Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evolucija je providna laz

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120447 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:24 - pre 167 meseci
Citat:
morpheusxxx: Izvini,mozda je moja greska u brzini....


Verovatno. Nije lako pratiti kad tema jako brzo evoluira.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

morpheusxxx
Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:26 - pre 167 meseci
Dimkovicu,sta si pametno i smisleno rekao u poslednjem postu? Ali realno ? Nisam ja bukvalno trazio da mi neko objasni teoriju evolucije... pusti bacanje prasine u oci i demagogiju..... nisi popio svo znanje ovog sveta. Jesi pametan i obrazovan momak ali mani demagogiju...

[Ovu poruku je menjao morpheusxxx dana 01.09.2010. u 03:25 GMT+1]
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:29 - pre 167 meseci
Citat:
morpheusxxx: pusti bacanje prasine u oci i demagogiju.....


Sunce ti, pa de baš ti to nekome da kažeš?!
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

morpheusxxx
Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:31 - pre 167 meseci
Citat:
Onaj: Sunce ti, pa de baš ti to nekome da kažeš?!


ti imas neko svoje misljenje u vezi cele price? ah,da,da cemo imati krzno za 300 godina....


http://www.cps.org.rs/Cks4/cks4.html
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:35 - pre 167 meseci
Citat:
morpheusxxx:ah,da,da cemo imati krzno za 300 godina....


Ne, za prilagodjavanje te vrste potrebno je više vremena. Neke vrste se ne prilagode uslovima u potrebnoj meri pa izumru, druge se prilagode, promene se pa prežive. Da nemamo načina da se ugrejemo bili bismo dlakaviji - u to budi siguran.

- - - - -
Nego, sve u svemu lepo je videti da postoje tako različita tj. suprotna mišljenja. Bilo bi dosadno da svi mislimo jednako. Nego, morpheusxxx, da li ti zaista i misliš to što tvrdiš ili je u pitanju čisto propagiranje sajta čiji si link postavio u svom prvom postu? Ovde mi odgovori kako hoćeš a na pp mi odgovori iskreno.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

morpheusxxx
Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:40 - pre 167 meseci
Citat:
Onaj: Ne, za prilagodjavanje te vrste potrebno je više vremena. Neke vrste se ne prilagode uslovima u potrebnoj meri pa izumru, druge se prilagode, promene se pa prežive. Da nemamo načina da se ugrejemo bili bismo dlakaviji - u to budi siguran.

- - - - -
Nego, sve u svemu lepo je videti da postoje tako različita tj. suprotna mišljenja. Bilo bi dosadno da svi mislimo jednako. Nego, morpheusxxx, da li ti zaista i misliš to što tvrdiš ili je u pitanju čisto propagiranje sajta čiji si link postavio u svom prvom postu? Ovde mi odgovori kako hoćeš a na pp mi odgovori iskreno.


Ne,ovde cu da ti odgovorim.... naravno da verujem !!! Kao sto verujem u boga.... nisam odrao kolena ispred crkve,da to neko ne pomisli... mozda cak i ne verujem u bilo kakve institucije tog tipa,sto je nevazno u celoj prici. Verujem u bozije stvaranje coveka.... kao sto ti verujes da smo mozda nastali od majmuna i da cemo postati ljudi zabe.... sa krznom :) Baci pogled na poslednji link.... nisam to ja izmislio,kao ni ti evoluciju...
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:45 - pre 167 meseci
Citat:
morpheusxxx: Verujem u bozije stvaranje coveka.... kao sto ti verujes da smo mozda nastali od majmuna i da cemo postati ljudi zabe.... sa krznom :)


Hehehe, dobro je kad ti misliš da znaš šta ja verujem (samo ne znam gde pronadje baš te ljude žabe sa krznom al ajde, ako ti je to posao - karikiraj, blati i izmišljaj nemam ništa protiv čak mi je i zabavno da čitam tvoje gluposti).
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:54 - pre 167 meseci
Maadaaa.... Kad čovek malo razmisli s obzirom na to gde smo trenutno na tom evolutivnom putu nije ni nemoguće da nam potomci budu i ljudi žabe sa krznom!
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

morpheusxxx
Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 00:54 - pre 167 meseci
Citat:
Onaj: Hehehe, dobro je kad ti misliš da znaš šta ja verujem (samo ne znam gde pronadje baš te ljude žabe sa krznom al ajde, ako ti je to posao - karikiraj, blati i izmišljaj nemam ništa protiv čak mi je i zabavno da čitam tvoje gluposti).


