Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Local Disk(C;) popunjen i blokiran

[es] :: Windows aplikacije :: Local Disk(C;) popunjen i blokiran

[ Pregleda: 8755 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Local Disk(C;) popunjen i blokiran09.05.2009. u 14:31 - pre 182 meseci
Jedna moja poznanica pozvala me je u pomoć. Ona je od takvih korisnika koji kompjuter žele da koriste ali ništa više o njemu neće da znaju. Popunila je C particiju totalno tako da je Windows blokiran. Pokušao sam da brišem poštu, da dođem do Clean Up-a ali računar blokira rad pre nego što se izvrši bilo kakva operacija. Hoću da joj pomognem a istovremeno me interesuje kako ovaj problem može da se reši?
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran09.05.2009. u 15:52 - pre 182 meseci
Iskljucite “System Restore”.
Code:
Desni klik na My Computer > Properties > System Restore > Turn off System Restore


To bi trebalo da oslobodi malo mesta. Posle toga skinite SBMAV Disk Cleaner i obrisite sve temporary file-ove.
http://www.sbmav.com/
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.124.*



+12 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran09.05.2009. u 16:38 - pre 182 meseci
^ Koliko sam ja razumeo tu ne može ni Windows da se podigne, tako da će mu prvo trebati nekakav pomoćni alat tipa Hiren's BootCD ili neki butabilni Linux Live SD... da bi uopšte mogao da počne nešto da briše po tom disku.
Eventualno da taj disk zakači u drugi računar kao sekundarni disk...

@Djetvan:
Ako nađeš način da pristupiš hard disku bez pokretanja njegovog Windowsa, slobodno briši sve na sledećeim putanjama ("C:" je ako je disk aktivan, tj. podignut Windows sa njega, inače može biti "D:" ili bilo koje drugo slovo...):
C:\Documents And Settings\Ime Korisnika\Local Settings\Temp\ (SVE ŠTO NAĐEŠ OVDE BRIŠI!!!)
C:\Windows\Temp\ (isto kao i prethodno)
C:\WINDOWS\Prefetch\

Slobodni fajlovi (koji nisu smešteni u foldere) na root direktorijumu:
C:\ (briši sve fajlove osim ovih sa donje slike)

Ako tu postoje i fajlovi:
hiberfil.sys
pagefile.sys

njih takođe možeš da obrišeš!

Sve što nađeš u sledećim folderima:
C:\RECYCLER\
C:\System Volume Information\


Sve fajlove sa ekstenzijama:
*.tmp
*.bak
*.dmp
*.old


PS
Fajlovi sa ekstenzijama *.jpg, *.tif, *.bmp, *.png, *.gif - to su slike
*.avi, *.mov, *.mpg, *.divx, *.wmv... su video fajlovi
*.mp3, *.wav, *.wma ... su audio fajlovi (muzika)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran09.05.2009. u 16:41 - pre 182 meseci
Citat:
Take 5: ^ Koliko sam ja razumeo tu ne može ni Windows da se podigne, tako da će mu prvo trebati nekakav pomoćni alat tipa Hiren's BootCD ili neki butabilni Linux Live SD...


Ako ne moze da se podigne sistem onda se potpuno slazem sa vama. :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran09.05.2009. u 18:31 - pre 182 meseci
Ja bih ipak predložio da to obave zajedno i uz konsultaciju jer sam imao prilike da vidim svašta. Na primer drugara koji je igrice krio u temp folderu da ih žena i deca ne nađu a ja mu kao sređivao i prvo to ispraznio. Ko zna da li je neko smislio da je najbolje da važne fajlove čuva u temp folderu ... Pretpostavljam da će pre toga da se nađe gomila drugih gluposti koje će da reše problem.

Usput bi bilo dobro da se proveri kolika je uopšte ta particija.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran09.05.2009. u 22:40 - pre 182 meseci
@Dashkes
Ne može tako. Ima tako malo manevarskog prostora da se miš zaledi pre nego što se otvori meni My Compputer-a. Ponekad se sistem uopšte ne podigne!

@Take 5
Predložio si dve varijante:
1. Ulazak live CD-om
2. Prebacivanjem hard diska u drugi računar

Molim te da oba postupka detaljnije objasniš. Mislim da bi to moglo interesovati i druge članove foruma.

Pretpostavljam da bi prilikom ulaska preko live CD-a trebalo uraditi resize C particije u smislu povećanja ako ona nije jedina. A ukoliko to nije moguće najpre je smanjiti a u ponovljenom postupku povećati čime bi se izgubio deo podataka ali bi se oslobodio jedan deo diska što bi omogućilo pokretanje Windowsa.

Brisanje ( ali samo selektivno! ) hard diska prebacivanjem u drugi računar : i ja sam pretpostavio da je moguće. Udkoliko znaš objasni kako!

