Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 65436 | Odgovora: 243 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice12.01.2010. u 13:40 - pre 174 meseci
Citat:
Zeleni zub
Inace, za kineske rekose da ne odgovaraju ni po jednom parametru.


Ovo je samo delimicno tacno jer se konstatacija odnosi iskljucivo na kineske aftermark kao sto je na primer ovaj za prethodno spomenutog Fokusa

http://cgi.ebay.de/FRONT-SCHEI...dZViewItemQQptZAutoteile_Zubehör?hash=item27ae5932a4


Upotrebna vrednost ovakvih farova vredna je isto onoliko koliko i upotrebna vrednost papirnih cipela namenjenih pokojnicima.

Samo za sprovod.
 
Odgovor na temu

dusanpetrovicdp
Dusan Petrovic
Inzenjer masinstva
Zemun

dusanpetrovicdp
Član broj: 246410
Poruke: 38
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.dusanpetrovic.net


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice12.01.2010. u 18:59 - pre 174 meseci
@ pisac

Code:
Citat:
dusanpetrovicdp:E vidis za moj je 350e far, a sijalicu necu ni da pominjem!


Sijalica je sijalica, mizerna cena, a far od 350e, eeeee, pa ako si kupio takav auto, onda moraš sebi da priuštiš i da ga održavaš. Nije ti to mnogo, 700eur na 5 godina za nove farove, i vozi Miško... (ionako na gorivo daješ preko 1000eur svake godine)

Citat:
zarsilic: Ne postoje originalni farovi kupljeni u ovlascenom servisu cija je cena ispod 200 eura.

Zovi brate Grand Motors, pa pitaj. 
6569din. 

Posle neka mi neko priča da su delovi za Forda skupi, hahahaha 



Koliku si glupost odvalio, necu ni da komentarisem, samo cu reci, telefon u ruke pa proveri cenu. Ako ti je ovo cena za sijalicu, nisi mnogo pogresio!!!
Dusan Petrovic, student masinstva, programer u pokusaju
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 00:02 - pre 173 meseci
Ne znam da li zbog ove zucne rasprave ili sta, ja se danas, na relaciji od 2,5km kroz Zemun, mimoidjoh sa jedno 6-8 vozila sa neispravnim jednim svetlom.

Mislim, vidjao sam copavce i ranije, ali nekako redje, ukljucujuci i mene, crkla mi je lampica pozicije, a bila je dobra nekoliko godina.

Da li samo vise obracam paznju, ili je zaista povecano crkavanje, ne mogu da tvrdim, ali je bas bilo cudno da svaki deseti-petnaesti auto ima neispravan far. I to nisu bas bili krsevi...

A to znaci raj za policiju, pa jos ako se vozac zbuni, izadje iz kola i ne obuce prsluk...eto budzeta, pun u februaru


Poz
 
Odgovor na temu

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 06:27 - pre 173 meseci
Samo da potvrdim far za Focus MK1B je 5500 dinara u radnji u kojoj se snabdevam delovima.Nije "original" ili sta vec,ali je potpuno identican,unutra,spolja.
Uostalom sto bi far morao da bude skup kad je u pitanju dve kile plastike.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 12:44 - pre 173 meseci
Citat:
popovicvl
Uostalom sto bi far morao da bude skup kad je u pitanju dve kile plastike.


Farovi spadaju u jedane od najidealnijih rezervnih delova sa najvecim potencijalom za mahinacije aftermark proizvodjacima, za razlkiku od delova vezanih za neposrednu bezbednost gde se divusi gotovo i ne pojavljuju.


U takvim slucajevima ni cena za spomenuti Seicento nije ona vec 5 x manja.

http://cgi.ebay.de/FIAT-SEICEN...dZViewItemQQptZAutoteile_Zubehör?hash=item3a4ea543b2

Sigurno da postoji razlog zasto!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 12:57 - pre 173 meseci
Postoji. Tajvanski far koji sam kupio, svi su se krstili sto je bio 3200 dinara pre skoro 3 godine za auto toliko mator. Ima to svoje, zato sto posle 3 godine radi odlicno, doduse i originalni far radi odlicno, ali znam neke koji su kupovali neku jeftinocu kinesku u madjarskoj za Toyotu i sad im ckilji zuto posle godinu dana... inace polovni original je 50e recimo. Ima razloga, Zarko je u pravu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
91.148.111.*



+1350 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 13:00 - pre 173 meseci
Kvalitetan automobilski far je nešto što je mnogo drugačije od parčeta plastike.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 13:20 - pre 173 meseci
Citat:
dusanpetrovicdp:Koliku si glupost odvalio, necu ni da komentarisem, samo cu reci, telefon u ruke pa proveri cenu. Ako ti je ovo cena za sijalicu, nisi mnogo pogresio!!!


