodjes u situaciju da te deportuju sa detetom ili da napravis probleme i sebi i detetu, pa da posle imate jos vece probleme da dodjete da zivite u CH.

Situacija za tebe (vas) je mnogo komplikovana, nemogu nista vise da ti kazem dok ti nebudes htela situaciju malo da pojasnis. Prvo si pisala suprug, pa onda niste u braku, pa on salje papire u Bern, pa nije Bern nego komisija, pa neznas na osnovu cega ti "suprug" ceka papire, mnogo tu ima "ne"jasnih stvari, a ti trazis neku pomoc ili savet. Napisi ako hoces Privatnu poruku, ako neces na forumu o tome da pises, pa onda da ti nadjemo jos informacija i probamo da ti pomognemo.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 11:27 - pre 162 meseci
Mi vec dugo godina zivimo zajedno, vise ga ne oslovljam sa terminom "momak"- , ali kako nismo vencani u sustini to i jeste.

Zaista ne znam na osnovu cega on trazi papire, nikada mi to nije rekao.
I ja sam pretpostavila da je u pitanju azil. Kako ne znam proceduru, nagadjala sam. Prelistala sam njegove mail-ove, procitala tacno sta je pisao, i videla da kaze da je zahtev otisao na Vrhovnu komisiju, on nije pominjao gde (vidim da sam ja pogresila). Bern je pominjao u drugom kontekstu.
Kako uci francuski i nalazi se u Ženevi, mislim da je dozvolu tražio od njihovih organa.
Znam da njemu slucaj vodi advokat, kaze da je prilicno dobar.
Nasao je i stan, to mi je rekao da je obezbedio.

Pa, kada bi on dobio tu B dozvolu, pretpostavljam da bi mogao doci u Srbiju, gde bi smo se i vencali, ili ne? Ako je ta varijanta bolja.

Zaista sam iskrena, kazem sve sto znam.
Ne bih trazila pomoc, a da pri tome lazem- to nema smisla.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 12:41 - pre 162 meseci
Ne kazem ja da ti lazes, nego malo neke stvari nisu bile jasne, ali sad si ih pojasnila i sad je OK.

Mozda je ovo zadiranje u privatnost ali ako hoces pomoc onda moras sto vise informacija da das.

1. Koliko je on dugo u CH
2. Ciji je on drzavljanin
3. Svajcarska ti je specificna zemlja i kod njih postoje kantoni, koji odlucuju sami o sebi, a kad postoji problem ili neka zalba onda to ide u Bern, gde im se nalazi drzavna administracija.
4. Ako je on nasao stan, i poceo da radi (predpostavljam da on sada neradi, jer nema papire (ne racunam rad na crno)), to su dobre vesti, e sad procedura je sledeca: Kad on dobije papire tj, boravak u CH, on mora da ima dovoljno veliki stan za vas dvoje (tj. troje),da ima dovoljno veliku platu za zivot za vas (troje) otprilike 4200 sfr, da bih mogao da aplicira za tvoju vizu i vizu za dete, a da nema nikakvih problema i da taj proces traje jako kratko (5-6meseci),
5. Kad on dobije papire, trebali bi odmah da se vencate, (najlakse vam je u srbiji, jer onda izbegavate psihologe i druge njihove uslove za brak), i da ti onda apliciras za vizu u ambasadi, kad se to zavrsi onda ti mozes sa detetom da ides u CH, legalno i legalno tamo da boravis, (turisticki je isto legalno, ali ne u tvom slucaju)

Ja sam probao da ti objasnim kako to funkcionise e sad ako imas bas neko konkretno pitanje ti pisi.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 13:26 - pre 162 meseci
Dole je 3 meseca, Srpski drzavljanin je (nisam sigurna da li se u medjuvremenu odrekao našeg državljanstva).
Znam da je Svajcarska podeljena po kantonima.
Opet se ponavljam, ja sam permutirala stvari, nije rekao da je zahtev otisao za Bern, vec je rekao da ga razmatra Vrhovna komisija.
Ne radi trenutno, stan je planirao da kupi.
Trenutno mi je najvaznije da njemu odobre dozvolu.

Razumela sam i hvala ti mnogo na odgovorima.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 13:56 - pre 162 meseci
Moram da te pitam ali nemoj da se ljutis, taj tvoj momak "suprug" je neki veoma zajebanii lik, ili mu ti mnogo verujes i nemas pojma nista.

Otisao pre 3 meseca, neznas da li se odrekao drzavljanstva (jel ti mislis da je to tako lako, kao ja vise necu da budem vas drzavljanin i sad hocu malo da budem Svajcarski), nema posao ali ce da kupi stan. Da nije slucajno poneo i koji MILION (1.000.000) sa sobom u nekoj maloj torbici.

Mislio sam da si ozbiljna i da ti treba stvarno neka pomoc, a vidim da se ti zajeebavas.

