Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evolucija je providna laz

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119915 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.93.*



+4 Profil

icon Re: [TROLL] Evolucija je providna laz02.08.2009. u 20:30 - pre 180 meseci
Citat:

Medjutim, koja je razlika izmedju religije, nebitno koje, svaka je stara bar par hiljada godina, i teorije evolucije? Sve se svodi na stvar verovanja.


U tome sto se Evolucija ne zasniva ne nebulazama, ustajanjima iz mrtvih glavnih glumaca i raznim madjijama, nego se zasniva na opipljivim dokazima.
Znaci, nema tu ni V od verovanja....
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 00:15 - pre 180 meseci
Citat:
U tome sto se Evolucija ne zasniva ne nebulazama, ustajanjima iz mrtvih glavnih glumaca i raznim madjijama, nego se zasniva na opipljivim dokazima.
Znaci, nema tu ni V od verovanja....


Pa vise vjere treba da bi se vjerovalo da je zivot nastao sasvim slucajno nego u to da ima svog dizajnera. Logika je veliko cudo. Nekom logika kaze da je moguce da kompleksni zivot nastane slucajno a meni logika kaze da sve sto je kompleksno, sve sto ima inteligentni dizajn, sve sto ima svoju svrhu mora da ima i inteligentnog dizajnera.

A to da se evolucija ne zasniva na nebulozama to je jos diskutabilnije. Imam knjigu koja se zove PRIJEVARE I KRIVOTVORINE i zanimljivo je sto izmedju mnogih slucaja krivotvorena postoji jednavelika lista evolucionista. najveci gazon je bio sa HEKELOVIM EMBRIONIMA:) ali ima toga zaista mnogo. Evo jedna pgf knjiga koja o tome govori: PODVALE TEORIJE EVOLUCIJE
Osim toga na mom sajtu postoji jos mnogo knjiga na tu tematiku, a uskoro ce biti i mnogo video dokumentaraca.
Evo linka za knjige u pdf-u:
http://www.traganja.com/downlo...ige/26-evolucija-ili-stvaranje



[Ovu poruku je menjao ja znam dana 03.08.2009. u 02:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ja znam dana 03.08.2009. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 01:54 - pre 180 meseci
Citat:
Jesi ti to lepo napisao, i mogu da se slozim sa tobom. Medjutim, koja je razlika izmedju religije, nebitno koje, svaka je stara bar par hiljada godina, i teorije evolucije? Sve se svodi na stvar verovanja. Cak su religije mnoogo duze na proveri, pa i dalje opstaju.

Postoji gomila razlika između religije (bilo koje) i naučne teorije (bilo koje). Recimo, uzmimo da si u pravu da je i jedno i drugo stvar verovanja, ali kod teorije, ti kao neko ko veruje ili ne veruje u tu teoriju, možeš u svakom trenutku da staviš tu teoriju na test i proveriš eksperimanetalnim putem, pa ćeš time ili doći do rezultata koji podržavaju ili opovrgavaju tu teoriju, međutim, tu nije kraj, jer se takve stvari ne uzimaju zdravo za gotovo, što i jeste najveća snaga nauke, već ti kad izađeš sa tim dokazima, naučni svet prvo analizira tvoje dokaze i ponavlja eksperimente koje si ti izveo, jer u nauci ne postoji slučajnost, već svaki eksperiment da bi bio prihvaćem kao dokaz, mora biti ponovljiv i uvek davati iste rezultate. Pa onda, ako se ispostavi da tvoji dokazi zaista ruše tu neku teoriju, ta teorija bez i najmanjeg otpora ili biva zamenjena nekim drugim modelom ili, ukoliko je to moguće, biva korigovana tako da odgovara novim saznanjima i sve tako dok se ne pojave nova saznanja koja podržavaju ili opovrgavaju tu teoriju. Kod religije toga nema, jer ona je dogmatična i kako je zapisano, tako je, a ti možeš da veruješ ili ne veruješ u to, dok se svaki pokušaj testiranja i opovrgavanja te religije smatra bogohuljenjem i tu je kraj, tačka. Takođe, u naučnom svetu ne postoji ustanova poput crkve koja određuje pravila koja nisu podložna diskusiji, već ama baš svaki naučnik može da se bavi nekom teorijom i izađe u javnost sa svojim saznanjima. Pa eto, i na samoj teoriji revolucije je radilo preko 100.000 naučnika iz celog sveta, a i dan danas radi i do sada niko nije pružio dokaze koji tu teoriju ruše, već baš naprotiv, sva saznanja do kojih smo došli upravo govore u prilog toj teoriji. No, veoma bitna stvar je, ako sutra ili za 100 godina ili za 1000 godina... neko ponudi validne dokaze koji ruše teoriju evolucije, istog trenutka će se ta teorija korigovati i od nje napraviti novi model koji je u skladu sa starim, ali i sa novim dokazima i sve tako. Nauka sigurno neće pokušavati da održi dokazano neispravnu teoriju u životu samo zato što je eto stara već 1000 godina. Na stranu što je mala šansa da nešto funkcioniše u praksi 1000 godina, pa da se onda ispostavi da nešto tu ne štima, ali nauka uvek ostavlja i tu mogućnost.
Citat:
Pa logicno bi bilo da mora da se dokaze istinitost necega, a ne obratno.