Pa što komentarišeš kad si rekao da nećeš. Mislim da je bolje bilo da si prećutao.

Ne treba mi telefon, ja lično odem u servis, saznam, proverim i pogledam sve što me zanima. Mislim da si ti taj koji bi mogao malo da uzme telefon u ruke, pa da proveri činjenice, pre nego što se podsmeva drugima. To što ti voliš da voziš auto čiji farovi koštaju 350€, a ja za moj auto mogu da kupim originalne farove za 65€, to je tvoj problem a ne moj.

I to što neko vozi auto na kome moraju da se skinu branici da bi se zamenila sijalica u faru, to je isto problem toga koji je kupovao takav auto. Sledeći put neka proveri i takve detalje pre kupovine.

Citat:
zarsilic: Zvao i proverio.

Najjeftiniji originalni kostaju 17.780 dinara po komadu bez elektronike (motorica i ostalog)

Komplet far sa motoricem (kao sto je i kod na primer Golfa) za Fokus 19 tdci iz 2004. godine kosta 29.670 dinara KOMAD.
(Ovo je ipak manja cena ako se uzme u obzir da je pisac pogresio za jednu nulu )


Meni se čini da si ti negde pogrešio, i to gadno. Ne znam koji ti je to Focus 19 tdci iz 2004 godine, nije mi poznat taj model. A ne znam ni koji to Grand Motors si zvao, možda onaj u Subotici

Kataloški brojevi 1480979 i 1480990: far za Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07, košta 6569 din, komplet sa svim delovima uključujući i zadnji poklopac, bez sijalica. Kataloški broj se dobija po broju šasije, i ne postoji nijedan drugi model fara za taj broj šasije. Dakle, ne postoji jeftinije, a ne postoji ni skuplje.

E, sad, ako ti hoćeš da raskrinkaš Grand Motors sa željom da dokažeš da uvaljuju "aftermark" kineze kao originale, ja te podržavam u tome. Grand Motors u Beogradu ima jedan par na lageru, ja pogledao danas. Ako hoćeš, skokni, kupi, i prenesi nam zaključke. Ako nećeš, možda se ja rešim da kupim jedan par, da mi stoji u rezervi. Jeftini su, šta ćeš, a meni nije žao da dam 130 evra za par farova. Ma mogu bre da ih menjam i na 6 meseci ako treba
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 13:36 - pre 173 meseci
Citat:
pisac: I to što neko vozi auto na kome moraju da se skinu branici da bi se zamenila sijalica u faru, to je isto problem toga koji je kupovao takav auto. Sledeći put neka proveri i takve detalje pre kupovine.


meni to nešto naročito ne smeta. Bože moj... Jedino mi je malo nezgodno što treba da odem do servisa koji mi nije nešto blizu.
I ponovo bi kupio ovakav auto
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 13:55 - pre 173 meseci
Za svaki automobil ciji originalni farovi kostaju 350 eura mogu da se kupe farovi i od po 50 eura (ne 65); pitanje je samo ko i kako gleda na sve to.
I patike se mogu kupiti za 1.000 dinara, a ima i onih "nesto" skupljih.
Kada su u pitanju patike, koje ce biti odabrane zavisi od materijalnih mogucnosti i od mentalnog sklopa osobe kupca.

Kada su u pitanju farovi, zavisi samo od mentalnog sklopa. Upravo je to osnovni faktor na ciju kartu igraju aftermark proizvodjaci.

Sto se tice Forda, dobro je receno da treba obratiti paznju pre kupovine za koje se vozilo odluciti. Sasvim sam siguran da vecinu ozbiljnih kupaca, a pre svega ozbiljnih ljudi veoma zanima sta ce im ugraditi u servisu za koga smatraju da je ozbiljan. Aftermark proizvodi mogu da se kupe i na drugim mestima i njima nije mesto u ovlascenim servisima.