nije mi namera bila da te blatim,daleko od toga.... vise sam to naveo kao opis evolucije... Nevazno na kraju krajeva. Samo mi nije jasno,zasto neke boli drugacije misljenje i ne daju da se zagrebe po povrsini teorije evolucije... fakat je da nema prelaznih formi,pa hteo neko da veruje ili ne..... Skoro sam gledao neku emisiju na B92 o medvedima.... i prica ide kako su beli medvedi evolucijom dobili dosta duze vratove od drugih rodjaka.... Neka neko,nekad,nadje dokaz i pokaze ostatke belog medveda sa upola kracim vratom od danasnjeg.... Nema toga !!! ovo je samo primer.... I mislim da je bez osnova sto je Dimkovic pokusao da me predstavi kao nekog verskog fanatika i forumskog trola.... i zelim mu da nadje nekada neku prelaznu formu nekog "zemljanog stvora"....
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 01:13 - pre 167 meseci
www.teorijaevolucije.com/pf1.html
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

morpheusxxx
Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 01:27 - pre 167 meseci



Gde su slike? Vidim samo crteze.... Nego,jesi li pazljivo procitao? Ja jesam i u opste mi ne nudi 100 procentan dokaz....



Za slepog misa se pretpostvlja da je evoluirao iz jednog insektivornog (insektivori ukljucuju stvorenja kao sto su krtice, rovcice i jezevi), neleteceg sisara. Fosilni slepi mis ima vrlo specificnu gradju. (slika) Zapravo, bila bi potrebna revolucija u strukturi, da bi se zivotinja kakva je krtica, rovcica ili jez pretvorila u sismisa. Kod slepog misa 4 od 5 prstiju ekstremno su dugi u poredjenju sa normalnom sakom, i podrzavaju krilnu membranu. U ovom slucaju, sledeci evolucioni scenario, jedan niz genetskih gresaka prouzrokovao je da cetiri prsta predackog sisara dobiju u duzini, dok su druge slucajne mutacije stvorile krilnu membranu, letecu muskulaturu, itd. O da, ne smemo zaboraviti sonarni sistem koji slepim misevima omogucava da nepogresivo lete i u totalnom mraku, takodje proizveden jednim nizom genetskih gresaka, naravno.

Ako su slepi misevi evoluirali iz jednog insektivora ili nekog drugog stvorenja, trebalo bi da se nadju prelazne forme koje bi dokumentovale poreklo ove i drugih struktura jedinstvenih za sismisa.

Kao sto je vec navedeno, takve prelazne forme nisu nadjene nigde u fosilnom zapisu. Najstariji poznati slepi mis je nadjen u steni za koju se smatra da je stara 50 miliona godina. (slika) Autori tvrde da nikada nije pronadjen fosil slepog misa stariji od ovog.

Dakle, imamo najstarijeg slepog misa za kog se zna. I sta je on? Stopostotni slepi mis. Kompletno odsustvo bilo kakvih prelaznih formi izmedju slepog misa i njegovog navodnog pretka ne daje odgovor, na osnovu evolucione hipoteze, na takva pitanja: kada, od cega, gde i kako su slepi misevi nastali?


izvor: http://www.cps.org.rs/Cks4/cks408.html


Fosilni zapis insekata
Odsustvo prelaznih formi ostavlja svako evoluciono poreklo insekata (clanova klase Insecta, kola Arthropoda) obavijeno misterijom. Neki fosili se nalaze u srednje-devonskim stenama, i prisutni su u tako zapanjujuce velikom broju i varijacijama u stenama gornjo-karbonskog perioda, da je taj period nazvan "doba insekata". Fosili vilinog konjica u gornjo-karbonskim stenama sa rasponom krila od 0,5 do 1 m nisu retkost. Kada prvi put vidimo viline konjice, velike ili male, oni su upravo to - vilini konjici.

