Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 86609 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim08.07.2011. u 15:35 - pre 154 meseci
Ne pada mi na pamet zbog čega neće da radi, jedino da možda ta konkretna instalacija NX 7 ima neku grešku, i to je se znalo dešavati, neki od kolega su imali instalaciju koja nikako nije htjela da radi pa su nabavili drugi instalacioni disk, isti program, ista verzija i radi, znači probaj sa drugim instalacionim DVD-om, možda je to problem!!!

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim08.07.2011. u 16:59 - pre 154 meseci
Na starijem racunaru p4 ,nx radi kao zmaj i to na xp 32 bitnom. Ovde je u pitanju najverovatnije nezrelost win 7. Verovatno je 32 bitna verzija ispeglanija pa cu nekad probati nju da instaliram. Laptop je hardverski malo slabiji. Grafika ga najvise zakopava.
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim08.07.2011. u 18:11 - pre 154 meseci
Kod mene je Windows 7 Ultimate 32bita, 3 GB RAM-a i grafička nVidia GeForse 9600 GT sa 512 MB sopstvene memorije, imao sam NX 7 na njemu, radio je bez problema, sad je NX 7.5 i takođe radi bez problema! Ako ima kolega sa Windows 7 Ultimate 64bita a da imaju NX 7 ili NX 7.5 bilo bi dobro da nam daju svoja iskustva kako se ponaša taj OS, dal je možda još nedorađen u pogledu CAD/CAM programskih paketa, konkretno kad je NX u pitanju. Mada po meni ne bi smjeo to biti razlog, tj. ne vjerujem da je u pitanju bag u OS! Pokušaj ipak sa nekom drugom instalacijom NX-a, mislim da je u pitanju bag al ne OS već instalacionog diska programa.

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim08.07.2011. u 18:48 - pre 154 meseci
Sada vise nemam vremena, a kada se ukaze prilika pokusacu sa nekim drugim verzijama probacu nx6 ili neki drugi pristup c****ovanja
poz...
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim08.07.2011. u 20:03 - pre 154 meseci
OK, kad stigneš probaj i druge varijante pa javi jesi uspio. Puno sreće, pa se čujemo!

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim08.07.2011. u 23:37 - pre 154 meseci
Nije loše al ipak ovo je forum sa daleko većim brojem i članova i gostiju pa samim tim ima i više informacija, al kažem super za svaki oblik širenja vidika u oblasti CAD/CAM tehnologija, naročito na ovim našim prostorima.

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim09.07.2011. u 01:38 - pre 154 meseci
Citat:
Ako ima kolega sa Windows 7 Ultimate 64bita a da imaju NX 7 ili NX 7.5 bilo bi dobro da nam daju svoja iskustva kako se ponaša taj OS, dal je možda još nedorađen u pogledu CAD/CAM programskih paketa, konkretno kad je NX u pitanju. Mada po meni ne bi smjeo to biti razlog, tj. ne vjerujem da je u pitanju bag u OS! Pokušaj ipak sa nekom drugom instalacijom NX-a, mislim da je u pitanju bag al ne OS već instalacionog diska programa.

Lijep pozdrav!


Vista je bila nedoradjena za CAD/CAM najvise zbog jadne/emulirane OpenGL podrske, Windows 7 x64 Professional SP1 radi ko zmaj sa novijim CAD-ovima
Konkretno, sve 64-bitni softveri koji rade bez ikakvih problema:

-AutoCAD 2012
-Catia v5r20 SP5
-PTC Creo (aka Pro/E Wildfire 5.0 sa novijim "skinom")
-SolidEdgeST3 (on je 32-bitni softver koji se izvrsava na 64-bitnom OS-u)

Svi rade bez ikakvih bagova, AMD dual-core, 4GB RAM, nV GTX460

Pre bih rekao da je zez do 64-bitnog FlexLM-a (license manager-a) za 64-bitne operativne sisteme, pokusaj da instaliras noviju FlexLM instalaciju za 64-bitne OS-eve, ako ona koja dolazi uz UGS NX7.5 na diskovima baguje

Skida se odavde http://www.globes.com/support/fnp_utilities_download.htm

Nadjes dole verziju za Windows x64 i poskidas i lmadmin, i lmgrd i lmtools i lmutil (ne za Intel Itanium, osim ako ne furas ovaj serverski procesor ;-))

Posle konfigurises uobicajeno license server i tebalo bi da radi NX 7.5 i sa x64 operativnim sistemom

