Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlookup u UserForm-u

[es] :: Office :: Excel :: Vlookup u UserForm-u

[ Pregleda: 2823 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Vlookup u UserForm-u20.08.2009. u 18:35 - pre 178 meseci
Da li postoji opcija u okviru UserForm-a da se jedna kontrola definise kao VLOOKUP funkcija. Konkretnije:
U ComboBox1 imam padajucu listu sa NAZIVIMA artikala. To funkcionise po Timyjevom uputstvu perfektno. Medjutim, u excelu sam imao i polje koje je preko funkcije VLOOKUP ispisivalo SIFRU artikla iz liste. Mogu li da definisem jedan TextBox u sklopu UserForm-a u koji bi se izborom NAZIVA iz liste upisivala SIFRA - kao u excelu?
I druga stvar, koju ni u excelu nisam uspeo da resim: kako da napravim "opconi" vlookup - da mogu da biram ili NAZIV iz liste, ili da jednostavno ukucam SIFRU u TextBox-u koju znam napamet (sto je cest slucaj). To se u CLIPPER-U zvalo izbor po "nazivu" ili po "sifri". To mi je jako bitno, jer se javlja u svim programima koje prevodim u VBE. Unapred zahvalan.
I nadam se da ne smaram previse sa ovakvim temama, ali zaista mi je vrlo bitno. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Vlookup u UserForm-u20.08.2009. u 18:51 - pre 178 meseci
Ako na formi imas ComboBox1 i Label1 u kome treba da "vratis" vrednost VLOOKUP funkcijom,
na osnovu tabele sa Sheet1!A1:B5, onda probaj sledeci kod da ubacis na svoju formu:

Code:

Private Sub ComboBox1_Change()
    Label1.Caption = Application.WorksheetFunction.VLookup(ComboBox1.Text, Sheets("Sheet1").Range("A1:B5"), 2, False)
End Sub


Pozdrav
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Re: Vlookup u UserForm-u20.08.2009. u 19:50 - pre 178 meseci
Hvala Timmy, probacu uskoro, samo mi reci zasto "Label", a ne "TextBox". Nebitno je u sustini, ali pitam iz radoznalosti, ima li sustinske razlike izmedju te dve controle kad su funkcije u pitanju?
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Re: Vlookup u UserForm-u20.08.2009. u 23:30 - pre 178 meseci
Samo jedna mala pomoc. Vlookup u UserFormu RADI!. Hvala na pomoci. Medjutim, sada mi je onemoguceno da u delu ComboBox1 (padajuca lista) dopisem bilo sta, od vec definisanog teksta. Npr. ako mi je artikal RACUNAR, u padajucoj listi, sada kada ima svoju SIFRU u TextBox1, ne mogu da dopisem u nastavku, npr. RACUNAR TT. U excelu mi je JPeca juce to resio uz pomoc "DATA, VALIDATION, ERROR ALERT". Ima li u Formi neka slicna komanda. Hvala unapred. Ponovo.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Vlookup u UserForm-u21.08.2009. u 10:54 - pre 178 meseci
Recimo da imas sledecu tabelu i formu



gde ComboBox sluzi da pronadjes Sifru, odnosno ako ukucas sifru da ti u ComboBox-u odabere proizvod.

Ubaci sledeci kod za ovakvu formu:

Code:

Private Sub UserForm_Activate()
    ComboBox1.Clear
    ComboBox1.RowSource = "Sheet1!B2:B6"
End Sub

Private Sub ComboBox1_Click()
    TextBox1.Text = Range("A1").Offset(Application.WorksheetFunction.Match(ComboBox1.Text, Sheets("Sheet1").Range("B2:B6"), 0))
End Sub

Private Sub TextBox1_KeyUp(ByVal KeyCode As MSForms.ReturnInteger, ByVal Shift As Integer)
On Error GoTo errHandle
    ComboBox1.Value = Range("A1").Offset(Application.WorksheetFunction.Match(TextBox1.Text, Sheets("Sheet1").Range("A2:A6"), 0), 1)
    Exit Sub

errHandle:
    ComboBox1.Value = ""
End Sub

Private Sub CommandButton1_Click()
    UserForm1.Show 0
End Sub


Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.135.*



+9 Profil

icon Re: Vlookup u UserForm-u21.08.2009. u 21:13 - pre 178 meseci
Hvala Timmy, resenje je zaista originalno, i to je ono sto mi treba. Nazalost, kod mene ne funkcionise "dvosmerno", tj. i dalje mi u mom UserFormu samo vrsi ispis sifre, na osnovu izabranog "artikla", a kad unesem SIFRU direktno, u ComboBox ne upisuje nista. Verovatno je problem u tome sto ja vec imam kreiran UserForm, pa sam u dogadjaje ComboBox1_Click i TextBox27_KeyUp ipisao codove koje si mi poslao. Ali tu se nesto ne uklapa. Ako nije problem, prikacio sam ovde moj dokumenat, pa da neko proveri sta ne valja.
Pored ovoga ostalo mi je nereseno pitanje kako da ispisem naredbu da mi u npr. TextBox24 upise podatak iz "Sheet1", polje npr."X10001". Ja sam u dogadjaju TextBox24.Value pokusavao kojesta, ali ne uspeva. Vidi se ta komanda dokumentu koji saljem. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.135.*



+9 Profil

icon Re: Vlookup u UserForm-u21.08.2009. u 21:28 - pre 178 meseci
Na zalost dokumenat je preveliki za upload, pa saljem samo codove, nadam se da ce biti dovoljno za pomoc. Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.135.*



+9 Profil

icon Re: Vlookup u UserForm-u30.08.2009. u 21:14 - pre 178 meseci
Izvinjavam se svima sto ponovo "dosadjujem" sa ovim problemom, ali zaista nemam drugi izbor osim da potrazim pomoc Foruma. Sve svoje znanje sam utrosio pokusavajuci da nadjem resenje "vlookupa" u Formi, ali ne ide i tacka. Jos jednom da potsetim - ComboBox1 je lista sa nazivima i kad izaberem naziv u TextBox1 se ucita sifra tog naziva. Kad u TextBox unesem sifru, u ComboBox-u se nista ne desi, znaci ne upise naziv te sifre. Zaista ne mogu sam ovo da resim, a probao sam sve moguce stvari. Pozdrav i hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Vlookup u UserForm-u

[ Pregleda: 2823 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.