Sta je sa bubasvabama? Doktor Betty Faber, entomolog americkog istorijskog prirodnjackog muzeja, u jednom skorasnjem intervjuu kaze da:

"Nekoliko fosila bubasvabe... iz karbonskog perioda Zemljine istorije cini jednu stvar jasnom. Cak i tada, pre 350 miliona godina, bubasvabe su izgledale odvratno. Nisu se promenile od tada mnogo."1

Neke bubasvabe su bile vece u proslosti. Fosili bubasvaba pronadjeni u gornjo-karbonskim stenama dostizu i do 10 cm u duzini. Danasnje bubasvabe, dakle, i nisu toliko odvratne kao u proslosti.

Mada takvi organizmi kao sto su pauci, neka sitna stvorenja, stonoge - nisu insekti, oni se nazivaju insektima. Na godisnjem simpozijumu americkog drustva za unapredjenje nauke 1983.godine, donesen je jedan fascinirajuci izvestaj o otkricu znacajno dobro ocuvanih fosila stonoga i paukolikih stvorenja. Mada se moramo osloniti na novinski clanak2 u ovo vreme za nasu informaciju, ovaj izvestaj izgleda da je pouzdan i svakako interesantan. Za fosile se kaze da su stari 380 miliona godina i jedni su od najstarijih ikada nadjenih, a otkrili su ih doktori Patricija Bonamo i J.D.Grierson sa Drzavnog Univerziteta Nju Jorka u Binghamtonu.

U ovom clanku se tvrdi da "ova stvorenja su bila vec visoko razvijena" i da su imali jednu "blisku slicnost sa danasnjim zivim stvorenjima". Ono sto ove tvrdnje jednostavno znace jeste, da su ova stvorenja, koja su se pojavila u fosilnom zapisu po prvi put, potpuno formirana, i da se nisu mnogo promenila do danas, verovatno 380 miliona godina kasnije. Fosili nekih stvorenja koji podsecaju na poznate paukove, bili su tako odlicno sacuvani, da su se mogli raspoznati njihovi slusni organi. Jedan od naucnika, analizirajuci fosile, primetio je da "izgledaju kao da su juce uginuli". Sve ove cinjenice slazu se sjajno sa predvidjanjima zasnovanim na modelu stvaranja, ali su potpuno kontradiktorne onome sto se ocekuje na bazi evolucione teorije.

Evolucionisti veruju da su se leteci insekti razvili iz neletecih insekata. Postoji jedna stalna rasprava medju evolucionistima oko toga sta se na neletecem insektu razvilo u krila. Ako bi se mogao naci samo jedan posrednik izmedju neletecih i letecih insekata, konflikt bi se okoncao, ali do sada ni jedan prelazni fosil nije nadjen. Hiljade fosila neletecih isekata je otkriveno. Hiljade fosila letecih insekata nalazi se na muzejskim policama. Gde su hiljade posrednika koji je trebalo da postoje? Najlogicniji zakljucak je da prelazne forme nikada nisu pronadjene zato sto nikada nisu ni postojale.

Dalje, leteci isekti imaju dve razlicite vrste krila. Kada ne lete, krila Paleoptera su podignuta, kao kod male muve, ili sa strane kao kod vilinih konjica. Insekti Neoptera imaju mehanizam za savijanje koji im omogucava da saviju krila nazad preko stomaka. Nisu poznate prelazne forme izmedju ove dve vrste letecih insekata.

Suma sumarum,nije sve belo ili crno..... obe strane imaju neke argumente,hteo to neko da prizna ili ne.... ali zaboga,dirnuti evoluciju,to je kao osinje gnezdo....
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 01:47 - pre 167 meseci
Generalni problem sa ljudima koji ne veruju u teoriju evolucije je u tome što ne shvataju kako to funkcioniše, a dali su sebi za pravo da pričaju o tome. Ne pričam sad o nekome konkretno ovde na forumu, već uopšteno šta sam sve čuo od ljudi. Najčešće zablude su "Čovek je postao od majmuna" i "Kako je to odjednom gušter odlučio da postane ptica". Stvar je u tome što čovek nije postao od majmuna, niti ko to tvrdi, a druga stvar, ništa se tu nije odigralo trenutno ili odjednom, već je trajalo hiljadama i milionima godina, procesom koji se naziva prirodna selekcija. I nema tu ničeg magičnog kako mnogi to pokušavaju da predstave (tipa majmunu nešto krcnulo u leđa i on postao čovek), već se radi o vrlo prostoj činjenici da postoji nešto što se zove smena generacija, a svakom novog generacijom dolazi do određenih manjih ili većih mutacija (upravo zbog toga nismo svi isti, tj. nemamo iste face, nismo iste visine, nismo iste težine, nemamo iste talente i slično). Samim tim, neki od nas su više prilagođeniji vremenu i mestu u kome žive, nego neki drugi, a ti koji su prilagođeniji, logično imaju više šansi da prežive i ostave potomstvo, što znači i da prenesu dalje te neke svoje gene koji ih čine prilagođenijim tom vremenu i to je cela poenta evolucije.