Ko je uspeo da dokaze nepostojanje Boga? Da li to znaci da ima Boga? Itd.

A ovde dolazimo i do još jedne bitne razlike, a to je da su stvari koje u ovom trenutku nisu dokazive apsolutno irelevantne za nauku, niti se nauka njima bavi. Takođe, nauka se ne bavi ni dokazivanjem da nešto postoji ili ne postoji, već se bavi objašnjenjem neke već postojeće pojave ili opažanja. Na primer, gravitacija... nije baš da ljudi pre Njutna nisu znali da ista postoji, tj. ljudima su i pre Njutna ispadale stvari iz ruku i padale na zemlju, a verovatno je nekome i jabuka pala na glavu, ali niko pre Njutna nije izašao sa teorijom o tome. Isto tako i za evoluciju... ljudi su i pre Darvina znali da jedinke nasleđuju osobine svojih roditelja (što bi narod rekao, liči), kao i da pojedine različite vrste imaju dosta međusobnih sličnosti, međutim tek je Darvin ponudio objašnjenje zašto je to tako i izašao sa teorijom evolucije, koja eto, ni dan danas nije oborena, već naprotiv svaki dan biva iznova i iznova dokazana. E tu dolazimo do još jedne vrlo bitne stvari u nauci, a to je da se nijedna teorija ni posle 200 i kusur godina, bez obzira na sve pružene dokaze, ne uzima zdravo za gotovo, kao neka finalna stvar, jer uvek može da se pojavi još dokaza (recimo, kada je u pitanju teorija evolucije, pronađe se neki novi fosil), koji će tu teoriju podržati ili povući u nekom drugom pravcu ili je totalno oboriti. Dakle, tu leži još jedna snaga nauke, prvo dođe do opažanja neke pojave, onda se pojave teorije o tome kako ta pojava funkcioniše i ponude se dokazi za tu teoriju, a onda na osnovu predočenih dokaza i ekperimenata uzima najbolji model i taj model koristi sve dok daje ispravne rezultate ili dok neko ne izađe sa boljim, potpunijim, ispravnijim... modelom, itd. itd.