P.S. O 1.8 tdci Focusu je bilo reci
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 16:04 - pre 173 meseci
Citat:
etjen: meni to nešto naročito ne smeta. Bože moj... Jedino mi je malo nezgodno što treba da odem do servisa koji mi nije nešto blizu.
I ponovo bi kupio ovakav auto :)


Nisi rekao koji auto imas u ovoj temi... cini mi se da si nekada pominjao 1.5 dci megan 2... ako je taj ne treba skidati branik da bi zamijenio sijalice... imas plasticni poklopac koji se otvara sa unutrasnje strane u plastici u blatobranu, dakle ispred tocka a ne ispod haube... tocak se smota u stranu, tuda se provuce ruka i promijeni se sijalica...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 18:36 - pre 173 meseci
nije Megan, Modus je u pitanju. I stvarno neverovatno ali istinito. Mora da se skida ceo branik i da se vadi far napolje, ali je to sve predviđeno za takve akcije skidanja (ili oni u servisu to lepo znaju da odrade), pa traje relativno kratko.

Inače, kod njega se praktično ništa ne može uraditi ispod haube a da se ne skine makar plastika koja je ispod brisača. Čak ni akumulator ne mogu da zamenim bez skidanja te plastike...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 19:06 - pre 173 meseci
Citat:
etjen: Mora da se skida ceo branik i da se vadi far napolje, ali je to sve predviđeno za takve akcije skidanja (ili oni u servisu to lepo znaju da odrade), pa traje relativno kratko.


Skidanje fara je jedna stvar, a zamena sijalice je nesto drugo.

Citat:
etjen: Inače, kod njega se praktično ništa ne može uraditi ispod haube a da se ne skine makar plastika koja je ispod brisača. Čak ni akumulator ne mogu da zamenim bez skidanja te plastike...



To je normalno da je na savremenim automobilima sve zasticeno plasticnim oblogama. Posebno mesto gde se smesta akumulator, ali skidanje te plastike nije nikakva nauka. Sve se lepo i lako skine za svega par sekundi samo treba znati kako.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 19:17 - pre 173 meseci
Citat:
zarsilic: Skidanje fara je jedna stvar, a zamena sijalice je nesto drugo.

.


nije, jer je jedno vezano za drugo. Dakle, skineš branik i izvadiš far, pa zameniš sijalicu, jer na drugi način ne možeš da priđeš zadnjem delu fara.

Citat:
zarsilic: To je normalno da je na savremenim automobilima sve zasticeno plasticnim oblogama. Posebno mesto gde se smesta akumulator, ali skidanje te plastike nije nikakva nauka. Sve se lepo i lako skine za svega par sekundi samo treba znati kako.


ja se slažem da i treba tako da bude. Mnogo manje šanse da sam korisnik napravi nešto loše. Jedino zbog čega moram da otvaram haubu, to je da bih sipao tečnost za brisače, za sve ostalo imam informacije na bordu i to je OK.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice13.01.2010. u 21:03 - pre 173 meseci
Citat:
zarsilic: Sto se tice Forda, dobro je receno da treba obratiti paznju pre kupovine za koje se vozilo odluciti. Sasvim sam siguran da vecinu ozbiljnih kupaca, a pre svega ozbiljnih ljudi veoma zanima sta ce im ugraditi u servisu za koga smatraju da je ozbiljan. Aftermark proizvodi mogu da se kupe i na drugim mestima i njima nije mesto u ovlascenim servisima.


Tvoj post implicira da su u pitanju kineski farovi Š klase, koji se prodaju kao originalni, a za samo (ili čak) 65 evra. Bez namere da u bilo čemu branim Grand Motors, jer sam ja lično imao razne konflikte sa njima, moram ipak da napomenem da je tvoj zaključak vrlo slabo argumentovan. Odnosno, jedini argument koji imaš u prilog tvojoj tvrdnji da nije u pitanju originalni far, jeste to što je previše jeftin u odnosu na druge farove koje ti smatraš originalnima. Dakle: jeftin => mora da ne valja.