To dakle ne znači da će ukoliko se sutra desi da dođe do drastične promene klime, recimo padne u proseku za 50 stepeni (nemoguće, ali čisto primera radi), odjednom ljudima početi da raste krzno, niti da će početi da se rađaju deca sa krznom i šta ti ja znam. Ne, već će oni koji već imaju takve karakteristike (znači gušću dlaku, deblju kožu, bolje očuvanje toplote...) imati veće šanse da prežive i ostave potomostvo. Samim tim, rađaće se više dece, i muške i ženske kojima su prenete te karakteristike. To ne znači da će već sledeća generacija ljudi ličiti na majmune, ali je fakat da bi vremenom bilo sve više dlakavijih ljudi koji su prilagođeni situaciji i ostavljaju više potomstva kod kojeg jačaju te karakteristike, a sve manje ovih drugih. Posle nekog vremena (a to može biti par hiljada ili par stotina hiljada godina), na svetu više ne bi bilo ljudi koji nisu skroz prekriveni dlakom.

Ili drugi primer, da se desi da nekim slučajem toliko poraste nivo okeana da kopnene površine gotovo iščeznu, to ne znači da bi odjednom počeli da se rađaju ljudi sa perajima ili šta slično, ali znači da bi najviše šansi da prežive imali oni koji su bolji plivači, koji duže mogu da izdrže pod vodom i slično, jer će takvi uvek lakše doći do hrane i svega ostalog što im treba za preživljavanje i ostavljanje potomstva. Oni će takođe te svoje karakteristike preneti na potomstvo i vremenom bi na svetu počeli da dominirali ljudi koji se odlično snalaze u vodi, što opet podrazumeva i neke fizičke karakteristike kao što su duža kožica između prstiju, duža stopala i slično. Samim tim, svaka sledeća generacija bi imala izraženije te karakteristike, koje bi takođe prenosila na potomstvo. Opet vremenom, za nekih par stotina hiljada godina, većina ljudi bi imala skroz spojene prste na rukama kožicom, veoma dugačka stopala, a verovatno i disajne puteve koji su bolje prilagođeni životu u moru, recimo tako da mogu da izdrže više minuta, pa i sati pod vodom i slično. Takođe, vremenom bi se verovatno javila neka mutacija koja bi omogućila čoveku i disanje pod vodom (neka verzija škrgi) i takav čovek bi sigurno bio apsolutno dominantan u takvom svetu i kao takav ostavio najveće potomstvo, pa bi se te njegove karakteristike brže i lakše širile, itd. Opet vremenom, većina ljudi na svetu bi poprimila te karakteristike i to bi se nastavilo sve dok postane normalno da se rađaju ljudi sa škrgama i perajima. Opet ponavljam, to ne može da se desi odjednom, kao što mnogi to zamišljaju, već bi to trajalo desetinama i stotinama hiljada godina. A možda se ne bi nikada ni desilo, jer su mogući i drugi scenariji, a to je da životinje grabljivice koje već žive u vodi i tu su dominantne, kao što su recimo ajkule, krokodili, aligatori... potpuno istrebe čoveka.