Pozz


The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

djadju
Igor Djurdjic
Doboj

Član broj: 126130
Poruke: 160
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim10.08.2011. u 12:55 - pre 153 meseci
Pozdrav,

Ima li neko da bi drzao kurs od 15-ak dana za 10 ljudi (modeling)?
Posaljite kontakt na PP.
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
217.16.143.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim10.08.2011. u 14:29 - pre 153 meseci
Javi se Bori Grozdanicu
iz Broda
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim05.09.2011. u 18:25 - pre 152 meseci
Informacije radi, stigao je i Siemens NX 8, hvala kolegi Bwe na obavještenju, evo ja ga upravo skidam. Dostupne su i 32bitna i 64bitna verzija.


Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim07.09.2011. u 00:34 - pre 152 meseci
Evo instalirao sam je na win 7 UGS NX8 i radi super. Verzija 7 i 7.5 na 64 bit OS mi nije radila ali ova radi. Pa evo jedna obicna slika. Malo su grupisali komande i skica za crtanje ima mogucnost automatskog kotiranja mada mislim da je i ranije moglo da se podesi opcija automatskog kotiranja, da li sam ja zaboravio ali na ugs nx 7 komanda za skicu tj. precica je bilo "S" sada to ne funkcionise. I naravno od svih programa najvise jede sistemsku memoriju tj. ram.... Vidite, ima transparentne prozore i to je nesto.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lale83

Član broj: 230421
Poruke: 9
80.65.75.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim16.09.2011. u 08:32 - pre 152 meseci
Pozdrav

Instalirao sam na poslu NX 8 na računar sa 32 bitnim XP operativnim sistemom(NX 8 32 bit).Instalacija je prošla bez problema i što je najbitnije NX 8 se uredno pokreće
Kući imam laptop sa 64 bitnim Windovs 7, takođe instalacija dođe do kraja(NX 8 64 bit),zatim u LMTOOLS startam server(Server Start Successful), međutim kada pokrenem
program izbaci "License Server machine is down or not responding.Check that UGS_LICENSE_SERVER is set correctly.[-96].

Predpostavljam da je neko od forumaša imao sličnih problema,pa bih Vas molio za pomoć
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim19.09.2011. u 01:50 - pre 152 meseci
Jel si pratio uputstva SolidSquad-a ;-)?
Zamenio potrebne dll-fajlove i lmgrd.exe u instalacione foldere UGS-a?

Kod mene na x64 Win7 radi UGS NX8 bez ikakvog problema

Ovaj problem "License Server machine is down or not responding" moze da bude ili:

-zbog Windows Firewall-a (pri prvom pokretanju UGS-a se pojavljuje Windows Firewall-ov prozorcic gde samo treba stiklirati "Allow Acces"-dopusti pristup procesu ugslmd portu npr 28000), i onda ce demon (daemon ugslmd) da se pokrene bez problema, ocita licencu (ako je ispravna) i dozvoli pokretanje Unigraphics-a...ako je fajervol blokirao pristup portu, nema nista od pokretanja daemon-a i pokretanja aplikacije dok se ne oslobodi port za komunikaciju

-vidi da li ti je na jezicku Config Services lmtools-a podeseno da se servis UGS License Server (ugslmd) startuje sa "paljenjem" Windows-a (da obavezno bude stiklirano "Start Server at Power Up" i "Use Services")-ako nije, server se ne startuje automatski pri svakom pokretanju operativnog sistema i moraces rucno da ga "palis" pre startovanja Unigraphics-a

-proveri prvu liniju ugs.lic fajla u notepad-u ili bilo kom drugom text-editoru da li stoji SERVER this_host ID=201105555 28000 gde umesto this_host mora da stoji ime tvog kompjutera (kod mene je npr ime kompa "Sonar" pa stoji SERVER SONAR ID=201105555 28000

-na kraju mozes da pokusas da dodelis sistemsku varijablu svom kompjuteru UGII_LICENSE_FILE= 28000@ime_tvog_kompa (kod mene bi bilo UGII_LICENSE_FILE= 28000@sonar) pa posle restarta da vidis sta se desava-ovo nije obavezno, ali mozda moze da pomogne


