Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta

[es] :: Office :: Word :: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta

[ Pregleda: 3914 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta26.06.2009. u 10:44 - pre 179 meseci
Da li neko zna zašto Word potpuno nasumično različito ispisuje slova jednog te istog fonta u različitim redovima, pasusima.

Pogledajte primer sa slike npr. prvi red u prvom pasusu i slova/reči u petom i šestom redu.

Da li neko zna u čemu je problem, zašto potpuno nasumično u celom dokumentu ispisuje slova? Ima tu još gomila nekih potpuno neshvatljivih ponašanja (npr menjanje fonta u italic prilikom kucanja naših dijakritičkih znakova, znači lupiš npr 'ć' i on ga otkuca italic bez ikakvog razloga i tako kroz ceo dokument).


Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta26.06.2009. u 23:19 - pre 179 meseci
Ne nije to, mada nice try.

Taj justify širi razmak između reči a ne sama slova. Ova slova izgledaju kao da su pod lupom otprilike.

A ne znam kako bi justify mogao da objasni menjanje fonta u italic prilikom kucanja dijakritičkog znaka.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta27.06.2009. u 11:07 - pre 179 meseci
Hajde zakaci dokument u kome ti se to desava, dovoljno je samo taj jedan pasus.
Buduci da ja do sada nisam primetio takve pojave osim u slucaju kada korisnik sam
menja Character Spacing ili Kerning. Buduci da Word radi automatski kerning za
True Type i Post Script fontove, moguce da je razlog i problem sa instaliranim
fontom na tvom racunaru....

Takodje, probaj da menjas zum i da vidis da li se menja prikaz teksta kao i da li
tekst isto tako izgleda i kada se odstampa...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta27.06.2009. u 16:18 - pre 179 meseci
Evo te stranice teksta.

Znači zoom level jeste bio povećan na 136%. Prikaz teksta se naravno menja sa promenom zoom levela, ali ne u smislu izjednačavanja prikaza karaktera, već ne znam ni sam, izgleda kao da je svaki pasus pisan drugim fontom.

Evo pa pogledaj sam. Embeddovao sam font u dokument za svaki slučaj.

Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta27.06.2009. u 18:37 - pre 179 meseci
Koliko vidim, scale (Font > Character spacing) u prvih par redova ti je 101%, dok je npr. u četvrtom 115%, a na početku drugog pasusa 100%. Kada selektujem ceo tekst i stavim isti scale meni izgleda sasvim normalno.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta28.06.2009. u 01:17 - pre 179 meseci
Znaš o čemu se tu radi. Ja prevodim tu neku knjigu, i pošto ima tu i nekih grafikona i sličica i raznoraznih akrobacija, da se ne bih patio sa tim, ja sam uzeo originalni tekst i kucam prevod preko njega. Na taj način zadržavam format originala a da ne moram sam da se mučim da sve podešavam.

E sad, ja nisam gledao te scalinge i ostalo, ali ako ti kažeš da je tako onda verovatno jeste. Samo mi nije jasno zašto bi neko to radio i menjao podešavanja iz reda u red, iz pasusa u pasus.

Jedino ako je rađeno neko konvertovanje iz .pdf ili nekog drugog formata u Word document format, pa ako je Word to automatski radio. Ja se sa tim kovertovanjima nisam često igrao pa ne znam baš kako se to odvija, ali liči mi na to. Jedino loša konverzija može da dovede do takvih nebuloznih, nepraktičnih postavki. Ne vidim drugi razlog, mada mi nije jasno ni zašto bi konvertovan tekst bio tako loše konvertovan.

Evo sad vidim da se tu character spacing razlikuje bukvalno od reči do reči, od slova do slova

EDIT: Jel možeš da me naučiš kako da iskopiram stranice poput ovih iz priloga? Ja to ne umem, a ove stranice u prilogu nisam iskopirao već sam jednostavno iz originalnog dokumenta obrisao sve ostale stranice i ostavio ove dve (jedino tako umem). Kako kopirati takve stranice?

Takođe probaj da u tekstu na prvoj stranici kucaš č,ć,đ,š,ž (bilo koje) pa vidi kako se font menja u Arial Italic samo za to slovo. Ima li racionalnog objašnjenja za to?

[Ovu poruku je menjao bttp dana 28.06.2009. u 02:46 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta28.06.2009. u 01:42 - pre 179 meseci
Da, ja sam slične brljotine dobijao kao rezultat rada nekih OCR programa. Rekao bih da je u svakom slučaju neki program krivac pošto teško da bi neko bio toliko dokon da se ručno bavi time (kad je od reči do reči, od slova do slova).
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta28.06.2009. u 01:50 - pre 179 meseci
E sad si već odgovorio na poruku dok sam je ja editovao, nadam se da ćeš pogledati dodatak :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta28.06.2009. u 13:17 - pre 179 meseci
Što se tiče vađenja te dve strane, za elegantniji način ne znam, jer mi je tako nešto trebalo cirka dva puta u životu te sam takođe primenio taj metod. :) Što se druge stvari tiče, ne znam za racionalno objašnjenje, ali sam primetio da kada selektujem iole veći deo teksta nestane ime fonta što implicira da je još neki font tu korišten (ili je bar word tako umislio) i kad promenim font selektovanom na Arial Unicode MS pa onda krenem da kucam, ispisuju se u njemu bez menjanja na Arial Italic (a kasnije u tekstu i samo u Arial). Možda će neko drugi znati šta se tu odista dešava.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Word 2007 - različito ispisivanje slova istog fonta

[ Pregleda: 3914 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.