Generalno, problem je u tome što mnogi ljudi ne shvataju šta je nauka i šta je naučni metod, pa onda koriste gomilu potpuno neispravnih "argumenata" u nekakvoj borbi protiv te iste nauke, tipa "Nauka ne može da objasni sve pojave, prema tome, nauka je glupost" ili "Nauka nije dokazala nepostojanje Boga, znači Bog postoji". Ono što ti ljudi ne shvataju jeste da se nauka ni ne bavi time. Jednostavno, religija ima jedan odgovor na svako pitanje, a to je Bog. Čim nešto nije objašnjivo u ovom trenutku, to je automatski božije delo i slično. Primera radi, grom... to je dugo vremena bilo božije delo... a danas je ta pojava detaljno objašnjena, kako nastaju gromovi, zašto nastaju... a sve je to dokazano u laboratorisjksim uslovima, pa čak i reprodukovano. Upravo to je način na koji nauka funkcioniše... ako nešto nije objašnjivo, ne ide se automatski linijom manjeg orpora da se to prepiše nekom višem biću, već se to ostavlja po strani sve dok neko ne izađe sa teorijom i dokazima, a onda se ta teorija podvrgava testovima i ekperimentima, pa ako se ispostavi da je ispravna, uzima se kao važeća i onda ide proces koji je goreopisan. Dakle, poptuno je pogrešno tvrditi da nauka nije dobra samo zato što u ovom trenutku nema objašnjenje za sve, jer za razliku od religije, da bi neka teorija bila prihvaćena, mora da bude zasnovana na činjenicama, da pruži konkretne dokaze i da prođe rigorozne testove. To nikako nije slabost nauke, već upravo suprotno, jer takav pristup daje vidljive i opipljive rezultate. Takođe je pogrešno uplitati Boga u bilo kakvu priču o nauci, jer se nauka njime ne bavi. baviće se onda kada neko izađe sa teorijom o Bogu i ponudi dokaze za njegovo postojanje, i to koliko da stavi te dokaze na probu i testira ih, pa ako se pokažu ispravnim, ta teorija će se uzeti kao važeća, međutim ako se pokažu neispravnim, nauka neće iz toga zaključiti da Bog ne postoji, nego upravo da predstavljeni dokazi nisu validni, ništa više, ništa manje od toga. Inače, nauka nikada ni neće tvrditi da nešto ne postoji, niti se nepostojanje nečega može dokazati, ali to ne znači ni da to nešto postoji, ali ni to nije bitno, jer kao što rekoh to je potpuno irelevatno za nauku. Postaće relevatno onog trenutka kada neko izađe sa dokazima koji se mogu potvrditi ekperimentalnim putem. Upravo zato je recimo izuzetno teško diskutovati sa ljudima koji nešto ne razumeju, a imaju neodoljivu potrebu da pričaju o tome, a pogotovo osporavaju to nešto... to su recimo ljudi koji kažu "Ajde ako je ta vaša nauka toliko dobra, neka dokaže da Bog ne postoji", jer ti ljudi očito ne shvataju šta je nauka i čime se bavi, kao i ljudi koji kažu "Teorija evolucije kaže da je čovek nastao od majmuna..." i na tome baziraju svoju diskusiju, pokazujući time elementarno neznanje, jer teorija evolucije uopšte ne tvrdi tako nešto, ali to ih neće sprečiti da teraju vodu na svoju vodenicu, te i dalje koriste taj "argument" u raspravi.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 03.08.2009. u 03:05 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 03:45 - pre 180 meseci
Uh, dugacak post:)
Nego imam jedan dobar dokumentarac na ovu temu na mom sajtu.
Po meni je ovo najbolji dokumentarac snimljen na temu porijekla zivota.

http://traganja.com/videoteka/.../155-otkljuana-misterija-ivota
 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 11:46 - pre 180 meseci
Kako volem kad se braca sloze, fundamentalni islamisti i fundamentalni anglohriscani i njihove ispostave. Ko kaze da vahabije i krstashi ne mogu pod istu ruku, borba protivu Darvina je primer. Koriste iste materijale, filmove knjige, prevode jedni od drugih i titluju...
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
217.23.205.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 12:12 - pre 180 meseci
Cao Darvine:)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 12:28 - pre 180 meseci
Meni se sve vise cini da je glavna svrha ove teme u delu "na mom sajtu".
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
217.23.205.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 14:58 - pre 180 meseci
Pa nebi se slozio sa ovom konstatacijom. "Moj sajt" je tu da donese multimedialne informacije koje mogu biti korisne za ovu tematiku.
Moj prvi clanak koji sam napisao bio je pre par godina na ovom forumu. Tada nisam imao mogucnosti da predstavim sve materijale koje sam htjeo.
Sada se situacija promijenila a sajt koji sam napravio je upravo ono sto je potrebno kako bi se ljudi uvjerili da jednoumlje ne vodi nikamo.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 15:30 - pre 180 meseci
@Marko
Da li ti to tvrdis da se nauka, neke naucne discipline, nisu bavile, niti se bave religijom? Da je religija ono sto je zapisano, i da niko nikada nije dovodio u pitanje tu "istinu"? Ne bih se bas slozio sa time.

Kako onda objasniti religiozne, verujuce, naucnike, dobitnike nobelove nagrade...Sve te silne obrazovane ljude u svetu. Ako uzmemo da je religioznih par milijardi, pa neka je od toga koja desetina miliona visoko obrazovanih osoba, sta sa njima? Mislis da nikada nikome od njih se nije pojavila sumnja u postojanje Svevisnjeg?

Mislim da je takav, iskljuciv stav, potcenjivanje svih verujucih, bilo neobrazovanih, bilo visokoobrazovanih.