Precizno uputstvo ima na http://cadhelpcenter.blogspot....20Server%20for%20UG%20NX%207.0 za NX7, samo je ovde license-fajl (naravno sa sve promenjenim "this_host" u "imetvogkompjutera", licenca prilagodjena individualnoj masini) prethodno iskopiran u folder C:\Program Files\Siemens\NX 7.0\UGFLEXLM, zatim pokrenut lmtools.exe iz tog istog foldera, kreiran servis (moze bilo koje ime, pa i tvoje licno), zadate putanje do lmgrd.exe, license i debug.log fajla-uobicajen postupak, znaci

To je postupak koji uvek pali poslednjih nekoliko verzija UGS-a ako nisi instalirao Licensing Utility sa DVD-ja, ako jesi, malo se razlikuje, i dosta je lakse-samo imas da zadas putanju do lic.-fajla, instalaciona rutina odradi sve ostalo

Pozz

PS: Ko voli da se bavi UGS NX administracijom, nek prouci sistemske varijable i poigra se sa fajlovima ugii_env_ug.dat i ugii_env.dat koji se nalaze u C:\Program Files\Siemens\NX 8.0\UGII\ (otvaraju se bilo kojim text editorom-cisto tekstualni fajlovi)

Prvi je kljucni fajl za konfigurisanje citavog UGS okruzenja u sistemu (i ne bi ga trebalo rucno prchkati a da se ne napravi bekap istog prethodno), a drugi je za neka fina shtelovanja varijabli koja nisu dokumentovana u prvom fajlu, ali koga zanima ima u Help-u o tome (paljenje FSAA, Line Antialiasinga-znaci ne morate da imate Quadro ili FirePro da dobijete najbolji moguci prikaz, onda tu su i ponasanja background boja-preliva, postavljanje Helpa integrisanog u UGS browser ili externo, ..itd, itd..).

UGii je izgleda beskrajno konfigurabilan, sto je fantasticno....a radi i na Windowsu i na Linuxu ;-)



The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
217.16.143.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim19.09.2011. u 09:39 - pre 152 meseci
NePitajteMene
Sta sam ovo procitao
Da NX8 radi i na WIN i na LINUXU
Ako je to tacno pa to je FENOMENALNO
Molim te POTVRDI MI OVO
Jesi li isprobao
Poz
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim19.09.2011. u 12:21 - pre 152 meseci
Minimum Certified Operating Systems
The following operating systems are certified and the minimum recommended for NX 8. Newer versions and service packs are certified as they are released.

-O.S.
*Version

-Microsoft Windows (64-bit)
*Microsoft Windows 7 Pro and Enterprise editions

-Linux (64-bit)
*SuSE Linux Enterprise Server/Desktop 11 SP1
*Red Hat Enterprise Linux Server/Desktop 6.0

-Mac OS X
*Version 10.6.6


Ovo je zvanicni release notes za NX8

Podrzani su i XP Pro SP3 i Vista SP2 u 32-bitnom "ukusu" kao i XP Pro SP2 i Vista SP2 u 64-bitnom.

Interesantno je da od sledece verzije NX9 Unigraphics vise nece moci da se instalira na x86 (32-bitne) operativne sisteme...najzad, jer su 64-bitni procesori s nama jos od AMD Athlona64 sa K8 arhitekturom (2003. godina), a novije masine odavno imaju 4GB RAM-a i vise koje nisu mogle da se iskoriste potpuno u 32-bitnom okruzenju i 32-bitnim aplikacijama

PS: znam da SuSE i RedHat nisu besplatni linuxi, ali su svejedno linuxi ;-)...da imam 64-bitni Ubuntu ili Mint, rado bih isprobao instalaciju NX-a na njima, ali nemam

Pozz
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

lale83

Član broj: 230421
Poruke: 9
80.65.75.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.09.2011. u 10:17 - pre 152 meseci
Zahvaljujem kolegi NePitajteMene na odgovoru

Sve sam uradio po upustvu kako je tamo navedeno, znači ispoštovo sve potrebne procedure, isključio antivirus, zamjenio potrebne dll-fajlove i lmgrd.exe u instalacione foldere UGS,
zamjenio this_host sa imenom računara,uključio "Start Server at Power Up" i "Use Services
Instalaciju sam vršio po http://www.youtube.com/watch?v=xeUbaC_e7OQ&feature=related ,s tim kada pokrenem Licensing Tool (License options)kod mene je tamo sve prazno, ne znam predpostavljam opet da antivirus pravi probleme
 
Odgovor na temu

IvanVTI
Ivan Spasic
Beograd

Član broj: 290757
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.09.2011. u 16:52 - pre 152 meseci
kako vas ranije nisam nasao??

ja sam korisnik unigraphisca od verzije v13, trenutno radim u NX6 ali bas ovih dana treba da predjemo na NX8 (mi=vojnotehnicki institut u beogradu) pa zbog kompatibilnosti verzija ni ja privatno nisam presao na neku noviju verziju.

ako vam treba bilo kakav savet o koriscenju NX-a za projektovanje slobodno pitajte, bilo ovde bilo na mom blogu http://cad-unigraphics-projects.blogspot.com/ na kome pisem bas o projektovanju pomocu racunara.

pozdrav!
 