Dakle, poenta je u tome da ne postoji nešto univerzalno bolje, pa da evolucija nekog živog bića teži tome, već samo postoji bolja ili lošija prilagođenost vremenu i mestu na kome se živi. Znači, ne može niko reći da je bolje biti visok 3m i težak 300kg, iako to deluje kao velika prednost u odnosu na ostale, jer takav čovek recimo ne bi bio dobro prilagođen životu na planeti Zemlji u ovom trenutku, prvenstveno zbog gravitacije koja čini da kosti kod takvih ljudi ne mogu da izdrže taj teret. Upravo zato većina ljudi koji su visoki preko 2m, a pogotovo oni divovskog rasta tipa 2.20m pa naviše, često imaju problema sa kolenima, zglobovima, prelomima kostiju i slično. Kada bi kojim slučajem gravitacija oslabila za duplo, takvi ljudi bi verovatno postali dominantni. Isto tako, da gravitacija poraste za duplo, dominantni bi bili oni nižeg rasta, tipa 1.50-1.60m i manje, jer takvi najčešće imaju jače, ali i kraće kosti koje lakše podnose teret, ali i manje samog tereta koji treba da ponesu, dok bi ovi koji su preko 2m jedva hodali. Opet, i u ovom slučaju ne znači da bi čovek kao vrsta uopšte preživeo. Možda bi ga istrebile neke druge životinje koje su bolje prilagođene takvoj gravitaciji. Postoji milion kombinacija i upravo to je poenta evolucije, izumiranje vrste koja nije prilagođena, a da li će iz te vrste nastati neka nova vrsta (kao što je vremenom od pračoveka nastao čovek) ili potpuno iščeznuti (kao što su mnoge vrste već iščezle, recimo dinosaurusi), to već zavisi od mnogo faktora.

Naravno, sve može da ode i u nekom drugom pravcu i to ne možemo da predvidimo. Ali ono što je zakonitost, jeste da u svakom trenutku, najviše šansi za preživljavanje i ostavljanje potomstva imaju oni koji su najbolje prilagođeni vremenu i mestu u kome žive, a ta prilagođenost se ogleda u brojnim psihičkim i fizičkim karakteristikama, koja im omogućava da budu dominantni. Samim tim, te njihove karakteristike se prenose na potomstvo, a kada se nađu čovek i žena koji imaju takve karakteristike, njihovo potomostvo će imati izraženije te karakteristike, pa će to njihovo potomostvo opet biti dominantnije, nego potomostvo dvoje ljudi od kojih jedno ima, a drugo nema te karakteristike, ili oboje nemaju (naravno, ne mora da znači, ali je verovatnoća na njihovoj strani). Vremenom, dolazi do toga da sve više ima ljudi sa izraženim tim određenim karakteristikama, dok ovi drugi polako iščezavaju.

Sve ovo je naravno maksimalno uprošćeno i ispričano prostim rečnikom, jer se ne može teorija evolucije za koju postoje brojni dokazi, činjenice, naučni radovi, knjige... objasniti u par rečenica na jednom forumu. Tako da, koga zanima više, pravac google, pa onda redom. Ima dosta toga da se pročita.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 01:51 - pre 167 meseci
Bez obzira sta neki pricali, teorija evolucije je ostala samo teorija,isprazno filozofiranje da nema Boga,i da je zivot poceo spontano i slucajno mada je cak i sam Carls Darvin u zakljucku svoje knjige Poreklo vrsta jasno napisao da je Bog ipak taj koji je udahnuo zivot.

Inace, sam Darvin, iz ugla savremene nauke, je bio potpuno nepismen covek. Njegova teorija je u potpunosti odbacena,a upravo je sama nauka odbacila tu teoriju. Pre ili kasnije, ovo sto se danas veruje kada je u pitanju teorija evolucije, bice odbačeno od strane te iste naucne zajednice. Nema niti jednog dokaza koji govori u prilog evolucije. Svi navodni "dokazi" su cisti falsifikati ili izmisljotine koje nemaju veze sa zivotom.Lazne lobanje, lazne nedostajuce karike, lazne prelazne forme i tome slicno. Evolucionisti iskopali mnogo zemlje u pokusaju da pronadju dokaze koji ce opravdati evoluciju. Ali dokaza nema pa nema Nema grupa fosila ili kostiju koje pokazuju potrebne prelazne vrste. Ako je jedna vrsta evoluirale u drugu, mnogobrojne "prelazne" vrste su morale postojati u velikom broju u razlicitim periodima Zemljine istorije. Medjutim, veliki broj nedostajucih karika koje su trebalo da budu oznacene kao "nedvosmisleni dokazi" nisu nikad pronadjene.

