Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije

[es] :: Office :: Excel :: sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije

[ Pregleda: 3507 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeca-ing

Član broj: 51648
Poruke: 49
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.miholjsko.com


Profil

icon sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije05.05.2009. u 21:21 - pre 181 meseci
Pozdrav, koristim vlookup funkciju za prikazivanje stanja(kolicine proizvoda) na lageru, ali posto mi u lager listi postoje iste stavke(proizvodi) ali da razlicitom kolicinom (drugacija je robna grupa ail je potpuno ista stavka), i kada koristim vlookup on mi prikazuje stanje(kolicinu) samo jedne stavke.
Postoji li mogucnost da se nekako definise u funkciji da izvrsi sabiranje tih istih stavki a u tabeli prikazuje zbir.
Hvala!
 
Odgovor na temu

Gohy

Član broj: 63646
Poruke: 10
77.46.200.*



Profil

icon Re: sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije05.05.2009. u 23:03 - pre 181 meseci
Za taj poduhvat koristi funkciju SUMIF(range,criteria,[sumrange]) gde pod criteria umetneš taj isti VLOOKUP
range = opseg sa nazivima svih artikala
criteria = naziv artikla koji se sumira
sumrange = opseg svih cena artikala

sumif(range,VLOOKUP(lookup_value,table_arrey,col_index_num,false),[sumrange])
 
Odgovor na temu

zeca-ing

Član broj: 51648
Poruke: 49
*.bvcom.net.

Sajt: www.miholjsko.com


Profil

icon Re: sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije06.05.2009. u 08:54 - pre 181 meseci
Hvala na odgovoru, sama funkcija sumif mi je pomogla!
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

zeca-ing

Član broj: 51648
Poruke: 49
87.250.52.*

Sajt: www.miholjsko.com


Profil

icon Re: sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije08.05.2009. u 10:38 - pre 181 meseci
Sad imam drugaciji problem, da li mogu sa vlookup da povlacim neke vrednosti(cene) a koje se nalaze u 2 kolone,
tj. u prvoj koloni su mi skoro sve cene ali ponekad je celija prazna a cena je u celiji pored odnosno koloni pored, ima li neka mogucnost da funkciji vlookup kazem ako nema vrednosti u toj celiji(prva kolona) uzmi vrednost iz celije pored(druga kolona).
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije14.05.2009. u 22:29 - pre 181 meseci
Citat:
zeca-ing: Sad imam drugaciji problem, da li mogu sa vlookup da povlacim neke vrednosti(cene) a koje se nalaze u 2 kolone...


Evo kako bi to mogao da rešiš: koristi IF() sa f-jom ISEMPTY() kojom ćeš ispitati VLOOKUP() iz prve kolone, pa ako ti vrati TRUE, traži VLOOKUP() iz druge kolone.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: sabiranje referenci kod koristenja vlookup funkcije

[ Pregleda: 3507 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.