@calexx
Moja poznanica sigurno u računaru ne krije nikakve skrivene podatke jer ona to naprosto ne ume.Ona koristi računar za svakodnevno ćaskanje preko Skype-a, skupljanje i razgledanje porodičnih slika i e-poštu koju nije brisala nekoliko godina!
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran10.05.2009. u 03:12 - pre 182 meseci
@Take 5
Na nacin koji su mu predlozio obrisace i sam Windows koji je na toj primarnoj praticiji


@Djetvan

Sto se tice pristupa sa drugog racunara izvadis HDD i prebacis ga na grugi racunar i njega povezes kao bilo koju CD/DVD jedinicu i iskorpiras - prebacis sve sto ti je potrebno a potom brises pzljivo

Podizanje samog LIVE diska ti nebi preporucio iz dva razloga: pocetnik si tj nisi to do sad radio i druga stvar velika je mogucnost da ces unistiti podatke koji se nalaze na toj particiji i onda je bolje da odmah ubacis Windows instalacioni disk i krenes sa cistom instalacijom.

Dakle odaberi verziju da disk prebacis na drugi racunar povezes kako sam ti rekao, prebacis sve bitne podatke , obrises sto vise mozes ali ne onako kako je naveo take5 a potom vratis disk na racunar iskljucis system restore, smanjis Recycle Bin na 0 instaliras neki free programcic tipa www.ccleaner.com/ potom defragmentiras disk i javis sta si uradio

[Ovu poruku je menjao BBS dana 11.05.2009. u 05:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran10.05.2009. u 07:45 - pre 182 meseci
Djetvan
A ako udjete u “Safe Mode”? Da li ce se i tada mis "zalediti"?
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran10.05.2009. u 09:50 - pre 182 meseci
@BBS

Nisam neki stručnjak, tu si u pravu ali u radu sa live cd-om, GPartedom i PMagic-om imam poprilično iskustvo. Imam dva hard diska: na jednom je instaliran Windows a na drugom tri Linuxa. I Windows i Linuxe instalirao sam i brisao nekoliko puta.
U mom ptethodnom postu opisao sam kako zamišljam resize C particije u cilju stvaranja manevarskog prostora i deblokadu sistema. Komentariši da li je moja predstava dobra ili nije.Ja sam jednom smanjivao particiju i nisam izgubio podatke ali particija nije bila puna kao u uvom slučaju. Možda si ti ipak u pravu kad tvrdiš da bi se u tom slučaju izgubili svi podaci.Da je u pitanju moj hard ja bih to već odavno proverio jer volim da čeprkam po sitnim crevcima i računara i programa iz čiste radoznalosti.Zanima me kako to funkcioniše.

Ako bih blokirani hard disk prebacio u moj računar nemam predstavu kako bih ga video i da li bih i šta na njemu mogao da radim i šta znači to " povežeš ga kao bilo koju CD/DVD jedinicu. Za svaki slučaj otkačio bih hard disk sa Linuxom.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.124.*



+21 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran10.05.2009. u 10:24 - pre 182 meseci
Citat:
BBS: @Take 5
Na nacin koji su mu predlozio obrisace i sam Windows koji je na toj primarnoj praticiji

???
Kako si ti to dosao do ovakvog zakljucka?

PS
Butovanje npr. Linux Ubuntu Live CD je vrlo jednostavan i bezbedan proces, od korisnika se ocekuje da pritisne [Enter] par puta i to je sve.
Mozda je bolja varijanta (manje je za skidanje sa interneta) neki mini Linux Live, kao sto je npr. Slax ili Puppy...

MultiBoot USB flash - Vodic za prezivljavanje

Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD

Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran10.05.2009. u 10:44 - pre 182 meseci
@Dashkes

Računar mi je u nekoliko navrata izbacio predlog koji sadrži pet načina za rešenje problema. Isorobao sam dva koja bi se mogla odnositi na rešenje dotičnog problema, druga dva sam smatrao da za ovaj problem nisu relevantna a safe mode koji se nalazio prvi na vrhu liste nisam probao.
Moja je pretpostavka bila da sistem ni u safe modu neće imati dovoljno prostora za delanje a ukoliko bih tamo i uspeo da udjem i zaglavio se u crnilu safe moda za moju poznanicu bi to delovalo kao novi šok. Nipošto ne želim da na tuđem računaru ostaju vidljivi tragovi moga neuspešnog podešavanja da ne bih ispao glavni krivac za katastofu ( Jaooooj moje slikeee! ).
Da problem rešavam na mom računaru prvo bih sprobao safe mode iako sada ne verujem da bi i to pomoglo s obzirom da nije pomogao ni predlog računara da se izvrši clean up. Zaglavi se kod Calculating (scaning files ) i ni makac. Inbox otvori do Lading 95% Complete i stane. Nema manevarskog prostora da dovrši bilo koju operaciju.



