Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17997 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja05.07.2009. u 01:09 - pre 180 meseci
Ponovo neverovatno izvrtanje i krajnje ironično poređenje nečega što nema veze jedno sa drugim:

Citat:
StORM48: Pa vidi, ja kad sam uzimao svoju prethodnu ploču

Kakve veze ima matična ploča o kojoj znaš samo fabričke podatke - i gomila slika, znači rezultata rada nečega što mi je već u rukama? (a nisam jedini, i drugi su ovo o čemu pričam već i pokazivali i objašnjavali)

Citat:
StORM48: imao sam nekih nedoumica

Nemam apsolutno nikakvih nedoumica i ono šta vidim. Znajući da je to mnogima veoma zanimljivo i da tragaju za takvim informacijama - želeo sam na ES-u to da im pokažem, kao i nebrojeno puta do sada. Nejasno je šta ti imaš protiv toga.

Citat:
StORM48: bez preterane sujete

Jedini koji ovde imaš preteranu sujetu si ti. Braniš neodbranjivo govoreći da se ne vidi ono šta se vidi, a usput skrećeš temu na milion drugih pojmova.

Citat:
StORM48: konsultovao net

Nemam potrebu da konsultujem net kada imam toliko konačnih rezultata rada nečega što mi je u rukama. Pokazao sam slike koje sam dobio sa nekoliko različitih aparata, povezao te rezultate, odredio uzrok njihove specifičnosti i predstavio ga na ES-u, kao i mnogo puta do sada. "Konsultanti neta" tj. prepisivači su neka druga kategorija kojoj ja ne pripadam.

I dosta više skretanja sa teme, prevršio si svaku meru. Ovde je tema Canon procesor Digic IV i rezultati njegovog rada, offtopic ću ubuduće da brišem.




 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
89.216.199.*



+17 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja05.07.2009. u 10:05 - pre 180 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Recimo, verujem da beške nije ni probao JPEG na svom Mk II i da je iskreno iznenađen ovim što sam rekao. Ali to je notorna istina koja njega recimo zbog načina kako koristi aparat praktično i ne dotiče.

Gresis... nacin na koji ja testiram sve ono sto planiram da kupim, i naknadni nacin koriscenja istog su dva potpuno dijametralno razlicita procesa.

Nacin na koji ja TESTIRAM opremu je veoma temeljit, ali ponekad (kao recimo sa MkII, "zahvaljujuci" bas tebi) i mukotrpan proces... ponekad vise slican pixel-peeperovanju i klasicnom stavljanju pod lupu svega sto utice na krajnji rezultat (kao meni najvazniji), nego li obican P&S kucica, macica, dece, do u nedogled. To ne traje dugo, ali traje onoliko koliko je neophodno da se uverim i donesem dovoljno kvalitetnu i argumentima cvrsto utemeljenu odluku o tome kupujem li ili ne. Ti bi bar to trebao da znas i licno, jer jako dobro znas i sve moje dobavljace, ako ne znas, raspitaj se...

5DMkII...