Moja preporuka ti je da promenis forum, nadji naki forum u tvom svetu pa zajebavajj ljude.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 14:01 - pre 162 meseci
Ne, stvarno se ne zezam.
Ozbiljna sam. Prodao je kucu u BG-u, tako da sa
tim novcem moze da kupi tamo stan.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 14:06 - pre 162 meseci
Naravno da se ne "zajebvam" ni sa kim!
Nisam idiot!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 14:32 - pre 162 meseci
Jel ti je i to on rekao da sa parama od kuce, i bez papira moze da kupi stan i da nema nikakvih problema. Ja stvarno ne znam sto ti vise bilo sta pisem i objasnjavam, mora da sam budalla.

Sta ti mislis da je Svajcarska? To je Srbija, stavis 200-300 hiljada u dzep i mislis da si mocan, i da mozes sve.

Ja bih voleo da vi uspete i da lepo zivite, ali mi se sve cini da ce on brze doci kod tebe i ponovo u Srbiji kupovati kucu nego sto ces ti da dodjes u CH.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 14:38 - pre 162 meseci
Naravno da nece nista ni pokusavati dok ne dobije papire(ukoliko ih uopste dobije).
Nije ni glup, ni lud. Bas zato sto to nije kao u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 14:40 - pre 162 meseci
A, iskreno, ja nisam odusevljena idejom da zivim u Svajcarskoj.
Jedino sto on to zeli, a moje mesto je pored njega. Samo zato.
I lakse mu je zbog njegovog posla, jer mnogo putuje.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 16:35 - pre 162 meseci
@Nastja,

Izvini sto ti ovako kazem, ali delujes (zvucis) mi izuzetno naivno.

Naime, pre svega kazes da ste jako dugo zajedno, a sa druge strane pises "Zaista ne znam na osnovu cega on trazi papire, nikada mi to nije rekao.".
Pored toga, ja ne znam (niti zelim da ulazim u to) koliko je para on dobio od kuce, ali znam da na zapadu (nisam u CH, ali znam cene) - stanovi su jako jako skupi.
Pak opet kazes: imate para da se porodis i da sami to platite. Ne znam koliko je to u CH, ali verujem da (bez komplikacija) moze da bude oko recimo 8.000 do 10.000 evra. Sa komplikacijama, moze laganica da dostigne i 20.000 evra.

Ili nama (ne zelis) ne iznosis sve informacije ili te tvoj dragi drzi u 'mraku' iz nekog njemu znanog razloga.

Kako god, kao sto elmagico rece: zelim vam zaista sve najbolje.

Poz,
Ja
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 16:48 - pre 162 meseci
Nikada se u njegov posao nisam mesala, kao ni on u moj.
Sigurna sam da on odlicno zna sta radi. Nisam ni malo naivna, ma kako Vama to zvucalo- to je i nevazno.
Mislim da neke stvari nisu za siru javnost, pa shodno tome, zadrzacu to za sebe.
Nije novac problem.
Svajcarska mu odgovara zbog posla i iz tog razloga zeli tamo da zivi i da razvija svoj posao.

Nisam znala proceduru dobijanja B dozvole, sve mi je bilo konfuzno, zato sam i postavila pitanje nekome
ko zna ovu materiju mnogo bolje od mene.

Hvala na lepim zeljama.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch21.12.2010. u 17:45 - pre 162 meseci
@Nastja:
Nisam ni mislio da iznosite sve cinjenice ovde - javno - na forumu. Pak, apsolutno mi je nelogicna cinjenica da niste makar u nekom delu upoznati sa procedurom i njegovim zahtevom za dobijanje boravka u CH. Na kraju krajeva - to se direktno i na Vas odnosi. Da sam ja na Vasem mestu, zeleo bih (iz vise razloga) da znam cime mi se devojka bavi i sta radi. Ipak su to - zajednicke stvari.

Sto se posla tice, ni tu se ne mogu sloziti sa Vama. Meni recimo, ne bi bilo svejedno da znam (ili ne znam) da mi se devojka bavi nekim poslovima koji su mimo zakonskih okvira (ovim ne apsolutno ne aludiram da je to i Vas slucaj - samo primera radi navodim).

No kao sto rekoh - niko ne zna Vasu situaciju bolje od Vas same, te meni samo ostaje da (ponovo) Vam zelim sve najbolje.

Poz,
Ja
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch22.12.2010. u 07:03 - pre 162 meseci
Hvala Vam jos jednom.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch22.12.2010. u 07:14 - pre 162 meseci
Dobro je sto nisam jedini koji misli da je tebi dosadno i da nas malo zajebavass, dok ti suprug, decko ceka neke papire u Bernu, Zenevi, sve u nadi da ces se ti poroditi u maju u CH i pored toga sto to nije tvoja zelja i ti ne zelis da zivis u CH, ali hoces da budes pored supruga, decka (posto ti je tu mesto) dok on razvija biznis i stalno putuje pa mu je lakse da zivi u Zenevi zbog predpostavljam avionskog saobracaja, ali moj ti je savet, kupite i jedan stan u Zurich-u posto ima vise letova ka vise destinacija od Zeneve. Ajde javi se u ponedeljak da vidimo kako ti suprug, decko napreduje sa papirima posto su sad praznici pa nece nista da radi. Bas me zanima sta ces dalje da pises.
 
Odgovor na temu

Nastja
Novi Sad

Član broj: 275172
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch22.12.2010. u 07:36 - pre 162 meseci
Hvala na dosadasnjim odgovorima.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112387 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.