Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps

[es] :: Digitalni fotoaparati :: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33971 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludi_splićo
student IT-a
Split

Član broj: 230097
Poruke: 195
*.st.cable.xnet.hr.



+8 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps01.09.2009. u 23:57 - pre 178 meseci
Vidim da se dosta razvila tema, a nitko baš ne spominje ono što je ljduima koji rade na terenu najbitnije, novi AF sustav. Vjerujem da je on izdanak onoga iz serije 1, samo da ne bude imao serijsku grešku kao taj.

Jel su tu kod vas u Srbiji sve vrti oko piksela ili sam ja dobio krivu predodžbu?
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 00:14 - pre 178 meseci
Dobio si krivu predodožbu, uglavnom sam ih ja spominjao zbog posla.A posto cesto postujem ko ne cita nick misli da je stav vecine.
Ostale kolege se baziraju na druge stvari.
Za AF se nista ne moze reci preko sample fotki, to se mora probati.
Ja se vec unapred radujem, video me je bas stvarno odusevio.Fantasticna implementacija.
Inace ne volim da imam i kameru i foto, meni je najbolje sve u jednom.

Pozz.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 00:33 - pre 178 meseci
Fantastična količina detalja:

http://ftp.robgalbraith.com/pu...anon_EOS_7D_ISO100_Bridge1.jpg

http://ftp.robgalbraith.com/pu...anon_EOS_7D_ISO100_Harbour.jpg

Ovo Nikon neće moći da dostigne ni sa narednom generacijom.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 01:25 - pre 178 meseci
Ih Nebojsa ne mozes bas to sa sigurnoscu da tvrdis.Ne zaboravi da su D90 i D3x lideri u svojim klasama i cenama.
Inace hi tech je optika, mene kao buduceg zainteresovanog uvek interesuje kit optika (za pocetak) a to ce biti ako se ne varam 15-85.Inace detalje sam vidjao i kod drugih aparata, ali su mi boje izuzetno prirodne.Kanda bi pomislio da je FF (bar ja).
Volim saturaciju i petljanje po kanalima ko kiselu kisu.Najvise volim, da aparat sta izbaci iz sebe i svog post procesinga to je, dalje je sve silovanje i sminka.
Mada se u exifu javlja CS3 i Mac ?
Da li je tu samo radjena konvercija formata ili nesto drugo bogami necemo znati.
Da ne bude ko sa S90 :) , sto rece neko fantasticne slike (za studio jesu).
Pozz.

[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 02.09.2009. u 02:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 08:44 - pre 178 meseci
Da li neko zna zasto je uradjen Noise Reduction na ISO 100?
Ili se to uvek radi?
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 11:10 - pre 178 meseci
Citat:
ludi_splićo: Jel su tu kod vas u Srbiji sve vrti oko piksela ili sam ja dobio krivu predodžbu?

Što, je l' kod vas aparati imaju manju rezoluciju?

Ne sećam se da se high-res senzori prave zbog velikih zahteva sa područja Balkana...

Ne treba preterivati ni u jednom smeru. Prosto napucavanje rezolucije nije dobar način za pravljenje dobre fotografije. Međutim, to zavisi od pristupa - ako se povećanje rezolucije izvrši s naročitom pažnjom, kako je očigledno urađeno kada je 7D u pitanju, ja ne vidim kakav ljudi problem imaju sa većom rezolucijom?

Dok su do pre nekog vremena svi generalno preterivali u jednom smeru ("premala rezolucija ovolika, premala rezolucija onolika"... itd), sada imam utisak da se preteruje u drugom smeru - sad je "in" da svi kukaju kako je visoka rezolucija nepotreba. Mislim - tačno je da se ne vrti sve oko rezolucije (ne vrti se ni većina), ali je logično da progres postoji i svi oni koji pričaju o "prevelikoj rezoluciji" u životu nisu koristili film - to je očigledno.

Uporedite prosečnu linijaturu kvalitetnijih filmova (računa se po milimetru, a iznosi minimum 80 linija/mm, pa naviše), pa onda recite da li vam i tada rezolucija od 24, 21 ili 18MP izgleda toliko svemirski?

Visoka rezolucija nije neophodna "per se", već iz razloga lakše manipulacije. Često se nema dovoljno milimetara na primer, ili je u kadar nenadano (ili neizbežno) uletelo nešto što nije moglo biti izbegnuto - tada se fotografija kropuje i to na identičan (premda digitalan) način kao i na filmu - odsecaju se viškovi i ono što ostaje - nepobitno ima manju rezoluciju. U praksi - 1D Mark III, vrhunski reporterski alat, kako i njegov žuti brat - D3, nemaju baš posebno veliku rezoluciju kojom se mogu pohvaliti, a kojom svom vlasniku mogu obezbediti dovoljno "mesa" za seckanje.