Zato sam i pitao, kako moze da se negira nesto(religija), sto je na ispitu i verujucih, i ateista, hiljadama godina, i nije se dokazalo da je to neistina, a istovremeno da se slepo veruje necemu(teoriji evolucije) sto traje tek neka dva veka?
Ovo stvarno ozbiljno pitam.
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 15:57 - pre 180 meseci
Super receno. jednoumlje je zlo bez obzira da li ono bilo religiozno ili ne religiozno:)
Covjek nebi trebao da gradi svoje misljenje na osnovu ideologije vec na osnovu onoga sto je istinito. 20 vijek je bio vijek ideologija. To je bio poseban period kada su ljudi pokusali da izbace Boga iz svijesti ljudi. Medjutim, da li su uspjeli? Jedino sto se uspjelo jeste da se izazovu tragedije koje covjecanstvo nije nikada vidjelo.

Nije fer nekome nametati vjeru ako ne zeli. Ali isto tako nije fer ni oduzimati ljudima vjeru.

Iza evolucije sasvim sigurno postoje drugi interesi. U jednom periodu filozofija materijalizma je trebala naucnu potvrdu i to su nasli u darvinovoj teoriji prirodne selekcije. Sve i jedan tadasnji dokaz je do sada sto puta bio pobijen. Ali oni su i dalje gurali tu stvar i po potrebi cesto izmisljali i falsifikovali dokaze.

Sto je najvaznije treba zapaziti da je to tada jako odgovaralo kolonijalnim silama. Robovlasnistvo nije imalo moralno opravadanje osim ako su crnci manje ljudi a vise zivotinje :) Pa su bogati robovlasnici mnogo ulagali u one koji su im osiguravali cistu savjest pred ljudima. Danas znamo da su crnci i drugi tipovi rasa jednako ljudi kao i bijelci :) Meni se cini da u ono doba robovlasnistva su bili vise ljudi od svojih gospodara:)

Ipak, ako neko hoce da kaze da u darvinizmu nema rasizma grdno se vara jer postoje gomile dokaza za to!

Ako neko zeli biti programiran da vjeruje u ono sto su mu servirali moze slobodno. Sto se mene tice vise volim da razmisljam svojom glavom:)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 16:18 - pre 180 meseci
Citat:

Ipak, ako neko hoce da kaze da u darvinizmu nema rasizma grdno se vara jer postoje gomile dokaza za to!


Dajte ljudi, pa makar se elementarno obrazujte molim vas, Darvin apsolutno nema veze sa rasizmom niti se njegova teorija bavila ljudskim rasama... postoje nekakvi tzv. "socijalni darvinizmi" koji:

a) Nisu Darvinovo delo
b) Ne predstavljaju naucnu teoriju vec najobicniju ideologiju (i to losu)
c) Nemaju veze sa mozgom

Uzgred, hocete li vec jednom razjasniti u svojim glavama razlike izmedju ideologije i naucne teorije? Nije bas da je to tako tesko da se razluci, trebalo bi da to moze da razume svaka osoba sa bar osnovnom skolom.

Citat:

Iza evolucije sasvim sigurno postoje drugi interesi.


Evolucija organizama je naucno dokazani fakat - ako iza nje stoje neki interesi, to su mozda interesi boga, kreatora, prirode... ko god da je izmislio doticnu ;-)

Teorija evolucije pokusava da naunco objasni obzervirani fakat (evoluciju organizma)

Eto... to ti je za pocetak, a sada knjigu u sake.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 16:31 - pre 180 meseci
Citat:
Da li ti to tvrdis da se nauka, neke naucne discipline, nisu bavile, niti se bave religijom? Da je religija ono sto je zapisano, i da niko nikada nije dovodio u pitanje tu "istinu"? Ne bih se bas slozio sa time.

Da, nauka se jednostavno ne bavi religijom, niti jedno sa drugim ima ikakve veze. Nauka se bazira na dokazima i činjenicama, a religija na verovanju. A to da li je neko dovodio u pitanje bilo šta, nema veze sa naukom, svako ima pravo da dovodi u pitanje šta god poželi, ali da bi se to zvalo naukom, moraju se ponuditi validni dokazi. E sad, pošto se naučnim metodama ne može dokazati da nešto ne postoji (recimo u slučaju religije, Bog), nauka se time ni ne bavi. Simple as that.
Citat:
Kako onda objasniti religiozne, verujuce, naucnike, dobitnike nobelove nagrade...Sve te silne obrazovane ljude u svetu. Ako uzmemo da je religioznih par milijardi, pa neka je od toga koja desetina miliona visoko obrazovanih osoba, sta sa njima? Mislis da nikada nikome od njih se nije pojavila sumnja u postojanje Svevisnjeg?