Kada sam planirao da kupujem MkII, imao sam dugotrajnih i ozbiljnih nedoumica izazvanih upravo onim tvojim "ekskluzivnim" snimcima u temi Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II. To me nateralo da se testu samog aparata posvetim mnogo pazljivije i da zbog svih nelogicnosti koje su me isprovocirali u onim slikama koje si ti tamo kacio, poseban akcenat stavim na sam kvalitet zapisa u najsirem znacenju te reci, od slikanja u svim mogucim i nemogucim uslovima, svim raspolozovim objektivima (obzirom da se onaj "tvoj" 24-105 L i nije bas pokazao) u svim dostupnim rezolucijama, formatima, od RAW, sRAW1 i 2, do JPG od L do S... svaka slika svaki kadar po 8 primeraka pa na PP. Sa MkII sam pre kupovine ispucao oko 2000 snimaka, od toga, poslednji test je bio upravo test u RAW+JPG kombinaciji i to iz najbanalnijeg razloga... brzine zapisivanja za slucaj da... Ipak i taj test je obuhvatio skoro sva doba dana, sve dnevne i vremenske (ne)prilike, tako da je tu itekako bilo kadrova i situacija dovoljno (po tebi) provokativnih da bi sve ono o cemu ti pricas i pises itekako i meni "ubolo oci", i sigurno dovelo do toga da ili odlozim odluku o kupovini MkII do daljnjeg ili jednostavno sa DsII predjem na DsIII i kraj. Sve vreme tokom ove visednevne rasprave sam pokusao da ti to kazem na jedan pristojan i korektan nacin, ali kako god da sam pokusavao, svaki sledeci tvoj odgovor i arogancija koja izbija iz njega su mi nedvosmisleno govorili da od diskusije sa nekim ko ne zeli da cuje (i vidi) sve ono sto mu se pise i prica, treba jednostavno odustati. Sta ce to meni... tebe ionako zanima samo ono sto ti mislis, samo ono sto si ti video, samo ono sto si ti zakljucio, i ne razumem sta je onda problem kada ti neko kaze da onda i nastavis sam sa sobom polemiku. Lepo sam ti pozeleo uspeh u tvom istrazivackom poduhvatu bez trunke cinizma i to je to...

dakle,

beske je u test fazi probao klot JPG u vise (nego dovoljnih) 1000+ snimaka, a RAW+JPG u jos toliko, u svim uslovima, danju, nocu, po kisi i suncu, na svim ISO vrednostima, sa svim objektivima i na osnovu (to si me vec isprovocirao) ponovnog gledanja svih tih slika nastalih tokom test perioda, dosao do istog zakljucka... kod mene toga o cemu ti pises i pricas nema, jednostavno nema, nikad nije ni bilo... i, kraj.

a da sam iznenadjen time sto si rekao, veruj mi da jesam, isto kao sto sam iznenadjen i nacinom na koji si to sve rekao, nacinom na koji komuniciras sa neistomisljenicima i nacinom na koji pretis brisanjem svima onima koji ne zele da potvrde sve ono kako ti to mislis da treba da je.

zato sa tobom i ne treba diskutovati dalje....

Pozz

p.s. a nacin na koji ja KORISTIM aparat je nesto sasvim drugo, i to si u pravu, ali to nije tema ovde i ne tice se Digic IV procesora, (kvaltetno obradjena fotka podrazumeva vrhuski monitor, kalibraciju i RAW) pa da ne bi bilo brisanja (posto si pretio), neki drugi put, na nekom drugom mestu cemo (budi siguran) o tome...


EDIT:Typo

[Ovu poruku je menjao beske dana 05.07.2009. u 11:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja05.07.2009. u 10:42 - pre 180 meseci
@Nebojša Milanović
Količina sujete kod Tebe je neverovatna...

Pročitaj celu temu iznova i pokušaj da uvidiš da si usamljen u svojim tvrdnjama. Nepoznavanje pojmova u vezi sa bojama, a u kontekstu diskusije o istima ne zaslužuje nikakav komentar. Bolje poradi na tome, nego što druge optužuješ za off-topic.

Naravno, nemam nameru da nastavljam da bilo šta više pišem ovde, kako sam već napisao i u prethodnom postu - rasterao si sve učesnike ove teme svojim nastupom, pa se ni ja neću razlikovati po tome. Javio sam se ponovo samo da bih odgovorio na Tvoj prethodni post.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja05.07.2009. u 10:47 - pre 180 meseci
Što se tiče pominjanja sujete, to je u nedostatku argumentacije još jedna tvoja neverovatna projekcija samog sebe. Zato ti predlažem da pročitaš celu temu i da vidiš o čemu ja pričam, čime to argumentujem i da li se držim teme, a o čemu ti.