Samo lazi i nove lazi,a sve zato sto neki ljudi tvrdoglavo odbijaju da priznaju kako postoji Bog. Predrasude ih vode, kao da su Bog i nauka kontradiktorni.

 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

morpheusxxx
Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 01:53 - pre 167 meseci
Citat:
Marko_L:, jer se ne može teorija evolucije za koju postoje brojni dokazi, činjenice, naučni radovi, knjige... objasniti u par rečenica na jednom forumu. Tako da, koga zanima više, pravac google, pa onda redom. Ima dosta toga da se pročita.


slazem se... ali sto to i ja mislim za kreacionizam.... naucni radovi,knjige.. itd... dosta stvari suprostavljeno evoluciji,sa faktima i otvorenim pitanjima na koje evolucionisti nemaju odgovore...

evo jedne zanimljive knjige.... procitajte prvo o autoru..

http://www.cps.org.rs/Knjige/krah_evolucije.zip




[Ovu poruku je menjao morpheusxxx dana 01.09.2010. u 03:26 GMT+1]
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 02:29 - pre 167 meseci
Citat:
slazem se... ali sto to i ja mislim za kreacionizam.... naucni radovi,knjige.. itd... dosta stvari suprostavljeno evoluciji,sa faktima i otvorenim pitanjima na koje evolucionisti nemaju odgovore...

Da, samo vas malo hebu dokazi. Teorija se ne dokazuje time što ćeš napadati neku drugu teoriju i postavljati joj pitanja, već tako što ćeš ponuditi dokaze za svoju. Za teoriju evolucije postoji gomila dokaza. Istina, fale neke prelazne forme i slagalica je daleko od kompletirane, ali se radi na tome i stalno se pronalaze novi dokazi, vrše eksperimenti i još nijedan nije bio u suprotnosti sa onime što predstavlja teorija evolucije. Upravo zato je ta teorija trenutno važeća, jer bolju nemamo. Onoga dana kada se, odnosno ako se pronađu neki dokazi koji jasno pokazuju da teorija evolucije nije dobra, ista će se odbaciti i napraviti neka nova koja je bolja i koja je u skladu sa tim dokazima. Jednostavno, tako nauka funkcioniše... prvo sakupi dokaze, pa onda na osnovu tih dokaza izvlači zaključke i stvara teorije, a onda se ta teorija konstantno preispituje i proverava, odnosno svaki put kada se uradi neko novo istraživanje, pronađu novi dokazi, izvrše određeni eksperimenti... gleda se da li oni podržavaju ili opovrgavaju postojeću teoriju. Ako podržavaju, onda ona ostaje važeća, a ako je opovrgnu, ista se ili koriguje, ukoliko je to moguće ili potpuno odbacuje. I tu nema mesta nekakvom verovanju, već je sve bazirano na dokazima i činjenicama. Upravo zato je smešno kada neko kaže da veruje ili ne veruje u teoriju evolucije. Mislim, izvoli pronađi dokaz koji govori protivno teoriji evolucije i nema problema. Naravno, pod dokazom se ne može smatrati "teorija evolucije ne daje odgovor na ovo pitanje" ili "još nije pronađena ta i ta prelazna forma". Dokaz može biti nešto što jeste pronađeno, dokaz može biti pravilno izveden naučni eksperiment, i slično. A to što nauka još nije pronašla nijedan fosil koji potvrđuje prelaz između te i te vrste, znači upravo to, da fosil nije pronađen, a ne da teorija evolucije nije ispravna, niti je to dokaz da je neka druga teorija ispravnija, pogotovo neka za koju ne postoji nijedan validan dokaz kao što je ta vaša, ako se to uopšte može nazvati teorijom.