Odgovor na temu

IvanVTI
Ivan Spasic
Beograd

Član broj: 290757
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.09.2011. u 21:33 - pre 152 meseci
Citat:
NePitajteMene:
PS: Ko voli da se bavi UGS NX administracijom, nek prouci sistemske varijable i poigra se sa fajlovima ugii_env_ug.dat i ugii_env.dat koji se nalaze u C:\Program Files\Siemens\NX 8.0\UGII\ (otvaraju se bilo kojim text editorom-cisto tekstualni fajlovi)

Prvi je kljucni fajl za konfigurisanje citavog UGS okruzenja u sistemu (i ne bi ga trebalo rucno prchkati a da se ne napravi bekap istog prethodno), a drugi je za neka fina shtelovanja varijabli koja nisu dokumentovana u prvom fajlu, ali koga zanima ima u Help-u o tome (paljenje FSAA, Line Antialiasinga-znaci ne morate da imate Quadro ili FirePro da dobijete najbolji moguci prikaz, onda tu su i ponasanja background boja-preliva, postavljanje Helpa integrisanog u UGS browser ili externo, ..itd, itd..).


u poslednjih nekoliko verzija vise se ne preporucuje "igranje" sa ovim fajlovima vec se apsolutno sva podesavanja izgleda i ponasanja NX-a rade iz FILE>UTILITIES>CUSTOMER DEFAULTS. tu je sada sve sto vam treba da NX potpuno personalizujete (morate imati otvoren part, moze i new file, da bi mogli da pristupite ovim podesavanjima)
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim21.09.2011. u 01:41 - pre 152 meseci
Ma OK, i ja sam za bezbedniji pristup po PeEs-u, da se ne "pokvare" stvari...
Ovo sam sam "otkrio" nabrzinu prelistavajuci Help softvera, UGS mi nikad nije bio "primaran" CAD softver

Ko razume engleski, sve je uglavnom jasno iz tog config-fajla, lepo objasnjeno koja varijabla cemu sluzi, a posto licno volim eye-candy prikaz i da "popalim" sve vizuelne efekte koji su uslovno receno "zakljucani" za korisnike koji nemaju profi workstation graficke karte, nasao sam nacin kako to da trajno "otkljucam" pri svakoj sesiji/pokretanju programa da ne bih iz njega jurio opcije koje nisu sve ni ponudjene za menjanje i koje ne ostaju aktivirane pri svakom novom pokretanju programa ;-)

BTW, kakav hardver u VTI-ju koristite za UGS, jel imate Quadro/FirePro graficke, serverske procesore (Xeon/Opteron), gomilu RAM-a, SSD-diskove...ili se radi na uobicajenim PC masinama?
Naravno, ako nije vojna tajna ;-)

E da, i najvaznije...dobrodosao na forum




The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

IvanVTI
Ivan Spasic
Beograd

Član broj: 290757
Poruke: 17
195.252.107.*



+34 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim21.09.2011. u 11:20 - pre 152 meseci
nemoj da shvatis pogresno, do pre nekoliko verzija podesavanje preko ugii_env_ug.dat i ugii_env.dat je bila jedina opcija za neko naprednije podesavanje unigraphicsa. ali cini mi se od verzije 4 ili 5 su uveli podesavanje u okviru programa, tako da si za ranije verzije u potpunosti u pravu, ali za novije verzije jednostavno nema potrebe raditi podesavanja kroz notpad kada je u programu sve mnogo preglednije :)

ja licno radim na HP Compaq 8100 Elite SFF PC, ima SSD disk i 8G rama i dva monitora, za servere je zaduzen kolega tako da ne znam koji je tacno model.

Hvala na dobrodoslici :)

ako ti nije tesko da mi opises sta sve ukljucujes u NX-u, ja dugo nisam petljao po podesavanjima pa me interesuje da li si nasao neke zanimljive stvari koje ja nisam.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 86609 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.