Ja NE tvrdim da je far sigurno originalan, ali to ne tvrdim isto kao što ne tvrdim ni da je neki od 180 ili 300 i kusur evra originalan. Može Grand Motors da prodaje ovaj far i za 350 evra, i pretpostavljam da bi onda ti imao tendenciju da ga smatraš originalnim (ovlašteni servis, prodaje skupo, ma mora da je original ). Međutim, meni se nameće i druga misao: Plastični far u serijskoj proizvodnji teško da može da košta više od dvadesetak evra (sem ako je posut zlatom i optočen dijamantima ). Znači, sve preko te cene ja nečija zarada. Da li tebi izgleda nemoguće da za "ovolicno" para dobiješ kvalitet identičan astronomski skupim farovima koje smatraš referentnom kategorijom? Ili drugim rečima, dali su cene ostalih skupih farova veštački naduvane?

Što se tiče samog Grand Motorsa, ja nisam imao preterano pozitivna iskustva sa firmom kao celinom, ali su pojedinci u njoj sasvim korektni. Imao sam prilične konflikte sa njihovom organizacijom servisiranja i nekim drugim problemima koji su proistekli iz toga, ali iz svih tih konflikata sam utvrdio da oni u svojoj organizaciji posla pedantno prate svako slovo uputstva koje dobijaju iz Kelna. Znači, precizno po uputstvu, precizno ovo, precizno ono, i nikako drugačije (to je organizacija, a da li je u samom servisiranju isto tako, to verovatno zavisi od samog servisera i unutrašnje kontrole). I iz toga proizilazi i sledeće: Meni se nikako ne uklapa u svo dotično iskustvo sa njima pretpostavka da ovaj far nije original, ili po kvalitetu identičan originalu uz neku vrstu saglasnosti centrale Forda da se taj far prodaje i ugrađuje u ovlaštenom servisu (što meni na kraju izlazi na isto => original po kvalitetu).

Međutim, kao što rekoh, podržavam te u tome da definitivno utvrdimo da li jeste original ili nije, i ako nije zašto nije i da li je lošiji (što naravno nije, ali ajde baš da utvrdimo). A da bi to sve zaključili, za početak možeš da počneš sa sledećim podacima: Koji Grand Motors si ti zvao? Koji su kataloški brojevi farova (i komponenti) čije si cene saznao i naveo?. Onda ću ja lično da odem i proverim šta se vodi pod tim kataloškim brojevima ovde, i koliko košta.

A zatim bi možda mogao da opet pozoveš dotični Grand Motors koji si kontaktirao, i da ih priupitaš da li imaju far sa kataloškim brojem koji sam ja naveo, i koliko to tamo košta?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice14.01.2010. u 01:22 - pre 173 meseci
Sve to moze da se isproverava vezano za Grand Motors, medjutim ni mene, a verujem ni veci deo citalastva to uopste ne zanima, a pored svega nema nikakve veze sa temom "Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice". A posebno me ne zanima sta Ford u Srbiji mulja. On se na rang listi vozila koje bih kupio ne nalazi ni medju prvih 30.
Isto tako nemam nameru da bilo kome dajem slagvort za svadju.

P.S.Ja sam dobio cene koje sam napisao i koje se previse razlikuju od ove druge. Ne treba biti previse pametan kako bi se zakljucilo u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice14.01.2010. u 06:32 - pre 173 meseci
Pa vidiš, tu je problem. Koristiš paušalno prosuđivanje na osnovu svojih pretpostavki i ličnih afiniteta i predrasuda. U jednom trenutku govoriš kako farovi treba da se menjaju na 3 godine, a u drugom trenutku ne priznaješ da kvalitetni farovi (koji će trajati te tri godine) mogu da se dobiju za samo 65€ (tj. 68€ u ovom trenutku), već za to treba dati 300-400€.

Forsiraš samo argumente koji idu u prilog tvojoj tvrdnji da je vožnja danju sa upaljenim svetlima: glupost (i skupa). I ne priznaješ bilo šta drugo.

Istaživanje o jeftinim farovima nećeš da dovedeš do kraja, jer ti možda neće ni odgovarati istina koja bi se utvrdila na kraju. Više ti, kao što rekoh, odgovara paušalni zaključak da čim je "jeftino" onda ne valja. Time je tvoja tvrdnja potkrepljena nepravilno izvedenim argumentom koji nekima može da deluje i validan, i eto sitne koristi za tvoj stav.