U tome i jeste najveći problem sa ljudima kao što ste vi. Teorija evolucije se bazira na dokazima, činjenicama, naučnim radovima, eksperimentima... od strane brojnih naučnika i još niko nije uspeo da je sruši, već naprotiv, svaki dokaz koji je pronađen i svaki eksperiment koji je izvršen, samo govori u prilog toj teoriji. Znači, teorija funkcioniše u praksi. Sa druge strane, pristalice kreacionizma svoje ubeđenje ne baziraju ni na jednom naučnom metodu, već isključivo na tome da teorija evolucije ne može da objasni ovo ili ono i to predstavljaju kao dokaz da teorija evolucije nije ispravna, a kreacionistička jeste. E pa, žao mi je, ali to neće da može ako ćemo da se bavimo činjenicama. A ako ćemo da se bavimo maštarenjem, onda sve može, i da su čoveka stvorili vanzemaljci u laboratoriji, i da je čovek nastao transformacijom iz velike zelene išmrkotine, ali to će i dalje biti samo to, maštarije. A činjenice trenutno govore da je ispravna teorija evolucije.
Citat:
evo jedne zanimljive knjige.... procitajte prvo o autoru..

http://www.cps.org.rs/Knjige/krah_evolucije.zip

Tja, bilo mi je potrebno 2 minuta da pronađem rečenicu koja u potpunosti diskredituje celu knjigu.

Citat:
Jasno je, na primer, da nije bilo ljudskih posmatrača stvaranja univerzuma, početka života, pretvaranja ribe u vodozemca ili majmuna u čoveka."

Eto, već na prvoj strani jedna od najčešćih zabluda, a to je da teorija evolucije tvrdi da je čovek postao od majmuna. Po hiljaditi put, TEORIJA EVOLUCIJE NE SMATRA DA JE ČOVEK POSTAO OD MAJMUNA !!! Znači, ne znam više koliko puta to treba da se naglasi. To može da kaže samo neko ko apsolutno nikada nije pročitao i shvatio bilo šta vezano za teoriju evolucije. I kakav kredibilitet onda taj čovek ima da piše o tome ?

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 01.09.2010. u 03:50 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

morpheusxxx
Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 02:46 - pre 167 meseci
Citat:
Marko_L: Da, samo vas malo hebu dokazi. Teorija se ne dokazuje time što ćeš napadati neku drugu teoriju i postavljati joj pitanja, već tako što ćeš ponuditi dokaze za svoju. Za teoriju evolucije postoji gomila dokaza. Istina, fale prelazne forme i slagalica je daleko od kompletirane, ali se radi na tome i stalno se pronalaze novi dokazi, vrše eksperimenti i još nijedan nije bio u suprotnosti sa onime što predstavlja teorija evolucije. Upravo zato je ta teorija trenutno važeća, jer bolju nemamo. Onoga dana kada se, odnosno ako se pronađu neki dokazi koji jasno pokazuju da teorija evolucije nije dobra, ista će se odbaciti i napraviti neka nova koja je bolja i koja je u skladu sa tim dokazima. Jednostavno, tako nauka funkcioniše... prvo sakupi dokaze, pa onda na osnovu tih dokaza izvlači zaključke i stvara teorije, a onda se ta teorija konstantno preispituje i proverava, odnosno svaki put kada se uradi neko novo istraživanje, pronađu novi dokazi, izvrše određeni eksperimenti... gleda se da li oni podržavaju ili opovrgavaju postojeću teoriju. Ako podržavaju, onda ona ostaje važeća, a ako je opovrgnu, ista se ili koriguje, ukoliko je to moguće ili potpuno odbacuje. I tu nema mesta nekakvom verovanju, već je sve bazirano na dokazima i činjenicama. Upravo zato je smešno kada neko kaže da veruje ili ne veruje u teoriju evolucije. Mislim, izvoli pronađi dokaz koji govori protivno teoriji evolucije i nema problema. Naravno, pod dokazom se ne može smatrati "teorija evolucije ne daje odgovor na ovo pitanje" ili "još nije pronađena ta i ta prelazna forma". Dokaz može biti nešto što jeste pronađeno, dokaz može biti pravilno izveden naučni eksperiment, i slično. A to što nauka još nije pronašla nijedan fosil koji potvrđuje prelaz između te i te vrste, znači upravo to, da fosil nije pronađen, a ne da teorija evolucije nije ispravna, niti je to dokaz da je neka druga teorija ispravnija, pogotovo neka za koju ne postoji nijedan validan dokaz kao što je ta vaša.