A kakve to veze ima jedno sa drugim. Zašto se neko ne može baviti naukom, a u isto vreme biti pobožan ? Može, sve dok ume da razdvoji jedno od drugog. Evo primera radi, Njutn, za koga se zna da je bio pobožan ali mu to nije smetalo da postane jedan od najpoznatijih naučnika u istoriji. Ali, on jednostavno u svojim teorijama nije koristio Boga, nego činjenice, a veru je doživljavao kao nešto lično, nevezano za ono čime se bavi. Ili recimo sam Darvin, i on je bio pobožan, pa mu to nije smetalo da stvori teoriju evolucije. Tu dolazimo i do najbitnije stvari, a to je da teorija evolucije, koliko god neki mislili suprotno, apsolutno nije ni u kakvom konfliktu sa religijom, niti isključuje postojanje Boga, niti bilo šta slično. Teorija evolucije se jednostavno bavi razvojem (ne i nastankom) živih organizama.
Citat:
Mislim da je takav, iskljuciv stav, potcenjivanje svih verujucih, bilo neobrazovanih, bilo visokoobrazovanih.

Ovde nisam razumeo šta si hteo da kažeš. Ko koga potcenjuje ?
Citat:
Zato sam i pitao, kako moze da se negira nesto(religija), sto je na ispitu i verujucih, i ateista, hiljadama godina, i nije se dokazalo da je to neistina, a istovremeno da se slepo veruje necemu(teoriji evolucije) sto traje tek neka dva veka?
Ovo stvarno ozbiljno pitam.

Ako ovo možeš ozbiljno da pitaš, onda zaista imaš problem sa percepcijom i sagledavanjem realnog sveta oko sebe. Još jednom, teoriji evolucije se ne veruje slepo, već je ista dokazivana brojnim eksperimentima, vršenim od strane preko 100.000 naučnika iz celog sveta. Dakle, teorija evolucije se zasniva na činjenicama i dokazima. Sa druge strane, religija se zasniva na verovanju i kao takva se ne može niti dokazati, niti osporiti, niti nauka to pokušava. Jednostavno, religija je lična stvar svakog pojedinca, dok je teorija evolucije globalni model koji objašnjava razvoj živih organizama od njihovog nastanka do danas i ispravnost tog modela ne zahteva verovanje iz prostog razloga što postoje brojni dokazi i eksperimenti koji su potvrdili ispravnost tog modela. Ja ne vidim šta je tu nejasno.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
217.23.205.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 17:06 - pre 180 meseci
Evo jedne izjave koju je napisao sam Carl Darvin. Meni se cini da ovdje ima rasizma:) prosudi te sami:
"U nekom buducem periodu, ne veoma dalekom kada se mjeri stoljecima,
civilizirane rase ljudi ce uglavnom iskorijeniti i zamijeniti divlje rase sirom
svijeta. U isto vrijeme, antropomorfni majmuni ce bez sumnje biti iskorijenjeni.
Pukotina izmedju covjeka u jednom civiliziranijem stanju, kako se mozemo
nadati, bit ce jednaka onoj izmedju Kavkazana i nekih majmuna tako
niskih kao babuni, umjesto kao sada izmedju crnca ili Australijanca i gorile."


Charles Darwin, The Descent of Man, 2nd ed., New York, A.L. Burt Co. 1874, str. 178

Jos nesto. Mislim da nije fer ljude koji ne zele da vjeruju u teoriju evolucije zvati neobrazovanim.
Imam spisak naucnika koji su odbacili teoriju evolucije. I mogu ti reci da su tu velike face u svjetu nauke. A mozda su nepismeni:)
U svakom slucaju poznati svetki strucnjak iz oblasti biohemije Majkl Bihi je napisao knigu DARVINOVA CRNA KUTIJA koja je uzburkala i podijeli naucni svijet. Bilo bi fer da i ti uzmes knjigu u ruke i procitas nesto:)
Evo knjige u pdf formatu:



 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 17:54 - pre 180 meseci
off:
Tragac, smanji malo sa tim linkovanjem svog sajta. To nije dozvoljeno i bice brisano.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
217.23.205.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 18:13 - pre 180 meseci
Problem je sto je moj sajt napravljen za ovu tematiku.
Sve video mateijale i tekstove sam prikupio na jedno mijesto. Nije tu u pitanju reklama za moj sajt. On je samo nosac informacija koje su usko povezane sa ovom tematikom. Vi nemate pojma koliko je meni ovaj forum pomogao u zivotu Kada sam poceo da pisem na njemu nisam znao nista o kompjuterima. Ali zbog ovih diskusija sam poceo da ucim kako bi mogao publikovati materijale koje sam dugo godina skupljao. Sada sasvim dobro zivom od web dizajna i mnoge firme traze moje usluge. Tako da je ovaj forum prilicno zasluzan za to. Thanks.