Još jedna besmislena teza je da "pričam sam sa sobom". To možda potiče od činjenice da sam među malobrojnim koji su probali aparate sa DIGIC IV, ali to će se vrlo brzo promeniti, jer će ljudi nabavljati aparate pa će uskoro na zadatu temu biti mnogo više iskustava korisnika nego što ih ima u ovom trenutku.

Pošto sam imao prilike da pomenute aparate probam ranije, u najboljoj nameri sam na ES-u to i pokazao, kao nebrojeno puta do sada. U testovima koje radim pomenuću tu osobinu, kao i mnoštvo drugih osobina aparata, najčešće dobrih i odličnih, koje otkrivam u toku testiranja.

Što se tiče "pretnje" budućim brisanjem, jasno je da u ovakvim diskusijama ne brišem ništa, naročito ne iskusnijim korisnicima, ali ne znam koliko puta treba da ponovim da je tema DIGIC IV i njegovi rezultati, posebno po pitanju boja, a ne bilo šta drugo, da ne nabrajam ponovo šta je sve pominjano. I zaista je glupo što je ovde napravljena situacija da Gojko mora da uleće u ulozi moderatora, naročito da mene štiti od mojih praktično kolega na ES-u.

I zato opet kažem, da ne izgleda da "pričam sam sa sobom": svako ko želi da se sam uveri o čemu je reč, može sa DIGIC IV aparatom da snimi JPEG fajl na default podešavanjima u uslovima koje sam pominjao i da ga bez ikakve obrade pogleda. Neki će primetiti, ali neki razliku sa ranijim aparatima neće primetiti, neki će primetiti i neće im smetati, neki će primetiti pa ignorisati, sve je to potpuno normalno. Nije ni prvi ni poslednji put da ja na aparatima uočim nešto, bilo dobro bilo loše, što je nekim drugim korisnicima ili neuočljivo, ili tome ne pridaju prevelik značaj.


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 05.07.2009. u 17:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lovac88
Student
Sabac

Član broj: 282098
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja22.03.2011. u 12:26 - pre 159 meseci
Da nije ove teme pomislio bih da ne vidim kako treba.:) Kucao sam u google narandasta i canon cisto da vidim ima li jos neko da misli kao ja da sa fotkama sa zadjih canona nesto nije bas kako treba i google mi otvori ovo.
Elem gledam fotke sa aparata koji sam resio da kupim ( S 90 ) i upada mi u oci upravo ovo sto prica osnivac teme.Jednostavno narandsasta je cudna i ima je cesto vise nego sto je potrebno.Crvena obicno ima neki narandsasti prizvuk a trava cesto izgleda nekako,hm,svetlece da se izrazim primitivno. Uglavnom slike izgledaju dobro ali kao da su u nekim slucajevima propustene kroz neki filter u kojem narandstasta svesno odstupa od ostalih koloriteta.

Mozda su oni to tako i zamislili ali ipak imam utisak da to nije sve izbalansirano kako treba.Ugalvnom ovo primecujem na zadnjim modelima kompakt aparata.

Najbanalniji primer i namerno sam izabrao dobru fotografiju i vidi se kako ograda prosto strci

http://i49.tinypic.com/21e420w.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2734/4413272244_6b7cf75630_o.jpg

Na ovom sajtu gde ima ogroman broj dobrih fotki sa s90 moze prilicno dobro da se vidi ono sto govorim mada je dovoljan i pbase.

http://photography-on-the.net/...hread.php?t=767912&page=31


Eto registrovao sam se na forum i podigao sam temu par godina staru cisto da osnivac vidi da nije jedini koji misli da ove fotke izgledaju neobicno i da su boje nekako drugacije.

Sve najbolje svima.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja22.03.2011. u 14:41 - pre 159 meseci
S90/95 je jos dobar,

kakvih sve ima


Ali i pored tog orange efekta, S90 je najbolji mali UC aparat na Svetu.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 22.03.2011. u 16:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon procesor DIGIC IV i reprodukcija boja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17997 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.