U tome i jeste najveći problem sa ljudima kao što ste vi. Teorija evolucije se bazira na dokazima, činjenicama, naučnim radovima, eksperimentima... od strane brojnih naučnika i još niko nije uspeo da je sruši, već naprotiv, svaki dokaz koji je pronađen i svaki eksperiment koji je izvršen, samo govori u prilog toj teoriji. Sa druge strane, pristalice kreacionizma svoje ubeđenje ne baziraju ni na jednom naučnom metodu, već isključivo na tome da teorija evolucije ne može da objasni ovo ili ono i to predstavljaju kao dokaz da teorija evolucije nije ispravna. E pa, žao mi je, ali to neće da može ako ćemo da se bavimo činjenicama. A ako ćemo da se bavimo maštarenjem, onda sve može, i da su čoveka stvorili vanzemaljci u laboratoriji, i da je čovek nastao transformacijom iz velike zele išmrkotine, ali to će i dalje biti samo to, maštarije. A činjenice trenutno govore da je ispravna teorija evolucije.



Nas hebu dokazi? mislim da je to problem sa evolucijom..... u stvari,ne mislim ja,vec ljudi koji su zavrsili iste skole kao i evolucionisti.... Nemoj pricati napamet da se teorija evolucijie bazira na neoborivim dokazima i da niko nije srusio.... Mnogo si ostrascen,to je evidentno!!! Tebi je zao? Ti si neki vazan faktor u celoj prici? Jesi,isto koliko i ja..... Udji na gore pomenuti link,ako se ne plasis... pa cisto malo procesljaj... da je evolucija laz do lazi,sto rece kolega iznad...
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 02:52 - pre 167 meseci
Ni ja ne verujem u Darvinovu teoriju. Sve je logicno zamisljeno, ali mi ne deluje istinito ( kao sto je i 'slobodno trziste' lepo i logicno zamisljeno na papiru, samo sto ne radi u stvarnosti).
Nisam biolog, pa se ne razumem dovoljno, mada se ni oni ne razumeju previse u postanak zivota.
Ko ce ga znati sta je bilo pre xxx godina..
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 03:06 - pre 167 meseci
Citat:
maliradojca:
Nisam biolog, pa se ne razumem dovoljno, mada se ni oni ne razumeju previse u postanak zivota.

Teorija evolucije govori o postanku vrsta a ne o postanku zivota.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 03:10 - pre 167 meseci
Citat:
Nemoj pricati napamet da se teorija evolucijie bazira na neoborivim dokazima i da niko nije srusio....

Ja nisam rekao da su dokazi neoborivi, već da nijedan dokaz koji je pronađen ne obara teoriju evolucije. Oni koji nisu pronađeni, naravno, ne mogu ništa da obaraju, niti podržavaju. Prema tome, teorija evolucije je u ovom trenutku važeća teorija, jer sve što je do sada naučeno, pronađeno, eksperimentalno dokazanao, govori baš u prilog toj teoriji i u skladu je sa njom, a ne postoji ništa što je dobijeno naučnim metodom, a da može je obori, inače bi ona odavno bila odbačena. Ništa više, ništa manje od toga. To naravno važi ako želimo da se oslonimo na nauku i koristimo naučni metod. Ako ne želimo, onda je svaka teorija, pa i taj kreacionizam podjednako validna.

Ja bih ipak da se oslonim na nauku, jer upravo ta nauka nam je donela točak, vatru, lekove za mnoge bolesti i medicinu uopšte, načine da se stvori više hrane i da se ista lakše očuva, tehnologije za grejanje i hlađenje, razne mašine, automatizaciju proizvodnje, odeću, automobile, avione, zidanje kuća, televizore, računare, mobilne telefone, sve kućne uređaje, pa i ovaj internet koji trenutno koristite da po njemu piskarate. Bukvalno sve što danas koristimo da olakšamo sebi život, putujemo, radimo, stvaramo, lečimo se, zabavljamo se... stvorila je nauka. Da vidimo sad, šta su konkretno donele nenaučne metode, bilo koje ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz01.09.2010. u 03:11 - pre 167 meseci
Prva recenica:
Citat:
Ni ja ne verujem u Darvinovu teoriju. Sve je logicno zamisljeno, ali mi ne deluje istinito ( kao sto je i 'slobodno trziste' lepo i logicno zamisljeno na papiru, samo sto ne radi u stvarnosti).

Druga recenica:
Citat:
Nisam biolog, pa se ne razumem dovoljno, mada se ni oni ne razumeju previse u postanak zivota.

Prva i druga nisu u vezi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120447 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.