U svakom slucaju postovacu pravila foruma. Samo ipak mora postojati nacin da ovi materijali budu prezentovani. Jer lakse je ljudima da pogledaju to nego da citaju kilometarske postove. Koji nemaju nikakvog smisla.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 18:15 - pre 180 meseci
Citat:
vilil1: Zato sam i pitao, kako moze da se negira nesto(religija), sto je na ispitu i verujucih, i ateista, hiljadama godina, i nije se dokazalo da je to neistina

Nepostojanje se ne dokazuje. A one svrljotine iz Biblije su odavno polozile svoj ispit. :)

Citat:
vilil1: a istovremeno da se slepo veruje necemu(teoriji evolucije) sto traje tek neka dva veka?

Nije slijepo vjerovanje, vec teoretski i materijalno dokazano. Mozda ne postoje sve prelazne forme(glupo je i ocekivati tako nesto), al' vec sada postoji sasvim dovoljno fosilnih ostataka koji idu u prilog teorije evolucije.

Btw. darvinizam, il' danas teorija evolucije nema, apsolutno, nikakve veze sa rasizmom. Darvin je "primijetio" jednu cinjenicu koja je poslije postala jako ocigledna. Naravno, postoje spletkarosi i poremeceni umovi koji su pokusali da opravdaju neke svoje uvrnute i krajnje bolesne ideologije pozivajuci se na Darvinovu teoriju evolucije. Prije svega, vec je Ivan napisao, to je socijalni darvinizam il' eugenika(socijalna higijena), koja za cilj ima usavrsavanje ljudske rase tako sto ce "elegantno" da eliminise sve one jedinke koje su smatrane nesposobnim za zivot. Nacisti su napravili jedan jako interesantan kriterij, u ciji se "kalup", uklapalo jako malo ljudi. A sva veza izmedju socijal darvinizma i Darvina je u tome sto je Darvin primijetio da opstaju, prirodno, samo najjace i najsposobnije jedinke u drustvu. Eugenika je eliminacijom nesposobnih zeljela da "ubrza" taj proces, i da u relativno skorijem vremenu dobije (nad)covjeka, tj. da podigne ljudsku rasu na neki "veci nivo".
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 18:36 - pre 180 meseci
Citat:
jericho1405:Nepostojanje se ne dokazuje. A one svrljotine iz Biblije su odavno polozile svoj ispit. :)

Ali podseticu da je Marko napisao -

"Ko ima bolju teoriju, slobodan je da je iznese, ali onda mora da prihvati da će ta njegova teorija biti podvrgnuta diskusiji, ali i testiranju, pa ako je nešto obori ta teorija pada u vodu."

Sto bi u prevodu znacilo, ja cu da napisem nesto, a na tebi je da dokazes da to nije tacno. Ja se sa tobom slazem, dokazi ti tvoju teoriju, a ne ja da je obaram. Ali...

Khm, za ovo drugo, ako za tebe pojam religija predstavlja samo bibliju...

Zar neki arheolozi, istoricari...nikada nisu pokusali da potvrde ili opovrgnu nesto iz recimo Biblije, naucnim metodama?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.93.*



+4 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 18:47 - pre 180 meseci
Citat:

Pa vise vjere treba da bi se vjerovalo da je zivot nastao sasvim slucajno nego u to da ima svog dizajnera.


Naravno da treba vise vere.
Pogotovo sto evolucija ne proucava kako je zivot nastao.

Citat:

najveci gazon je bio sa HEKELOVIM EMBRIONIMA:)


Ti Hekelovi embrioni su prestali da budu aktuelni pre jedno 30-40 godina.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.93.*



+4 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 18:53 - pre 180 meseci
Citat:

Imam spisak naucnika koji su odbacili teoriju evolucije. I mogu ti reci da su tu velike face u svjetu nauke. A mozda su nepismeni:)


Javlja mi se da je ovo tesko izvlacenje iz konteksta izjava "faca u svetu nauke"....
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.93.*



+4 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz03.08.2009. u 19:01 - pre 180 meseci
@tragac

Zasto su ti filmici o Hariju Poteru, Holivudu, seksu, rok muzici itd u direktorijumu "Satanizam" ? :D:D:D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119915 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.