Stock je samo jedan vid potrebe za višom rezolucijom. Rezolucija nije najbitnija stvar na jednom aparatu (čak štaviše), ali je vrlo daleko od toga da se može reći - 12MP je dovoljno i pravićemo aparate koji imaju toliko, što je (izuzev D3x) deviza Nikona. Ja sa tim nemam nikakav problem, ali je žalosno da jedan D700 iako iste rezolucije - izvlači vidljivo manje detalja (nezavisno od stakala) od vremešnog 5D. To je konkretan primer da rezolucija sama po sebi nije dovoljna garancija kvaliteta fotke i njene detaljnosti, ali je takođe i pokazatelj da novi aparat ne pravi nužno i bolje fotke.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 02.09.2009. u 14:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ludi_splićo
student IT-a
Split

Član broj: 230097
Poruke: 195
*.st.cable.xnet.hr.



+8 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 14:42 - pre 178 meseci
Da, kod nas su uglavnom oni sa manjom rezolucijom, znaš ljudi onaj jedan od 12.8MP danas često mjenjaju za jedan od 12.1MP, a drugi od 12.3MP, više nego što prelaze na 21.1MP. Ne znam zašto je to tako no navode se 3 razloga najčešće, bolja kvaliteta izrade, bolji AF sustav i kao treće da print u 99.9% slučajeva ide u 12.7x17.8cm. Sada ti reci je li 12MP tu dovoljno, većina kaže da ima je i 10 dovoljno. Ne znam jesi li možda pogodio ali večina koja zarađuje od fotografije se bavi slikavanjem vjenčanja.

D700 ne pravi bolje fotografije od 5D? To je vrlo diskutabilno pitanjem, a ja se osobno ne bih sa time složio. Samo ću reć kada je jedan on najboljih hrvatskih fotografa za modele prešao sa 5D na A700 da je rekao da ovaj drugi da je bolje rezultate na osnovnom ISO-u, čovjek je sada na A900.
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
93.87.137.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 15:35 - pre 178 meseci
Procitaj pazljivije proslu poruku.
Citat:
StORM48:Ja sa tim nemam nikakav problem, ali je žalosno da jedan D700 iako iste rezolucije - izvlači vidljivo manje detalja (nezavisno od stakala) od vremešnog 5D.

Dakle, totalno je nezgodno diskutovati sta je bolja fotka ili losija fotka. Ali Storm to nije ni spominjao, vec je samo rekao da je stari 5D nenadmasan po pitanju kolicine detalja koji se dobijaju na slici (FF format senzora).

Cinjenica da uglavnom rezulucija nije preterano bitna za vecinu primena. Secam se, i bilbordi su se pravili sa 5mpix fotografijama (G5). Ali na stock agencijama zarada direktno zavisi od rezolucije fotografija. Samim tim za stockeraj, rezolucija igra vise nego bitnu ulogu.

A uzimati za argumente, ovaj ili onaj fotograf koristi ovo ili ono, nema smisla.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 16:00 - pre 178 meseci
Citat:
Ivand:  Ali na stock agencijama zarada direktno zavisi od rezolucije fotografija. Samim tim za stockeraj, rezolucija igra vise nego bitnu ulogu.


Upravo tako, manje rezulucije web i casopisi a vece posteri bilbordi itd.
Ili prosto im se moze da kupuju jabuku u 25MP.Nema tu neke logike.Samo ce za moju jabuku od 25MP da popricekaju :(
Pozz.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 16:55 - pre 178 meseci
Citat:
ludi_splićo: Da, kod nas su uglavnom oni sa manjom rezolucijom, znaš ljudi onaj jedan od 12.8MP danas često mjenjaju za jedan od 12.1MP, a drugi od 12.3MP, više nego što prelaze na 21.1MP. Ne znam zašto je to tako no navode se 3 razloga najčešće, bolja kvaliteta izrade, bolji AF sustav i kao treće da print u 99.9% slučajeva ide u 12.7x17.8cm. Sada ti reci je li 12MP tu dovoljno, većina kaže da ima je i 10 dovoljno. Ne znam jesi li možda pogodio ali večina koja zarađuje od fotografije se bavi slikavanjem vjenčanja.