Citat:
zarsilic:Najjeftiniji originalni kostaju 17.780 dinara po komadu bez elektronike (motorica i ostalog)

Komplet far sa motoricem (kao sto je i kod na primer Golfa) za Fokus 19 tdci iz 2004. godine kosta 29.670 dinara KOMAD.
(Ovo je ipak manja cena ako se uzme u obzir da je pisac pogresio za jednu nulu )

Naravno, cene koje sam naveo, odnosi se na original Visteon farofe.
Citat:
zarsilic:P.S.Ja sam dobio cene koje sam napisao i koje se previse razlikuju od ove druge. Ne treba biti previse pametan kako bi se zakljucilo u cemu je problem.


Eto, na primer, odakle ti informacija da se u Forda koji se prodaje ovde, u fabrici ugrađuju Visteon farovi? Možda ti farovi imaju poseban kataloški broj i ugrađuju se u neka druga vozila. A takođe da li si siguran da nisi u stvari saznao možda cenu za Visteon AFS farove? Zbog toga sam ti i tražio kataloški broj, da bih lično video šta si ti to našao, ali nisi voljan da to dovedeš do kraja. Naravno, zato što si doneo paušalni zaključak koji tebi odgovara.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice14.01.2010. u 10:22 - pre 173 meseci
Znaci da postoji dodatan trosak, koji je ubrzan visestruko, znaci, 60 evra umesto na 5 godina, stici ce za godinu i po..

Predpostavljam da se slazemo da se te komponente raubuju brojem radnih sati a ne kalendarom...

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice14.01.2010. u 11:28 - pre 173 meseci
Aftermark farovi ne samo da imaju manji vek trajanja vec ne sijaju kako treba od prvog dana. Drugim recima, napravljeni su neprecizno i nekvalitetno.

Postoje neoriginalni farovi koji nisu aftermark i koji po odredjenim kriterijumima zadovoljavaju postavljene zahteve, medjutim njihova cena se priblizava ceni originalnih pa se automatski ponovo postavlja pitanje isplativosti takve kupovine.

Farovi namenjeni tuningu po kvalitetu nisu ispred originala, ali se zbog specifiznog izgleda prodaju i ugradjuju mada mogu sa svojom cenom da premasuju originalne fabricke farove.

Jedno je sigurno da farovi, a to vazi i za sve druge delove (ne samo za farofe) koji su nekoliko puta jeftiniji od originala, po svom kvalitetu (preciznosti, a znamo koloko je ona bitna za pravilno pozicioniranje zarulje) ne mogu da se uporedjuju sa originalima.

To sto pojedini serviseti u "aftermark prostoru" pokusavaju da uvaljuju robu sklj kvaliteta pod motom: dobro je, zadovoljice, ne znaci da treba prihvatiti zdravo za gotovo.

Posledice losih farova su visestruke. Svojim delovanjem, prilikom duzih voznji uzrokuju preterano naprezanje vozaca izazivajuci umor i iscrpljenost sto predstavlja neposrednu opasnost u saobracaju. Da bi se to sprecilo, farove (svetla) je potrebno odrzavati i blagovremeno ih menjati. Prema preporukama institucija koje se bave sa ovom problematikom, kvalitetne, originalne farove treba nakon 5 godina zameniti isto takvim kvalitetnim.
Nikako nekim jos gorim od ovih za zamenu sto se u slucaju aftermarka moze dogoditi, te nije cudno sto je cena originalnih polovnjaka veca.

Ponovicu, za skoro svako vozilio, ma koliko ono kostalo, postoje atgermark farovi koji kostaju ispod 50 eura, ali to ne resava ovaj nas problem o kome diskutujemo.

Jedino resenje je ugradnje nezavisnih dnevnih svetala i smislena upotreba farova: u gradovima NE, a leti uvek NE kao sto je i u drugim, saobracajno razvijenijim drzavama.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice14.01.2010. u 11:31 - pre 173 meseci
@vladd
Ako nisi zapamtio šta sam pisao, moji farovi traju već 4 godine, svetleli su i noću i danju svih tih godina (jer ja vozim već godinama sa upaljenim svetlima, uključujući i kroz grčku po najvećim vrućinama), i još su odlični. Pre ću će biti potrebna zamena zbog ogrebotina sa spoljne strane, nego zbog istrošenog reflektujućeg sloja.

@zarsilic
Samo ti nabavi kataloški broj, pa ćemo odmah videti o čemu se radi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanje u vezi sa kvarenjem farova zbog upaljene sijalice

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 65436 | Odgovora: 243 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.