 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran10.05.2009. u 21:14 - pre 182 meseci
Upali racunar , stiskaj F8 i uđi u Safe mode . Odatle pobriši nešto nepotrebno , isključi Sistem restore i eto prostora za normalan rad .
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran11.05.2009. u 02:46 - pre 182 meseci
@Dashkes

U zavisnosti koliko je Disk popunjen. On ce ulaskom u Safe Mod iskljuciti sve nepotrebne procese ali ako je disk do max popunjen pitanje je koliko ce mu to biti od koristi.

@Catch 22
Tako sto sam procitao ovo: C:\ (briši sve fajlove osim ovih sa donje slike)
Iako je moje greska mala je razlika do katastrofe (obrisi sve foldere, obrisi sve fajlove):)
Botovanje Live diska je jednostvan proces a i particionisanje je jednostavno kad znas sta readis i kad je odgovarajuca distribucija u pitanju (nikad to ne radi recimo iz DreamLinuxa) jer koliko god ti lepo podesio on drlja po svome ( za vis einformacija poroguglaj malo)

@Djetvan
Posto si pitao kako da podignes Live disk to sam zakljucio, ako kazes da imas iskustva sa GPartedom i da nisi gubio podatke onda ozezi (opet osteje savet uradi beckup a to je ono prvo sto sam pomenuo)

Sto se tice prebacivanja disk, skini svoj CD/DVD uredjaj i umesto njega povezi njen HDD. Podatke onda prebacuj do mile volje (kao sa bilokoje dr8uge particije nista lakse)

 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.170.*



+7 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran11.05.2009. u 03:35 - pre 182 meseci
Prvo safe mode, chekaj koliko treba dok ne uchita.
Kad uchita safe mode, kazesh mu prvo (WIN taster + R),
zatim kucash %temp% lupish enter.

Kad otvori folder (CTRL taster + A), zatim SHIFT + del i enter.
Obrisao si sve unutar temp foldera.
Ako zakuca u safe modu, ukochi se i tu,
onda bravo.
Ne gine nova instalacija.
A najbolje je povezati taj hard disk na drugu mashinu,
zatim spasiti sve sa C particije shto treba,
sa najobichnije copy/paste i to je to.
Posle peglaj, formatiraj...

Ako proradi fora sa safe mode pokushajem,
udji u add/remove i skidaj programe ili igrice koje su gabaritne.

Naravno, system restore se iskljuchi i koristi neshto normalnije.
Acrnois, npr.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran11.05.2009. u 09:08 - pre 182 meseci
@stonex
Nisi pažljivo pročitao moj poslednji post. Znam da udjem u Safe Mode i da ga koristim ali se plašim da ću se tamo zaglaviti jer je disk maximalno popunjen i nema manevarskog prostora za dovršavanje započetih podešavanja. Dva - tri klika i miš zaleđen.

@BBS
Uradio sam experiment PMagic-om(GParted-om) na mojem Windowsu i rezultat je negativan. Ne može Used prostor na sistemskoj C particiji da se smanjuje, program to ne dozvoljava. Kod mene je C 30GB a iskorišćeni prostor je 7,47GB. Pokušao sam da uradim resize C particije tako da smanjim čitavu particiju oduzimajući i jedan deo Used prostora, tako da ona bude samo 7GB ali program nije prihvatio moje podešavanje i namestio automatski na najmanju trenutnu vrednost tj 7,47GB.

Znači moja zamisao da žrtvujem deo podataka smanjujući Used prostor na C particiji da bih oslobodio malo prostora na maksimalno popunjenon disku, otpada.

Pošto blokirani hard disk nije kod mene akcija se privremeno obustavlja. Ukoliko se akcija nastavi izvestiću šta je urađeno!

Hvala svima koji su nastojali da pomognu

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-5.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran11.05.2009. u 17:52 - pre 182 meseci
Puppy Linux http://www.puppylinux.org/, ili SlaxLinux http://www.slax.org/
Snimi sve slike i mp3 na DVD, to je ona trebala odavno da uradi. Proveri na drugom kompjuteru da li rade diskovi i onda sve izbriši.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Local Disk(C;) popunjen i blokiran11.05.2009. u 19:07 - pre 182 meseci
@zoran_dojkic
Potpuno se slažem sa tobom. Skinuti slike i uraditi reinstal Windows-a. Eventualno pre reinstala pokušati ulaz u safe mode da predlagači te opcije ne ostanu uskraćeni i nezadovoljni što nisu ispoštovani njihovi saveti!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Local Disk(C;) popunjen i blokiran

[ Pregleda: 8755 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.