D700 ne pravi bolje fotografije od 5D? To je vrlo diskutabilno pitanjem, a ja se osobno ne bih sa time složio. Samo ću reć kada je jedan on najboljih hrvatskih fotografa za modele prešao sa 5D na A700 da je rekao da ovaj drugi da je bolje rezultate na osnovnom ISO-u, čovjek je sada na A900.

Hahaha, dobri su Ti ovi vicevi, svi odreda...

Preleti iz jednog u drugi tabora zaista postoje - pređu ljudi sa kropa na krop, sa kropa na FF itd, ali ono na šta Ti aludiraš u svom postu, da je neko prešao sa 5D (!!!) na krop (i to D700 ili D300, pa čak i A700) je tolika komedija, da zaista ne zaslužuje komentar i jednostavno sam siguran da Ti se učinilo.

Nema to baš mnogo veze sa brendom kao takvim - kada bi jednom u životu probao FF, niko Te više nikad ne bi naterao da pređeš na krop. Shvatam da je to teško razumeti samo čitajući po internetu i radeći sa kropom, ali ostaje Ti da mi veruješ. I kao što ne postoji čovek koji će sa D700 preći na bilo koji krop, tako je prosto smešno reći da je neko nekada prešao sa 5D na konkurentski krop!!!

Nemoj svega Ti...

Sa 5D se može preći direktno na A900, samo Ti treba jedno 900 razloga za to (vidim prodaja A900 ide toliko dobro, da je to aparat sa rekordnom malim tržišnim životom), ali je mnogo logičnije (ako pričamo o preletu u drugi tabor) preći na D3x - zapravo, D3x je van Canona jedino telo koje se može pohvaliti boljim IQ-om od 5D.

Sad Ti verovao ili ne, meni ni iz džepa, ni u džep - pročitaj malo, pozajmi negde 5D sa dobrim staklima, potraži nešto od onoga što smo i mi ovde kačili, pa probaj to da izvedeš sa D700. Bilo kako.

Skidam ja kapu za AF i ovo i ono, ali kada pričamo o fotkama (a nekog fotke zanimaju više nego mitralješčeve aspiracije), D700 nije baš nikakav skok u odnosu na konkurenciju. High-ISO - to je OK - skidam kapu. Ali je očigledno da je taj high-ISO vrlo skupo plaćen detaljima.

Što se tiče čuvene pouzdanosti koju OPET pominješ, lepo sam Ti u jednoj drugoj temi napisao odgovor na to, ali si vešto zaobišao da odgovoriš na to. Ovaj put se neću upuštati u elaborat, osim što se ja neću upecati u mrežu tvrdnji da je Canon pouzdaniji (danas je pouzdanost teško izmeriti i zbog hiper-produkcije se može reći da škarta ima praktično jednako), a opet mogu da pomenem probleme sa baterijom i FW-om na D300, koji se i danas ispoljavaju, D3 kome rikne zatvarač na 30000, D5000 koji se nosi na servise svakih nekoliko nedelja i to čak i primerci koji su VEĆ BILI na servisu od izlaska - lista serijskih brojeva se non-stop nadopunjava, a postoje i postovi vlasnika D700 kojima tek-tek pa nešto zabudali. Od svega je najpogrešnije generalizovati doživljaje sa F2 kao etalon za sve ostale Nikone, uključujući i plastikance poput D90. Ta dva aparata imaju zajedničko koliko i ovca sa kosmičkim brodom. Jednostavno - generacijski i tehnološki jaz je ogroman, a zbog hiperprodukcije, kvalitet danas može biti samo niži.

Toliko o pouzdanosti. Imam generalni savet za Tebe - da se ne uljuljkuješ previše u lovačke priče o pouzdanosti - pouzdana je jedino toljaga od prohroma. Sve ostalo je vrlo kvarljivo, a Nikon se ni najmanje ne izdvaja iz proseka.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ludi_splićo
student IT-a
Split

Član broj: 230097
Poruke: 195
*.st.cable.xnet.hr.



+8 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 18:03 - pre 178 meseci
Storm, ti ne moraš vjerovat u moje priče ali nije ti svaka zemlja Srbija pa da vrijedi pravilo Canon prva klasa, nikon četvrta, a ostalo nije vrijedno spomena.

Ja u ovom zadnjem postu nigdje nisam spomenuo pitanje pouzdanosti, spomenio sam kvalitetu izrade.

Da ima D700 najbolji high ISO, toliko dobar da već na nekih ISO 2000 pere 5D2 po količini detalja.

