Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti i sta je potrebno za AP

[es] :: Wireless :: Kako napraviti i sta je potrebno za AP

[ Pregleda: 3868 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoks-ks
Zoran Stevanovic
FRIGOTHERM Al.
Krusevac

Član broj: 223934
Poruke: 24
217.24.21.*



+1 Profil

icon Kako napraviti i sta je potrebno za AP28.05.2009. u 23:03 - pre 181 meseci
Mozda je pogresan naziv teme al sta da radim.
Elem problematika je sledeca.
U mom mestu i okolini postoji Wireless pokrivenost ali ja nemam opticku vidljivost prema AP-u (AP je na brdu iznad mene al ga ne vidim).
Sta mi je potrebno da napravim AP na koji bih se ja konektovao a koji bi bio konektovan na postojecu Wireless mrezu.
Razmisljao sam da postavimo AP kod jednog prijatelja koji ima opticku vidljivost i prema linku(oko3km) i prema mojoj kuci.(oko700m)
Dali mogu za pravljenje AP-a da iskoristim Planet WAP-4033 (imam ih nekoliko),npr. da jedan bude prijemni a jedan predajni.

 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Kako napraviti i sta je potrebno za AP29.05.2009. u 09:06 - pre 181 meseci
pa moze ali je pitanje koliko je to isplativo ali ako sam dobro razumeo da imas nekoliko ap koji stoje onda ti nije problem.
postavis jedan ap u klijent mode sa usmerenom antenom prema ap provajdera a drugi ap postavis u ap mode i spojis ga sa sa prvim ap-om i ako neces drugima da prodajes net stavi usmerenu antenu prema tvojoj kuci i to bi trebalo biti to.
pretpostavljam da imas jos jedan ap kod kuce da ti radi kao klijent a moze posluziti i kartica!

pozdrav
 
Odgovor na temu

zoks-ks
Zoran Stevanovic
FRIGOTHERM Al.
Krusevac

Član broj: 223934
Poruke: 24
93.86.104.*



+1 Profil

icon Re: Kako napraviti i sta je potrebno za AP29.05.2009. u 16:35 - pre 181 meseci
Mislis direktno LAN kablom da spojim ili kroz neki komp koji ce sluziti za rutiranje saobracaja izmedju njih.
Realno receno nisam probao tako nesto.
A sto se AP-a tice imam 4kom svi su WAP-4033.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Kako napraviti i sta je potrebno za AP29.05.2009. u 17:11 - pre 181 meseci
Ukoliko se samo ti kacis preko svega toga, stavis dva AP-a kod tog tvog prijatelja, jedan podesis kao klijent ka provajderu, a drugi stavis najbolje u WDS bridge (point to point) sa tvojim AP-om. Tako ce 100% da ti radi.

Ako ti treba detaljnije nesto, slobodno pitaj.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zoks-ks
Zoran Stevanovic
FRIGOTHERM Al.
Krusevac

Član broj: 223934
Poruke: 24
217.24.21.*



+1 Profil

icon Re: Kako napraviti i sta je potrebno za AP30.05.2009. u 00:09 - pre 181 meseci
Znaci prvi treba da bude podesen kao "Station-Infrastructure" i konektovan na link,
a drugi kao "AP Bridge-WDS" i njegov ESSID i kanal na kome se nalazi se mora razlikovati od osnovnog sa linka.
Vezivanje medju njima je direktno LAN kablom bez posredstva racunara? Nisam znao da mogu direktno?
Sve je to ok ? al sta da radim sa onolikim MAC adresama.
Upisivati ili ne pitanje je sad (nije dal upisivati nego šta???).

Sta od antena da koristim za postavljanje tog AP-a, signal sam merio pravljenom YAGI i na mestu gde treba da postavimo AP WAP-4033 pokazuje 50-55
(sta god mu to znacilo valjda%).
Razmisljao sam da napravim dve ofset parabole(80cm) za taj AP ili da uradim sa dve Invert. Amos 7, nisu velike razdaljine u pitanju il da ne komplikujem i sve uradim YAGI antenama ???

Sorry zbog mozda glupih pitanja. Hvala na informacijama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako napraviti i sta je potrebno za AP

[ Pregleda: 3868 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.