Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

P2P TV - iskustva, preporuke, mišljenja?

[es] :: Digitalna Televizija :: P2P TV - iskustva, preporuke, mišljenja?

[ Pregleda: 2873 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon P2P TV - iskustva, preporuke, mišljenja?23.09.2009. u 06:32 - pre 177 meseci
Danas sam slučajno na nekoj TV emisiji čuo za P2P-TV. Do sada nisam znao da to postoji, odnosno koncept mi je jasan ali nisam znao da je već uveliko primenjen i dostupan. Takođe nisam na forumu naišao na temu u kojoj se spominje.

Radi se naravno o P2P live ili pre-recorded streamingu TV-kanala i koječega (mislim, ako postoji i recorded streaming moguće je i da tu nisu u pitanju TV-kanali u klasičnom smislu).

Skinuo sam taj neki SopCast klijent (sajt im je prilično spor http://www.sopcast.com/) koji sam video na emisiji, i u njemu ima dosta linkova sa dosta kineskih TV kanala, ima nekih sportskih, italijanskih itd. Uglavnom nije me baš zadovoljio izbor tih ponuđenih programa, s obzirom na to da se govori o ciframa od 15000 dostupnih TV kanala na Internetu. On ima neki svoj plejer (na slici dole, kineski National Geographic), ali on kako vidim više služi za preview kanala jer se program može komotno gledati iz Windows Media Plejera. Zatim sam na brzinu malo proguglao i saznao da postoji više tih P2P TV klijenata, te da svaki ima neku svoju listu kanala, a i da je dosta njih pokrenuto baš u Kini. Jedan od prvih linkova Google pretrage je http://allp2ptv.org/ koji takođe ima svoj klijent, koji još nisam instalirao, odlučivši da se ovde na forumu malo raspitam pre nego što instaliram gomilu nekakvog softvera za koji prvi put čujem.

Inicijalno sam mislio da je izbor klijenta nebitan za izbor kanala i da svaki kanal ima neki svoj link, poput torent trekera, koji se može ubaciti u klijent, i pratiti taj kanal. Međutim u SopCastu nisam našao tu mogućnost, kao ni linkove na spisku kanala sa All P2PTV. Tako da mi sada izgleda da se izbor kanala svodi na one koji su preprogramirani u listi klijenta. Da li je to tako ili ipak postoji mogućnost dodavanja kanala u favorites listu klijen(a)ta? Kako doći do linkova kanala te ih dodati u klijent?

Da li neko ima iskustva sa ovakvim gledanjem Internet TV-sadržaja? Ako ima, koji klijent pruža dobar izbor kanala sa našeg aspekta (znači po mogućstvu američki i evropski TV kanali)? Takođe nisam siguran da li ovo spada u ovaj forum ili u forum Internet servisi, verovatno u oba, pošto se radi i o digitalnoj televiziji (kakvoj-takvoj), a i o Internet servisu.

Znači interesuje me baš ono što sam naveo u naslovu, pošto mi mogućnost da imam izbor da pratim neograničen broj kanala preko Interneta (a s obzirom da od tv programa mogu da gledam samo ono što mi SBB odredi kako nemam drugi izvor TV programa), deluje kao zanimljiva stvar. Napominjem da streaming radi korektno, znači bez baferovanja na mojoj prilično lejm Internet vezi od 1536/128 kbps

Probaću još da instaliram ovaj ALL P2PTV, da vidim šta on kaže.

SopCast klijent sa preview plejerom (nudi i mogućnost snimanja programa na lokalni storage)



Isto to u Windows Media Plejeru

Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.113.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: P2P TV - iskustva, preporuke, mišljenja?01.10.2009. u 14:08 - pre 177 meseci
Bio je pokusaj prave P2P televizije, zvao se joost. Njega su napravili tvorci cuvenog skype-a. Medjutim posle jedno godinu dana otkazali su projekat i danas je joost obicna web televizija. Moguce je da ce oni opet pokusati jer su koliko znam bili otpustili glavnog direktora i jos nesto su najavljivali...

A ove P2P televizije za koje je retko ko cuo, same po sebi nisu nista spektakularnije od bilo kojeg drugog video streaminga kojeg mozes gledati. Samo ce ti jos zakrciti i upload jer i ti moras drugim korisnicima da saljes...

Mozes probati program Miro koji preko kojeg mozes gledati skoro svo od videa sto je besplatno na internetu.

Takodje probaj Vuze. Vuze je zapravo Azureus bittorent program koji dodatno omogucava i P2P sharovanje videa preko bittorent protokola. Relativno je poznat pa mozes ocekivati i kvalitetne sadrzaje.

I Miro i Vuze su open source programi koji se dobro kotiraju na sourcefogre sajtu tako da su siguran sto se tice virusa i tako toga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: P2P TV - iskustva, preporuke, mišljenja?

[ Pregleda: 2873 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.