Ti reci što te god volja no ovaj čovjek je zamijeno Canon Sonyem i oduševio, a čovjek ima i Mamiyu.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 19:12 - pre 178 meseci
Citat:
ludi_splićo

Da ima D700 najbolji high ISO, toliko dobar da već na nekih ISO 2000 pere 5D2 po količini detalja...


Rekoh vec da ti stvarno nista ne znas... i, pogresih.

Sad sam vec potpuno siguran da (bar) jedno znas... napraviti jako dobar odabir kvalitetnih supstanci i agenasa, i na pravi nacin ih upotrebiti pre svakog pisanja posta nije mala stvar. Cestitam.





 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 19:46 - pre 178 meseci
Ocemo opet po starom.

Beske i Storm canondzije a Splico nikondzija i kraj.
Rasprava je iluzorna.Napadate momka bez veze.
- Inace Beske ovo zadnje sto si napisao je potpuna besmislica, smuckaj neke agense i supstance pa pisi smisleno.
Ili ti vise lezi slikanje :)

Pozz.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 19:55 - pre 178 meseci
Citat:
ArtCool: ...Rasprava je iluzorna. Napadate momka bez veze...


Rasprava nije iluzorna, pogotovo kada u nju neko (poput ludog_splice) unosi i podele na "mi ovde" i "vi tamo"...



 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 19:58 - pre 178 meseci
Ja ne vidim da iko ovde njega napada.

Vidim pominjanje Srbije u nekom krajnje nepotrebnom kontekstu i u vezi sa pričom koja sa državama (a pogotovo nacijama) nema blage veze.

Ludi_splićo, pozivam Te da batališ takve priče - ovde nam to nije potrebno (a ni dozvoljeno).

Što se tiče 5D vs D700, pošto si već započeo tu besmislenu temu - ostaviću Nebojši da prokomentariše IQ (pošto su prednosti D700 po pitanju samog tela jasne i nepotrebne za komentarisanje), jer je od mene svakako nepristrasniji.

Očigledno je jedino da se Ti nisi ni primakao FF-u, a uzimaš za pravo da komentarišeš IQ razlike i to na neki neviđeni način, kao da ih koristiš jedno 20 godina.

A dodatno, ti famozni prelasci sa ovog i onog... to je tek komedija - od stotinak fotografa koje poznajem, kako lično, tako i posredno - niko nije promenio tabor, ni u kom smeru. Poznajem jedino par njih sa foruma, koji su sa 40D prešli na D700 iz sasvim jasnih razloga, koji blage veze nemaju sa onim što Ti ovde pišeš.

Da se vratimo priči o rezoluciji - ako misliš da je to bespotrebno, to samo znači da Tebi lično to ne treba. To nikakve veze nema sa državama i narodima, te bih Te najlepše molio da se maksimalno uzdržiš od takvih priča ubuduće.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 02.09.2009. u 21:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 20:14 - pre 178 meseci
A sto ignorisete moje pitanje? :)
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 20:15 - pre 178 meseci
Citat:
ArtCool:...Inace Beske...


inace ArtCool...

jedan prijatelj davno napisa:

"za nekoga ko nije okacio ni fotku sa mobilnog telefona..."

...nastavak ne treba, nisam siguran da bi ga uopste i razumeo.

Pozz


 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 20:19 - pre 178 meseci
@vamsi
Ako se puca RAW, uklanjanje šuma je sa svakog senzora obavezno, jer je on sastavni deo fotke. Potrebna je minimalna redukcija, ali je ipak potrebna, da kasnije dooštravanje ne bi napravilo džumbus, jer - kao što znaš - RAW pokazuje baš ono što senzor vidi, bez silovanja unutrašnjih algoritama koji produkuju JPEG.

Ne znam sad o kom tačno primeru pričaš - ovo kažem uopšteno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 20:21 - pre 178 meseci
Hvala StORM-e. Pa o onim primerima sto je Nebojsa postavio, gde pise da je ISO100 i da je uradjen NR u DPP-u.
Znaci uvek se radi?
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps02.09.2009. u 20:33 - pre 178 meseci
Citat:
ludi_splićo
Ti reci što te god volja no ovaj čovjek je zamijeno Canon Sonyem i oduÅ¡evio, a čovjek ima i Mamiyu.



Fotografije na tom sajtu su, ako se striktno posmatra tehnicka kvaliteta, u najmanju ruku smijesne. Nema ni "K" od kvaliteta.
Na NETu postoje neuporedivo kvalitetnije fotografije.

I na NETu i na ESu.

Umjetniki dojam ne kanim komentirat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: The game goes on - Canon EOS 7D, 18mp, 8fps

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33971 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.